Навигация
Реклама
Реклама

Білоруський авторинок 2013: складальне виробництво китайських автомобілів Geely, поставки нових російських авто

Для нас всіх загадка, як випуск в Білорусі китайських автомобілів вплине на автомобільний ринок в 2013 році, - повідомив голова правління Білоруської автомобільної асоціації Сергій Міхневич на прес-конференції в Мінську "Для нас всіх загадка, як випуск в Білорусі китайських автомобілів вплине на автомобільний ринок в 2013 році", - повідомив голова правління Білоруської автомобільної асоціації Сергій Міхневич на прес-конференції в Мінську.

Одним з можливих сценаріїв, зазначив експерт, є "заміщення автомобілів з Тольятті білорусько-китайськими автомобілями". Останні "почнуть перетягувати клієнтів із сегментів, де панує Lada".

Відзначимо, що за підсумками продажів нових авто в минулому році російський бренд Lada став найбільшим оператором на білоруському автомобільному ринку з часткою в 14,3%.

Більш точно потенціал китайських машин, зібраних на території Білорусі, повідомив С. Міхневич, можна буде оцінити вже ближче до другого півріччя. При цьому, як прогнозують в Білоруської автомобільної асоціації, в їх відношенні "цілком можливий протекторат на рівні уряду".

Голова правління БАА нагадав, що в 2008 році холдинг "Атлант-М" вже робив спробу вивести на білоруський ринок марку Geely, і вона не мала успіху. "Ми щиро бажаємо удачі нашим колегам", - резюмував С. Міхневич.

Незважаючи на те, що, як прогнозує експерт, "китайці" цілком здатні "посунути" на авторинку російські марки, автомобілі з Російської Федерації, як очікують в БАА, і в 2013 році будуть мати хороші позиції в Білорусі.

"Відносно стійкими будуть продажу тих брендів, у яких є складальні виробництва в Росії. Ці автомобілі будуть користуватися більш високим попитом в силу відсутності" розмитнення "і більш привабливих цін, - вважають представники БАА. - Однозначно посилиться конкуренція. І в першу чергу в самих представлених класах "B" і "C". Відразу кілька автомобільних марок в 2013 році почнуть поставки автомобілів цих класів з Російської Федерації. Стримуючим фактором для даних класів може стати тільки жорстке квотування зі сторо и виробників ".

Як особливо підкреслив на прес-конференції керівник БАА, асоціація як і раніше веде активний діалог з держструктурами про можливість зниження ставки ПДВ. На думку С. Міхневича, це абсолютно реально - в приклад експерт навів Казахстан, де ПДВ становить 12%.

Це стимулювало б розвиток легального авторинку. Однак поки робити прогнози щодо ПДВ рано, тому в список головних чинників, які визначатимуть розвиток ринку протягом 2013 року, асоціація можливу зміну ставки податку не включала.

Відрадно, що автомобільний ритейл вступає в 2013 рік з чіткими правилами роботи і без будь-яких глобальних змін, відзначають представники БАА.

"Подальший розвиток ринку буде залежати від умов фінансового сервісу. Очевидно, що нинішні ставки по кредитах 40-45% не цікаві споживачеві. Падіння ставки рефінансування до запланованих урядом 20-21% стане головним каталізатором зростання продажів нових автомобілів", - очікують в асоціації.

Зараз же, зазначають в БАА, "ринок знаходиться в стані відкладеного попиту. Середній клас поки не розглядає можливість покупки автомобіля".

І вже зараз можна говорити про серйозну зміну споживчих переваг - на користь бюджетних авто класів "B" і "C", з більш слабкими і економічними двигунами і механічною трансмісією.

Існує ще один тренд, пов'язаний з силовими агрегатами, - але вже нав'язуваний ринку не тільки економікою, а - в першу чергу - самими виробниками: зниження літражу моторів при збереженні динамічних і підвищенні експлуатаційних характеристик.

У 2013-му збережеться і тенденція на зниження популярності дизельних двигунів. У 2008 році, за статистикою імпортера VW, який, на думку експерта, цілком можна транслювати на весь білоруський автомобільний ринок, відсоток продажів бензинових моделей становив 32%, в 2012-му - вже 77%.

"Неправильно, що дизельне паливо коштує дорожче, ніж бензин АІ-95", - резюмував експерт.

За словами керівника Білоруської автомобільної асоціації, струс, якій авторинок піддався в минулому році, має серйозний позитивний - в першу чергу для дилерів - ефект.

В країні не вистачає "свіжих" автомобілів у віці 2-3 років, з невеликим пробігом, в хорошому стані - вони витягуються російським ринком, і ціна на них постійно зростає, зазначає експерт.

На думку С. Міхневича, це призвело до того, що "у багатьох покупців зароджується здорова думка: чи не купити, додавши трохи грошей, новий автомобіль, а не старий". Як зазначив керівник БАА, різниця в їх вартості сьогодні становить $ 3-5 тис. І "як тільки істотно знизяться ставки за кредитами, вибір буде зроблений на користь нових автомобілів". При цьому, за його словами, покупці будуть вибирати більш "бідні" комплектації і, як говорилося вище, віддадуть перевагу "механіці", а не автоматичною КПП.

Залежно від оптимістичність оцінок, повідомив експерт, в 2013 році ринок може прирости на 10-30%, і за його підсумками обсяги продажів можуть досягти рівня 2008 року, до чого давно і поки безуспішно прагнуть білоруські дилери.

Читайте також в рубриці "Авто-Мото" на порталі Interfax.by про те, чому зростання продажів автомобілів не гарантує збільшення прибутків автосалонів .

Юргис Думбляускас

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.