Навигация
Реклама
Реклама

Атешгях - древній храм вогнепоклонників

  1. Знання з глибини століть
  2. Розганяє темряву невігластва
  3. Інформація для відвідувачів

Мабуть, найпопулярніша і екзотична пам'ятка Азербайджану - Храм вічного вогню Атешгях. Його слава йде далеко за межі міста Баку, в якому він розташований і знають практично в усьому світі.

Знання з глибини століть

Територія, де стоїть цей храм, відома тим, що з землі виходить природний газ, при зіткненні з киснем відбувається природне загоряння. Те будова, яке можна бачити зараз, зведено в 17-18 століттях індуської громадою з касти сикхів. Але історія храму більш давнє. Задовго до цього тут було давнє святилище зороастрійців, які наділяли вогонь особливими, містичними властивостями і приходили поклонятися святині.

Після того, як Азербайджан був завойований арабами і місцеві жителі прийняли іслам, влади храм зруйнували, і багато вогнепоклонники змушені були піти в Індію. Але в 15-17 століттях з караванами торговців сюди прийшли індуси-вогнепоклонники, які стали здійснювати паломництво на місце стародавнього святилища. Незабаром індійські купці стали зводити нові будівлі.

Сама рання споруда храму Атешгях датується 1713 роком, а центральний храм-вівтар був зведений майже через століття, про що свідчить напис на ньому. Згодом навколо святилища виросли різні молитовні, караван-сараї і келії, на яких є написи, виконані індійськими шрифтами.

Розганяє темряву невігластва

Храм - спорудження п'ятикутної форми, з зубчастої стіною і входом у вигляді порталу. У центрі внутрішнього двору стоїть вівтар у вигляді кам'яної альтанки, по кутах якої знаходяться осередки. У центрі самого вівтаря - колодязь, з якого піднімався палаючий газ.

Над центральним входом зроблена традиційна для Апшерону кімната для гостей. Недалеко від храму розташована велика похоронна яма, де раніше на священний вогонь кремували тіла померлих індусів.

У 19 столітті стався зсув земної поверхні, і вихід газу з землі припинився. Вогнепоклонники сприйняли це як гнів богів і покинули святилище, яке проіснувало аж до 1880 року. Сьогодні стародавня пам'ятка Баку знову приваблює туристів і відкрита для відвідування. Храм Атешгях - це унікальний шедевр, який дає більш повне уявлення про прихильників древньої філософії зороастризму. В наші дні тут продовжує горіти, нехай і штучний, але вогонь, що розганяє темряву невігластва.

Ще одним представником давньої архітектури є палац Ширваншахов , Зведений в 15 столітті, а нині є музеєм-заповідником.

Інформація для відвідувачів

Адреса: Апшеронський півострів, Сураханский район, село Сурахани.

Як дістатися: з Баку на автобусі № 84 на Сурахани до кінцевої зупинки.

Час роботи: щодня з 9:00 до 18:00.

Атешгях - древній храм вогнепоклонників на мапі Баку

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.