Навигация
Реклама
Реклама

Керівництво: Як проїхати по Кракову

 1. початок
 2. Як проїхати по Кракову в аеропорт Баліце
 3. Поїзд
 4. таксі
 5. Як проїхати по Кракову в старе місто
 6. Як проїхати по Кракову до готелю або хостелу
 7. Машина щохвилини в Кракові
 8. Соціальні велосипеди Wavelo

Ларьки з їжею, кіоски з газетами і бутики з одягом будуть заманювати вас всередину, але я допоможу вам не расстерялась в вокзальної метушні і розповім як проїхати по Кракову найзручнішим способом.

початок

Місце зустрічі в Кракові змінити не можна, в більшості випадків це всім відомий Dworzec Główny (двОжец г'Увни) або по-російськи центральний вокзал. Новий вокзал в Кракові, побудований на гроші Євросоюзу - це конгломерат всього необхідного, що на думку маркетологів потрібно мандрівника: автовокзал (MDA), залізничний вокзал (Dworzec Kolejowy) і торговий центр (Galeria Krakowska) з паркуванням на даху.

Ми починаємо свій шлях від місця прибуття автобуса MDA Dworzec Awtobusowy (Див. На фото вище мітку «RDA regional bus»), оскільки переважна більшість наших туристів добирається до Кракова саме таким способом. Отже, ви опинилися на центральному автовокзалі в Кракові, а саме MDA (Або Dworzec MDA ) За адресою ul.Bosacka 18. Сама вулиця Босяцкая знаходиться за цією будівлею, яке, очевидно, має номер 18 і є ні чим іншим, як тим самим краківським автовокзалом. Саме його ви побачите, коли вийдете з автобуса на платформах G8-G12 другого поверху.

Краківська Галерея і ж / д вокзал знаходяться за спиною, але щоб потрапити в них, потрібно пройти лівіше, де ви побачите сходи, ліфт і екскалатор на перший поверх ( «рівень -1» (Poziom -1) згідно вказівниками). На цьому фото нижче все це добро знаходиться праворуч.

Спустившись вниз, ви опинитеся на роздоріжжі:

 • прямо: вхід в Галерею і до поїздів;
 • прямо вниз (по боках): спуски до трамваїв на зупинку Dworzec Główny Tunnel;
 • справа: зупинка міських автобусів і стоянка таксі;
 • зліва: нижня платформа автовокзалу.

прямо: вхід в Галерею і до поїздів;  прямо вниз (по боках): спуски до трамваїв на зупинку Dworzec Główny Tunnel;  справа: зупинка міських автобусів і стоянка таксі;  зліва: нижня платформа автовокзалу

Як проїхати по Кракову в аеропорт Баліце

автобус

Як видно з плану вокзалу вище, в краківський аеропорт імені Іоанна Павла Другого, який знаходиться в Баліцах (не Іван Павло, а аеропорт), йдуть автобуси номер 208 (вдень) і 902 (вночі). Тут же на зупинці стоїть здоровенний автомат, який продає квитки, і в ньому можна розплатитися карткою. Те ж саме можна зробити і в автобусі, який швидше за все вже вас чекає, але в багатьох автобусах Кракова квиткові автомати приймають тільки монети.

Вам буде потрібно звичайний квиток на одну поїздку в приміську зону: Strefa II, normalny, 1 przejazd. Коштує він 4 злотих. Час поїздки: 38 хвилин. Якщо ви раптом збираєтеся пересідати в дорозі, можете купити 60-minutowy за 5 злотих, але пам'ятайте, що він діє тільки 1 годину з моменту першого компостування. Якщо все дуже складно, то зліва є квитковий офіс, в якому можна по-англійськи поговорити з живою людиною і викласти йому всі свої переживання. Співробітник бюро постарається терпляче все пояснити, і ви дізнаєтеся, яка ж насправді головна риса поляків .

Щоб дізнатися точний розклад по днях і годинах, скористайтеся чудовим сайтом krakow.jakdojade.pl або скачайте додаток на телефон . В пункти А і Б потрібно ввести чарівні слова «Dworzec Główny Wschód» і «Kraków Airport», відповідно. На настільному комп'ютері буде працювати ось це посилання: Аеропорт у Кракові. Будьте уважні: розклад руху у вихідні відрізняється від буденного, крім того можуть бути внесені зміни, які в цьому додатку будуть відображені автоматично.

Якщо в Google Play або Apple Store вам доступно додаток Sky Cash (тобто вони нарешті скасували прив'язку до країни), то це значно полегшить справу. У ньому ви зможете купувати квитки через Інтернет і показувати QR-код контролеру на екрані свого телефону. Інтернет доступний буквально в декількох кроках, я рекомендую PKP Wi-Fi, який ловить відразу за входом у вокзал.

Поїзд

Відразу за скляними дверима ви опиняєтеся під залізничними коліями: платформи 1-5. Тільки в нашому випадку вони будуть в зворотному нумерації: спочатку ми побачимо п'яту, а потім всі інші. Залізничні каси знаходяться зліва за магазинами. Найближчий поїзд в аеропорт (lotnisko) можна побачити на табло при вході або подивитися в jakdojade.

У той же час цей прохід веде до Краківської Галереї з усіма її магазинами та розвагами. До речі, якщо пройти прямо до кінця, минаючи ще одні скляні двері, то звідти з великого залу можна піднятися на два поверхи вгору в обмінний пункт (kantor) з хорошим курсом.

Квиток на поїзд до аеропорту в Баліцах коштує 8 злотих. Провезення багажу - безкоштовний, за собаку потрібно доплатити 3 злотих. Поїзд новий, модний і красивий. У салоні кондиціонер, розетки 220В, Wi-Fi і автомати з продажу квитків. Вся поїздка займає 18 хвилин, а поїзд в'їжджає прямо в аеропорт.

таксі

У Кракові відмінно працює Uber, а якщо ви ним користувалися в Україні, то для вас він буде працювати ще й не по польським тарифами, що набагато вигідніше. Убер-машина не може заїжджати в зони таксі, тому ловити її доведеться на вуличці за автовокзалом (та сама Босяцкая) де-небудь ближче до парку. Якщо у вас важкі речі або життя, то можна підійти до стоянки таксі в кінці автобусних платформ прямо нагорі - там завжди стоїть одна машина. Якщо ви вже спустилися вниз, то і там вас уже чекають таксисти.

На цьому всі мої варіанти доїзду до краківського аеропорту вичерпані. Чи не перерахував тільки варіант «машина друга», але тут і пояснювати нічого - друзі все зроблять за вас.

Як проїхати по Кракову в старе місто

Ви здивуєтеся, але їхати нікуди не треба - ви вже біля старого міста. Досить перетнути всю Галерею зі сходу на захід, і ви вже однією ногою в старому Кракові. Для цього потрібно просто пройти по фешенебельному переходу під ж / д шляхами (див. Зображення вище) мимо магазинів від автовокзалу до протилежного виходу (в ту ж сторону, де обмінник), йти весь час прямо, нікуди не звертаючи, і вийти біля зупинки трамвая №3 (Dworzec Główny Zachód) на вулиці Pawia.

По ліву руку від вас буде старе місто, а як до нього йти - це вже як вашій душі завгодно буде. Можна перейти через дорогу, пройти наліво, а потім повернути праворуч до найближчої вулицю з автобусами (ulica Kurniki) і пройти до плацу Матейки, а вже з нього вийти до всім відомої вежі Barbakan. Мабуть, це найкрасивіша дорога від вокзалу до входу в старе місто. Займає всього кілька хвилин.

Як проїхати по Кракову до готелю або хостелу

Ви можете використовувати будь-який із способів, наведений вище для поїздки в аеропорт. У місті я рекомендую трамваї. У Кракові добре розвинена мережа рейкового транспорту з дуже різноманітним вагонним складом: від старих зі сходами до низькопольних суперосовременних зі столиками і розетками 220В.

При купівлі квитків на громадський транспорт пам'ятайте, що квитки можуть бути на одну поїздку або на якийсь період часу (наприклад, 60 хвилин, 90 хвилин і т.д.). Перевага їх у тому, що вони дають можливість пересідати в інший трамвай або автобус. Для покупки квитків вам знадобиться і пластикова картка, і монетки, тому що не всі ще апарати модернізували.

Тим, хто зупинився в Кракові на кілька днів, цікаво буде знати ціни на проїзні в громадському транспорті (автобус + трамвай):

 • 1 день - 15 zł (3 €);
 • 2 дня - 24 zł (6 €);
 • 3 дні - 36 zł (8 €);
 • 7 днів - 48 zł (11 €).

Якщо ви їдете від автовокзалу і прокладаєте маршрут в додатку jakdojade, то враховуйте, що зі словосполученням Dworzec Główny пов'язані цілих 4 зупинки, які знаходяться в його околицях:

 • Dworzec Główny Wschód;
 • Dworzec Główny Zachód;
 • Dworzec Główny Tunnel;
 • Dworzec Główny.

Перші три ми вже розглянули вище, а четверта, найчастіше використовується при пошуку, знаходиться ближче до старого міста, якщо вийти до вулиці Pawia через Галерею і пройти наліво 100-200 м. З цієї зупинки транспорт розходиться в різні боки міста, а розташовується вона з декількох сторін великого перехрестя, під яким прокладений широкий підземний перехід.

Машина щохвилини в Кракові

Новий спосіб пересування по місту - Traficar або машина щохвилини в Кракові. Берете в оренду автомобіль, їдете, куди хочете, платите за хвилини і кілометри, як в UBER (або навіть дешевше), залишаєте в будь-якому безпечному місці. Бензин, парковка, чистка салону вже в вартості. Для реєстрації потрібно водійське посвідчення і паспорт. Іноземцям потрібно один раз з'явитися в офіс Traficar для підтвердження. Якщо у вас є час на реєстрацію в запасі, можна навіть в аеропорт на такій машині поїхати. Детальніше про те, як проїхати по Кракову на Traficar, можна прочитати в статті « Traficar - машина щохвилини в Кракові «.

Соціальні велосипеди Wavelo

За 19 злотих на місяць ви можете отримати будь-який велосипед Wavelo в Кракові на 1 годину щодня. Цей незвичайний проект був запущений недавно, але дуже швидко припав городянам до душі. Адже для нього все є в Кракові: велосипедні доріжки, світлофори і цікаві маршрути. По всьому місту розосереджені спеціальні велопарковки, ви вводите свій реєстраційний номер, пароль - і вуаля! У вас новий двоколісний друг. Відстібати його від паркувального кріплення, виймаючи U-подібну скобу, - і вперед! Все місто ваш. Качайте додаток Wavelo і реєструйтеся.

Тепер ви знаєте все про те, як проїхати по Кракову. Бажаю вдало дістатися, але не без пригод!

Якщо ви вирішили зупинитися в Кракові, рекомендую прочитати статтю Де жити в Кракові .

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.