Навигация
Реклама
Реклама

Ящик Пандори - Війна на Вірменії з Азербайджаном. Хто переможе?

В поле нашого огляду потрапив не вщухає конфлікт на території Південного Кавказу між Вірменією і Азербайджаном

В поле нашого огляду потрапив не вщухає конфлікт на території Південного Кавказу між Вірменією і Азербайджаном. Каменем спотикання стала суперечка від землях де нині розташовується Нагірно -Карабахская республіка.

Саме через це збройні сили Вірменії і Азербайджану знаходяться в постійній готовності до застосування. Глави урядів роблять все можливе, що б в області військового потенціалу маятник не зробивши значно коливання в ту або іншу сторону. Як тільки таке станеться, то ймовірність мирного врегулювання знизиться до нуля. Цілком можливий і силовий сценарій розвитку вирішення проблеми нагірно-карабахської драми. Чим же в разі військової агресії належить зустрітися двом заклятим ворогам?

ВС Вірменії.

Збройні сили Вірменії беруть своє сучасне початок з 1918 року, а сучасний вигляд з лютого 1992 року. Збройні сили очолює Президент Вірменії він же головнокомандувач - Серж Саргсян. При підтримки міністра оборони Вінігена Саргсяна. Цілком класичний приклад моделі для сучасної військово економічної системи європейської держави. До складу збройних сил Вірменії входять як молоді за призовом, призовний вік яких починається з 18 років і тривалістю до 2 років, так і кадрові військові. Багато діючі військовослужбовці отримують або здобули освіту в Російських вищих військових навчальних закладах. Понад 44 тисяч осіб мають причастя до армії. За межами країни отримують військову практику близько 200 військовослужбовців. В запасі ж, готові в будь-який час по військово-облікової спеціальності, взяти участь у військовому конфлікті понад 210 тисяч осіб. Фінансування ж на обороноздатність становить близько 518 мільйонів доларів, за станом на 2018 рік. Постійними постачальниками зразків озброєння є Росія і в меншій мірі Китай. За таке не тривалий час збройні сили Вірменії взяли участь у таких локальних конфліктах як: 1992-1994 роках Карабахська війна, Косово з 2004 року, з 2005 беруть участь в Іраку, Афганістані з 2010 року, в Лівані з 2014 року. Що стосується озброєння то новітніх зразків мізерно мала кількість і змагатися у військовій могутності з такими країнами як Туреччина, Грузія і Азербайджан, в повній мірі не може.

Таким чином армія Вірменія багато в чому має всі шанси стати серйозною причиною НЕ нападу на свою країну, маючи в своєму арсеналі добре навчений особовий склад, але вкрай застарілий парк озброєння і військової техніки.

ВС Азербайджану

Днем утворення збройних сил Азербайджану прийнято вважати 26 червня 1918 року у часи Карабахського конфлікту. Сучасний же вигляд армії сформувався до закінчення 1993 року. Як в армії багатьох сучасних країн на чолі військової машини Азербайджану знаходиться Верховний головнокомандувач - Президент Ільхам Алієв, міністром ж оборони- Закир Гасанов. Як і армія Вірменії, армія Азербайджану складається з змінного і постійного особового складу. Призовний вік становить 18 років. Тривалість же служби варіюється, в залежності від рівня освіти. Так якщо на момент призову молода людина вже має вищу освіту, то термін його служби всього 1 рік. Розмір діючої армії становить близько 66 тисяч осіб. У резерві перебувають до 300 тисяч, добре навчених і готових до рішучих дій резервістів. Що стосується військових відрахувань, то тут очікує значна перевага, щодо військового бюджету Вірменії, 1.7 мільярда доларів, за станом на 2015 рік. Це й не дивно, адже основними постачальниками є такі країни як Ізраїль, Туреччина, Росія, Туреччина, Україна Білорусія і нарешті Китай. Варто відзначити, що військові закупівлі Баку може собі дозволити купувати як застарілі, а й ще актуальні, у Туреччині, модернізувати зразки в Ізраїлі, так і купувати сучасні та перспективні зразки в Росії.

підсумок

Як підсумок такого бліц огляду хочеться відзначити, що кожна з перерахованих сторін готова до рішучих і блискавичним дій за рішенням старих проблем, силовим метод. Більш того, відбувається нарощування військового потенціалу кожної з країн, що ні минуемо може привести до загострення ситуації в прикордонних районах Азербайджану і Вірменії. В як в чисельному так і військово-технічному аспекті Азербайджан, безсумнівно. Лідер військової гонки, але зупинятися фактором є фактор знаходження Російської військової бази на території Вірменії. Відомо, що при будь-якому розвитку ситуації озброєний контингент 102 бази готовий виступити, пліч-о-пліч з армією Вірменії. Цей факт безсумнівно зводить нанівець всі амбіції керівництва Туреччини і Азербайджану. Рішення будь-яких проблем з Вірменією з боку сили і угроз- небезпечна гра з відомими кінцівками. Це розуміють і на заході і сусіди в Південному Кавказі. Армії звичайно ж не симетричні, але наявність військового контингенту Росії в Вірменії робить можливим мирне існування країн в Закавказькому регіоні.

Чим же в разі військової агресії належить зустрітися двом заклятим ворогам?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.