Навигация
Реклама
Реклама

Оренда авто в Італії 2019 - поради, ціни на прокат автомобіля в Італії, документи | Турістер.ру

 1. Оренда авто в Італії 2019 - поради, ціни на прокат автомобіля в Італії, документи Взяти в оренду...
 2. Паливо та АЗС в Італії
 3. Особливості ПДР в Італії
 4. Штрафи в Італії
 5. Платні дороги в Італії
 6. Парковка в Італії
 7. синя зона
 8. Паркомати і паркувальні диски в Італії
 9. Підземна парковка в Італії
 10. Безкоштовні автостоянки в Італії
 11. Парковки в містах Італії
 12. Карти автомобільних доріг Італії
 13. Документи і страховка при оренді авто в Італії
 14. Паливо та АЗС в Італії
 15. Особливості ПДР в Італії
 16. Штрафи в Італії
 17. Платні дороги в Італії
 18. Парковка в Італії
 19. синя зона
 20. Паркомати і паркувальні диски в Італії
 21. Підземна парковка в Італії
 22. Безкоштовні автостоянки в Італії
 23. Оренда авто в Італії 2019 - поради, ціни на прокат автомобіля в Італії, документи
 24. Документи і страховка при оренді авто в Італії
 25. Паливо та АЗС в Італії
 26. Особливості ПДР в Італії
 27. Штрафи в Італії
 28. Платні дороги в Італії
 29. Парковка в Італії
 30. синя зона
 31. Паркомати і паркувальні диски в Італії
 32. Підземна парковка в Італії
 33. Безкоштовні автостоянки в Італії
 34. Парковки в містах Італії
 35. Карти автомобільних доріг Італії
 36. Документи і страховка при оренді авто в Італії
 37. Паливо та АЗС в Італії
 38. Особливості ПДР в Італії
 39. Штрафи в Італії
 40. Платні дороги в Італії
 41. Парковка в Італії
 42. синя зона
 43. Паркомати і паркувальні диски в Італії
 44. Підземна парковка в Італії
 45. Безкоштовні автостоянки в Італії
 46. Парковки в містах Італії
 47. Карти автомобільних доріг Італії
 48. Документи і страховка при оренді авто в Італії
 49. Паливо та АЗС в Італії
 50. Особливості ПДР в Італії
 51. Штрафи в Італії
 52. Платні дороги в Італії
 53. Парковка в Італії
 54. синя зона
 55. Паркомати і паркувальні диски в Італії
 56. Підземна парковка в Італії
 57. Безкоштовні автостоянки в Італії
 58. Парковки в містах Італії
 59. Карти автомобільних доріг Італії
 60. Документи і страховка при оренді авто в Італії
 61. Паливо та АЗС в Італії
 62. Особливості ПДР в Італії
 63. Штрафи в Італії
 64. Платні дороги в Італії
 65. Парковка в Італії
 66. синя зона
 67. Паркомати і паркувальні диски в Італії
 68. Підземна парковка в Італії
 69. Безкоштовні автостоянки в Італії
 70. Парковки в містах Італії
 71. Карти автомобільних доріг Італії
 72. Документи і страховка при оренді авто в Італії
 73. Паливо та АЗС в Італії
 74. Особливості ПДР в Італії
 75. Штрафи в Італії
 76. Платні дороги в Італії
 77. Парковка в Італії
 78. синя зона
 79. Паркомати і паркувальні диски в Італії
 80. Підземна парковка в Італії
 81. Безкоштовні автостоянки в Італії
 82. Парковки в містах Італії
 83. Карти автомобільних доріг Італії
 84. Документи і страховка при оренді авто в Італії
 85. Паливо та АЗС в Італії
 86. Особливості ПДР в Італії
 87. Штрафи в Італії
 88. Платні дороги в Італії
 89. Парковка в Італії
 90. синя зона
 91. Паркомати і паркувальні диски в Італії
 92. Підземна парковка в Італії
 93. Безкоштовні автостоянки в Італії
 94. Парковки в містах Італії

Оренда авто в Італії 2019 - поради, ціни на прокат автомобіля в Італії, документи

Взяти в оренду автомобіль в Італії і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття. В Італії існує безліч фірм, які запропонують вам орендувати будь-який відповідний вам автотранспорт. До речі, на італійській мові оренда автомобіля звучить, як noleggio auto. Взяти в оренду автомобіль в  Італії  і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття

Правильним рішенням буде замовлення автомобіля заздалегідь через інтернет, це зробить процес оренди більш легким і зручним для вас. Однак можна орендувати машину прямо в аеропорту, або в тому населеному пункті «Великого чобота», звідки ви бажаєте почати свій тур по Італії. Втім, при бронюванні через інтернет доступні рівно ті ж варіанти - аеропорт, вокзал або ж офіс прокатної контори безпосередньо в місті.

Залежно від міста ціни варіюються в невеликих межах, але в середньому автомобіль класу С у комплекті з навігатором і страховкою обійдеться вам в 60-80 євро на добу.

Для любителів заощадити фінанси, існує непоганий варіант. Якщо перейти з сайту деяких авіакомпаній за посиланням на сайт компаній, що спеціалізуються на наданні послуг з прокату автомобілів, то можна отримати знижку. Найбільший бонус надається за перехід по посиланню з сайтів таких бюджетних авіаперевізників, як WindJet і RyanAir. Однак є одне «але». Дана знижка поширюється тільки для автомобіля бюджетного класу.

Для зручності клієнта компанії дозволяють брати в оренду транспортний засіб в одному населеному пункті, а здати його назад можна буде в будь-якому іншому місті. Хоча такий варіант обійдеться трохи дорожче.

Крім того, при бажанні Ви зможете взяти в прокат ексклюзивний автомобіль, будь то який-небудь раритет або новенький Ламборджині. Такі послуги зазвичай пропонують невеликі приватні фірми. Зрозуміло, і коштувати це задоволення буде набагато дорожче, і вимоги до водія будуть жорсткіше.

Розібратися в непростих і «хитромудрих» розв'язках італійських доріг спочатку не просто. У даній країні найчастіше зустрічаються кругові розв'язки. Пріоритет руху в подібному випадку має той автомобіль, який вже їде по колу. В Італії практично повністю відсутні розв'язки типу «метелик».

Документи і страховка при оренді авто в Італії

Для того, щоб взяти в прокат транспортний засіб, Вам будуть потрібні російські права, а також посвідчення водія міжнародного зразка, навіть незважаючи на те, що якщо у Вас вже є національне водійське посвідчення зразка 2011 року. Державні органи Італії карають тих, хто їздить по території держави тільки з національними водійським посвідченням, штрафом в 300 євро і вище. Однак взяти напрокат машину ви зможете, особливо дрібні прокатні компанії не відмовляють у видачі машини при наявності тільки національного посвідчення водія. У великих же можуть бути проблеми.

Крім водійського посвідчення, Вам буде потрібна банківська картка, на якій повинно знаходитися чимала кількість фінансових коштів. Ці кошти (від 500 євро) служать запорукою і будуть заблоковані на випадок наявності у Вас будь-яких штрафів або виявлення проблем з автомобілем. Застава буде повернена протягом 2-х - 4-х тижнів з урахуванням вирахування всіх штрафів і витрат на ремонт автотранспорту. Якщо з автомобілем все в порядку - депозит повернуть в повному обсязі. Щоб уникнути непорозумінь, при поверненні автомобіля вимагайте документально підтверджений огляд менеджером.

Найжорсткіші вимоги, які пред'являються до складання документів та заставі, у великих міжнародних агентств з прокату. Як не дивно, у більш дрібних регіональних компаній з оренди автомобілів, умови менш жорсткі. Місцеві фірми намагаються створити для туристів більш привабливі умови.

Як правило, у вартість пропонованих послуг прокату автотранспортного засобу в Італії входять:

 • Пробіг на будь-яку відстань;
 • Страхування від викрадення авто і від пошкоджень з франшизою, а також страхування третіх осіб;
 • Місцевий податок на додану вартість.

Заплативши додаткові кошти, Ви зможете отримати суперстраховку, дитяче утримує пристрій, а також навігатор із завантаженою картою регіону.

Медична туристична страховка Сервіс порівняння цін на медичну страховку від провідних страхових компаній Росії . Вкажіть країну і дати поїздки, після чого виберіть відповідний варіант для отримання дозволу поліс.

Паливо та АЗС в Італії

В Італії Ви зможете заправитися на вибір неетилованим 95-им або 98-м бензином, а також дизпаливом, що має назву тут Gasolio. Зрозуміло, дизпаливо коштує дешевше, проте орендувати автотранспортний засіб, що працює на «солярці», буде трохи дорожче.

За статистикою, в Італії ціни на паливо перевищують вартість бензину в інших країнах Євросоюзу. Так, один літр бензину коштує зараз близько 2-х євро. Найостанніші зміни цін на дизельне паливо і бензин різних марок в Італії Ви можете подивитися.

Легко, швидко і в будь-який час доби Ви зможете заправитися лише на автостраді. На всіх інших дорогах з цією справою набагато складніше. Тут не функціонують автозаправки у вихідні, святкові дні та в темний час доби. Оплата за бензин часто здійснюється тільки через спеціалізовані автомати, які не приймають іноземні банківські картки, тому завжди возите з собою трохи готівки.

В'їжджаючи на автозаправку в місті в будь-який час доби, завжди звертайте увагу на висить табличку Aperto, що означає, відкрито або табличку Chiuso, в якій мовиться, що автозаправка закрита.

Особливості ПДР в Італії

ПДР по-італійськи звучать як «Codice della strada» і практично не відрізняються від російських правил дорожнього руху. Головна відмінність - тут вони строго дотримуються усіма учасниками дорожнього руху. Тому рекомендуємо Вам строго дотримуватися місцеві правила дорожнього руху, ввічливо і безконфліктно спілкуватися з іншими водіями і вчасно оплачувати штрафи, якщо Ви щось порушили, тим більше що якщо ви не сплатите штраф, то потім можуть бути проблеми з отриманням візи.

Ні в якому разі не пробуйте «домовитися» з поліцейським і дати йому хабар - це буде мати негативні наслідки, які будуть чреваті для Вас.

Дорожні знаки в Італії збігаються з нашими, покажчики надають достатньо інформації, щоб не збитися з шляху і досягти пункту призначення.

Обмеження швидкості в даній країні досить розумні. Так, в населеному пункті Ваша швидкість не повинна перевищувати 50 км, за його межами - 90 км. За автомобільній трасі дозволяється пересуватися зі швидкістю в 110 км / ч, по автомагістралі до 130 км / ч.

Крім того, в Італії необхідно користуватися фарами ближнього світла навіть удень, що практикується і у нас в країні. Причому автомобілі повинні включати ближнє світло тільки за межами міст та інших населених пунктів, а мотоцикли - всюди.

Не можна одночасно вести машину і говорити по телефону, необхідно використовувати гарнітуру hands free.

Також у великих містах Італії існують так звані зони обмеженого руху. У ці zona traffico limitato забороняється в'їжджати, не отримавши спеціальний дозвіл. Як правило, в'їзд в них дозволяється вночі, але обмежений днем. Велика частина подібних зон знаходиться серце Рима та інших великих населених пунктів Італії, що мають відомі на весь світ пам'ятки і, відповідно, старовинні вузькі вулички.

Однак, якщо в подібній зоні розташований готель або готель, в якій Ви зупинилися, Ви можете сміливо проїжджати. Необхідно лише на ресепшені вказати дані Вашого залізного «коня».

Штрафи в Італії

Практично на всіх італійських дорогах встановлені відеокамери, які фіксують швидкість проїжджаючих повз авто. Крім того, на автомагістралях застосовується спеціальна програма tutor, яка розрахує Вашу швидкість руху в залежності від часу, витраченого з моменту в'їзду на автомагістраль і з'їзду з неї.

Якщо Ви перевищили швидкість, то штрафи негайно прийдуть в компанію, що здали Вам в оренду авто. А фірма, в свою чергу, спише кошти з Вашої пластикової карти, навіть якщо Ви до цього часу вже покинете Італію (тому і практикується затримка повернення депозиту в кілька тижнів).

Заплатити за штраф Ви можете і на місці, співробітник поліції просто випише Вам квитанцію, з якою потрібно буде пройти в будь-яке відділення банку і заплатити, тут навіть не обов'язково знати будь-якої мова, в банку все зрозуміють і приймуть оплату, потрібно не забути на Про всяк випадок взяти чек. Якщо ж не загасити штраф, то, як уже говорилося, в подальшому у Вас будуть проблеми при отриманні шенгенської візи.

В Італії допустимим вважається наявність в крові водія алкоголю до 0,05 проміле. Причому, якщо людині, керуючому транспортним засобом менше 21 року або він керує автомобілем, що відноситься до категорій C, D, E, то вміст алкоголю в крові має дорівнювати 0 проміле.

Ось приблизні суми штрафів за різні порушення:

 • Перевищили швидкість від 10 до 60 км / год - заплатите відповідно від 41 до 820 євро;
 • Рухалися задом по автостраді - будьте готові викласти 400 євро;
 • Порушили правила обгону - вас покарають на 160 євро;
 • Якщо ви невдало припаркувалися - це оцінюється в 75 євро;
 • Транспортування дітей без спеціальних утримуючих пристроїв - покарання може сягати від 80 до 323 євро;
 • Забули або свідомо не пристебнулися ременем - заплатите від 80 до 323 євро залежно від обставин;
 • Розмовляєте по телефону без спеціальної гарнітури, що забезпечує вільні руки - штраф від 160 до 646 євро;
 • Заїхали в zona traffico limitato без спеціальної перепустки - заплатите 100 євро і т. Д.

У багатьох випадках співробітниками поліції може бути прийнято рішення накласти заборону на керування автотранспортним засобом.

Завжди звертайте увагу на великий прямокутний знак «zona traffico limitato», під нею намальований білий круг з червоною лінією по колу. Це знак зони, про яку ми згадували вище. На цьому знаку може містити інформацію, яка пояснює, коли ви маєте право перебувати і пересуватися на машині в цьому місці.

Платні дороги в Італії

Платні дороги в цій країні дійсно «кусають» туристів своїми цінами. Так, кожні 100 км обійдуться Вам в 7 євро. Зрозуміло, вартість залежить від типу і категорії авто. При в'їзді на платну автостраду, Ви берете спеціальний квиток, а з'їжджаючи з неї розраховуєтесь готівкою або банківською кредитною карткою.

Для того, щоб вільно відвідувати центр Мілана в робочі дні, Ви будете зобов'язані придбати спеціальний стікер, який дасть Вам право на будь-яку кількість в'їздів і виїздів. Однак діє цей стікер тільки з 7:30 і до 19:30. Вартість даного пропуску залежить від того, наскільки сильно Ваш залізний «кінь» забруднює навколишнє природу.

Крім того, в Італії Серед можливостей для зі спеціальною оплатою, наприклад, тунелі. Односторонній проїзд на легковому транспортному засобі по тунелю Монт-Бланш обійдеться Вам у 45 євро. А проїхати по автомагістралі (Timmelsjoch High Alpine Road) з країни «Великого Чобота» в сусідню Австрію обійдеться Вам приблизно в 18 євро. Дана дорога відкрита весь літньо-осінній період, але тільки в світлий час доби. Проїзд по тенеллю Б Ольша Святий Бернард обійдеться в 28 євро.

Приклади тарифів на платні дороги в Італії

 • А1 Мілан - Неаполь (768 кілометрів) - 57.10 євро
 • A3 Неаполь - Салерно (52 кілометри) - 2.10 євро
 • A4 Турин - Трієст (530 кілометрів) - 47.30 євро
 • A5 Турин - Аоста (163 кілометри) - 27 євро
 • A6 Турин - Савона (150 кілометрів) - 12.60 євро
 • A7 Мілан - Генуя (137 кілометрів) - 10.60 євро
 • A8 Мілан - Варезе (57 кілометрів) - 3.30 євро
 • A9 Лінате - Озеро Комо (27 кілометрів) - 3.10 євро
 • A10 Генуя - Вентімілья (148 кілометрів) - 18.20 євро
 • A11 Флоренція - Піза (98 кілометрів) - 5.90 євро
 • A12 Генуя - Рим (486 кілометрів) - 23 євро
 • A13 Падуя - Болонья (98 кілометрів) - 9 євро
 • A14 Болонья - Таранто (732 кілометри) - 55.10 євро
 • A21 Турин - Брешіа (221 кілометр) - 25 євро
 • A22 Бреннеро - Модена (321 кілометр) - 22.80 євро
 • A23 Удіне - Тарвізіо (112 кілометрів) - 7.60 євро
 • A26 Генуя - Озеро Маджоре (199 кілометрів) - 14.50 євро
 • A27 Венеція - Беллуно (83 кілометри) - 7.90 євро
 • A32 Турин - Бардонекья (92 кілометри) - 13.20 євро

Парковка в Італії

У серці найбільших італійських мегаполісів на автостоянку діють обмеження за часом. Безкоштовні паркувальні місця позначаються білими лініями, для осіб, які мають інвалідність - жовтими лініями. під Флоренції і ряді інших великих населених пунктах правом безкоштовного паркування користуються тільки громадяни Італії, які проживають тут. Смуги синього кольору говорять про те, що за стоянку потрібно платити.

Як і в будь-якому іншому місці, вартість за парковку зростає при наближенні до центру міста. Наприклад, в Вероні вартість години стоянки в серці міста буде дорівнювати 2-м євро. Безкоштовна стоянка тут знаходиться неподалік від площі Porta Palio, на вулиці Sergio Ramelli і біля стадіону Arena di Verona.

У Флоренції ціни в десять разів вище. Так, стоянка в центрі міста обійдеться Вам 20-30 євро. Парковка, за яку не доведеться платити, знаходиться на площі Мікеланджело.

Детальніше про паркування в різних містах Італії ви прочитаєте в кінці матеріалу, а поки - загальна для країни інформація.

Муніципальна влада переважної більшості туристичних «Мекк» Апеннінського півострова побудували недалеко від туристичних визначних пам'яток солідні платні автостоянки, які, для зручності водіїв, позначаються дорожньою розміткою та інформаційними знаками, на яких розміщена вичерпна інформація про час і порядок їх дії.

Проїжджа частина розмічається фарбами двох кольорів - синій для платної автостоянки і білий - для автостоянки, на якій плата не стягується. На підставі італійських законів кожна муніципальна влада має можливість, на підконтрольній їй території, ввести свої правила паркування. Тому водії повинні бути уважними під час паркування - знаки на прилеглій території вкажуть, чи стягується в даному місці паркувальний збір і яким способом потрібно віддавати гроші.

синя зона

Синьої дорожньою розміткою позначається платна парковка. Більшість муніципальних властей Італії позначають синім кольором місця для автостоянки, а поруч встановлюють кіоск з продажу талонів або спеціальне автоматичний пристрій. На виданому водієві документі повинні бути надруковані дані, до якого часу автомобіль може перебувати на автостоянці. Талон потрібно покласти на панель приладів інформаційної стороною вгору, щоб видно було дані через лобове скло.

Паркомати і паркувальні диски в Італії

На автоматичному пристрої з оплати парковки інформація розміщена на чотирьох мовах: італійською, французькою, англійською та німецькою.

На паркувальному апараті розміщується така інформація:

 • з якого по який час, в які дні (робочі або святкові) стягується оплата;
 • тариф за одну годину паркування;
 • грошима якого номіналу проводиться оплата автостоянки.

Для оплати послуги необхідно опустити гроші певного номіналу в отвір пристрою і натиснути на зелену кнопку. Пристрій видасть документ з інформацією, до якого часу оплачена автостоянка. Документ необхідно покласти на панель приладів машини так, щоб інформація була видна через лобове скло. Якщо парковка розташована на великій площі, автомат встановлюють в середині території. Мінімальний час, який підлягає оплаті - одна година.

Паркувальний диск - спеціальне простий пристрій, зроблене з картону розміром 100 × 150 мм з годинниковим циферблатом, який виставляється за часом прибуття на стоянку вручну - називається паркувальним диском. В Італії паркувальний диск називають disco orario. Його зазвичай використовують на безкоштовних парковках, щоб вказати час приїзду, про таких парковках піде мова трохи нижче.

Підземна парковка в Італії

У великих мегаполісах побудовані підземні автостоянки. Для в'їзду на територію парковки перед шлагбаумом водій у технічного персоналу або пристрою отримує документ, на якому зафіксовано час в'їзду.

При виїзді з території необхідно сплатити послугу у співробітника автостоянки або в автоматі, попередньо вставивши в пристрій перед шлагбаумом видану на в'їзді картку. У разі якщо оплата здійснена правильно, перешкода забирається, і водій залишає територію парковки.

Безкоштовні автостоянки в Італії

У великих мегаполісах безкоштовні парковки позначаються лініями білого кольору і відповідним дорожнім знаком. Він інформує водія про час свого дії і про те, чи зобов'язаний водій встановлювати на цій території паркувальний диск.

На деяких територіях, які в будні дні функціонують як безкоштовні автостоянки, у вихідні дні розміщуються міські ринки / базари, і інформація про це також знаходиться на дорожніх знаках.

Коли порушені правила, Встановлені дорожнім знаком, номер машина буде запивати, а інформація про порушника відправлена ​​в базу Даних полиции, при цьом буде віпісана и покладаючи під двірник штрафних Квитанція, согласно З якою ви будете повінні Сплатити до державного бюджету 40 €. А в разі, якщо для відновлення порядку на автостоянці працівники викликали спецавтомобіль, сума штрафу зросте в кілька разів, тому що послуги спеціальних автомобілів в Італії стоять майже 200 €.

Парковки в містах Італії

Рим

Безкоштовні парковки в Римі присутні, але розташовані далеко від туристичних визначних пам'яток і обмежені декількома годинами перебування автомобіля. Час безкоштовної парковки може бути різним у робочі та «базарні» дні (п'ятниця, субота) і ця інформація розміщена на дорожньому знаку. Потрібно бути уважним, щоб автомобіль не довелося викуповувати зі штрафстоянка. Треба сказати, що безкоштовні автостоянки не охороняються і. А ще римляни так щільно паркуються, що часто дряпають свої і чужі автомобілі.

Ближче до центру працюють паркувальні автомати за ціною два-п'ять євро / год, що багатьом туристам з пострадянських країн може здатися досить дорого.

Лідо де Єзоло

Даний місто буде цікавий туристам, які хотіли б докладно ознайомитися з визначними пам'ятками Венеції, але не бажають там зупинятися. У Лідо де Єзоло можна без проблем оселитися в готель з власної охоронюваною територією, а до Венеції добиратися на невеликих корабликах за 30 - 40 хвилин. Недалеко від пристані розташована автостоянка, де «залізного друга» можна припаркувати на цілий день за сім євро.

Флоренція

У великому місті, в якому жили і творили великі Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Боттічеллі, Франческо Петрарка, автостоянки дорогі - від двадцяти до тридцяти євро на добу. Місце для паркування безкоштовно розташована на площі Мікеланджело, а всю інформацію про місця, де можна припаркувати на час «залізного друга», можна отримати на.

Верона

Це місто розташоване в одному годині їзди від Венеції, і кількість місць на автостоянках в центрі обмежено. На карті міста є інформація про всі автостоянках, платних і безкоштовних, розташованих в межах міста. Найближча до центру автостоянка розташувалася поблизу площі Porta Palio.

Піза

Недорога автостоянка розташована на вулиці Via Atleti Azzurri Pisani недалеко від залізничного вокзалу. Від паркування до знаменитої «Падающей вежі» пішки йти не більше п'ятнадцяти хвилин. Година паркування коштує трохи менше євро, а після другої години пополудні - безкоштовно.

Сієна

Середня ціна автостоянки в цьому граді дорівнює одному євро. Також муніципальна влада містить деяку кількість безкоштовних стоянок, одна з яких розташована поруч із залізничним вокзалом. Від цієї стоянки до центру Сієни йти двадцять хвилин. Про всі платних і безкоштовних автостоянках можна знайти інформацію на.

Орвието

У цьому старовинному місті вулиці не придатні для переміщення на машині (дуже вузькі) і без особливої ​​потреби в нього краще не заїжджати. Природно, що при такій інфраструктурі кількість місць на автостоянках обмежена. Після 20 -00 весь вільний простір на вулицях і площах зайнято автомобілями аборигенів. За чинним правилом муніципалітету, машини повинні бути прибрані до восьмої години ранку.

Монтальчіно

Це містечко славиться виробництвом вина Brunello di Montalcino, яке можна купити в будь-якій кількості. Місце для паркування безкоштовно розташувалася перед в'їздом в містечко, але звідти треба йти пішки вгору хвилин двадцять. Тільки не вживайте вино перед тим як сісти за кермо!

Платна автостоянка знаходиться на вулиці Via Roma і вартість однієї години в 2019 році дорівнювала 1,30 €. У цьому старовинному містечку є ще одна платна автостоянка, яка розташована поруч з муніципальної площею, але вона маленька і на ній завжди проблемно припаркувати автомобіль.

Монтепунчіано

Місце для паркування безкоштовно розташувалася уздовж дороги при в'їзді місто і, також як і в Монтальчіно, до центральної частини населеного пункту доведеться добиратися пішки. Платна автостоянка розташована поблизу площі Piazza Grande і вартість однієї години дорівнює одному євро і тридцяти центів.

Амальфі

Це місто розташувався на мальовничому березі однойменного узбережжя, і зовсім недавно автомобілісти мали серйозні проблеми з паркуванням автомобілів. Але деякий час тому була споруджена велика автостоянка Luna Rossa, місткістю двісті автомобілів. Парковка розташована перед в'їздом в місто, і годину стоянки автомобіля коштує три євро, або тринадцять євро на добу. Разом з паркуванням всередині височини побудували прохід для пішоходів, який виводить туристів на міську площу.

Автомобільна дорога, яку назвали «Nastro Azzurro» тягнеться уздовж прекрасного Амальфитанского узбережжя, що робить поїздку незабутньою, а сама дорога є однією з найбільш мальовничих в світі.

Лукка

Відразу після в'їзду в старовинну частину міста через ворота Віктора Іммануїла знаходиться автостоянка, вона буде справа по курсу.

Баньореджо

У цьому містечку парковка платна з 8:00 до 20:00 і розташована під мостом. Перша година парковки коштує два євро, а всі наступні годинник - по одному євро. У Баньореджо знаходяться і безкоштовні автостоянки. Одна з них розташована на площі недалеко від вулиці Via Don S.

Монтефьясконе

Це місто знамените своїми італійськими винами і тим, що розташований на висоті 600 м над рівнем моря. Місце для паркування безкоштовно в Монтефьясконе розташувалася на вулиці Via del Castagno.

Карти автомобільних доріг Італії

Питання від туристов

Поради від туристов

Оренда авто в Італії 2019 - поради, ціни на прокат автомобіля в Італії, документи

Взяти в оренду автомобіль в Італії і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття. В Італії існує безліч фірм, які запропонують вам орендувати будь-який відповідний вам автотранспорт. До речі, на італійській мові оренда автомобіля звучить, як noleggio auto. Взяти в оренду автомобіль в  Італії  і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття

Правильним рішенням буде замовлення автомобіля заздалегідь через інтернет, це зробить процес оренди більш легким і зручним для вас. Однак можна орендувати машину прямо в аеропорту, або в тому населеному пункті «Великого чобота», звідки ви бажаєте почати свій тур по Італії. Втім, при бронюванні через інтернет доступні рівно ті ж варіанти - аеропорт, вокзал або ж офіс прокатної контори безпосередньо в місті.

Залежно від міста ціни варіюються в невеликих межах, але в середньому автомобіль класу С у комплекті з навігатором і страховкою обійдеться вам в 60-80 євро на добу.

Для любителів заощадити фінанси, існує непоганий варіант. Якщо перейти з сайту деяких авіакомпаній за посиланням на сайт компаній, що спеціалізуються на наданні послуг з прокату автомобілів, то можна отримати знижку. Найбільший бонус надається за перехід по посиланню з сайтів таких бюджетних авіаперевізників, як WindJet і RyanAir. Однак є одне «але». Дана знижка поширюється тільки для автомобіля бюджетного класу.

Для зручності клієнта компанії дозволяють брати в оренду транспортний засіб в одному населеному пункті, а здати його назад можна буде в будь-якому іншому місті. Хоча такий варіант обійдеться трохи дорожче.

Крім того, при бажанні Ви зможете взяти в прокат ексклюзивний автомобіль, будь то який-небудь раритет або новенький Ламборджині. Такі послуги зазвичай пропонують невеликі приватні фірми. Зрозуміло, і коштувати це задоволення буде набагато дорожче, і вимоги до водія будуть жорсткіше.

Розібратися в непростих і «хитромудрих» розв'язках італійських доріг спочатку не просто. У даній країні найчастіше зустрічаються кругові розв'язки. Пріоритет руху в подібному випадку має той автомобіль, який вже їде по колу. В Італії практично повністю відсутні розв'язки типу «метелик».

Документи і страховка при оренді авто в Італії

Для того, щоб взяти в прокат транспортний засіб, Вам будуть потрібні російські права, а також посвідчення водія міжнародного зразка, навіть незважаючи на те, що якщо у Вас вже є національне водійське посвідчення зразка 2011 року. Державні органи Італії карають тих, хто їздить по території держави тільки з національними водійським посвідченням, штрафом в 300 євро і вище. Однак взяти напрокат машину ви зможете, особливо дрібні прокатні компанії не відмовляють у видачі машини при наявності тільки національного посвідчення водія. У великих же можуть бути проблеми.

Крім водійського посвідчення, Вам буде потрібна банківська картка, на якій повинно знаходитися чимала кількість фінансових коштів. Ці кошти (від 500 євро) служать запорукою і будуть заблоковані на випадок наявності у Вас будь-яких штрафів або виявлення проблем з автомобілем. Застава буде повернена протягом 2-х - 4-х тижнів з урахуванням вирахування всіх штрафів і витрат на ремонт автотранспорту. Якщо з автомобілем все в порядку - депозит повернуть в повному обсязі. Щоб уникнути непорозумінь, при поверненні автомобіля вимагайте документально підтверджений огляд менеджером.

Найжорсткіші вимоги, які пред'являються до складання документів та заставі, у великих міжнародних агентств з прокату. Як не дивно, у більш дрібних регіональних компаній з оренди автомобілів, умови менш жорсткі. Місцеві фірми намагаються створити для туристів більш привабливі умови.

Як правило, у вартість пропонованих послуг прокату автотранспортного засобу в Італії входять:

 • Пробіг на будь-яку відстань;
 • Страхування від викрадення авто і від пошкоджень з франшизою, а також страхування третіх осіб;
 • Місцевий податок на додану вартість.

Заплативши додаткові кошти, Ви зможете отримати суперстраховку, дитяче утримує пристрій, а також навігатор із завантаженою картою регіону.

Медична туристична страховка Сервіс порівняння цін на медичну страховку від провідних страхових компаній Росії . Вкажіть країну і дати поїздки, після чого виберіть відповідний варіант для отримання дозволу поліс.

Паливо та АЗС в Італії

В Італії Ви зможете заправитися на вибір неетилованим 95-им або 98-м бензином, а також дизпаливом, що має назву тут Gasolio. Зрозуміло, дизпаливо коштує дешевше, проте орендувати автотранспортний засіб, що працює на «солярці», буде трохи дорожче.

За статистикою, в Італії ціни на паливо перевищують вартість бензину в інших країнах Євросоюзу. Так, один літр бензину коштує зараз близько 2-х євро. Найостанніші зміни цін на дизельне паливо і бензин різних марок в Італії Ви можете подивитися.

Легко, швидко і в будь-який час доби Ви зможете заправитися лише на автостраді. На всіх інших дорогах з цією справою набагато складніше. Тут не функціонують автозаправки у вихідні, святкові дні та в темний час доби. Оплата за бензин часто здійснюється тільки через спеціалізовані автомати, які не приймають іноземні банківські картки, тому завжди возите з собою трохи готівки.

В'їжджаючи на автозаправку в місті в будь-який час доби, завжди звертайте увагу на висить табличку Aperto, що означає, відкрито або табличку Chiuso, в якій мовиться, що автозаправка закрита.

Особливості ПДР в Італії

ПДР по-італійськи звучать як «Codice della strada» і практично не відрізняються від російських правил дорожнього руху. Головна відмінність - тут вони строго дотримуються усіма учасниками дорожнього руху. Тому рекомендуємо Вам строго дотримуватися місцеві правила дорожнього руху, ввічливо і безконфліктно спілкуватися з іншими водіями і вчасно оплачувати штрафи, якщо Ви щось порушили, тим більше що якщо ви не сплатите штраф, то потім можуть бути проблеми з отриманням візи.

Ні в якому разі не пробуйте «домовитися» з поліцейським і дати йому хабар - це буде мати негативні наслідки, які будуть чреваті для Вас.

Дорожні знаки в Італії збігаються з нашими, покажчики надають достатньо інформації, щоб не збитися з шляху і досягти пункту призначення.

Обмеження швидкості в даній країні досить розумні. Так, в населеному пункті Ваша швидкість не повинна перевищувати 50 км, за його межами - 90 км. За автомобільній трасі дозволяється пересуватися зі швидкістю в 110 км / ч, по автомагістралі до 130 км / ч.

Крім того, в Італії необхідно користуватися фарами ближнього світла навіть удень, що практикується і у нас в країні. Причому автомобілі повинні включати ближнє світло тільки за межами міст та інших населених пунктів, а мотоцикли - всюди.

Не можна одночасно вести машину і говорити по телефону, необхідно використовувати гарнітуру hands free.

Також у великих містах Італії існують так звані зони обмеженого руху. У ці zona traffico limitato забороняється в'їжджати, не отримавши спеціальний дозвіл. Як правило, в'їзд в них дозволяється вночі, але обмежений днем. Велика частина подібних зон знаходиться серце Рима та інших великих населених пунктів Італії, що мають відомі на весь світ пам'ятки і, відповідно, старовинні вузькі вулички.

Однак, якщо в подібній зоні розташований готель або готель, в якій Ви зупинилися, Ви можете сміливо проїжджати. Необхідно лише на ресепшені вказати дані Вашого залізного «коня».

Штрафи в Італії

Практично на всіх італійських дорогах встановлені відеокамери, які фіксують швидкість проїжджаючих повз авто. Крім того, на автомагістралях застосовується спеціальна програма tutor, яка розрахує Вашу швидкість руху в залежності від часу, витраченого з моменту в'їзду на автомагістраль і з'їзду з неї.

Якщо Ви перевищили швидкість, то штрафи негайно прийдуть в компанію, що здали Вам в оренду авто. А фірма, в свою чергу, спише кошти з Вашої пластикової карти, навіть якщо Ви до цього часу вже покинете Італію (тому і практикується затримка повернення депозиту в кілька тижнів).

Заплатити за штраф Ви можете і на місці, співробітник поліції просто випише Вам квитанцію, з якою потрібно буде пройти в будь-яке відділення банку і заплатити, тут навіть не обов'язково знати будь-якої мова, в банку все зрозуміють і приймуть оплату, потрібно не забути на Про всяк випадок взяти чек. Якщо ж не загасити штраф, то, як уже говорилося, в подальшому у Вас будуть проблеми при отриманні шенгенської візи.

В Італії допустимим вважається наявність в крові водія алкоголю до 0,05 проміле. Причому, якщо людині, керуючому транспортним засобом менше 21 року або він керує автомобілем, що відноситься до категорій C, D, E, то вміст алкоголю в крові має дорівнювати 0 проміле.

Ось приблизні суми штрафів за різні порушення:

 • Перевищили швидкість від 10 до 60 км / год - заплатите відповідно від 41 до 820 євро;
 • Рухалися задом по автостраді - будьте готові викласти 400 євро;
 • Порушили правила обгону - вас покарають на 160 євро;
 • Якщо ви невдало припаркувалися - це оцінюється в 75 євро;
 • Транспортування дітей без спеціальних утримуючих пристроїв - покарання може сягати від 80 до 323 євро;
 • Забули або свідомо не пристебнулися ременем - заплатите від 80 до 323 євро залежно від обставин;
 • Розмовляєте по телефону без спеціальної гарнітури, що забезпечує вільні руки - штраф від 160 до 646 євро;
 • Заїхали в zona traffico limitato без спеціальної перепустки - заплатите 100 євро і т. Д.

У багатьох випадках співробітниками поліції може бути прийнято рішення накласти заборону на керування автотранспортним засобом.

Завжди звертайте увагу на великий прямокутний знак «zona traffico limitato», під нею намальований білий круг з червоною лінією по колу. Це знак зони, про яку ми згадували вище. На цьому знаку може містити інформацію, яка пояснює, коли ви маєте право перебувати і пересуватися на машині в цьому місці.

Платні дороги в Італії

Платні дороги в цій країні дійсно «кусають» туристів своїми цінами. Так, кожні 100 км обійдуться Вам в 7 євро. Зрозуміло, вартість залежить від типу і категорії авто. При в'їзді на платну автостраду, Ви берете спеціальний квиток, а з'їжджаючи з неї розраховуєтесь готівкою або банківською кредитною карткою.

Для того, щоб вільно відвідувати центр Мілана в робочі дні, Ви будете зобов'язані придбати спеціальний стікер, який дасть Вам право на будь-яку кількість в'їздів і виїздів. Однак діє цей стікер тільки з 7:30 і до 19:30. Вартість даного пропуску залежить від того, наскільки сильно Ваш залізний «кінь» забруднює навколишнє природу.

Крім того, в Італії Серед можливостей для зі спеціальною оплатою, наприклад, тунелі. Односторонній проїзд на легковому транспортному засобі по тунелю Монт-Бланш обійдеться Вам у 45 євро. А проїхати по автомагістралі (Timmelsjoch High Alpine Road) з країни «Великого Чобота» в сусідню Австрію обійдеться Вам приблизно в 18 євро. Дана дорога відкрита весь літньо-осінній період, але тільки в світлий час доби. Проїзд по тенеллю Б Ольша Святий Бернард обійдеться в 28 євро.

Приклади тарифів на платні дороги в Італії

 • А1 Мілан - Неаполь (768 кілометрів) - 57.10 євро
 • A3 Неаполь - Салерно (52 кілометри) - 2.10 євро
 • A4 Турин - Трієст (530 кілометрів) - 47.30 євро
 • A5 Турин - Аоста (163 кілометри) - 27 євро
 • A6 Турин - Савона (150 кілометрів) - 12.60 євро
 • A7 Мілан - Генуя (137 кілометрів) - 10.60 євро
 • A8 Мілан - Варезе (57 кілометрів) - 3.30 євро
 • A9 Лінате - Озеро Комо (27 кілометрів) - 3.10 євро
 • A10 Генуя - Вентімілья (148 кілометрів) - 18.20 євро
 • A11 Флоренція - Піза (98 кілометрів) - 5.90 євро
 • A12 Генуя - Рим (486 кілометрів) - 23 євро
 • A13 Падуя - Болонья (98 кілометрів) - 9 євро
 • A14 Болонья - Таранто (732 кілометри) - 55.10 євро
 • A21 Турин - Брешіа (221 кілометр) - 25 євро
 • A22 Бреннеро - Модена (321 кілометр) - 22.80 євро
 • A23 Удіне - Тарвізіо (112 кілометрів) - 7.60 євро
 • A26 Генуя - Озеро Маджоре (199 кілометрів) - 14.50 євро
 • A27 Венеція - Беллуно (83 кілометри) - 7.90 євро
 • A32 Турин - Бардонекья (92 кілометри) - 13.20 євро

Парковка в Італії

У серці найбільших італійських мегаполісів на автостоянку діють обмеження за часом. Безкоштовні паркувальні місця позначаються білими лініями, для осіб, які мають інвалідність - жовтими лініями. під Флоренції і ряді інших великих населених пунктах правом безкоштовного паркування користуються тільки громадяни Італії, які проживають тут. Смуги синього кольору говорять про те, що за стоянку потрібно платити.

Як і в будь-якому іншому місці, вартість за парковку зростає при наближенні до центру міста. Наприклад, в Вероні вартість години стоянки в серці міста буде дорівнювати 2-м євро. Безкоштовна стоянка тут знаходиться неподалік від площі Porta Palio, на вулиці Sergio Ramelli і біля стадіону Arena di Verona.

У Флоренції ціни в десять разів вище. Так, стоянка в центрі міста обійдеться Вам 20-30 євро. Парковка, за яку не доведеться платити, знаходиться на площі Мікеланджело.

Детальніше про паркування в різних містах Італії ви прочитаєте в кінці матеріалу, а поки - загальна для країни інформація.

Муніципальна влада переважної більшості туристичних «Мекк» Апеннінського півострова побудували недалеко від туристичних визначних пам'яток солідні платні автостоянки, які, для зручності водіїв, позначаються дорожньою розміткою та інформаційними знаками, на яких розміщена вичерпна інформація про час і порядок їх дії.

Проїжджа частина розмічається фарбами двох кольорів - синій для платної автостоянки і білий - для автостоянки, на якій плата не стягується. На підставі італійських законів кожна муніципальна влада має можливість, на підконтрольній їй території, ввести свої правила паркування. Тому водії повинні бути уважними під час паркування - знаки на прилеглій території вкажуть, чи стягується в даному місці паркувальний збір і яким способом потрібно віддавати гроші.

синя зона

Синьої дорожньою розміткою позначається платна парковка. Більшість муніципальних властей Італії позначають синім кольором місця для автостоянки, а поруч встановлюють кіоск з продажу талонів або спеціальне автоматичний пристрій. На виданому водієві документі повинні бути надруковані дані, до якого часу автомобіль може перебувати на автостоянці. Талон потрібно покласти на панель приладів інформаційної стороною вгору, щоб видно було дані через лобове скло.

Паркомати і паркувальні диски в Італії

На автоматичному пристрої з оплати парковки інформація розміщена на чотирьох мовах: італійською, французькою, англійською та німецькою.

На паркувальному апараті розміщується така інформація:

 • з якого по який час, в які дні (робочі або святкові) стягується оплата;
 • тариф за одну годину паркування;
 • грошима якого номіналу проводиться оплата автостоянки.

Для оплати послуги необхідно опустити гроші певного номіналу в отвір пристрою і натиснути на зелену кнопку. Пристрій видасть документ з інформацією, до якого часу оплачена автостоянка. Документ необхідно покласти на панель приладів машини так, щоб інформація була видна через лобове скло. Якщо парковка розташована на великій площі, автомат встановлюють в середині території. Мінімальний час, який підлягає оплаті - одна година.

Паркувальний диск - спеціальне простий пристрій, зроблене з картону розміром 100 × 150 мм з годинниковим циферблатом, який виставляється за часом прибуття на стоянку вручну - називається паркувальним диском. В Італії паркувальний диск називають disco orario. Його зазвичай використовують на безкоштовних парковках, щоб вказати час приїзду, про таких парковках піде мова трохи нижче.

Підземна парковка в Італії

У великих мегаполісах побудовані підземні автостоянки. Для в'їзду на територію парковки перед шлагбаумом водій у технічного персоналу або пристрою отримує документ, на якому зафіксовано час в'їзду.

При виїзді з території необхідно сплатити послугу у співробітника автостоянки або в автоматі, попередньо вставивши в пристрій перед шлагбаумом видану на в'їзді картку. У разі якщо оплата здійснена правильно, перешкода забирається, і водій залишає територію парковки.

Безкоштовні автостоянки в Італії

У великих мегаполісах безкоштовні парковки позначаються лініями білого кольору і відповідним дорожнім знаком. Він інформує водія про час свого дії і про те, чи зобов'язаний водій встановлювати на цій території паркувальний диск.

На деяких територіях, які в будні дні функціонують як безкоштовні автостоянки, у вихідні дні розміщуються міські ринки / базари, і інформація про це також знаходиться на дорожніх знаках.

Оренда авто в Італії 2019 - поради, ціни на прокат автомобіля в Італії, документи

Взяти в оренду автомобіль в Італії і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття. В Італії існує безліч фірм, які запропонують вам орендувати будь-який відповідний вам автотранспорт. До речі, на італійській мові оренда автомобіля звучить, як noleggio auto. Взяти в оренду автомобіль в  Італії  і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття

Правильним рішенням буде замовлення автомобіля заздалегідь через інтернет, це зробить процес оренди більш легким і зручним для вас. Однак можна орендувати машину прямо в аеропорту, або в тому населеному пункті «Великого чобота», звідки ви бажаєте почати свій тур по Італії. Втім, при бронюванні через інтернет доступні рівно ті ж варіанти - аеропорт, вокзал або ж офіс прокатної контори безпосередньо в місті.

Залежно від міста ціни варіюються в невеликих межах, але в середньому автомобіль класу С у комплекті з навігатором і страховкою обійдеться вам в 60-80 євро на добу.

Для любителів заощадити фінанси, існує непоганий варіант. Якщо перейти з сайту деяких авіакомпаній за посиланням на сайт компаній, що спеціалізуються на наданні послуг з прокату автомобілів, то можна отримати знижку. Найбільший бонус надається за перехід по посиланню з сайтів таких бюджетних авіаперевізників, як WindJet і RyanAir. Однак є одне «але». Дана знижка поширюється тільки для автомобіля бюджетного класу.

Для зручності клієнта компанії дозволяють брати в оренду транспортний засіб в одному населеному пункті, а здати його назад можна буде в будь-якому іншому місті. Хоча такий варіант обійдеться трохи дорожче.

Крім того, при бажанні Ви зможете взяти в прокат ексклюзивний автомобіль, будь то який-небудь раритет або новенький Ламборджині. Такі послуги зазвичай пропонують невеликі приватні фірми. Зрозуміло, і коштувати це задоволення буде набагато дорожче, і вимоги до водія будуть жорсткіше.

Розібратися в непростих і «хитромудрих» розв'язках італійських доріг спочатку не просто. У даній країні найчастіше зустрічаються кругові розв'язки. Пріоритет руху в подібному випадку має той автомобіль, який вже їде по колу. В Італії практично повністю відсутні розв'язки типу «метелик».

Документи і страховка при оренді авто в Італії

Для того, щоб взяти в прокат транспортний засіб, Вам будуть потрібні російські права, а також посвідчення водія міжнародного зразка, навіть незважаючи на те, що якщо у Вас вже є національне водійське посвідчення зразка 2011 року. Державні органи Італії карають тих, хто їздить по території держави тільки з національними водійським посвідченням, штрафом в 300 євро і вище. Однак взяти напрокат машину ви зможете, особливо дрібні прокатні компанії не відмовляють у видачі машини при наявності тільки національного посвідчення водія. У великих же можуть бути проблеми.

Крім водійського посвідчення, Вам буде потрібна банківська картка, на якій повинно знаходитися чимала кількість фінансових коштів. Ці кошти (від 500 євро) служать запорукою і будуть заблоковані на випадок наявності у Вас будь-яких штрафів або виявлення проблем з автомобілем. Застава буде повернена протягом 2-х - 4-х тижнів з урахуванням вирахування всіх штрафів і витрат на ремонт автотранспорту. Якщо з автомобілем все в порядку - депозит повернуть в повному обсязі. Щоб уникнути непорозумінь, при поверненні автомобіля вимагайте документально підтверджений огляд менеджером.

Найжорсткіші вимоги, які пред'являються до складання документів та заставі, у великих міжнародних агентств з прокату. Як не дивно, у більш дрібних регіональних компаній з оренди автомобілів, умови менш жорсткі. Місцеві фірми намагаються створити для туристів більш привабливі умови.

Як правило, у вартість пропонованих послуг прокату автотранспортного засобу в Італії входять:

 • Пробіг на будь-яку відстань;
 • Страхування від викрадення авто і від пошкоджень з франшизою, а також страхування третіх осіб;
 • Місцевий податок на додану вартість.

Заплативши додаткові кошти, Ви зможете отримати суперстраховку, дитяче утримує пристрій, а також навігатор із завантаженою картою регіону.

Медична туристична страховка Сервіс порівняння цін на медичну страховку від провідних страхових компаній Росії . Вкажіть країну і дати поїздки, після чого виберіть відповідний варіант для отримання дозволу поліс.

Паливо та АЗС в Італії

В Італії Ви зможете заправитися на вибір неетилованим 95-им або 98-м бензином, а також дизпаливом, що має назву тут Gasolio. Зрозуміло, дизпаливо коштує дешевше, проте орендувати автотранспортний засіб, що працює на «солярці», буде трохи дорожче.

За статистикою, в Італії ціни на паливо перевищують вартість бензину в інших країнах Євросоюзу. Так, один літр бензину коштує зараз близько 2-х євро. Найостанніші зміни цін на дизельне паливо і бензин різних марок в Італії Ви можете подивитися.

Легко, швидко і в будь-який час доби Ви зможете заправитися лише на автостраді. На всіх інших дорогах з цією справою набагато складніше. Тут не функціонують автозаправки у вихідні, святкові дні та в темний час доби. Оплата за бензин часто здійснюється тільки через спеціалізовані автомати, які не приймають іноземні банківські картки, тому завжди возите з собою трохи готівки.

В'їжджаючи на автозаправку в місті в будь-який час доби, завжди звертайте увагу на висить табличку Aperto, що означає, відкрито або табличку Chiuso, в якій мовиться, що автозаправка закрита.

Особливості ПДР в Італії

ПДР по-італійськи звучать як «Codice della strada» і практично не відрізняються від російських правил дорожнього руху. Головна відмінність - тут вони строго дотримуються усіма учасниками дорожнього руху. Тому рекомендуємо Вам строго дотримуватися місцеві правила дорожнього руху, ввічливо і безконфліктно спілкуватися з іншими водіями і вчасно оплачувати штрафи, якщо Ви щось порушили, тим більше що якщо ви не сплатите штраф, то потім можуть бути проблеми з отриманням візи.

Ні в якому разі не пробуйте «домовитися» з поліцейським і дати йому хабар - це буде мати негативні наслідки, які будуть чреваті для Вас.

Дорожні знаки в Італії збігаються з нашими, покажчики надають достатньо інформації, щоб не збитися з шляху і досягти пункту призначення.

Обмеження швидкості в даній країні досить розумні. Так, в населеному пункті Ваша швидкість не повинна перевищувати 50 км, за його межами - 90 км. За автомобільній трасі дозволяється пересуватися зі швидкістю в 110 км / ч, по автомагістралі до 130 км / ч.

Крім того, в Італії необхідно користуватися фарами ближнього світла навіть удень, що практикується і у нас в країні. Причому автомобілі повинні включати ближнє світло тільки за межами міст та інших населених пунктів, а мотоцикли - всюди.

Не можна одночасно вести машину і говорити по телефону, необхідно використовувати гарнітуру hands free.

Також у великих містах Італії існують так звані зони обмеженого руху. У ці zona traffico limitato забороняється в'їжджати, не отримавши спеціальний дозвіл. Як правило, в'їзд в них дозволяється вночі, але обмежений днем. Велика частина подібних зон знаходиться серце Рима та інших великих населених пунктів Італії, що мають відомі на весь світ пам'ятки і, відповідно, старовинні вузькі вулички.

Однак, якщо в подібній зоні розташований готель або готель, в якій Ви зупинилися, Ви можете сміливо проїжджати. Необхідно лише на ресепшені вказати дані Вашого залізного «коня».

Штрафи в Італії

Практично на всіх італійських дорогах встановлені відеокамери, які фіксують швидкість проїжджаючих повз авто. Крім того, на автомагістралях застосовується спеціальна програма tutor, яка розрахує Вашу швидкість руху в залежності від часу, витраченого з моменту в'їзду на автомагістраль і з'їзду з неї.

Якщо Ви перевищили швидкість, то штрафи негайно прийдуть в компанію, що здали Вам в оренду авто. А фірма, в свою чергу, спише кошти з Вашої пластикової карти, навіть якщо Ви до цього часу вже покинете Італію (тому і практикується затримка повернення депозиту в кілька тижнів).

Заплатити за штраф Ви можете і на місці, співробітник поліції просто випише Вам квитанцію, з якою потрібно буде пройти в будь-яке відділення банку і заплатити, тут навіть не обов'язково знати будь-якої мова, в банку все зрозуміють і приймуть оплату, потрібно не забути на Про всяк випадок взяти чек. Якщо ж не загасити штраф, то, як уже говорилося, в подальшому у Вас будуть проблеми при отриманні шенгенської візи.

В Італії допустимим вважається наявність в крові водія алкоголю до 0,05 проміле. Причому, якщо людині, керуючому транспортним засобом менше 21 року або він керує автомобілем, що відноситься до категорій C, D, E, то вміст алкоголю в крові має дорівнювати 0 проміле.

Ось приблизні суми штрафів за різні порушення:

 • Перевищили швидкість від 10 до 60 км / год - заплатите відповідно від 41 до 820 євро;
 • Рухалися задом по автостраді - будьте готові викласти 400 євро;
 • Порушили правила обгону - вас покарають на 160 євро;
 • Якщо ви невдало припаркувалися - це оцінюється в 75 євро;
 • Транспортування дітей без спеціальних утримуючих пристроїв - покарання може сягати від 80 до 323 євро;
 • Забули або свідомо не пристебнулися ременем - заплатите від 80 до 323 євро залежно від обставин;
 • Розмовляєте по телефону без спеціальної гарнітури, що забезпечує вільні руки - штраф від 160 до 646 євро;
 • Заїхали в zona traffico limitato без спеціальної перепустки - заплатите 100 євро і т. Д.

У багатьох випадках співробітниками поліції може бути прийнято рішення накласти заборону на керування автотранспортним засобом.

Завжди звертайте увагу на великий прямокутний знак «zona traffico limitato», під нею намальований білий круг з червоною лінією по колу. Це знак зони, про яку ми згадували вище. На цьому знаку може містити інформацію, яка пояснює, коли ви маєте право перебувати і пересуватися на машині в цьому місці.

Платні дороги в Італії

Платні дороги в цій країні дійсно «кусають» туристів своїми цінами. Так, кожні 100 км обійдуться Вам в 7 євро. Зрозуміло, вартість залежить від типу і категорії авто. При в'їзді на платну автостраду, Ви берете спеціальний квиток, а з'їжджаючи з неї розраховуєтесь готівкою або банківською кредитною карткою.

Для того, щоб вільно відвідувати центр Мілана в робочі дні, Ви будете зобов'язані придбати спеціальний стікер, який дасть Вам право на будь-яку кількість в'їздів і виїздів. Однак діє цей стікер тільки з 7:30 і до 19:30. Вартість даного пропуску залежить від того, наскільки сильно Ваш залізний «кінь» забруднює навколишнє природу.

Крім того, в Італії Серед можливостей для зі спеціальною оплатою, наприклад, тунелі. Односторонній проїзд на легковому транспортному засобі по тунелю Монт-Бланш обійдеться Вам у 45 євро. А проїхати по автомагістралі (Timmelsjoch High Alpine Road) з країни «Великого Чобота» в сусідню Австрію обійдеться Вам приблизно в 18 євро. Дана дорога відкрита весь літньо-осінній період, але тільки в світлий час доби. Проїзд по тенеллю Б Ольша Святий Бернард обійдеться в 28 євро.

Приклади тарифів на платні дороги в Італії

 • А1 Мілан - Неаполь (768 кілометрів) - 57.10 євро
 • A3 Неаполь - Салерно (52 кілометри) - 2.10 євро
 • A4 Турин - Трієст (530 кілометрів) - 47.30 євро
 • A5 Турин - Аоста (163 кілометри) - 27 євро
 • A6 Турин - Савона (150 кілометрів) - 12.60 євро
 • A7 Мілан - Генуя (137 кілометрів) - 10.60 євро
 • A8 Мілан - Варезе (57 кілометрів) - 3.30 євро
 • A9 Лінате - Озеро Комо (27 кілометрів) - 3.10 євро
 • A10 Генуя - Вентімілья (148 кілометрів) - 18.20 євро
 • A11 Флоренція - Піза (98 кілометрів) - 5.90 євро
 • A12 Генуя - Рим (486 кілометрів) - 23 євро
 • A13 Падуя - Болонья (98 кілометрів) - 9 євро
 • A14 Болонья - Таранто (732 кілометри) - 55.10 євро
 • A21 Турин - Брешіа (221 кілометр) - 25 євро
 • A22 Бреннеро - Модена (321 кілометр) - 22.80 євро
 • A23 Удіне - Тарвізіо (112 кілометрів) - 7.60 євро
 • A26 Генуя - Озеро Маджоре (199 кілометрів) - 14.50 євро
 • A27 Венеція - Беллуно (83 кілометри) - 7.90 євро
 • A32 Турин - Бардонекья (92 кілометри) - 13.20 євро

Парковка в Італії

У серці найбільших італійських мегаполісів на автостоянку діють обмеження за часом. Безкоштовні паркувальні місця позначаються білими лініями, для осіб, які мають інвалідність - жовтими лініями. під Флоренції і ряді інших великих населених пунктах правом безкоштовного паркування користуються тільки громадяни Італії, які проживають тут. Смуги синього кольору говорять про те, що за стоянку потрібно платити.

Як і в будь-якому іншому місці, вартість за парковку зростає при наближенні до центру міста. Наприклад, в Вероні вартість години стоянки в серці міста буде дорівнювати 2-м євро. Безкоштовна стоянка тут знаходиться неподалік від площі Porta Palio, на вулиці Sergio Ramelli і біля стадіону Arena di Verona.

У Флоренції ціни в десять разів вище. Так, стоянка в центрі міста обійдеться Вам 20-30 євро. Парковка, за яку не доведеться платити, знаходиться на площі Мікеланджело.

Детальніше про паркування в різних містах Італії ви прочитаєте в кінці матеріалу, а поки - загальна для країни інформація.

Муніципальна влада переважної більшості туристичних «Мекк» Апеннінського півострова побудували недалеко від туристичних визначних пам'яток солідні платні автостоянки, які, для зручності водіїв, позначаються дорожньою розміткою та інформаційними знаками, на яких розміщена вичерпна інформація про час і порядок їх дії.

Проїжджа частина розмічається фарбами двох кольорів - синій для платної автостоянки і білий - для автостоянки, на якій плата не стягується. На підставі італійських законів кожна муніципальна влада має можливість, на підконтрольній їй території, ввести свої правила паркування. Тому водії повинні бути уважними під час паркування - знаки на прилеглій території вкажуть, чи стягується в даному місці паркувальний збір і яким способом потрібно віддавати гроші.

синя зона

Синьої дорожньою розміткою позначається платна парковка. Більшість муніципальних властей Італії позначають синім кольором місця для автостоянки, а поруч встановлюють кіоск з продажу талонів або спеціальне автоматичний пристрій. На виданому водієві документі повинні бути надруковані дані, до якого часу автомобіль може перебувати на автостоянці. Талон потрібно покласти на панель приладів інформаційної стороною вгору, щоб видно було дані через лобове скло.

Паркомати і паркувальні диски в Італії

На автоматичному пристрої з оплати парковки інформація розміщена на чотирьох мовах: італійською, французькою, англійською та німецькою.

На паркувальному апараті розміщується така інформація:

 • з якого по який час, в які дні (робочі або святкові) стягується оплата;
 • тариф за одну годину паркування;
 • грошима якого номіналу проводиться оплата автостоянки.

Для оплати послуги необхідно опустити гроші певного номіналу в отвір пристрою і натиснути на зелену кнопку. Пристрій видасть документ з інформацією, до якого часу оплачена автостоянка. Документ необхідно покласти на панель приладів машини так, щоб інформація була видна через лобове скло. Якщо парковка розташована на великій площі, автомат встановлюють в середині території. Мінімальний час, який підлягає оплаті - одна година.

Паркувальний диск - спеціальне простий пристрій, зроблене з картону розміром 100 × 150 мм з годинниковим циферблатом, який виставляється за часом прибуття на стоянку вручну - називається паркувальним диском. В Італії паркувальний диск називають disco orario. Його зазвичай використовують на безкоштовних парковках, щоб вказати час приїзду, про таких парковках піде мова трохи нижче.

Підземна парковка в Італії

У великих мегаполісах побудовані підземні автостоянки. Для в'їзду на територію парковки перед шлагбаумом водій у технічного персоналу або пристрою отримує документ, на якому зафіксовано час в'їзду.

При виїзді з території необхідно сплатити послугу у співробітника автостоянки або в автоматі, попередньо вставивши в пристрій перед шлагбаумом видану на в'їзді картку. У разі якщо оплата здійснена правильно, перешкода забирається, і водій залишає територію парковки.

Безкоштовні автостоянки в Італії

У великих мегаполісах безкоштовні парковки позначаються лініями білого кольору і відповідним дорожнім знаком. Він інформує водія про час свого дії і про те, чи зобов'язаний водій встановлювати на цій території паркувальний диск.

На деяких територіях, які в будні дні функціонують як безкоштовні автостоянки, у вихідні дні розміщуються міські ринки / базари, і інформація про це також знаходиться на дорожніх знаках.

Коли порушені правила, Встановлені дорожнім знаком, номер машина буде запивати, а інформація про порушника відправлена ​​в базу Даних полиции, при цьом буде віпісана и покладаючи під двірник штрафних Квитанція, согласно З якою ви будете повінні Сплатити до державного бюджету 40 €. А в разі, якщо для відновлення порядку на автостоянці працівники викликали спецавтомобіль, сума штрафу зросте в кілька разів, тому що послуги спеціальних автомобілів в Італії стоять майже 200 €.

Парковки в містах Італії

Рим

Безкоштовні парковки в Римі присутні, але розташовані далеко від туристичних визначних пам'яток і обмежені декількома годинами перебування автомобіля. Час безкоштовної парковки може бути різним у робочі та «базарні» дні (п'ятниця, субота) і ця інформація розміщена на дорожньому знаку. Потрібно бути уважним, щоб автомобіль не довелося викуповувати зі штрафстоянка. Треба сказати, що безкоштовні автостоянки не охороняються і. А ще римляни так щільно паркуються, що часто дряпають свої і чужі автомобілі.

Ближче до центру працюють паркувальні автомати за ціною два-п'ять євро / год, що багатьом туристам з пострадянських країн може здатися досить дорого.

Лідо де Єзоло

Даний місто буде цікавий туристам, які хотіли б докладно ознайомитися з визначними пам'ятками Венеції, але не бажають там зупинятися. У Лідо де Єзоло можна без проблем оселитися в готель з власної охоронюваною територією, а до Венеції добиратися на невеликих корабликах за 30 - 40 хвилин. Недалеко від пристані розташована автостоянка, де «залізного друга» можна припаркувати на цілий день за сім євро.

Флоренція

У великому місті, в якому жили і творили великі Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Боттічеллі, Франческо Петрарка, автостоянки дорогі - від двадцяти до тридцяти євро на добу. Місце для паркування безкоштовно розташована на площі Мікеланджело, а всю інформацію про місця, де можна припаркувати на час «залізного друга», можна отримати на.

Верона

Це місто розташоване в одному годині їзди від Венеції, і кількість місць на автостоянках в центрі обмежено. На карті міста є інформація про всі автостоянках, платних і безкоштовних, розташованих в межах міста. Найближча до центру автостоянка розташувалася поблизу площі Porta Palio.

Піза

Недорога автостоянка розташована на вулиці Via Atleti Azzurri Pisani недалеко від залізничного вокзалу. Від паркування до знаменитої «Падающей вежі» пішки йти не більше п'ятнадцяти хвилин. Година паркування коштує трохи менше євро, а після другої години пополудні - безкоштовно.

Сієна

Середня ціна автостоянки в цьому граді дорівнює одному євро. Також муніципальна влада містить деяку кількість безкоштовних стоянок, одна з яких розташована поруч із залізничним вокзалом. Від цієї стоянки до центру Сієни йти двадцять хвилин. Про всі платних і безкоштовних автостоянках можна знайти інформацію на.

Орвието

У цьому старовинному місті вулиці не придатні для переміщення на машині (дуже вузькі) і без особливої ​​потреби в нього краще не заїжджати. Природно, що при такій інфраструктурі кількість місць на автостоянках обмежена. Після 20 -00 весь вільний простір на вулицях і площах зайнято автомобілями аборигенів. За чинним правилом муніципалітету, машини повинні бути прибрані до восьмої години ранку.

Монтальчіно

Це містечко славиться виробництвом вина Brunello di Montalcino, яке можна купити в будь-якій кількості. Місце для паркування безкоштовно розташувалася перед в'їздом в містечко, але звідти треба йти пішки вгору хвилин двадцять. Тільки не вживайте вино перед тим як сісти за кермо!

Платна автостоянка знаходиться на вулиці Via Roma і вартість однієї години в 2019 році дорівнювала 1,30 €. У цьому старовинному містечку є ще одна платна автостоянка, яка розташована поруч з муніципальної площею, але вона маленька і на ній завжди проблемно припаркувати автомобіль.

Монтепунчіано

Місце для паркування безкоштовно розташувалася уздовж дороги при в'їзді місто і, також як і в Монтальчіно, до центральної частини населеного пункту доведеться добиратися пішки. Платна автостоянка розташована поблизу площі Piazza Grande і вартість однієї години дорівнює одному євро і тридцяти центів.

Амальфі

Це місто розташувався на мальовничому березі однойменного узбережжя, і зовсім недавно автомобілісти мали серйозні проблеми з паркуванням автомобілів. Але деякий час тому була споруджена велика автостоянка Luna Rossa, місткістю двісті автомобілів. Парковка розташована перед в'їздом в місто, і годину стоянки автомобіля коштує три євро, або тринадцять євро на добу. Разом з паркуванням всередині височини побудували прохід для пішоходів, який виводить туристів на міську площу.

Автомобільна дорога, яку назвали «Nastro Azzurro» тягнеться уздовж прекрасного Амальфитанского узбережжя, що робить поїздку незабутньою, а сама дорога є однією з найбільш мальовничих в світі.

Лукка

Відразу після в'їзду в старовинну частину міста через ворота Віктора Іммануїла знаходиться автостоянка, вона буде справа по курсу.

Баньореджо

У цьому містечку парковка платна з 8:00 до 20:00 і розташована під мостом. Перша година парковки коштує два євро, а всі наступні годинник - по одному євро. У Баньореджо знаходяться і безкоштовні автостоянки. Одна з них розташована на площі недалеко від вулиці Via Don S.

Монтефьясконе

Це місто знамените своїми італійськими винами і тим, що розташований на висоті 600 м над рівнем моря. Місце для паркування безкоштовно в Монтефьясконе розташувалася на вулиці Via del Castagno.

Карти автомобільних доріг Італії

Питання від туристов

Поради від туристов

Оренда авто в Італії 2019 - поради, ціни на прокат автомобіля в Італії, документи

Взяти в оренду автомобіль в Італії і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття. В Італії існує безліч фірм, які запропонують вам орендувати будь-який відповідний вам автотранспорт. До речі, на італійській мові оренда автомобіля звучить, як noleggio auto. Взяти в оренду автомобіль в  Італії  і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття

Правильним рішенням буде замовлення автомобіля заздалегідь через інтернет, це зробить процес оренди більш легким і зручним для вас. Однак можна орендувати машину прямо в аеропорту, або в тому населеному пункті «Великого чобота», звідки ви бажаєте почати свій тур по Італії. Втім, при бронюванні через інтернет доступні рівно ті ж варіанти - аеропорт, вокзал або ж офіс прокатної контори безпосередньо в місті.

Залежно від міста ціни варіюються в невеликих межах, але в середньому автомобіль класу С у комплекті з навігатором і страховкою обійдеться вам в 60-80 євро на добу.

Для любителів заощадити фінанси, існує непоганий варіант. Якщо перейти з сайту деяких авіакомпаній за посиланням на сайт компаній, що спеціалізуються на наданні послуг з прокату автомобілів, то можна отримати знижку. Найбільший бонус надається за перехід по посиланню з сайтів таких бюджетних авіаперевізників, як WindJet і RyanAir. Однак є одне «але». Дана знижка поширюється тільки для автомобіля бюджетного класу.

Для зручності клієнта компанії дозволяють брати в оренду транспортний засіб в одному населеному пункті, а здати його назад можна буде в будь-якому іншому місті. Хоча такий варіант обійдеться трохи дорожче.

Крім того, при бажанні Ви зможете взяти в прокат ексклюзивний автомобіль, будь то який-небудь раритет або новенький Ламборджині. Такі послуги зазвичай пропонують невеликі приватні фірми. Зрозуміло, і коштувати це задоволення буде набагато дорожче, і вимоги до водія будуть жорсткіше.

Розібратися в непростих і «хитромудрих» розв'язках італійських доріг спочатку не просто. У даній країні найчастіше зустрічаються кругові розв'язки. Пріоритет руху в подібному випадку має той автомобіль, який вже їде по колу. В Італії практично повністю відсутні розв'язки типу «метелик».

Документи і страховка при оренді авто в Італії

Для того, щоб взяти в прокат транспортний засіб, Вам будуть потрібні російські права, а також посвідчення водія міжнародного зразка, навіть незважаючи на те, що якщо у Вас вже є національне водійське посвідчення зразка 2011 року. Державні органи Італії карають тих, хто їздить по території держави тільки з національними водійським посвідченням, штрафом в 300 євро і вище. Однак взяти напрокат машину ви зможете, особливо дрібні прокатні компанії не відмовляють у видачі машини при наявності тільки національного посвідчення водія. У великих же можуть бути проблеми.

Крім водійського посвідчення, Вам буде потрібна банківська картка, на якій повинно знаходитися чимала кількість фінансових коштів. Ці кошти (від 500 євро) служать запорукою і будуть заблоковані на випадок наявності у Вас будь-яких штрафів або виявлення проблем з автомобілем. Застава буде повернена протягом 2-х - 4-х тижнів з урахуванням вирахування всіх штрафів і витрат на ремонт автотранспорту. Якщо з автомобілем все в порядку - депозит повернуть в повному обсязі. Щоб уникнути непорозумінь, при поверненні автомобіля вимагайте документально підтверджений огляд менеджером.

Найжорсткіші вимоги, які пред'являються до складання документів та заставі, у великих міжнародних агентств з прокату. Як не дивно, у більш дрібних регіональних компаній з оренди автомобілів, умови менш жорсткі. Місцеві фірми намагаються створити для туристів більш привабливі умови.

Як правило, у вартість пропонованих послуг прокату автотранспортного засобу в Італії входять:

 • Пробіг на будь-яку відстань;
 • Страхування від викрадення авто і від пошкоджень з франшизою, а також страхування третіх осіб;
 • Місцевий податок на додану вартість.

Заплативши додаткові кошти, Ви зможете отримати суперстраховку, дитяче утримує пристрій, а також навігатор із завантаженою картою регіону.

Медична туристична страховка Сервіс порівняння цін на медичну страховку від провідних страхових компаній Росії . Вкажіть країну і дати поїздки, після чого виберіть відповідний варіант для отримання дозволу поліс.

Паливо та АЗС в Італії

В Італії Ви зможете заправитися на вибір неетилованим 95-им або 98-м бензином, а також дизпаливом, що має назву тут Gasolio. Зрозуміло, дизпаливо коштує дешевше, проте орендувати автотранспортний засіб, що працює на «солярці», буде трохи дорожче.

За статистикою, в Італії ціни на паливо перевищують вартість бензину в інших країнах Євросоюзу. Так, один літр бензину коштує зараз близько 2-х євро. Найостанніші зміни цін на дизельне паливо і бензин різних марок в Італії Ви можете подивитися.

Легко, швидко і в будь-який час доби Ви зможете заправитися лише на автостраді. На всіх інших дорогах з цією справою набагато складніше. Тут не функціонують автозаправки у вихідні, святкові дні та в темний час доби. Оплата за бензин часто здійснюється тільки через спеціалізовані автомати, які не приймають іноземні банківські картки, тому завжди возите з собою трохи готівки.

В'їжджаючи на автозаправку в місті в будь-який час доби, завжди звертайте увагу на висить табличку Aperto, що означає, відкрито або табличку Chiuso, в якій мовиться, що автозаправка закрита.

Особливості ПДР в Італії

ПДР по-італійськи звучать як «Codice della strada» і практично не відрізняються від російських правил дорожнього руху. Головна відмінність - тут вони строго дотримуються усіма учасниками дорожнього руху. Тому рекомендуємо Вам строго дотримуватися місцеві правила дорожнього руху, ввічливо і безконфліктно спілкуватися з іншими водіями і вчасно оплачувати штрафи, якщо Ви щось порушили, тим більше що якщо ви не сплатите штраф, то потім можуть бути проблеми з отриманням візи.

Ні в якому разі не пробуйте «домовитися» з поліцейським і дати йому хабар - це буде мати негативні наслідки, які будуть чреваті для Вас.

Дорожні знаки в Італії збігаються з нашими, покажчики надають достатньо інформації, щоб не збитися з шляху і досягти пункту призначення.

Обмеження швидкості в даній країні досить розумні. Так, в населеному пункті Ваша швидкість не повинна перевищувати 50 км, за його межами - 90 км. За автомобільній трасі дозволяється пересуватися зі швидкістю в 110 км / ч, по автомагістралі до 130 км / ч.

Крім того, в Італії необхідно користуватися фарами ближнього світла навіть удень, що практикується і у нас в країні. Причому автомобілі повинні включати ближнє світло тільки за межами міст та інших населених пунктів, а мотоцикли - всюди.

Не можна одночасно вести машину і говорити по телефону, необхідно використовувати гарнітуру hands free.

Також у великих містах Італії існують так звані зони обмеженого руху. У ці zona traffico limitato забороняється в'їжджати, не отримавши спеціальний дозвіл. Як правило, в'їзд в них дозволяється вночі, але обмежений днем. Велика частина подібних зон знаходиться серце Рима та інших великих населених пунктів Італії, що мають відомі на весь світ пам'ятки і, відповідно, старовинні вузькі вулички.

Однак, якщо в подібній зоні розташований готель або готель, в якій Ви зупинилися, Ви можете сміливо проїжджати. Необхідно лише на ресепшені вказати дані Вашого залізного «коня».

Штрафи в Італії

Практично на всіх італійських дорогах встановлені відеокамери, які фіксують швидкість проїжджаючих повз авто. Крім того, на автомагістралях застосовується спеціальна програма tutor, яка розрахує Вашу швидкість руху в залежності від часу, витраченого з моменту в'їзду на автомагістраль і з'їзду з неї.

Якщо Ви перевищили швидкість, то штрафи негайно прийдуть в компанію, що здали Вам в оренду авто. А фірма, в свою чергу, спише кошти з Вашої пластикової карти, навіть якщо Ви до цього часу вже покинете Італію (тому і практикується затримка повернення депозиту в кілька тижнів).

Заплатити за штраф Ви можете і на місці, співробітник поліції просто випише Вам квитанцію, з якою потрібно буде пройти в будь-яке відділення банку і заплатити, тут навіть не обов'язково знати будь-якої мова, в банку все зрозуміють і приймуть оплату, потрібно не забути на Про всяк випадок взяти чек. Якщо ж не загасити штраф, то, як уже говорилося, в подальшому у Вас будуть проблеми при отриманні шенгенської візи.

В Італії допустимим вважається наявність в крові водія алкоголю до 0,05 проміле. Причому, якщо людині, керуючому транспортним засобом менше 21 року або він керує автомобілем, що відноситься до категорій C, D, E, то вміст алкоголю в крові має дорівнювати 0 проміле.

Ось приблизні суми штрафів за різні порушення:

 • Перевищили швидкість від 10 до 60 км / год - заплатите відповідно від 41 до 820 євро;
 • Рухалися задом по автостраді - будьте готові викласти 400 євро;
 • Порушили правила обгону - вас покарають на 160 євро;
 • Якщо ви невдало припаркувалися - це оцінюється в 75 євро;
 • Транспортування дітей без спеціальних утримуючих пристроїв - покарання може сягати від 80 до 323 євро;
 • Забули або свідомо не пристебнулися ременем - заплатите від 80 до 323 євро залежно від обставин;
 • Розмовляєте по телефону без спеціальної гарнітури, що забезпечує вільні руки - штраф від 160 до 646 євро;
 • Заїхали в zona traffico limitato без спеціальної перепустки - заплатите 100 євро і т. Д.

У багатьох випадках співробітниками поліції може бути прийнято рішення накласти заборону на керування автотранспортним засобом.

Завжди звертайте увагу на великий прямокутний знак «zona traffico limitato», під нею намальований білий круг з червоною лінією по колу. Це знак зони, про яку ми згадували вище. На цьому знаку може містити інформацію, яка пояснює, коли ви маєте право перебувати і пересуватися на машині в цьому місці.

Платні дороги в Італії

Платні дороги в цій країні дійсно «кусають» туристів своїми цінами. Так, кожні 100 км обійдуться Вам в 7 євро. Зрозуміло, вартість залежить від типу і категорії авто. При в'їзді на платну автостраду, Ви берете спеціальний квиток, а з'їжджаючи з неї розраховуєтесь готівкою або банківською кредитною карткою.

Для того, щоб вільно відвідувати центр Мілана в робочі дні, Ви будете зобов'язані придбати спеціальний стікер, який дасть Вам право на будь-яку кількість в'їздів і виїздів. Однак діє цей стікер тільки з 7:30 і до 19:30. Вартість даного пропуску залежить від того, наскільки сильно Ваш залізний «кінь» забруднює навколишнє природу.

Крім того, в Італії Серед можливостей для зі спеціальною оплатою, наприклад, тунелі. Односторонній проїзд на легковому транспортному засобі по тунелю Монт-Бланш обійдеться Вам у 45 євро. А проїхати по автомагістралі (Timmelsjoch High Alpine Road) з країни «Великого Чобота» в сусідню Австрію обійдеться Вам приблизно в 18 євро. Дана дорога відкрита весь літньо-осінній період, але тільки в світлий час доби. Проїзд по тенеллю Б Ольша Святий Бернард обійдеться в 28 євро.

Приклади тарифів на платні дороги в Італії

 • А1 Мілан - Неаполь (768 кілометрів) - 57.10 євро
 • A3 Неаполь - Салерно (52 кілометри) - 2.10 євро
 • A4 Турин - Трієст (530 кілометрів) - 47.30 євро
 • A5 Турин - Аоста (163 кілометри) - 27 євро
 • A6 Турин - Савона (150 кілометрів) - 12.60 євро
 • A7 Мілан - Генуя (137 кілометрів) - 10.60 євро
 • A8 Мілан - Варезе (57 кілометрів) - 3.30 євро
 • A9 Лінате - Озеро Комо (27 кілометрів) - 3.10 євро
 • A10 Генуя - Вентімілья (148 кілометрів) - 18.20 євро
 • A11 Флоренція - Піза (98 кілометрів) - 5.90 євро
 • A12 Генуя - Рим (486 кілометрів) - 23 євро
 • A13 Падуя - Болонья (98 кілометрів) - 9 євро
 • A14 Болонья - Таранто (732 кілометри) - 55.10 євро
 • A21 Турин - Брешіа (221 кілометр) - 25 євро
 • A22 Бреннеро - Модена (321 кілометр) - 22.80 євро
 • A23 Удіне - Тарвізіо (112 кілометрів) - 7.60 євро
 • A26 Генуя - Озеро Маджоре (199 кілометрів) - 14.50 євро
 • A27 Венеція - Беллуно (83 кілометри) - 7.90 євро
 • A32 Турин - Бардонекья (92 кілометри) - 13.20 євро

Парковка в Італії

У серці найбільших італійських мегаполісів на автостоянку діють обмеження за часом. Безкоштовні паркувальні місця позначаються білими лініями, для осіб, які мають інвалідність - жовтими лініями. під Флоренції і ряді інших великих населених пунктах правом безкоштовного паркування користуються тільки громадяни Італії, які проживають тут. Смуги синього кольору говорять про те, що за стоянку потрібно платити.

Як і в будь-якому іншому місці, вартість за парковку зростає при наближенні до центру міста. Наприклад, в Вероні вартість години стоянки в серці міста буде дорівнювати 2-м євро. Безкоштовна стоянка тут знаходиться неподалік від площі Porta Palio, на вулиці Sergio Ramelli і біля стадіону Arena di Verona.

У Флоренції ціни в десять разів вище. Так, стоянка в центрі міста обійдеться Вам 20-30 євро. Парковка, за яку не доведеться платити, знаходиться на площі Мікеланджело.

Детальніше про паркування в різних містах Італії ви прочитаєте в кінці матеріалу, а поки - загальна для країни інформація.

Муніципальна влада переважної більшості туристичних «Мекк» Апеннінського півострова побудували недалеко від туристичних визначних пам'яток солідні платні автостоянки, які, для зручності водіїв, позначаються дорожньою розміткою та інформаційними знаками, на яких розміщена вичерпна інформація про час і порядок їх дії.

Проїжджа частина розмічається фарбами двох кольорів - синій для платної автостоянки і білий - для автостоянки, на якій плата не стягується. На підставі італійських законів кожна муніципальна влада має можливість, на підконтрольній їй території, ввести свої правила паркування. Тому водії повинні бути уважними під час паркування - знаки на прилеглій території вкажуть, чи стягується в даному місці паркувальний збір і яким способом потрібно віддавати гроші.

синя зона

Синьої дорожньою розміткою позначається платна парковка. Більшість муніципальних властей Італії позначають синім кольором місця для автостоянки, а поруч встановлюють кіоск з продажу талонів або спеціальне автоматичний пристрій. На виданому водієві документі повинні бути надруковані дані, до якого часу автомобіль може перебувати на автостоянці. Талон потрібно покласти на панель приладів інформаційної стороною вгору, щоб видно було дані через лобове скло.

Паркомати і паркувальні диски в Італії

На автоматичному пристрої з оплати парковки інформація розміщена на чотирьох мовах: італійською, французькою, англійською та німецькою.

На паркувальному апараті розміщується така інформація:

 • з якого по який час, в які дні (робочі або святкові) стягується оплата;
 • тариф за одну годину паркування;
 • грошима якого номіналу проводиться оплата автостоянки.

Для оплати послуги необхідно опустити гроші певного номіналу в отвір пристрою і натиснути на зелену кнопку. Пристрій видасть документ з інформацією, до якого часу оплачена автостоянка. Документ необхідно покласти на панель приладів машини так, щоб інформація була видна через лобове скло. Якщо парковка розташована на великій площі, автомат встановлюють в середині території. Мінімальний час, який підлягає оплаті - одна година.

Паркувальний диск - спеціальне простий пристрій, зроблене з картону розміром 100 × 150 мм з годинниковим циферблатом, який виставляється за часом прибуття на стоянку вручну - називається паркувальним диском. В Італії паркувальний диск називають disco orario. Його зазвичай використовують на безкоштовних парковках, щоб вказати час приїзду, про таких парковках піде мова трохи нижче.

Підземна парковка в Італії

У великих мегаполісах побудовані підземні автостоянки. Для в'їзду на територію парковки перед шлагбаумом водій у технічного персоналу або пристрою отримує документ, на якому зафіксовано час в'їзду.

При виїзді з території необхідно сплатити послугу у співробітника автостоянки або в автоматі, попередньо вставивши в пристрій перед шлагбаумом видану на в'їзді картку. У разі якщо оплата здійснена правильно, перешкода забирається, і водій залишає територію парковки.

Безкоштовні автостоянки в Італії

У великих мегаполісах безкоштовні парковки позначаються лініями білого кольору і відповідним дорожнім знаком. Він інформує водія про час свого дії і про те, чи зобов'язаний водій встановлювати на цій території паркувальний диск.

На деяких територіях, які в будні дні функціонують як безкоштовні автостоянки, у вихідні дні розміщуються міські ринки / базари, і інформація про це також знаходиться на дорожніх знаках.

Коли порушені правила, встановлені дорожнім знаком, номер машина буде запивав, а інформація про порушника відправлена ​​в базу даних поліції, при цьому буде виписана і покладена під двірник штрафна квитанція, згідно з якою ви будете повинні сплатити до державного бюджету 40 €. А в разі, якщо для відновлення порядку на автостоянці працівники викликали спецавтомобіль, сума штрафу зросте в кілька разів, тому що послуги спеціальних автомобілів в Італії стоять майже 200 €.

Парковки в містах Італії

Рим

Безкоштовні парковки в Римі присутні, але розташовані далеко від туристичних визначних пам'яток і обмежені декількома годинами перебування автомобіля. Час безкоштовної парковки може бути різним у робочі та «базарні» дні (п'ятниця, субота) і ця інформація розміщена на дорожньому знаку. Потрібно бути уважним, щоб автомобіль не довелося викуповувати зі штрафстоянка. Треба сказати, що безкоштовні автостоянки не охороняються і. А ще римляни так щільно паркуються, що часто дряпають свої і чужі автомобілі.

Ближче до центру працюють паркувальні автомати за ціною два-п'ять євро / год, що багатьом туристам з пострадянських країн може здатися досить дорого.

Лідо де Єзоло

Даний місто буде цікавий туристам, які хотіли б докладно ознайомитися з визначними пам'ятками Венеції, але не бажають там зупинятися. У Лідо де Єзоло можна без проблем оселитися в готель з власної охоронюваною територією, а до Венеції добиратися на невеликих корабликах за 30 - 40 хвилин. Недалеко від пристані розташована автостоянка, де «залізного друга» можна припаркувати на цілий день за сім євро.

Флоренція

У великому місті, в якому жили і творили великі Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Боттічеллі, Франческо Петрарка, автостоянки дорогі - від двадцяти до тридцяти євро на добу. Місце для паркування безкоштовно розташована на площі Мікеланджело, а всю інформацію про місця, де можна припаркувати на час «залізного друга», можна отримати на.

Верона

Це місто розташоване в одному годині їзди від Венеції, і кількість місць на автостоянках в центрі обмежено. На карті міста є інформація про всі автостоянках, платних і безкоштовних, розташованих в межах міста. Найближча до центру автостоянка розташувалася поблизу площі Porta Palio.

Піза

Недорога автостоянка розташована на вулиці Via Atleti Azzurri Pisani недалеко від залізничного вокзалу. Від паркування до знаменитої «Падающей вежі» пішки йти не більше п'ятнадцяти хвилин. Година паркування коштує трохи менше євро, а після другої години пополудні - безкоштовно.

Сієна

Середня ціна автостоянки в цьому граді дорівнює одному євро. Також муніципальна влада містить деяку кількість безкоштовних стоянок, одна з яких розташована поруч із залізничним вокзалом. Від цієї стоянки до центру Сієни йти двадцять хвилин. Про всі платних і безкоштовних автостоянках можна знайти інформацію на.

Орвието

У цьому старовинному місті вулиці не придатні для переміщення на машині (дуже вузькі) і без особливої ​​потреби в нього краще не заїжджати. Природно, що при такій інфраструктурі кількість місць на автостоянках обмежена. Після 20 -00 весь вільний простір на вулицях і площах зайнято автомобілями аборигенів. За чинним правилом муніципалітету, машини повинні бути прибрані до восьмої години ранку.

Монтальчіно

Це містечко славиться виробництвом вина Brunello di Montalcino, яке можна купити в будь-якій кількості. Місце для паркування безкоштовно розташувалася перед в'їздом в містечко, але звідти треба йти пішки вгору хвилин двадцять. Тільки не вживайте вино перед тим як сісти за кермо!

Платна автостоянка знаходиться на вулиці Via Roma і вартість однієї години в 2019 році дорівнювала 1,30 €. У цьому старовинному містечку є ще одна платна автостоянка, яка розташована поруч з муніципальної площею, але вона маленька і на ній завжди проблемно припаркувати автомобіль.

Монтепунчіано

Місце для паркування безкоштовно розташувалася уздовж дороги при в'їзді місто і, також як і в Монтальчіно, до центральної частини населеного пункту доведеться добиратися пішки. Платна автостоянка розташована поблизу площі Piazza Grande і вартість однієї години дорівнює одному євро і тридцяти центів.

Амальфі

Це місто розташувався на мальовничому березі однойменного узбережжя, і зовсім недавно автомобілісти мали серйозні проблеми з паркуванням автомобілів. Але деякий час тому була споруджена велика автостоянка Luna Rossa, місткістю двісті автомобілів. Парковка розташована перед в'їздом в місто, і годину стоянки автомобіля коштує три євро, або тринадцять євро на добу. Разом з паркуванням всередині височини побудували прохід для пішоходів, який виводить туристів на міську площу.

Автомобільна дорога, яку назвали «Nastro Azzurro» тягнеться уздовж прекрасного Амальфитанского узбережжя, що робить поїздку незабутньою, а сама дорога є однією з найбільш мальовничих в світі.

Лукка

Відразу після в'їзду в старовинну частину міста через ворота Віктора Іммануїла знаходиться автостоянка, вона буде справа по курсу.

Баньореджо

У цьому містечку парковка платна з 8:00 до 20:00 і розташована під мостом. Перша година парковки коштує два євро, а всі наступні годинник - по одному євро. У Баньореджо знаходяться і безкоштовні автостоянки. Одна з них розташована на площі недалеко від вулиці Via Don S.

Монтефьясконе

Це місто знамените своїми італійськими винами і тим, що розташований на висоті 600 м над рівнем моря. Місце для паркування безкоштовно в Монтефьясконе розташувалася на вулиці Via del Castagno.

Карти автомобільних доріг Італії

Питання від туристів

Поради від туристів

Оренда авто в Італії 2019 - поради, ціни на прокат автомобіля в Італії, документи

Взяти в оренду автомобіль в Італії і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття. В Італії існує безліч фірм, які запропонують вам орендувати будь-який відповідний вам автотранспорт. До речі, на італійській мові оренда автомобіля звучить, як noleggio auto. Взяти в оренду автомобіль в  Італії  і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття

Правильним рішенням буде замовлення автомобіля заздалегідь через інтернет, це зробить процес оренди більш легким і зручним для вас. Однак можна орендувати машину прямо в аеропорту, або в тому населеному пункті «Великого чобота», звідки ви бажаєте почати свій тур по Італії. Втім, при бронюванні через інтернет доступні рівно ті ж варіанти - аеропорт, вокзал або ж офіс прокатної контори безпосередньо в місті.

Залежно від міста ціни варіюються в невеликих межах, але в середньому автомобіль класу С у комплекті з навігатором і страховкою обійдеться вам в 60-80 євро на добу.

Для любителів заощадити фінанси, існує непоганий варіант. Якщо перейти з сайту деяких авіакомпаній за посиланням на сайт компаній, що спеціалізуються на наданні послуг з прокату автомобілів, то можна отримати знижку. Найбільший бонус надається за перехід по посиланню з сайтів таких бюджетних авіаперевізників, як WindJet і RyanAir. Однак є одне «але». Дана знижка поширюється тільки для автомобіля бюджетного класу.

Для зручності клієнта компанії дозволяють брати в оренду транспортний засіб в одному населеному пункті, а здати його назад можна буде в будь-якому іншому місті. Хоча такий варіант обійдеться трохи дорожче.

Крім того, при бажанні Ви зможете взяти в прокат ексклюзивний автомобіль, будь то який-небудь раритет або новенький Ламборджині. Такі послуги зазвичай пропонують невеликі приватні фірми. Зрозуміло, і коштувати це задоволення буде набагато дорожче, і вимоги до водія будуть жорсткіше.

Розібратися в непростих і «хитромудрих» розв'язках італійських доріг спочатку не просто. У даній країні найчастіше зустрічаються кругові розв'язки. Пріоритет руху в подібному випадку має той автомобіль, який вже їде по колу. В Італії практично повністю відсутні розв'язки типу «метелик».

Документи і страховка при оренді авто в Італії

Для того, щоб взяти в прокат транспортний засіб, Вам будуть потрібні російські права, а також посвідчення водія міжнародного зразка, навіть незважаючи на те, що якщо у Вас вже є національне водійське посвідчення зразка 2011 року. Державні органи Італії карають тих, хто їздить по території держави тільки з національними водійським посвідченням, штрафом в 300 євро і вище. Однак взяти напрокат машину ви зможете, особливо дрібні прокатні компанії не відмовляють у видачі машини при наявності тільки національного посвідчення водія. У великих же можуть бути проблеми.

Крім водійського посвідчення, Вам буде потрібна банківська картка, на якій повинно знаходитися чимала кількість фінансових коштів. Ці кошти (від 500 євро) служать запорукою і будуть заблоковані на випадок наявності у Вас будь-яких штрафів або виявлення проблем з автомобілем. Застава буде повернена протягом 2-х - 4-х тижнів з урахуванням вирахування всіх штрафів і витрат на ремонт автотранспорту. Якщо з автомобілем все в порядку - депозит повернуть в повному обсязі. Щоб уникнути непорозумінь, при поверненні автомобіля вимагайте документально підтверджений огляд менеджером.

Найжорсткіші вимоги, які пред'являються до складання документів та заставі, у великих міжнародних агентств з прокату. Як не дивно, у більш дрібних регіональних компаній з оренди автомобілів, умови менш жорсткі. Місцеві фірми намагаються створити для туристів більш привабливі умови.

Як правило, у вартість пропонованих послуг прокату автотранспортного засобу в Італії входять:

 • Пробіг на будь-яку відстань;
 • Страхування від викрадення авто і від пошкоджень з франшизою, а також страхування третіх осіб;
 • Місцевий податок на додану вартість.

Заплативши додаткові кошти, Ви зможете отримати суперстраховку, дитяче утримує пристрій, а також навігатор із завантаженою картою регіону.

Медична туристична страховка Сервіс порівняння цін на медичну страховку від провідних страхових компаній Росії . Вкажіть країну і дати поїздки, після чого виберіть відповідний варіант для отримання дозволу поліс.

Паливо та АЗС в Італії

В Італії Ви зможете заправитися на вибір неетилованим 95-им або 98-м бензином, а також дизпаливом, що має назву тут Gasolio. Зрозуміло, дизпаливо коштує дешевше, проте орендувати автотранспортний засіб, що працює на «солярці», буде трохи дорожче.

За статистикою, в Італії ціни на паливо перевищують вартість бензину в інших країнах Євросоюзу. Так, один літр бензину коштує зараз близько 2-х євро. Найостанніші зміни цін на дизельне паливо і бензин різних марок в Італії Ви можете подивитися.

Легко, швидко і в будь-який час доби Ви зможете заправитися лише на автостраді. На всіх інших дорогах з цією справою набагато складніше. Тут не функціонують автозаправки у вихідні, святкові дні та в темний час доби. Оплата за бензин часто здійснюється тільки через спеціалізовані автомати, які не приймають іноземні банківські картки, тому завжди возите з собою трохи готівки.

В'їжджаючи на автозаправку в місті в будь-який час доби, завжди звертайте увагу на висить табличку Aperto, що означає, відкрито або табличку Chiuso, в якій мовиться, що автозаправка закрита.

Особливості ПДР в Італії

ПДР по-італійськи звучать як «Codice della strada» і практично не відрізняються від російських правил дорожнього руху. Головна відмінність - тут вони строго дотримуються усіма учасниками дорожнього руху. Тому рекомендуємо Вам строго дотримуватися місцеві правила дорожнього руху, ввічливо і безконфліктно спілкуватися з іншими водіями і вчасно оплачувати штрафи, якщо Ви щось порушили, тим більше що якщо ви не сплатите штраф, то потім можуть бути проблеми з отриманням візи.

Ні в якому разі не пробуйте «домовитися» з поліцейським і дати йому хабар - це буде мати негативні наслідки, які будуть чреваті для Вас.

Дорожні знаки в Італії збігаються з нашими, покажчики надають достатньо інформації, щоб не збитися з шляху і досягти пункту призначення.

Обмеження швидкості в даній країні досить розумні. Так, в населеному пункті Ваша швидкість не повинна перевищувати 50 км, за його межами - 90 км. За автомобільній трасі дозволяється пересуватися зі швидкістю в 110 км / ч, по автомагістралі до 130 км / ч.

Крім того, в Італії необхідно користуватися фарами ближнього світла навіть удень, що практикується і у нас в країні. Причому автомобілі повинні включати ближнє світло тільки за межами міст та інших населених пунктів, а мотоцикли - всюди.

Не можна одночасно вести машину і говорити по телефону, необхідно використовувати гарнітуру hands free.

Також у великих містах Італії існують так звані зони обмеженого руху. У ці zona traffico limitato забороняється в'їжджати, не отримавши спеціальний дозвіл. Як правило, в'їзд в них дозволяється вночі, але обмежений днем. Велика частина подібних зон знаходиться серце Рима та інших великих населених пунктів Італії, що мають відомі на весь світ пам'ятки і, відповідно, старовинні вузькі вулички.

Однак, якщо в подібній зоні розташований готель або готель, в якій Ви зупинилися, Ви можете сміливо проїжджати. Необхідно лише на ресепшені вказати дані Вашого залізного «коня».

Штрафи в Італії

Практично на всіх італійських дорогах встановлені відеокамери, які фіксують швидкість проїжджаючих повз авто. Крім того, на автомагістралях застосовується спеціальна програма tutor, яка розрахує Вашу швидкість руху в залежності від часу, витраченого з моменту в'їзду на автомагістраль і з'їзду з неї.

Якщо Ви перевищили швидкість, то штрафи негайно прийдуть в компанію, що здали Вам в оренду авто. А фірма, в свою чергу, спише кошти з Вашої пластикової карти, навіть якщо Ви до цього часу вже покинете Італію (тому і практикується затримка повернення депозиту в кілька тижнів).

Заплатити за штраф Ви можете і на місці, співробітник поліції просто випише Вам квитанцію, з якою потрібно буде пройти в будь-яке відділення банку і заплатити, тут навіть не обов'язково знати будь-якої мова, в банку все зрозуміють і приймуть оплату, потрібно не забути на Про всяк випадок взяти чек. Якщо ж не загасити штраф, то, як уже говорилося, в подальшому у Вас будуть проблеми при отриманні шенгенської візи.

В Італії допустимим вважається наявність в крові водія алкоголю до 0,05 проміле. Причому, якщо людині, керуючому транспортним засобом менше 21 року або він керує автомобілем, що відноситься до категорій C, D, E, то вміст алкоголю в крові має дорівнювати 0 проміле.

Ось приблизні суми штрафів за різні порушення:

 • Перевищили швидкість від 10 до 60 км / год - заплатите відповідно від 41 до 820 євро;
 • Рухалися задом по автостраді - будьте готові викласти 400 євро;
 • Порушили правила обгону - вас покарають на 160 євро;
 • Якщо ви невдало припаркувалися - це оцінюється в 75 євро;
 • Транспортування дітей без спеціальних утримуючих пристроїв - покарання може сягати від 80 до 323 євро;
 • Забули або свідомо не пристебнулися ременем - заплатите від 80 до 323 євро залежно від обставин;
 • Розмовляєте по телефону без спеціальної гарнітури, що забезпечує вільні руки - штраф від 160 до 646 євро;
 • Заїхали в zona traffico limitato без спеціальної перепустки - заплатите 100 євро і т. Д.

У багатьох випадках співробітниками поліції може бути прийнято рішення накласти заборону на керування автотранспортним засобом.

Завжди звертайте увагу на великий прямокутний знак «zona traffico limitato», під нею намальований білий круг з червоною лінією по колу. Це знак зони, про яку ми згадували вище. На цьому знаку може містити інформацію, яка пояснює, коли ви маєте право перебувати і пересуватися на машині в цьому місці.

Платні дороги в Італії

Платні дороги в цій країні дійсно «кусають» туристів своїми цінами. Так, кожні 100 км обійдуться Вам в 7 євро. Зрозуміло, вартість залежить від типу і категорії авто. При в'їзді на платну автостраду, Ви берете спеціальний квиток, а з'їжджаючи з неї розраховуєтесь готівкою або банківською кредитною карткою.

Для того, щоб вільно відвідувати центр Мілана в робочі дні, Ви будете зобов'язані придбати спеціальний стікер, який дасть Вам право на будь-яку кількість в'їздів і виїздів. Однак діє цей стікер тільки з 7:30 і до 19:30. Вартість даного пропуску залежить від того, наскільки сильно Ваш залізний «кінь» забруднює навколишнє природу.

Крім того, в Італії Серед можливостей для зі спеціальною оплатою, наприклад, тунелі. Односторонній проїзд на легковому транспортному засобі по тунелю Монт-Бланш обійдеться Вам у 45 євро. А проїхати по автомагістралі (Timmelsjoch High Alpine Road) з країни «Великого Чобота» в сусідню Австрію обійдеться Вам приблизно в 18 євро. Дана дорога відкрита весь літньо-осінній період, але тільки в світлий час доби. Проїзд по тенеллю Б Ольша Святий Бернард обійдеться в 28 євро.

Приклади тарифів на платні дороги в Італії

 • А1 Мілан - Неаполь (768 кілометрів) - 57.10 євро
 • A3 Неаполь - Салерно (52 кілометри) - 2.10 євро
 • A4 Турин - Трієст (530 кілометрів) - 47.30 євро
 • A5 Турин - Аоста (163 кілометри) - 27 євро
 • A6 Турин - Савона (150 кілометрів) - 12.60 євро
 • A7 Мілан - Генуя (137 кілометрів) - 10.60 євро
 • A8 Мілан - Варезе (57 кілометрів) - 3.30 євро
 • A9 Лінате - Озеро Комо (27 кілометрів) - 3.10 євро
 • A10 Генуя - Вентімілья (148 кілометрів) - 18.20 євро
 • A11 Флоренція - Піза (98 кілометрів) - 5.90 євро
 • A12 Генуя - Рим (486 кілометрів) - 23 євро
 • A13 Падуя - Болонья (98 кілометрів) - 9 євро
 • A14 Болонья - Таранто (732 кілометри) - 55.10 євро
 • A21 Турин - Брешіа (221 кілометр) - 25 євро
 • A22 Бреннеро - Модена (321 кілометр) - 22.80 євро
 • A23 Удіне - Тарвізіо (112 кілометрів) - 7.60 євро
 • A26 Генуя - Озеро Маджоре (199 кілометрів) - 14.50 євро
 • A27 Венеція - Беллуно (83 кілометри) - 7.90 євро
 • A32 Турин - Бардонекья (92 кілометри) - 13.20 євро

Парковка в Італії

У серці найбільших італійських мегаполісів на автостоянку діють обмеження за часом. Безкоштовні паркувальні місця позначаються білими лініями, для осіб, які мають інвалідність - жовтими лініями. під Флоренції і ряді інших великих населених пунктах правом безкоштовного паркування користуються тільки громадяни Італії, які проживають тут. Смуги синього кольору говорять про те, що за стоянку потрібно платити.

Як і в будь-якому іншому місці, вартість за парковку зростає при наближенні до центру міста. Наприклад, в Вероні вартість години стоянки в серці міста буде дорівнювати 2-м євро. Безкоштовна стоянка тут знаходиться неподалік від площі Porta Palio, на вулиці Sergio Ramelli і біля стадіону Arena di Verona.

У Флоренції ціни в десять разів вище. Так, стоянка в центрі міста обійдеться Вам 20-30 євро. Парковка, за яку не доведеться платити, знаходиться на площі Мікеланджело.

Детальніше про паркування в різних містах Італії ви прочитаєте в кінці матеріалу, а поки - загальна для країни інформація.

Муніципальна влада переважної більшості туристичних «Мекк» Апеннінського півострова побудували недалеко від туристичних визначних пам'яток солідні платні автостоянки, які, для зручності водіїв, позначаються дорожньою розміткою та інформаційними знаками, на яких розміщена вичерпна інформація про час і порядок їх дії.

Проїжджа частина розмічається фарбами двох кольорів - синій для платної автостоянки і білий - для автостоянки, на якій плата не стягується. На підставі італійських законів кожна муніципальна влада має можливість, на підконтрольній їй території, ввести свої правила паркування. Тому водії повинні бути уважними під час паркування - знаки на прилеглій території вкажуть, чи стягується в даному місці паркувальний збір і яким способом потрібно віддавати гроші.

синя зона

Синьої дорожньою розміткою позначається платна парковка. Більшість муніципальних властей Італії позначають синім кольором місця для автостоянки, а поруч встановлюють кіоск з продажу талонів або спеціальне автоматичний пристрій. На виданому водієві документі повинні бути надруковані дані, до якого часу автомобіль може перебувати на автостоянці. Талон потрібно покласти на панель приладів інформаційної стороною вгору, щоб видно було дані через лобове скло.

Паркомати і паркувальні диски в Італії

На автоматичному пристрої з оплати парковки інформація розміщена на чотирьох мовах: італійською, французькою, англійською та німецькою.

На паркувальному апараті розміщується така інформація:

 • з якого по який час, в які дні (робочі або святкові) стягується оплата;
 • тариф за одну годину паркування;
 • грошима якого номіналу проводиться оплата автостоянки.

Для оплати послуги необхідно опустити гроші певного номіналу в отвір пристрою і натиснути на зелену кнопку. Пристрій видасть документ з інформацією, до якого часу оплачена автостоянка. Документ необхідно покласти на панель приладів машини так, щоб інформація була видна через лобове скло. Якщо парковка розташована на великій площі, автомат встановлюють в середині території. Мінімальний час, який підлягає оплаті - одна година.

Паркувальний диск - спеціальне простий пристрій, зроблене з картону розміром 100 × 150 мм з годинниковим циферблатом, який виставляється за часом прибуття на стоянку вручну - називається паркувальним диском. В Італії паркувальний диск називають disco orario. Його зазвичай використовують на безкоштовних парковках, щоб вказати час приїзду, про таких парковках піде мова трохи нижче.

Підземна парковка в Італії

У великих мегаполісах побудовані підземні автостоянки. Для в'їзду на територію парковки перед шлагбаумом водій у технічного персоналу або пристрою отримує документ, на якому зафіксовано час в'їзду.

При виїзді з території необхідно сплатити послугу у співробітника автостоянки або в автоматі, попередньо вставивши в пристрій перед шлагбаумом видану на в'їзді картку. У разі якщо оплата здійснена правильно, перешкода забирається, і водій залишає територію парковки.

Безкоштовні автостоянки в Італії

У великих мегаполісах безкоштовні парковки позначаються лініями білого кольору і відповідним дорожнім знаком. Він інформує водія про час свого дії і про те, чи зобов'язаний водій встановлювати на цій території паркувальний диск.

На деяких територіях, які в будні дні функціонують як безкоштовні автостоянки, у вихідні дні розміщуються міські ринки / базари, і інформація про це також знаходиться на дорожніх знаках.

Коли порушені правила, встановлені дорожнім знаком, номер машина буде запивав, а інформація про порушника відправлена ​​в базу даних поліції, при цьому буде виписана і покладена під двірник штрафна квитанція, згідно з якою ви будете повинні сплатити до державного бюджету 40 €. А в разі, якщо для відновлення порядку на автостоянці працівники викликали спецавтомобіль, сума штрафу зросте в кілька разів, тому що послуги спеціальних автомобілів в Італії стоять майже 200 €.

Парковки в містах Італії

Рим

Безкоштовні парковки в Римі присутні, але розташовані далеко від туристичних визначних пам'яток і обмежені декількома годинами перебування автомобіля. Час безкоштовної парковки може бути різним у робочі та «базарні» дні (п'ятниця, субота) і ця інформація розміщена на дорожньому знаку. Потрібно бути уважним, щоб автомобіль не довелося викуповувати зі штрафстоянка. Треба сказати, що безкоштовні автостоянки не охороняються і. А ще римляни так щільно паркуються, що часто дряпають свої і чужі автомобілі.

Ближче до центру працюють паркувальні автомати за ціною два-п'ять євро / год, що багатьом туристам з пострадянських країн може здатися досить дорого.

Лідо де Єзоло

Даний місто буде цікавий туристам, які хотіли б докладно ознайомитися з визначними пам'ятками Венеції, але не бажають там зупинятися. У Лідо де Єзоло можна без проблем оселитися в готель з власної охоронюваною територією, а до Венеції добиратися на невеликих корабликах за 30 - 40 хвилин. Недалеко від пристані розташована автостоянка, де «залізного друга» можна припаркувати на цілий день за сім євро.

Флоренція

У великому місті, в якому жили і творили великі Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Боттічеллі, Франческо Петрарка, автостоянки дорогі - від двадцяти до тридцяти євро на добу. Місце для паркування безкоштовно розташована на площі Мікеланджело, а всю інформацію про місця, де можна припаркувати на час «залізного друга», можна отримати на.

Верона

Це місто розташоване в одному годині їзди від Венеції, і кількість місць на автостоянках в центрі обмежено. На карті міста є інформація про всі автостоянках, платних і безкоштовних, розташованих в межах міста. Найближча до центру автостоянка розташувалася поблизу площі Porta Palio.

Піза

Недорога автостоянка розташована на вулиці Via Atleti Azzurri Pisani недалеко від залізничного вокзалу. Від паркування до знаменитої «Падающей вежі» пішки йти не більше п'ятнадцяти хвилин. Година паркування коштує трохи менше євро, а після другої години пополудні - безкоштовно.

Сієна

Середня ціна автостоянки в цьому граді дорівнює одному євро. Також муніципальна влада містить деяку кількість безкоштовних стоянок, одна з яких розташована поруч із залізничним вокзалом. Від цієї стоянки до центру Сієни йти двадцять хвилин. Про всі платних і безкоштовних автостоянках можна знайти інформацію на.

Орвието

У цьому старовинному місті вулиці не придатні для переміщення на машині (дуже вузькі) і без особливої ​​потреби в нього краще не заїжджати. Природно, що при такій інфраструктурі кількість місць на автостоянках обмежена. Після 20 -00 весь вільний простір на вулицях і площах зайнято автомобілями аборигенів. За чинним правилом муніципалітету, машини повинні бути прибрані до восьмої години ранку.

Монтальчіно

Це містечко славиться виробництвом вина Brunello di Montalcino, яке можна купити в будь-якій кількості. Місце для паркування безкоштовно розташувалася перед в'їздом в містечко, але звідти треба йти пішки вгору хвилин двадцять. Тільки не вживайте вино перед тим як сісти за кермо!

Платна автостоянка знаходиться на вулиці Via Roma і вартість однієї години в 2019 році дорівнювала 1,30 €. У цьому старовинному містечку є ще одна платна автостоянка, яка розташована поруч з муніципальної площею, але вона маленька і на ній завжди проблемно припаркувати автомобіль.

Монтепунчіано

Місце для паркування безкоштовно розташувалася уздовж дороги при в'їзді місто і, також як і в Монтальчіно, до центральної частини населеного пункту доведеться добиратися пішки. Платна автостоянка розташована поблизу площі Piazza Grande і вартість однієї години дорівнює одному євро і тридцяти центів.

Амальфі

Це місто розташувався на мальовничому березі однойменного узбережжя, і зовсім недавно автомобілісти мали серйозні проблеми з паркуванням автомобілів. Але деякий час тому була споруджена велика автостоянка Luna Rossa, місткістю двісті автомобілів. Парковка розташована перед в'їздом в місто, і годину стоянки автомобіля коштує три євро, або тринадцять євро на добу. Разом з паркуванням всередині височини побудували прохід для пішоходів, який виводить туристів на міську площу.

Автомобільна дорога, яку назвали «Nastro Azzurro» тягнеться уздовж прекрасного Амальфитанского узбережжя, що робить поїздку незабутньою, а сама дорога є однією з найбільш мальовничих в світі.

Лукка

Відразу після в'їзду в старовинну частину міста через ворота Віктора Іммануїла знаходиться автостоянка, вона буде справа по курсу.

Баньореджо

У цьому містечку парковка платна з 8:00 до 20:00 і розташована під мостом. Перша година парковки коштує два євро, а всі наступні годинник - по одному євро. У Баньореджо знаходяться і безкоштовні автостоянки. Одна з них розташована на площі недалеко від вулиці Via Don S.

Монтефьясконе

Це місто знамените своїми італійськими винами і тим, що розташований на висоті 600 м над рівнем моря. Місце для паркування безкоштовно в Монтефьясконе розташувалася на вулиці Via del Castagno.

Карти автомобільних доріг Італії

Питання від туристів

Поради від туристів

Оренда авто в Італії 2019 - поради, ціни на прокат автомобіля в Італії, документи

Взяти в оренду автомобіль в Італії і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття. В Італії існує безліч фірм, які запропонують вам орендувати будь-який відповідний вам автотранспорт. До речі, на італійській мові оренда автомобіля звучить, як noleggio auto. Взяти в оренду автомобіль в  Італії  і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття

Правильним рішенням буде замовлення автомобіля заздалегідь через інтернет, це зробить процес оренди більш легким і зручним для вас. Однак можна орендувати машину прямо в аеропорту, або в тому населеному пункті «Великого чобота», звідки ви бажаєте почати свій тур по Італії. Втім, при бронюванні через інтернет доступні рівно ті ж варіанти - аеропорт, вокзал або ж офіс прокатної контори безпосередньо в місті.

Залежно від міста ціни варіюються в невеликих межах, але в середньому автомобіль класу С у комплекті з навігатором і страховкою обійдеться вам в 60-80 євро на добу.

Для любителів заощадити фінанси, існує непоганий варіант. Якщо перейти з сайту деяких авіакомпаній за посиланням на сайт компаній, що спеціалізуються на наданні послуг з прокату автомобілів, то можна отримати знижку. Найбільший бонус надається за перехід по посиланню з сайтів таких бюджетних авіаперевізників, як WindJet і RyanAir. Однак є одне «але». Дана знижка поширюється тільки для автомобіля бюджетного класу.

Для зручності клієнта компанії дозволяють брати в оренду транспортний засіб в одному населеному пункті, а здати його назад можна буде в будь-якому іншому місті. Хоча такий варіант обійдеться трохи дорожче.

Крім того, при бажанні Ви зможете взяти в прокат ексклюзивний автомобіль, будь то який-небудь раритет або новенький Ламборджині. Такі послуги зазвичай пропонують невеликі приватні фірми. Зрозуміло, і коштувати це задоволення буде набагато дорожче, і вимоги до водія будуть жорсткіше.

Розібратися в непростих і «хитромудрих» розв'язках італійських доріг спочатку не просто. У даній країні найчастіше зустрічаються кругові розв'язки. Пріоритет руху в подібному випадку має той автомобіль, який вже їде по колу. В Італії практично повністю відсутні розв'язки типу «метелик».

Документи і страховка при оренді авто в Італії

Для того, щоб взяти в прокат транспортний засіб, Вам будуть потрібні російські права, а також посвідчення водія міжнародного зразка, навіть незважаючи на те, що якщо у Вас вже є національне водійське посвідчення зразка 2011 року. Державні органи Італії карають тих, хто їздить по території держави тільки з національними водійським посвідченням, штрафом в 300 євро і вище. Однак взяти напрокат машину ви зможете, особливо дрібні прокатні компанії не відмовляють у видачі машини при наявності тільки національного посвідчення водія. У великих же можуть бути проблеми.

Крім водійського посвідчення, Вам буде потрібна банківська картка, на якій повинно знаходитися чимала кількість фінансових коштів. Ці кошти (від 500 євро) служать запорукою і будуть заблоковані на випадок наявності у Вас будь-яких штрафів або виявлення проблем з автомобілем. Застава буде повернена протягом 2-х - 4-х тижнів з урахуванням вирахування всіх штрафів і витрат на ремонт автотранспорту. Якщо з автомобілем все в порядку - депозит повернуть в повному обсязі. Щоб уникнути непорозумінь, при поверненні автомобіля вимагайте документально підтверджений огляд менеджером.

Найжорсткіші вимоги, які пред'являються до складання документів та заставі, у великих міжнародних агентств з прокату. Як не дивно, у більш дрібних регіональних компаній з оренди автомобілів, умови менш жорсткі. Місцеві фірми намагаються створити для туристів більш привабливі умови.

Як правило, у вартість пропонованих послуг прокату автотранспортного засобу в Італії входять:

 • Пробіг на будь-яку відстань;
 • Страхування від викрадення авто і від пошкоджень з франшизою, а також страхування третіх осіб;
 • Місцевий податок на додану вартість.

Заплативши додаткові кошти, Ви зможете отримати суперстраховку, дитяче утримує пристрій, а також навігатор із завантаженою картою регіону.

Медична туристична страховка Сервіс порівняння цін на медичну страховку від провідних страхових компаній Росії . Вкажіть країну і дати поїздки, після чого виберіть відповідний варіант для отримання дозволу поліс.

Паливо та АЗС в Італії

В Італії Ви зможете заправитися на вибір неетилованим 95-им або 98-м бензином, а також дизпаливом, що має назву тут Gasolio. Зрозуміло, дизпаливо коштує дешевше, проте орендувати автотранспортний засіб, що працює на «солярці», буде трохи дорожче.

За статистикою, в Італії ціни на паливо перевищують вартість бензину в інших країнах Євросоюзу. Так, один літр бензину коштує зараз близько 2-х євро. Найостанніші зміни цін на дизельне паливо і бензин різних марок в Італії Ви можете подивитися.

Легко, швидко і в будь-який час доби Ви зможете заправитися лише на автостраді. На всіх інших дорогах з цією справою набагато складніше. Тут не функціонують автозаправки у вихідні, святкові дні та в темний час доби. Оплата за бензин часто здійснюється тільки через спеціалізовані автомати, які не приймають іноземні банківські картки, тому завжди возите з собою трохи готівки.

В'їжджаючи на автозаправку в місті в будь-який час доби, завжди звертайте увагу на висить табличку Aperto, що означає, відкрито або табличку Chiuso, в якій мовиться, що автозаправка закрита.

Особливості ПДР в Італії

ПДР по-італійськи звучать як «Codice della strada» і практично не відрізняються від російських правил дорожнього руху. Головна відмінність - тут вони строго дотримуються усіма учасниками дорожнього руху. Тому рекомендуємо Вам строго дотримуватися місцеві правила дорожнього руху, ввічливо і безконфліктно спілкуватися з іншими водіями і вчасно оплачувати штрафи, якщо Ви щось порушили, тим більше що якщо ви не сплатите штраф, то потім можуть бути проблеми з отриманням візи.

Ні в якому разі не пробуйте «домовитися» з поліцейським і дати йому хабар - це буде мати негативні наслідки, які будуть чреваті для Вас.

Дорожні знаки в Італії збігаються з нашими, покажчики надають достатньо інформації, щоб не збитися з шляху і досягти пункту призначення.

Обмеження швидкості в даній країні досить розумні. Так, в населеному пункті Ваша швидкість не повинна перевищувати 50 км, за його межами - 90 км. За автомобільній трасі дозволяється пересуватися зі швидкістю в 110 км / ч, по автомагістралі до 130 км / ч.

Крім того, в Італії необхідно користуватися фарами ближнього світла навіть удень, що практикується і у нас в країні. Причому автомобілі повинні включати ближнє світло тільки за межами міст та інших населених пунктів, а мотоцикли - всюди.

Не можна одночасно вести машину і говорити по телефону, необхідно використовувати гарнітуру hands free.

Також у великих містах Італії існують так звані зони обмеженого руху. У ці zona traffico limitato забороняється в'їжджати, не отримавши спеціальний дозвіл. Як правило, в'їзд в них дозволяється вночі, але обмежений днем. Велика частина подібних зон знаходиться серце Рима та інших великих населених пунктів Італії, що мають відомі на весь світ пам'ятки і, відповідно, старовинні вузькі вулички.

Однак, якщо в подібній зоні розташований готель або готель, в якій Ви зупинилися, Ви можете сміливо проїжджати. Необхідно лише на ресепшені вказати дані Вашого залізного «коня».

Штрафи в Італії

Практично на всіх італійських дорогах встановлені відеокамери, які фіксують швидкість проїжджаючих повз авто. Крім того, на автомагістралях застосовується спеціальна програма tutor, яка розрахує Вашу швидкість руху в залежності від часу, витраченого з моменту в'їзду на автомагістраль і з'їзду з неї.

Якщо Ви перевищили швидкість, то штрафи негайно прийдуть в компанію, що здали Вам в оренду авто. А фірма, в свою чергу, спише кошти з Вашої пластикової карти, навіть якщо Ви до цього часу вже покинете Італію (тому і практикується затримка повернення депозиту в кілька тижнів).

Заплатити за штраф Ви можете і на місці, співробітник поліції просто випише Вам квитанцію, з якою потрібно буде пройти в будь-яке відділення банку і заплатити, тут навіть не обов'язково знати будь-якої мова, в банку все зрозуміють і приймуть оплату, потрібно не забути на Про всяк випадок взяти чек. Якщо ж не загасити штраф, то, як уже говорилося, в подальшому у Вас будуть проблеми при отриманні шенгенської візи.

В Італії допустимим вважається наявність в крові водія алкоголю до 0,05 проміле. Причому, якщо людині, керуючому транспортним засобом менше 21 року або він керує автомобілем, що відноситься до категорій C, D, E, то вміст алкоголю в крові має дорівнювати 0 проміле.

Ось приблизні суми штрафів за різні порушення:

 • Перевищили швидкість від 10 до 60 км / год - заплатите відповідно від 41 до 820 євро;
 • Рухалися задом по автостраді - будьте готові викласти 400 євро;
 • Порушили правила обгону - вас покарають на 160 євро;
 • Якщо ви невдало припаркувалися - це оцінюється в 75 євро;
 • Транспортування дітей без спеціальних утримуючих пристроїв - покарання може сягати від 80 до 323 євро;
 • Забули або свідомо не пристебнулися ременем - заплатите від 80 до 323 євро залежно від обставин;
 • Розмовляєте по телефону без спеціальної гарнітури, що забезпечує вільні руки - штраф від 160 до 646 євро;
 • Заїхали в zona traffico limitato без спеціальної перепустки - заплатите 100 євро і т. Д.

У багатьох випадках співробітниками поліції може бути прийнято рішення накласти заборону на керування автотранспортним засобом.

Завжди звертайте увагу на великий прямокутний знак «zona traffico limitato», під нею намальований білий круг з червоною лінією по колу. Це знак зони, про яку ми згадували вище. На цьому знаку може містити інформацію, яка пояснює, коли ви маєте право перебувати і пересуватися на машині в цьому місці.

Платні дороги в Італії

Платні дороги в цій країні дійсно «кусають» туристів своїми цінами. Так, кожні 100 км обійдуться Вам в 7 євро. Зрозуміло, вартість залежить від типу і категорії авто. При в'їзді на платну автостраду, Ви берете спеціальний квиток, а з'їжджаючи з неї розраховуєтесь готівкою або банківською кредитною карткою.

Для того, щоб вільно відвідувати центр Мілана в робочі дні, Ви будете зобов'язані придбати спеціальний стікер, який дасть Вам право на будь-яку кількість в'їздів і виїздів. Однак діє цей стікер тільки з 7:30 і до 19:30. Вартість даного пропуску залежить від того, наскільки сильно Ваш залізний «кінь» забруднює навколишнє природу.

Крім того, в Італії Серед можливостей для зі спеціальною оплатою, наприклад, тунелі. Односторонній проїзд на легковому транспортному засобі по тунелю Монт-Бланш обійдеться Вам у 45 євро. А проїхати по автомагістралі (Timmelsjoch High Alpine Road) з країни «Великого Чобота» в сусідню Австрію обійдеться Вам приблизно в 18 євро. Дана дорога відкрита весь літньо-осінній період, але тільки в світлий час доби. Проїзд по тенеллю Б Ольша Святий Бернард обійдеться в 28 євро.

Приклади тарифів на платні дороги в Італії

 • А1 Мілан - Неаполь (768 кілометрів) - 57.10 євро
 • A3 Неаполь - Салерно (52 кілометри) - 2.10 євро
 • A4 Турин - Трієст (530 кілометрів) - 47.30 євро
 • A5 Турин - Аоста (163 кілометри) - 27 євро
 • A6 Турин - Савона (150 кілометрів) - 12.60 євро
 • A7 Мілан - Генуя (137 кілометрів) - 10.60 євро
 • A8 Мілан - Варезе (57 кілометрів) - 3.30 євро
 • A9 Лінате - Озеро Комо (27 кілометрів) - 3.10 євро
 • A10 Генуя - Вентімілья (148 кілометрів) - 18.20 євро
 • A11 Флоренція - Піза (98 кілометрів) - 5.90 євро
 • A12 Генуя - Рим (486 кілометрів) - 23 євро
 • A13 Падуя - Болонья (98 кілометрів) - 9 євро
 • A14 Болонья - Таранто (732 кілометри) - 55.10 євро
 • A21 Турин - Брешіа (221 кілометр) - 25 євро
 • A22 Бреннеро - Модена (321 кілометр) - 22.80 євро
 • A23 Удіне - Тарвізіо (112 кілометрів) - 7.60 євро
 • A26 Генуя - Озеро Маджоре (199 кілометрів) - 14.50 євро
 • A27 Венеція - Беллуно (83 кілометри) - 7.90 євро
 • A32 Турин - Бардонекья (92 кілометри) - 13.20 євро

Парковка в Італії

У серці найбільших італійських мегаполісів на автостоянку діють обмеження за часом. Безкоштовні паркувальні місця позначаються білими лініями, для осіб, які мають інвалідність - жовтими лініями. під Флоренції і ряді інших великих населених пунктах правом безкоштовного паркування користуються тільки громадяни Італії, які проживають тут. Смуги синього кольору говорять про те, що за стоянку потрібно платити.

Як і в будь-якому іншому місці, вартість за парковку зростає при наближенні до центру міста. Наприклад, в Вероні вартість години стоянки в серці міста буде дорівнювати 2-м євро. Безкоштовна стоянка тут знаходиться неподалік від площі Porta Palio, на вулиці Sergio Ramelli і біля стадіону Arena di Verona.

У Флоренції ціни в десять разів вище. Так, стоянка в центрі міста обійдеться Вам 20-30 євро. Парковка, за яку не доведеться платити, знаходиться на площі Мікеланджело.

Детальніше про паркування в різних містах Італії ви прочитаєте в кінці матеріалу, а поки - загальна для країни інформація.

Муніципальна влада переважної більшості туристичних «Мекк» Апеннінського півострова побудували недалеко від туристичних визначних пам'яток солідні платні автостоянки, які, для зручності водіїв, позначаються дорожньою розміткою та інформаційними знаками, на яких розміщена вичерпна інформація про час і порядок їх дії.

Проїжджа частина розмічається фарбами двох кольорів - синій для платної автостоянки і білий - для автостоянки, на якій плата не стягується. На підставі італійських законів кожна муніципальна влада має можливість, на підконтрольній їй території, ввести свої правила паркування. Тому водії повинні бути уважними під час паркування - знаки на прилеглій території вкажуть, чи стягується в даному місці паркувальний збір і яким способом потрібно віддавати гроші.

синя зона

Синьої дорожньою розміткою позначається платна парковка. Більшість муніципальних властей Італії позначають синім кольором місця для автостоянки, а поруч встановлюють кіоск з продажу талонів або спеціальне автоматичний пристрій. На виданому водієві документі повинні бути надруковані дані, до якого часу автомобіль може перебувати на автостоянці. Талон потрібно покласти на панель приладів інформаційної стороною вгору, щоб видно було дані через лобове скло.

Паркомати і паркувальні диски в Італії

На автоматичному пристрої з оплати парковки інформація розміщена на чотирьох мовах: італійською, французькою, англійською та німецькою.

На паркувальному апараті розміщується така інформація:

 • з якого по який час, в які дні (робочі або святкові) стягується оплата;
 • тариф за одну годину паркування;
 • грошима якого номіналу проводиться оплата автостоянки.

Для оплати послуги необхідно опустити гроші певного номіналу в отвір пристрою і натиснути на зелену кнопку. Пристрій видасть документ з інформацією, до якого часу оплачена автостоянка. Документ необхідно покласти на панель приладів машини так, щоб інформація була видна через лобове скло. Якщо парковка розташована на великій площі, автомат встановлюють в середині території. Мінімальний час, який підлягає оплаті - одна година.

Паркувальний диск - спеціальне простий пристрій, зроблене з картону розміром 100 × 150 мм з годинниковим циферблатом, який виставляється за часом прибуття на стоянку вручну - називається паркувальним диском. В Італії паркувальний диск називають disco orario. Його зазвичай використовують на безкоштовних парковках, щоб вказати час приїзду, про таких парковках піде мова трохи нижче.

Підземна парковка в Італії

У великих мегаполісах побудовані підземні автостоянки. Для в'їзду на територію парковки перед шлагбаумом водій у технічного персоналу або пристрою отримує документ, на якому зафіксовано час в'їзду.

При виїзді з території необхідно сплатити послугу у співробітника автостоянки або в автоматі, попередньо вставивши в пристрій перед шлагбаумом видану на в'їзді картку. У разі якщо оплата здійснена правильно, перешкода забирається, і водій залишає територію парковки.

Безкоштовні автостоянки в Італії

У великих мегаполісах безкоштовні парковки позначаються лініями білого кольору і відповідним дорожнім знаком. Він інформує водія про час свого дії і про те, чи зобов'язаний водій встановлювати на цій території паркувальний диск.

На деяких територіях, які в будні дні функціонують як безкоштовні автостоянки, у вихідні дні розміщуються міські ринки / базари, і інформація про це також знаходиться на дорожніх знаках.

Коли порушені правила, встановлені дорожнім знаком, номер машина буде запивав, а інформація про порушника відправлена ​​в базу даних поліції, при цьому буде виписана і покладена під двірник штрафна квитанція, згідно з якою ви будете повинні сплатити до державного бюджету 40 €. А в разі, якщо для відновлення порядку на автостоянці працівники викликали спецавтомобіль, сума штрафу зросте в кілька разів, тому що послуги спеціальних автомобілів в Італії стоять майже 200 €.

Парковки в містах Італії

Рим

Безкоштовні парковки в Римі присутні, але розташовані далеко від туристичних визначних пам'яток і обмежені декількома годинами перебування автомобіля. Час безкоштовної парковки може бути різним у робочі та «базарні» дні (п'ятниця, субота) і ця інформація розміщена на дорожньому знаку. Потрібно бути уважним, щоб автомобіль не довелося викуповувати зі штрафстоянка. Треба сказати, що безкоштовні автостоянки не охороняються і. А ще римляни так щільно паркуються, що часто дряпають свої і чужі автомобілі.

Ближче до центру працюють паркувальні автомати за ціною два-п'ять євро / год, що багатьом туристам з пострадянських країн може здатися досить дорого.

Лідо де Єзоло

Даний місто буде цікавий туристам, які хотіли б докладно ознайомитися з визначними пам'ятками Венеції, але не бажають там зупинятися. У Лідо де Єзоло можна без проблем оселитися в готель з власної охоронюваною територією, а до Венеції добиратися на невеликих корабликах за 30 - 40 хвилин. Недалеко від пристані розташована автостоянка, де «залізного друга» можна припаркувати на цілий день за сім євро.

Флоренція

У великому місті, в якому жили і творили великі Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Боттічеллі, Франческо Петрарка, автостоянки дорогі - від двадцяти до тридцяти євро на добу. Місце для паркування безкоштовно розташована на площі Мікеланджело, а всю інформацію про місця, де можна припаркувати на час «залізного друга», можна отримати на.

Верона

Це місто розташоване в одному годині їзди від Венеції, і кількість місць на автостоянках в центрі обмежено. На карті міста є інформація про всі автостоянках, платних і безкоштовних, розташованих в межах міста. Найближча до центру автостоянка розташувалася поблизу площі Porta Palio.

Піза

Недорога автостоянка розташована на вулиці Via Atleti Azzurri Pisani недалеко від залізничного вокзалу. Від паркування до знаменитої «Падающей вежі» пішки йти не більше п'ятнадцяти хвилин. Година паркування коштує трохи менше євро, а після другої години пополудні - безкоштовно.

Сієна

Середня ціна автостоянки в цьому граді дорівнює одному євро. Також муніципальна влада містить деяку кількість безкоштовних стоянок, одна з яких розташована поруч із залізничним вокзалом. Від цієї стоянки до центру Сієни йти двадцять хвилин. Про всі платних і безкоштовних автостоянках можна знайти інформацію на.

Орвието

У цьому старовинному місті вулиці не придатні для переміщення на машині (дуже вузькі) і без особливої ​​потреби в нього краще не заїжджати. Природно, що при такій інфраструктурі кількість місць на автостоянках обмежена. Після 20 -00 весь вільний простір на вулицях і площах зайнято автомобілями аборигенів. За чинним правилом муніципалітету, машини повинні бути прибрані до восьмої години ранку.

Монтальчіно

Це містечко славиться виробництвом вина Brunello di Montalcino, яке можна купити в будь-якій кількості. Місце для паркування безкоштовно розташувалася перед в'їздом в містечко, але звідти треба йти пішки вгору хвилин двадцять. Тільки не вживайте вино перед тим як сісти за кермо!

Платна автостоянка знаходиться на вулиці Via Roma і вартість однієї години в 2019 році дорівнювала 1,30 €. У цьому старовинному містечку є ще одна платна автостоянка, яка розташована поруч з муніципальної площею, але вона маленька і на ній завжди проблемно припаркувати автомобіль.

Монтепунчіано

Місце для паркування безкоштовно розташувалася уздовж дороги при в'їзді місто і, також як і в Монтальчіно, до центральної частини населеного пункту доведеться добиратися пішки. Платна автостоянка розташована поблизу площі Piazza Grande і вартість однієї години дорівнює одному євро і тридцяти центів.

Амальфі

Це місто розташувався на мальовничому березі однойменного узбережжя, і зовсім недавно автомобілісти мали серйозні проблеми з паркуванням автомобілів. Але деякий час тому була споруджена велика автостоянка Luna Rossa, місткістю двісті автомобілів. Парковка розташована перед в'їздом в місто, і годину стоянки автомобіля коштує три євро, або тринадцять євро на добу. Разом з паркуванням всередині височини побудували прохід для пішоходів, який виводить туристів на міську площу.

Автомобільна дорога, яку назвали «Nastro Azzurro» тягнеться уздовж прекрасного Амальфитанского узбережжя, що робить поїздку незабутньою, а сама дорога є однією з найбільш мальовничих в світі.

Лукка

Відразу після в'їзду в старовинну частину міста через ворота Віктора Іммануїла знаходиться автостоянка, вона буде справа по курсу.

Баньореджо

У цьому містечку парковка платна з 8:00 до 20:00 і розташована під мостом. Перша година парковки коштує два євро, а всі наступні годинник - по одному євро. У Баньореджо знаходяться і безкоштовні автостоянки. Одна з них розташована на площі недалеко від вулиці Via Don S.

Монтефьясконе

Це місто знамените своїми італійськими винами і тим, що розташований на висоті 600 м над рівнем моря. Місце для паркування безкоштовно в Монтефьясконе розташувалася на вулиці Via del Castagno.

Карти автомобільних доріг Італії

Питання від туристів

Поради від туристів

Оренда авто в Італії 2019 - поради, ціни на прокат автомобіля в Італії, документи

Взяти в оренду автомобіль в Італії і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття. В Італії існує безліч фірм, які запропонують вам орендувати будь-який відповідний вам автотранспорт. До речі, на італійській мові оренда автомобіля звучить, як noleggio auto. Взяти в оренду автомобіль в  Італії  і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття

Правильним рішенням буде замовлення автомобіля заздалегідь через інтернет, це зробить процес оренди більш легким і зручним для вас. Однак можна орендувати машину прямо в аеропорту, або в тому населеному пункті «Великого чобота», звідки ви бажаєте почати свій тур по Італії. Втім, при бронюванні через інтернет доступні рівно ті ж варіанти - аеропорт, вокзал або ж офіс прокатної контори безпосередньо в місті.

Залежно від міста ціни варіюються в невеликих межах, але в середньому автомобіль класу С у комплекті з навігатором і страховкою обійдеться вам в 60-80 євро на добу.

Для любителів заощадити фінанси, існує непоганий варіант. Якщо перейти з сайту деяких авіакомпаній за посиланням на сайт компаній, що спеціалізуються на наданні послуг з прокату автомобілів, то можна отримати знижку. Найбільший бонус надається за перехід по посиланню з сайтів таких бюджетних авіаперевізників, як WindJet і RyanAir. Однак є одне «але». Дана знижка поширюється тільки для автомобіля бюджетного класу.

Для зручності клієнта компанії дозволяють брати в оренду транспортний засіб в одному населеному пункті, а здати його назад можна буде в будь-якому іншому місті. Хоча такий варіант обійдеться трохи дорожче.

Крім того, при бажанні Ви зможете взяти в прокат ексклюзивний автомобіль, будь то який-небудь раритет або новенький Ламборджині. Такі послуги зазвичай пропонують невеликі приватні фірми. Зрозуміло, і коштувати це задоволення буде набагато дорожче, і вимоги до водія будуть жорсткіше.

Розібратися в непростих і «хитромудрих» розв'язках італійських доріг спочатку не просто. У даній країні найчастіше зустрічаються кругові розв'язки. Пріоритет руху в подібному випадку має той автомобіль, який вже їде по колу. В Італії практично повністю відсутні розв'язки типу «метелик».

Документи і страховка при оренді авто в Італії

Для того, щоб взяти в прокат транспортний засіб, Вам будуть потрібні російські права, а також посвідчення водія міжнародного зразка, навіть незважаючи на те, що якщо у Вас вже є національне водійське посвідчення зразка 2011 року. Державні органи Італії карають тих, хто їздить по території держави тільки з національними водійським посвідченням, штрафом в 300 євро і вище. Однак взяти напрокат машину ви зможете, особливо дрібні прокатні компанії не відмовляють у видачі машини при наявності тільки національного посвідчення водія. У великих же можуть бути проблеми.

Крім водійського посвідчення, Вам буде потрібна банківська картка, на якій повинно знаходитися чимала кількість фінансових коштів. Ці кошти (від 500 євро) служать запорукою і будуть заблоковані на випадок наявності у Вас будь-яких штрафів або виявлення проблем з автомобілем. Застава буде повернена протягом 2-х - 4-х тижнів з урахуванням вирахування всіх штрафів і витрат на ремонт автотранспорту. Якщо з автомобілем все в порядку - депозит повернуть в повному обсязі. Щоб уникнути непорозумінь, при поверненні автомобіля вимагайте документально підтверджений огляд менеджером.

Найжорсткіші вимоги, які пред'являються до складання документів та заставі, у великих міжнародних агентств з прокату. Як не дивно, у більш дрібних регіональних компаній з оренди автомобілів, умови менш жорсткі. Місцеві фірми намагаються створити для туристів більш привабливі умови.

Як правило, у вартість пропонованих послуг прокату автотранспортного засобу в Італії входять:

 • Пробіг на будь-яку відстань;
 • Страхування від викрадення авто і від пошкоджень з франшизою, а також страхування третіх осіб;
 • Місцевий податок на додану вартість.

Заплативши додаткові кошти, Ви зможете отримати суперстраховку, дитяче утримує пристрій, а також навігатор із завантаженою картою регіону.

Медична туристична страховка Сервіс порівняння цін на медичну страховку від провідних страхових компаній Росії . Вкажіть країну і дати поїздки, після чого виберіть відповідний варіант для отримання дозволу поліс.

Паливо та АЗС в Італії

В Італії Ви зможете заправитися на вибір неетилованим 95-им або 98-м бензином, а також дизпаливом, що має назву тут Gasolio. Зрозуміло, дизпаливо коштує дешевше, проте орендувати автотранспортний засіб, що працює на «солярці», буде трохи дорожче.

За статистикою, в Італії ціни на паливо перевищують вартість бензину в інших країнах Євросоюзу. Так, один літр бензину коштує зараз близько 2-х євро. Найостанніші зміни цін на дизельне паливо і бензин різних марок в Італії Ви можете подивитися.

Легко, швидко і в будь-який час доби Ви зможете заправитися лише на автостраді. На всіх інших дорогах з цією справою набагато складніше. Тут не функціонують автозаправки у вихідні, святкові дні та в темний час доби. Оплата за бензин часто здійснюється тільки через спеціалізовані автомати, які не приймають іноземні банківські картки, тому завжди возите з собою трохи готівки.

В'їжджаючи на автозаправку в місті в будь-який час доби, завжди звертайте увагу на висить табличку Aperto, що означає, відкрито або табличку Chiuso, в якій мовиться, що автозаправка закрита.

Особливості ПДР в Італії

ПДР по-італійськи звучать як «Codice della strada» і практично не відрізняються від російських правил дорожнього руху. Головна відмінність - тут вони строго дотримуються усіма учасниками дорожнього руху. Тому рекомендуємо Вам строго дотримуватися місцеві правила дорожнього руху, ввічливо і безконфліктно спілкуватися з іншими водіями і вчасно оплачувати штрафи, якщо Ви щось порушили, тим більше що якщо ви не сплатите штраф, то потім можуть бути проблеми з отриманням візи.

Ні в якому разі не пробуйте «домовитися» з поліцейським і дати йому хабар - це буде мати негативні наслідки, які будуть чреваті для Вас.

Дорожні знаки в Італії збігаються з нашими, покажчики надають достатньо інформації, щоб не збитися з шляху і досягти пункту призначення.

Обмеження швидкості в даній країні досить розумні. Так, в населеному пункті Ваша швидкість не повинна перевищувати 50 км, за його межами - 90 км. За автомобільній трасі дозволяється пересуватися зі швидкістю в 110 км / ч, по автомагістралі до 130 км / ч.

Крім того, в Італії необхідно користуватися фарами ближнього світла навіть удень, що практикується і у нас в країні. Причому автомобілі повинні включати ближнє світло тільки за межами міст та інших населених пунктів, а мотоцикли - всюди.

Не можна одночасно вести машину і говорити по телефону, необхідно використовувати гарнітуру hands free.

Також у великих містах Італії існують так звані зони обмеженого руху. У ці zona traffico limitato забороняється в'їжджати, не отримавши спеціальний дозвіл. Як правило, в'їзд в них дозволяється вночі, але обмежений днем. Велика частина подібних зон знаходиться серце Рима та інших великих населених пунктів Італії, що мають відомі на весь світ пам'ятки і, відповідно, старовинні вузькі вулички.

Однак, якщо в подібній зоні розташований готель або готель, в якій Ви зупинилися, Ви можете сміливо проїжджати. Необхідно лише на ресепшені вказати дані Вашого залізного «коня».

Штрафи в Італії

Практично на всіх італійських дорогах встановлені відеокамери, які фіксують швидкість проїжджаючих повз авто. Крім того, на автомагістралях застосовується спеціальна програма tutor, яка розрахує Вашу швидкість руху в залежності від часу, витраченого з моменту в'їзду на автомагістраль і з'їзду з неї.

Якщо Ви перевищили швидкість, то штрафи негайно прийдуть в компанію, що здали Вам в оренду авто. А фірма, в свою чергу, спише кошти з Вашої пластикової карти, навіть якщо Ви до цього часу вже покинете Італію (тому і практикується затримка повернення депозиту в кілька тижнів).

Заплатити за штраф Ви можете і на місці, співробітник поліції просто випише Вам квитанцію, з якою потрібно буде пройти в будь-яке відділення банку і заплатити, тут навіть не обов'язково знати будь-якої мова, в банку все зрозуміють і приймуть оплату, потрібно не забути на Про всяк випадок взяти чек. Якщо ж не загасити штраф, то, як уже говорилося, в подальшому у Вас будуть проблеми при отриманні шенгенської візи.

В Італії допустимим вважається наявність в крові водія алкоголю до 0,05 проміле. Причому, якщо людині, керуючому транспортним засобом менше 21 року або він керує автомобілем, що відноситься до категорій C, D, E, то вміст алкоголю в крові має дорівнювати 0 проміле.

Ось приблизні суми штрафів за різні порушення:

 • Перевищили швидкість від 10 до 60 км / год - заплатите відповідно від 41 до 820 євро;
 • Рухалися задом по автостраді - будьте готові викласти 400 євро;
 • Порушили правила обгону - вас покарають на 160 євро;
 • Якщо ви невдало припаркувалися - це оцінюється в 75 євро;
 • Транспортування дітей без спеціальних утримуючих пристроїв - покарання може сягати від 80 до 323 євро;
 • Забули або свідомо не пристебнулися ременем - заплатите від 80 до 323 євро залежно від обставин;
 • Розмовляєте по телефону без спеціальної гарнітури, що забезпечує вільні руки - штраф від 160 до 646 євро;
 • Заїхали в zona traffico limitato без спеціальної перепустки - заплатите 100 євро і т. Д.

У багатьох випадках співробітниками поліції може бути прийнято рішення накласти заборону на керування автотранспортним засобом.

Завжди звертайте увагу на великий прямокутний знак «zona traffico limitato», під нею намальований білий круг з червоною лінією по колу. Це знак зони, про яку ми згадували вище. На цьому знаку може містити інформацію, яка пояснює, коли ви маєте право перебувати і пересуватися на машині в цьому місці.

Платні дороги в Італії

Платні дороги в цій країні дійсно «кусають» туристів своїми цінами. Так, кожні 100 км обійдуться Вам в 7 євро. Зрозуміло, вартість залежить від типу і категорії авто. При в'їзді на платну автостраду, Ви берете спеціальний квиток, а з'їжджаючи з неї розраховуєтесь готівкою або банківською кредитною карткою.

Для того, щоб вільно відвідувати центр Мілана в робочі дні, Ви будете зобов'язані придбати спеціальний стікер, який дасть Вам право на будь-яку кількість в'їздів і виїздів. Однак діє цей стікер тільки з 7:30 і до 19:30. Вартість даного пропуску залежить від того, наскільки сильно Ваш залізний «кінь» забруднює навколишнє природу.

Крім того, в Італії Серед можливостей для зі спеціальною оплатою, наприклад, тунелі. Односторонній проїзд на легковому транспортному засобі по тунелю Монт-Бланш обійдеться Вам у 45 євро. А проїхати по автомагістралі (Timmelsjoch High Alpine Road) з країни «Великого Чобота» в сусідню Австрію обійдеться Вам приблизно в 18 євро. Дана дорога відкрита весь літньо-осінній період, але тільки в світлий час доби. Проїзд по тенеллю Б Ольша Святий Бернард обійдеться в 28 євро.

Приклади тарифів на платні дороги в Італії

 • А1 Мілан - Неаполь (768 кілометрів) - 57.10 євро
 • A3 Неаполь - Салерно (52 кілометри) - 2.10 євро
 • A4 Турин - Трієст (530 кілометрів) - 47.30 євро
 • A5 Турин - Аоста (163 кілометри) - 27 євро
 • A6 Турин - Савона (150 кілометрів) - 12.60 євро
 • A7 Мілан - Генуя (137 кілометрів) - 10.60 євро
 • A8 Мілан - Варезе (57 кілометрів) - 3.30 євро
 • A9 Лінате - Озеро Комо (27 кілометрів) - 3.10 євро
 • A10 Генуя - Вентімілья (148 кілометрів) - 18.20 євро
 • A11 Флоренція - Піза (98 кілометрів) - 5.90 євро
 • A12 Генуя - Рим (486 кілометрів) - 23 євро
 • A13 Падуя - Болонья (98 кілометрів) - 9 євро
 • A14 Болонья - Таранто (732 кілометри) - 55.10 євро
 • A21 Турин - Брешіа (221 кілометр) - 25 євро
 • A22 Бреннеро - Модена (321 кілометр) - 22.80 євро
 • A23 Удіне - Тарвізіо (112 кілометрів) - 7.60 євро
 • A26 Генуя - Озеро Маджоре (199 кілометрів) - 14.50 євро
 • A27 Венеція - Беллуно (83 кілометри) - 7.90 євро
 • A32 Турин - Бардонекья (92 кілометри) - 13.20 євро

Парковка в Італії

У серці найбільших італійських мегаполісів на автостоянку діють обмеження за часом. Безкоштовні паркувальні місця позначаються білими лініями, для осіб, які мають інвалідність - жовтими лініями. під Флоренції і ряді інших великих населених пунктах правом безкоштовного паркування користуються тільки громадяни Італії, які проживають тут. Смуги синього кольору говорять про те, що за стоянку потрібно платити.

Як і в будь-якому іншому місці, вартість за парковку зростає при наближенні до центру міста. Наприклад, в Вероні вартість години стоянки в серці міста буде дорівнювати 2-м євро. Безкоштовна стоянка тут знаходиться неподалік від площі Porta Palio, на вулиці Sergio Ramelli і біля стадіону Arena di Verona.

У Флоренції ціни в десять разів вище. Так, стоянка в центрі міста обійдеться Вам 20-30 євро. Парковка, за яку не доведеться платити, знаходиться на площі Мікеланджело.

Детальніше про паркування в різних містах Італії ви прочитаєте в кінці матеріалу, а поки - загальна для країни інформація.

Муніципальна влада переважної більшості туристичних «Мекк» Апеннінського півострова побудували недалеко від туристичних визначних пам'яток солідні платні автостоянки, які, для зручності водіїв, позначаються дорожньою розміткою та інформаційними знаками, на яких розміщена вичерпна інформація про час і порядок їх дії.

Проїжджа частина розмічається фарбами двох кольорів - синій для платної автостоянки і білий - для автостоянки, на якій плата не стягується. На підставі італійських законів кожна муніципальна влада має можливість, на підконтрольній їй території, ввести свої правила паркування. Тому водії повинні бути уважними під час паркування - знаки на прилеглій території вкажуть, чи стягується в даному місці паркувальний збір і яким способом потрібно віддавати гроші.

синя зона

Синьої дорожньою розміткою позначається платна парковка. Більшість муніципальних властей Італії позначають синім кольором місця для автостоянки, а поруч встановлюють кіоск з продажу талонів або спеціальне автоматичний пристрій. На виданому водієві документі повинні бути надруковані дані, до якого часу автомобіль може перебувати на автостоянці. Талон потрібно покласти на панель приладів інформаційної стороною вгору, щоб видно було дані через лобове скло.

Паркомати і паркувальні диски в Італії

На автоматичному пристрої з оплати парковки інформація розміщена на чотирьох мовах: італійською, французькою, англійською та німецькою.

На паркувальному апараті розміщується така інформація:

 • з якого по який час, в які дні (робочі або святкові) стягується оплата;
 • тариф за одну годину паркування;
 • грошима якого номіналу проводиться оплата автостоянки.

Для оплати послуги необхідно опустити гроші певного номіналу в отвір пристрою і натиснути на зелену кнопку. Пристрій видасть документ з інформацією, до якого часу оплачена автостоянка. Документ необхідно покласти на панель приладів машини так, щоб інформація була видна через лобове скло. Якщо парковка розташована на великій площі, автомат встановлюють в середині території. Мінімальний час, який підлягає оплаті - одна година.

Паркувальний диск - спеціальне простий пристрій, зроблене з картону розміром 100 × 150 мм з годинниковим циферблатом, який виставляється за часом прибуття на стоянку вручну - називається паркувальним диском. В Італії паркувальний диск називають disco orario. Його зазвичай використовують на безкоштовних парковках, щоб вказати час приїзду, про таких парковках піде мова трохи нижче.

Підземна парковка в Італії

У великих мегаполісах побудовані підземні автостоянки. Для в'їзду на територію парковки перед шлагбаумом водій у технічного персоналу або пристрою отримує документ, на якому зафіксовано час в'їзду.

При виїзді з території необхідно сплатити послугу у співробітника автостоянки або в автоматі, попередньо вставивши в пристрій перед шлагбаумом видану на в'їзді картку. У разі якщо оплата здійснена правильно, перешкода забирається, і водій залишає територію парковки.

Безкоштовні автостоянки в Італії

У великих мегаполісах безкоштовні парковки позначаються лініями білого кольору і відповідним дорожнім знаком. Він інформує водія про час свого дії і про те, чи зобов'язаний водій встановлювати на цій території паркувальний диск.

На деяких територіях, які в будні дні функціонують як безкоштовні автостоянки, у вихідні дні розміщуються міські ринки / базари, і інформація про це також знаходиться на дорожніх знаках.

Коли порушені правила, встановлені дорожнім знаком, номер машина буде запивав, а інформація про порушника відправлена ​​в базу даних поліції, при цьому буде виписана і покладена під двірник штрафна квитанція, згідно з якою ви будете повинні сплатити до державного бюджету 40 €. А в разі, якщо для відновлення порядку на автостоянці працівники викликали спецавтомобіль, сума штрафу зросте в кілька разів, тому що послуги спеціальних автомобілів в Італії стоять майже 200 €.

Парковки в містах Італії

Рим

Безкоштовні парковки в Римі присутні, але розташовані далеко від туристичних визначних пам'яток і обмежені декількома годинами перебування автомобіля. Час безкоштовної парковки може бути різним у робочі та «базарні» дні (п'ятниця, субота) і ця інформація розміщена на дорожньому знаку. Потрібно бути уважним, щоб автомобіль не довелося викуповувати зі штрафстоянка. Треба сказати, що безкоштовні автостоянки не охороняються і. А ще римляни так щільно паркуються, що часто дряпають свої і чужі автомобілі.

Ближче до центру працюють паркувальні автомати за ціною два-п'ять євро / год, що багатьом туристам з пострадянських країн може здатися досить дорого.

Лідо де Єзоло

Даний місто буде цікавий туристам, які хотіли б докладно ознайомитися з визначними пам'ятками Венеції, але не бажають там зупинятися. У Лідо де Єзоло можна без проблем оселитися в готель з власної охоронюваною територією, а до Венеції добиратися на невеликих корабликах за 30 - 40 хвилин. Недалеко від пристані розташована автостоянка, де «залізного друга» можна припаркувати на цілий день за сім євро.

Флоренція

У великому місті, в якому жили і творили великі Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Боттічеллі, Франческо Петрарка, автостоянки дорогі - від двадцяти до тридцяти євро на добу. Місце для паркування безкоштовно розташована на площі Мікеланджело, а всю інформацію про місця, де можна припаркувати на час «залізного друга», можна отримати на.

Верона

Це місто розташоване в одному годині їзди від Венеції, і кількість місць на автостоянках в центрі обмежено. На карті міста є інформація про всі автостоянках, платних і безкоштовних, розташованих в межах міста. Найближча до центру автостоянка розташувалася поблизу площі Porta Palio.

Піза

Недорога автостоянка розташована на вулиці Via Atleti Azzurri Pisani недалеко від залізничного вокзалу. Від паркування до знаменитої «Падающей вежі» пішки йти не більше п'ятнадцяти хвилин. Година паркування коштує трохи менше євро, а після другої години пополудні - безкоштовно.

Сієна

Середня ціна автостоянки в цьому граді дорівнює одному євро. Також муніципальна влада містить деяку кількість безкоштовних стоянок, одна з яких розташована поруч із залізничним вокзалом. Від цієї стоянки до центру Сієни йти двадцять хвилин. Про всі платних і безкоштовних автостоянках можна знайти інформацію на.

Орвието

У цьому старовинному місті вулиці не придатні для переміщення на машині (дуже вузькі) і без особливої ​​потреби в нього краще не заїжджати. Природно, що при такій інфраструктурі кількість місць на автостоянках обмежена. Після 20 -00 весь вільний простір на вулицях і площах зайнято автомобілями аборигенів. За чинним правилом муніципалітету, машини повинні бути прибрані до восьмої години ранку.

Монтальчіно

Це містечко славиться виробництвом вина Brunello di Montalcino, яке можна купити в будь-якій кількості. Місце для паркування безкоштовно розташувалася перед в'їздом в містечко, але звідти треба йти пішки вгору хвилин двадцять. Тільки не вживайте вино перед тим як сісти за кермо!

Платна автостоянка знаходиться на вулиці Via Roma і вартість однієї години в 2019 році дорівнювала 1,30 €. У цьому старовинному містечку є ще одна платна автостоянка, яка розташована поруч з муніципальної площею, але вона маленька і на ній завжди проблемно припаркувати автомобіль.

Монтепунчіано

Місце для паркування безкоштовно розташувалася уздовж дороги при в'їзді місто і, також як і в Монтальчіно, до центральної частини населеного пункту доведеться добиратися пішки. Платна автостоянка розташована поблизу площі Piazza Grande і вартість однієї години дорівнює одному євро і тридцяти центів.

Амальфі

Це місто розташувався на мальовничому березі однойменного узбережжя, і зовсім недавно автомобілісти мали серйозні проблеми з паркуванням автомобілів. Але деякий час тому була споруджена велика автостоянка Luna Rossa, місткістю двісті автомобілів. Парковка розташована перед в'їздом в місто, і годину стоянки автомобіля коштує три євро, або тринадцять євро на добу. Разом з паркуванням всередині височини побудували прохід для пішоходів, який виводить туристів на міську площу.

Автомобільна дорога, яку назвали «Nastro Azzurro» тягнеться уздовж прекрасного Амальфитанского узбережжя, що робить поїздку незабутньою, а сама дорога є однією з найбільш мальовничих в світі.

Лукка

Відразу після в'їзду в старовинну частину міста через ворота Віктора Іммануїла знаходиться автостоянка, вона буде справа по курсу.

Баньореджо

У цьому містечку парковка платна з 8:00 до 20:00 і розташована під мостом. Перша година парковки коштує два євро, а всі наступні годинник - по одному євро. У Баньореджо знаходяться і безкоштовні автостоянки. Одна з них розташована на площі недалеко від вулиці Via Don S.

Монтефьясконе

Це місто знамените своїми італійськими винами і тим, що розташований на висоті 600 м над рівнем моря. Місце для паркування безкоштовно в Монтефьясконе розташувалася на вулиці Via del Castagno.

Карти автомобільних доріг Італії

Питання від туристів

Поради від туристів

Оренда авто в Італії 2019 - поради, ціни на прокат автомобіля в Італії, документи

Взяти в оренду автомобіль в Італії і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття. В Італії існує безліч фірм, які запропонують вам орендувати будь-який відповідний вам автотранспорт. До речі, на італійській мові оренда автомобіля звучить, як noleggio auto. Взяти в оренду автомобіль в  Італії  і самостійно поїхати назустріч пригодам - ​​це цікаве і привабливу заняття

Правильним рішенням буде замовлення автомобіля заздалегідь через інтернет, це зробить процес оренди більш легким і зручним для вас. Однак можна орендувати машину прямо в аеропорту, або в тому населеному пункті «Великого чобота», звідки ви бажаєте почати свій тур по Італії. Втім, при бронюванні через інтернет доступні рівно ті ж варіанти - аеропорт, вокзал або ж офіс прокатної контори безпосередньо в місті.

Залежно від міста ціни варіюються в невеликих межах, але в середньому автомобіль класу С у комплекті з навігатором і страховкою обійдеться вам в 60-80 євро на добу.

Для любителів заощадити фінанси, існує непоганий варіант. Якщо перейти з сайту деяких авіакомпаній за посиланням на сайт компаній, що спеціалізуються на наданні послуг з прокату автомобілів, то можна отримати знижку. Найбільший бонус надається за перехід по посиланню з сайтів таких бюджетних авіаперевізників, як WindJet і RyanAir. Однак є одне «але». Дана знижка поширюється тільки для автомобіля бюджетного класу.

Для зручності клієнта компанії дозволяють брати в оренду транспортний засіб в одному населеному пункті, а здати його назад можна буде в будь-якому іншому місті. Хоча такий варіант обійдеться трохи дорожче.

Крім того, при бажанні Ви зможете взяти в прокат ексклюзивний автомобіль, будь то який-небудь раритет або новенький Ламборджині. Такі послуги зазвичай пропонують невеликі приватні фірми. Зрозуміло, і коштувати це задоволення буде набагато дорожче, і вимоги до водія будуть жорсткіше.

Розібратися в непростих і «хитромудрих» розв'язках італійських доріг спочатку не просто. У даній країні найчастіше зустрічаються кругові розв'язки. Пріоритет руху в подібному випадку має той автомобіль, який вже їде по колу. В Італії практично повністю відсутні розв'язки типу «метелик».

Документи і страховка при оренді авто в Італії

Для того, щоб взяти в прокат транспортний засіб, Вам будуть потрібні російські права, а також посвідчення водія міжнародного зразка, навіть незважаючи на те, що якщо у Вас вже є національне водійське посвідчення зразка 2011 року. Державні органи Італії карають тих, хто їздить по території держави тільки з національними водійським посвідченням, штрафом в 300 євро і вище. Однак взяти напрокат машину ви зможете, особливо дрібні прокатні компанії не відмовляють у видачі машини при наявності тільки національного посвідчення водія. У великих же можуть бути проблеми.

Крім водійського посвідчення, Вам буде потрібна банківська картка, на якій повинно знаходитися чимала кількість фінансових коштів. Ці кошти (від 500 євро) служать запорукою і будуть заблоковані на випадок наявності у Вас будь-яких штрафів або виявлення проблем з автомобілем. Застава буде повернена протягом 2-х - 4-х тижнів з урахуванням вирахування всіх штрафів і витрат на ремонт автотранспорту. Якщо з автомобілем все в порядку - депозит повернуть в повному обсязі. Щоб уникнути непорозумінь, при поверненні автомобіля вимагайте документально підтверджений огляд менеджером.

Найжорсткіші вимоги, які пред'являються до складання документів та заставі, у великих міжнародних агентств з прокату. Як не дивно, у більш дрібних регіональних компаній з оренди автомобілів, умови менш жорсткі. Місцеві фірми намагаються створити для туристів більш привабливі умови.

Як правило, у вартість пропонованих послуг прокату автотранспортного засобу в Італії входять:

 • Пробіг на будь-яку відстань;
 • Страхування від викрадення авто і від пошкоджень з франшизою, а також страхування третіх осіб;
 • Місцевий податок на додану вартість.

Заплативши додаткові кошти, Ви зможете отримати суперстраховку, дитяче утримує пристрій, а також навігатор із завантаженою картою регіону.

Медична туристична страховка Сервіс порівняння цін на медичну страховку від провідних страхових компаній Росії . Вкажіть країну і дати поїздки, після чого виберіть відповідний варіант для отримання дозволу поліс.

Паливо та АЗС в Італії

В Італії Ви зможете заправитися на вибір неетилованим 95-им або 98-м бензином, а також дизпаливом, що має назву тут Gasolio. Зрозуміло, дизпаливо коштує дешевше, проте орендувати автотранспортний засіб, що працює на «солярці», буде трохи дорожче.

За статистикою, в Італії ціни на паливо перевищують вартість бензину в інших країнах Євросоюзу. Так, один літр бензину коштує зараз близько 2-х євро. Найостанніші зміни цін на дизельне паливо і бензин різних марок в Італії Ви можете подивитися.

Легко, швидко і в будь-який час доби Ви зможете заправитися лише на автостраді. На всіх інших дорогах з цією справою набагато складніше. Тут не функціонують автозаправки у вихідні, святкові дні та в темний час доби. Оплата за бензин часто здійснюється тільки через спеціалізовані автомати, які не приймають іноземні банківські картки, тому завжди возите з собою трохи готівки.

В'їжджаючи на автозаправку в місті в будь-який час доби, завжди звертайте увагу на висить табличку Aperto, що означає, відкрито або табличку Chiuso, в якій мовиться, що автозаправка закрита.

Особливості ПДР в Італії

ПДР по-італійськи звучать як «Codice della strada» і практично не відрізняються від російських правил дорожнього руху. Головна відмінність - тут вони строго дотримуються усіма учасниками дорожнього руху. Тому рекомендуємо Вам строго дотримуватися місцеві правила дорожнього руху, ввічливо і безконфліктно спілкуватися з іншими водіями і вчасно оплачувати штрафи, якщо Ви щось порушили, тим більше що якщо ви не сплатите штраф, то потім можуть бути проблеми з отриманням візи.

Ні в якому разі не пробуйте «домовитися» з поліцейським і дати йому хабар - це буде мати негативні наслідки, які будуть чреваті для Вас.

Дорожні знаки в Італії збігаються з нашими, покажчики надають достатньо інформації, щоб не збитися з шляху і досягти пункту призначення.

Обмеження швидкості в даній країні досить розумні. Так, в населеному пункті Ваша швидкість не повинна перевищувати 50 км, за його межами - 90 км. За автомобільній трасі дозволяється пересуватися зі швидкістю в 110 км / ч, по автомагістралі до 130 км / ч.

Крім того, в Італії необхідно користуватися фарами ближнього світла навіть удень, що практикується і у нас в країні. Причому автомобілі повинні включати ближнє світло тільки за межами міст та інших населених пунктів, а мотоцикли - всюди.

Не можна одночасно вести машину і говорити по телефону, необхідно використовувати гарнітуру hands free.

Також у великих містах Італії існують так звані зони обмеженого руху. У ці zona traffico limitato забороняється в'їжджати, не отримавши спеціальний дозвіл. Як правило, в'їзд в них дозволяється вночі, але обмежений днем. Велика частина подібних зон знаходиться серце Рима та інших великих населених пунктів Італії, що мають відомі на весь світ пам'ятки і, відповідно, старовинні вузькі вулички.

Однак, якщо в подібній зоні розташований готель або готель, в якій Ви зупинилися, Ви можете сміливо проїжджати. Необхідно лише на ресепшені вказати дані Вашого залізного «коня».

Штрафи в Італії

Практично на всіх італійських дорогах встановлені відеокамери, які фіксують швидкість проїжджаючих повз авто. Крім того, на автомагістралях застосовується спеціальна програма tutor, яка розрахує Вашу швидкість руху в залежності від часу, витраченого з моменту в'їзду на автомагістраль і з'їзду з неї.

Якщо Ви перевищили швидкість, то штрафи негайно прийдуть в компанію, що здали Вам в оренду авто. А фірма, в свою чергу, спише кошти з Вашої пластикової карти, навіть якщо Ви до цього часу вже покинете Італію (тому і практикується затримка повернення депозиту в кілька тижнів).

Заплатити за штраф Ви можете і на місці, співробітник поліції просто випише Вам квитанцію, з якою потрібно буде пройти в будь-яке відділення банку і заплатити, тут навіть не обов'язково знати будь-якої мова, в банку все зрозуміють і приймуть оплату, потрібно не забути на Про всяк випадок взяти чек. Якщо ж не загасити штраф, то, як уже говорилося, в подальшому у Вас будуть проблеми при отриманні шенгенської візи.

В Італії допустимим вважається наявність в крові водія алкоголю до 0,05 проміле. Причому, якщо людині, керуючому транспортним засобом менше 21 року або він керує автомобілем, що відноситься до категорій C, D, E, то вміст алкоголю в крові має дорівнювати 0 проміле.

Ось приблизні суми штрафів за різні порушення:

 • Перевищили швидкість від 10 до 60 км / год - заплатите відповідно від 41 до 820 євро;
 • Рухалися задом по автостраді - будьте готові викласти 400 євро;
 • Порушили правила обгону - вас покарають на 160 євро;
 • Якщо ви невдало припаркувалися - це оцінюється в 75 євро;
 • Транспортування дітей без спеціальних утримуючих пристроїв - покарання може сягати від 80 до 323 євро;
 • Забули або свідомо не пристебнулися ременем - заплатите від 80 до 323 євро залежно від обставин;
 • Розмовляєте по телефону без спеціальної гарнітури, що забезпечує вільні руки - штраф від 160 до 646 євро;
 • Заїхали в zona traffico limitato без спеціальної перепустки - заплатите 100 євро і т. Д.

У багатьох випадках співробітниками поліції може бути прийнято рішення накласти заборону на керування автотранспортним засобом.

Завжди звертайте увагу на великий прямокутний знак «zona traffico limitato», під нею намальований білий круг з червоною лінією по колу. Це знак зони, про яку ми згадували вище. На цьому знаку може містити інформацію, яка пояснює, коли ви маєте право перебувати і пересуватися на машині в цьому місці.

Платні дороги в Італії

Платні дороги в цій країні дійсно «кусають» туристів своїми цінами. Так, кожні 100 км обійдуться Вам в 7 євро. Зрозуміло, вартість залежить від типу і категорії авто. При в'їзді на платну автостраду, Ви берете спеціальний квиток, а з'їжджаючи з неї розраховуєтесь готівкою або банківською кредитною карткою.

Для того, щоб вільно відвідувати центр Мілана в робочі дні, Ви будете зобов'язані придбати спеціальний стікер, який дасть Вам право на будь-яку кількість в'їздів і виїздів. Однак діє цей стікер тільки з 7:30 і до 19:30. Вартість даного пропуску залежить від того, наскільки сильно Ваш залізний «кінь» забруднює навколишнє природу.

Крім того, в Італії Серед можливостей для зі спеціальною оплатою, наприклад, тунелі. Односторонній проїзд на легковому транспортному засобі по тунелю Монт-Бланш обійдеться Вам у 45 євро. А проїхати по автомагістралі (Timmelsjoch High Alpine Road) з країни «Великого Чобота» в сусідню Австрію обійдеться Вам приблизно в 18 євро. Дана дорога відкрита весь літньо-осінній період, але тільки в світлий час доби. Проїзд по тенеллю Б Ольша Святий Бернард обійдеться в 28 євро.

Приклади тарифів на платні дороги в Італії

 • А1 Мілан - Неаполь (768 кілометрів) - 57.10 євро
 • A3 Неаполь - Салерно (52 кілометри) - 2.10 євро
 • A4 Турин - Трієст (530 кілометрів) - 47.30 євро
 • A5 Турин - Аоста (163 кілометри) - 27 євро
 • A6 Турин - Савона (150 кілометрів) - 12.60 євро
 • A7 Мілан - Генуя (137 кілометрів) - 10.60 євро
 • A8 Мілан - Варезе (57 кілометрів) - 3.30 євро
 • A9 Лінате - Озеро Комо (27 кілометрів) - 3.10 євро
 • A10 Генуя - Вентімілья (148 кілометрів) - 18.20 євро
 • A11 Флоренція - Піза (98 кілометрів) - 5.90 євро
 • A12 Генуя - Рим (486 кілометрів) - 23 євро
 • A13 Падуя - Болонья (98 кілометрів) - 9 євро
 • A14 Болонья - Таранто (732 кілометри) - 55.10 євро
 • A21 Турин - Брешіа (221 кілометр) - 25 євро
 • A22 Бреннеро - Модена (321 кілометр) - 22.80 євро
 • A23 Удіне - Тарвізіо (112 кілометрів) - 7.60 євро
 • A26 Генуя - Озеро Маджоре (199 кілометрів) - 14.50 євро
 • A27 Венеція - Беллуно (83 кілометри) - 7.90 євро
 • A32 Турин - Бардонекья (92 кілометри) - 13.20 євро

Парковка в Італії

У серці найбільших італійських мегаполісів на автостоянку діють обмеження за часом. Безкоштовні паркувальні місця позначаються білими лініями, для осіб, які мають інвалідність - жовтими лініями. під Флоренції і ряді інших великих населених пунктах правом безкоштовного паркування користуються тільки громадяни Італії, які проживають тут. Смуги синього кольору говорять про те, що за стоянку потрібно платити.

Як і в будь-якому іншому місці, вартість за парковку зростає при наближенні до центру міста. Наприклад, в Вероні вартість години стоянки в серці міста буде дорівнювати 2-м євро. Безкоштовна стоянка тут знаходиться неподалік від площі Porta Palio, на вулиці Sergio Ramelli і біля стадіону Arena di Verona.

У Флоренції ціни в десять разів вище. Так, стоянка в центрі міста обійдеться Вам 20-30 євро. Парковка, за яку не доведеться платити, знаходиться на площі Мікеланджело.

Детальніше про паркування в різних містах Італії ви прочитаєте в кінці матеріалу, а поки - загальна для країни інформація.

Муніципальна влада переважної більшості туристичних «Мекк» Апеннінського півострова побудували недалеко від туристичних визначних пам'яток солідні платні автостоянки, які, для зручності водіїв, позначаються дорожньою розміткою та інформаційними знаками, на яких розміщена вичерпна інформація про час і порядок їх дії.

Проїжджа частина розмічається фарбами двох кольорів - синій для платної автостоянки і білий - для автостоянки, на якій плата не стягується. На підставі італійських законів кожна муніципальна влада має можливість, на підконтрольній їй території, ввести свої правила паркування. Тому водії повинні бути уважними під час паркування - знаки на прилеглій території вкажуть, чи стягується в даному місці паркувальний збір і яким способом потрібно віддавати гроші.

синя зона

Синьої дорожньою розміткою позначається платна парковка. Більшість муніципальних властей Італії позначають синім кольором місця для автостоянки, а поруч встановлюють кіоск з продажу талонів або спеціальне автоматичний пристрій. На виданому водієві документі повинні бути надруковані дані, до якого часу автомобіль може перебувати на автостоянці. Талон потрібно покласти на панель приладів інформаційної стороною вгору, щоб видно було дані через лобове скло.

Паркомати і паркувальні диски в Італії

На автоматичному пристрої з оплати парковки інформація розміщена на чотирьох мовах: італійською, французькою, англійською та німецькою.

На паркувальному апараті розміщується така інформація:

 • з якого по який час, в які дні (робочі або святкові) стягується оплата;
 • тариф за одну годину паркування;
 • грошима якого номіналу проводиться оплата автостоянки.

Для оплати послуги необхідно опустити гроші певного номіналу в отвір пристрою і натиснути на зелену кнопку. Пристрій видасть документ з інформацією, до якого часу оплачена автостоянка. Документ необхідно покласти на панель приладів машини так, щоб інформація була видна через лобове скло. Якщо парковка розташована на великій площі, автомат встановлюють в середині території. Мінімальний час, який підлягає оплаті - одна година.

Паркувальний диск - спеціальне простий пристрій, зроблене з картону розміром 100 × 150 мм з годинниковим циферблатом, який виставляється за часом прибуття на стоянку вручну - називається паркувальним диском. В Італії паркувальний диск називають disco orario. Його зазвичай використовують на безкоштовних парковках, щоб вказати час приїзду, про таких парковках піде мова трохи нижче.

Підземна парковка в Італії

У великих мегаполісах побудовані підземні автостоянки. Для в'їзду на територію парковки перед шлагбаумом водій у технічного персоналу або пристрою отримує документ, на якому зафіксовано час в'їзду.

При виїзді з території необхідно сплатити послугу у співробітника автостоянки або в автоматі, попередньо вставивши в пристрій перед шлагбаумом видану на в'їзді картку. У разі якщо оплата здійснена правильно, перешкода забирається, і водій залишає територію парковки.

Безкоштовні автостоянки в Італії

У великих мегаполісах безкоштовні парковки позначаються лініями білого кольору і відповідним дорожнім знаком. Він інформує водія про час свого дії і про те, чи зобов'язаний водій встановлювати на цій території паркувальний диск.

На деяких територіях, які в будні дні функціонують як безкоштовні автостоянки, у вихідні дні розміщуються міські ринки / базари, і інформація про це також знаходиться на дорожніх знаках.

Коли порушені правила, встановлені дорожнім знаком, номер машина буде запивав, а інформація про порушника відправлена ​​в базу даних поліції, при цьому буде виписана і покладена під двірник штрафна квитанція, згідно з якою ви будете повинні сплатити до державного бюджету 40 €. А в разі, якщо для відновлення порядку на автостоянці працівники викликали спецавтомобіль, сума штрафу зросте в кілька разів, тому що послуги спеціальних автомобілів в Італії стоять майже 200 €.

Парковки в містах Італії

Рим

Безкоштовні парковки в Римі присутні, але розташовані далеко від туристичних визначних пам'яток і обмежені декількома годинами перебування автомобіля. Час безкоштовної парковки може бути різним у робочі та «базарні» дні (п'ятниця, субота) і ця інформація розміщена на дорожньому знаку. Потрібно бути уважним, щоб автомобіль не довелося викуповувати зі штрафстоянка. Треба сказати, що безкоштовні автостоянки не охороняються і. А ще римляни так щільно паркуються, що часто дряпають свої і чужі автомобілі.

Ближче до центру працюють паркувальні автомати за ціною два-п'ять євро / год, що багатьом туристам з пострадянських країн може здатися досить дорого.

Лідо де Єзоло

Даний місто буде цікавий туристам, які хотіли б докладно ознайомитися з визначними пам'ятками Венеції, але не бажають там зупинятися. У Лідо де Єзоло можна без проблем оселитися в готель з власної охоронюваною територією, а до Венеції добиратися на невеликих корабликах за 30 - 40 хвилин. Недалеко від пристані розташована автостоянка, де «залізного друга» можна припаркувати на цілий день за сім євро.

Флоренція

У великому місті, в якому жили і творили великі Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Боттічеллі, Франческо Петрарка, автостоянки дорогі - від двадцяти до тридцяти євро на добу. Місце для паркування безкоштовно розташована на площі Мікеланджело, а всю інформацію про місця, де можна припаркувати на час «залізного друга», можна отримати на.

Верона

Це місто розташоване в одному годині їзди від Венеції, і кількість місць на автостоянках в центрі обмежено. На карті міста є інформація про всі автостоянках, платних і безкоштовних, розташованих в межах міста. Найближча до центру автостоянка розташувалася поблизу площі Porta Palio.

Піза

Недорога автостоянка розташована на вулиці Via Atleti Azzurri Pisani недалеко від залізничного вокзалу. Від паркування до знаменитої «Падающей вежі» пішки йти не більше п'ятнадцяти хвилин. Година паркування коштує трохи менше євро, а після другої години пополудні - безкоштовно.

Сієна

Середня ціна автостоянки в цьому граді дорівнює одному євро. Також муніципальна влада містить деяку кількість безкоштовних стоянок, одна з яких розташована поруч із залізничним вокзалом. Від цієї стоянки до центру Сієни йти двадцять хвилин. Про всі платних і безкоштовних автостоянках можна знайти інформацію на.

Орвието

У цьому старовинному місті вулиці не придатні для переміщення на машині (дуже вузькі) і без особливої ​​потреби в нього краще не заїжджати. Природно, що при такій інфраструктурі кількість місць на автостоянках обмежена. Після 20 -00 весь вільний простір на вулицях і площах зайнято автомобілями аборигенів. За чинним правилом муніципалітету, машини повинні бути прибрані до восьмої години ранку.

Монтальчіно

Це містечко славиться виробництвом вина Brunello di Montalcino, яке можна купити в будь-якій кількості. Місце для паркування безкоштовно розташувалася перед в'їздом в містечко, але звідти треба йти пішки вгору хвилин двадцять. Тільки не вживайте вино перед тим як сісти за кермо!

Платна автостоянка знаходиться на вулиці Via Roma і вартість однієї години в 2019 році дорівнювала 1,30 €. У цьому старовинному містечку є ще одна платна автостоянка, яка розташована поруч з муніципальної площею, але вона маленька і на ній завжди проблемно припаркувати автомобіль.

Монтепунчіано

Місце для паркування безкоштовно розташувалася уздовж дороги при в'їзді місто і, також як і в Монтальчіно, до центральної частини населеного пункту доведеться добиратися пішки. Платна автостоянка розташована поблизу площі Piazza Grande і вартість однієї години дорівнює одному євро і тридцяти центів.

Амальфі

Це місто розташувався на мальовничому березі однойменного узбережжя, і зовсім недавно автомобілісти мали серйозні проблеми з паркуванням автомобілів. Але деякий час тому була споруджена велика автостоянка Luna Rossa, місткістю двісті автомобілів. Парковка розташована перед в'їздом в місто, і годину стоянки автомобіля коштує три євро, або тринадцять євро на добу. Разом з паркуванням всередині височини побудували прохід для пішоходів, який виводить туристів на міську площу.

Автомобільна дорога, яку назвали «Nastro Azzurro» тягнеться уздовж прекрасного Амальфитанского узбережжя, що робить поїздку незабутньою, а сама дорога є однією з найбільш мальовничих в світі.

Лукка

Відразу після в'їзду в старовинну частину міста через ворота Віктора Іммануїла знаходиться автостоянка, вона буде справа по курсу.

Баньореджо

У цьому містечку парковка платна з 8:00 до 20:00 і розташована під мостом. Перша година парковки коштує два євро, а всі наступні годинник - по одному євро. У Баньореджо знаходяться і безкоштовні автостоянки. Одна з них розташована на площі недалеко від вулиці Via Don S.

Монтефьясконе

Це місто знамените своїми італійськими винами і тим, що розташований на висоті 600 м над рівнем моря. Місце для паркування безкоштовно в Монтефьясконе розташувалася на вулиці Via del Castagno.

Карти автомобільних доріг Італії

Питання від туристів

Поради від туристів

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.