Навигация
Реклама
Реклама

Азау

У верхній течії річки Азау, неподалік від містечка Терскол, в одному з глибоких ущелин, лежить льодовик Великий Азау, один з найбільших льодовиків в Приельбруссі

У верхній течії річки Азау, неподалік від містечка Терскол, в одному з глибоких ущелин, лежить льодовик Великий Азау, один з найбільших льодовиків в Приельбруссі. Останнім часом льодовик Великий Азау відступає, в результаті чого від нього відділяються великі пласти мертвого льоду.

Мертвий лід - це таке поняття, коли лід в льодовику перестає текти, відділяючись від живого льоду, поточного до кінця мови льодовика.

Долина Азау лежить трохи вище Терсколу, до неї не складно дістатися пішки від селища. По дорозі ми виходимо на великі галявини Азау. Не доходячи пару сотень метрів до найближчих будівель на галявині, слід повернути з дороги в сторону річки. Натоптаних стежка виведе нас до до нижньої станції канатної дороги, яка залишається праворуч від нас на одному з проритих льодовиком гребенів морени.
Долина Азау лежить трохи вище Терсколу, до неї не складно дістатися пішки від селища

Також до річки можна вийти і від транспортера по стежці, але правда буде крутовато. Сосновий ліс поступово стає все рідше, і через деякий час ми виходимо на невеликий пагорок, з якого можна побачити вхід в ущелину Азау, затиснутий з двох сторін здоровенними скелями. Скелі сильно відрізняються кольором між собою: одна з них складена темними вулканічними породами Ельбрусу, інша більш світлими породами Головного Кавказького хребта. Праворуч від стежки височіють великі колони шестигранної форми з темного діабазу.
У похмуру погоду, коли природа підкреслює чорний колір, види просто якісь сюрреалістичні. У той же час трохи віддалік, над селищем Баксан може яскраво світити сонечко, довершуючи закінченість нереального пейзажу великого Кавказу .

Неподалік від скель, що охороняють вхід в ущелину Азау, з сусіднього льодовика Малий Азау, в ущелині впадає бурхливий потік. Ущелина після цього стає ширше, трохи попереду стає видно великий ледопад, який є початком льодовика Великий Азау, що спускається з сусіднього плато Хотютау. Потрібно бути акуратним: тут часто бувають каменепади. Років сорок тому, йдучи йдучи по Кавказу, на дні ущелини можна було побачити, що відколовся мову льодовика.

Через півтори години, якщо рахувати від галявини Азау, ми перетинаємо невеликий струмок, що біжить з озерця під льодовиком Малий Азау. Саме озеро розташоване вище на одній з морен. Тут всюди чути випаровування сірки - це до сих пір живий сплячий гігантський вулкан Ельбрус. Далі за течією в річку впадає праворуч потік, що біжить з льодовика Чіперазау. Стежка після цього тягнеться ще на сотню метрів, після чого утикається в велику темну стіну мертвого льоду. З великого грота, утвореного льодом, з шумом випливає потужний потік.
Через півтори години, якщо рахувати від галявини Азау, ми перетинаємо невеликий струмок, що біжить з озерця під льодовиком Малий Азау

Якщо у вас є бажання і спорядження на кшталт альпенштоків, можна піднятися трохи вище по осипи і далі по морені і вийти на льодовик. Потрібно йти акуратно, знизу під шаром каміння лежить лід, і можна запросто впасти. Пройшовши морену, ми вийдемо на зеленуватого кольору живої лід, на якому де-не де можна побачити маленькі шматочки сірки.
Не варто забиратися високо - льодовик є льодовик, тут можуть бути тріщини, які не видні поки в них не наступиш, обмежтеся просто спогляданням і послухайте як рухається лід. Намилувавшись, повертайтеся назад вже пройденою стежкою.

Додати коментар

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.