Навигация
Реклама
Реклама

Азербайджан. Багато корисної та цікавої інформації про країну.

 1. 6. 10 Найбільших міст Азербайджану:
 2. 8. Як дістатися до Азербайджану?
 3. 9. На що варто подивитися
 4. 10. А яка ж тут погодка?
 5. 11. Населення
 6. 12. Мова
 7. У що потрібно одягатися?
 8. 13. А що на рахунок поїсти?
 9. 14. шопоголіка на замітку
 10. 15. Правила зразкової поведінки
 11. 16. Свята
 12. 18. Релігія
 13. 19. Медицина
 14. 20. «Небезпечно для життя"
 15. 21. сувенірчики
 16. 22. «Ні цвяха, ні жезла» або митні правила
 17. А що на рахунок розеток?
 18. 23. Телефонний номерок

Азербайджан (Azerbaijan) частенько величають «країною вогнів» (від «Азер» - вогонь). Азербайджан - дивовижна країна, в якій все унікально - природа і культура, історія і звичаї і традиції, архітектура і багато іншого. Кожне місто цієї країни зберігає в собі щось особливе: місто Губа - знаменитий своїми середньовічними фортецями і мечетями, місто Шекі - славний своїми шикарними палацами, частина з них були переобладнані в сучасні готелі. Також слід зазначити такі природні краси, як каньйон Тенгі, Афурджінскій водоспад і заповідник Гобустан, який був внесений до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Баку - столиця Азербайджану і найбільший порт на Каспійському морі. Розміщений місто на південному березі Апшеронского півострова. Перші згадки про Баку зустрічалися до V століття. На цьому місці знаходилися найдавніші нафтопромисли, якісь були викопані в землі ями, з яких просто черпали нафту, немов воду. За однією з версій, слово «Баку» перекладається з древнього прислівники як «місто Бога». У місті велика кількість пам'яток старовини - фортець, палаців, караван-сараїв, мечетей.

Баку - місто, в якому поєдналися «східний колорит» і «європейська цивілізація», автентичні історичні споруди та мега-сучасні архітектурні проекти
Баку - місто, в якому поєдналися «східний колорит» і «європейська цивілізація», автентичні історичні споруди та мега-сучасні архітектурні проекти. Нині за розмахом будівництва Баку все більше скидається на Дубай, а за рівнем життя входить в число найдорожчих столиць світу!

Три смуги блакитного (зверху), червоного (середина) і зеленого (внизу) квітів. У центрі прапора на червоній смузі білий півмісяць і біла восьмиконечная зірка.

Державний прапор Азербайджану (flag of Azerbaijan) був офіційно прийнятий 5 лютого 1991 року. Прапор являє собою триколірну полотнище, смуги блакитного, зеленого і червоного кольору розташовані горизонтально. У центрі прапора на червоній смузі розміщуються восьмиконечная зірка і півмісяць. Обидва зображення білого кольору. Відповідно до Конституції Азербайджану, блакитний колір на прапорі є традиційним кольором тюркських народів і символізує - тюркство, червоний - прогрес, зелений - іслам. Півмісяць позначає приналежність до релігії ісламу, восьмиконечная зірка означає вісім гілок тюркських народів.

Державний герб Азербайджану був затверджений 19 січня 1993 року. Він виконаний у формі східного щита на тлі дуги, сплетеної з гілок дуба і пшеничних колосків.

У центрі герба намальований вогонь, символізуючи «Країну Вогні й». Кольори, які присутні на гербі, аналогічні кольорам національного прапора Азербайджану (блакитний, червоний, зелений, білий). Восьмикінцева зірка є символом восьми гілок тюркського народу. Знизу розміщений вінок з колосків пшениці і гілок дуба. Вінок з колосків-символ багатства, родючості, а гілки дуба - давнина країни. Ця зірка також зображена і на державному прапорі Азербайджанської Республіки.

Краї щита і зірки обрамлені золотистим кольором, жолуді дуба і гудзики щита теж золотисті. Зображений на гербі щит представляє військову міць держави, героїчну доблесть народу. Вогонь в центрі герба зображений у вигляді слова «Аллах«, написаного старим алфавітом.

Манат - офіційна валюта Азербайджану (AZN). Манат випускається в шести видах монет і шести видах банкнот. Монети номіналом - 1, 3, 5, 10, 20, і 50 гяпіков, банкноти номіналом - 1, 5, 10, 20, 50 і 100 манат. Код азербайджанського маната по ISO 4217, офіційне скорочення - AZN.

Курс азербайджанського маната до рубля або інший будь-якій валюті можна подивитися на конвертері валют

Азербайджанський манат має ось такий зовнішній вигляд:

6. 10 Найбільших міст Азербайджану:

 • Баку (столиця)
 • Гянджа
 • Сумгаїт
 • Мінгечаур
 • Хирдалан
 • Шеки
 • Євлах
 • Степанакерт
 • Нагірний Карабах
 • Ленкорань

7. Географія

Площа Азербайджану 86600 км2.

Азербайджан - держава в Закавказькому регіоні на заході Азії. На півночі межує з Росією, на північному заході - з Грузією, на півдні - з Іраном, на заході - з Вірменією. На сході омивається водами Каспійського моря. Нахічевань межує з Вірменією на північному сході, Іраном на півдні, Туреччиною на заході.

Нахічевань межує з Вірменією на північному сході, Іраном на півдні, Туреччиною на заході

Більше половини території Азербайджану займають гори. На півночі - хребет Кавказу, в середній частині - Кура низовина, на південному сході - Талишські гори і Ленкоранская низовина.

8. Як дістатися до Азербайджану?


Як дістатися до Азербайджану

9. На що варто подивитися

На що варто подивитися

Пам'ятки Азербайджану задовольнять запитам самого вимогливого мандрівника. В Азербайджані розташовано понад 130 музеїв, галерей по всіх містах і регіонах республіки. Ви побачите унікальні стародавні мавзолеї: Моміне-Хатун, вежі Апшеронського півострова, в горах знайдете свідоцтва багатовікового минулого азербайджанського народу починаючи з епохи кам'яного віку і наступних періодів - наскальні зображення, стоянки стародавньої людини, скельні фортеці, надгробні пам'ятники і могильники.

Загляньте в музей-заповідник «Палац Ширваншахов» (XV ст.) - перлину азербайджанської архітектури, яка знаходиться в Старій фортеці Баку. Особливу колоритність столиця набуває в період святкування Рамазан-байрам (9 лютого), Новруз-байрам (20-21 березня) і Гурбан-байрам (18 квітня), коли все місто розквітає незліченними святковими заходами.

Приїхавши сюди - ви ні за що не пошкодуєте - тут в серці Кавказу як ніде в іншому місці можна вивчити і тонку натуру Сходу, і пізнати мудрість великого народу.

А ось невеликий список пам'яток, на який слід звернути увагу, при складанні плану екскурсій по Азербайджану:

 • Азербайджанська державна філармонія
 • Азербайджанський драматичний театр
 • Азербайджанський музей килима
 • Азербайджанський ТЮГ
 • Бакинський приморський бульвар
 • Баня Гаджи Гаібов
 • Гандзасарскій монастир
 • Гобустанський заповідник
 • Державний театр опери та балету ім. М. Ф. Ахундова
 • Палац шекинских ханів
 • палац Ширваншахов
 • Дівоча вежа в Баку
 • Ичери-Шехер
 • Культурний центр Гейдара Алієва
 • Караван-сарай в Шекі
 • Музей азербайджанської літератури імені Нізамі Гянджеві
 • Музей мистецтв Азербайджану
 • Національний музей історії Азербайджану
 • Музей сучасного мистецтва в Баку
 • озеро Гёйгёль
 • Полум'яні вежі в Баку
 • Площа Державного прапора
 • храм Атешгях
 • Янар Даг

10. А яка ж тут погодка?

Клімат Азербайджану - перехідний від помірного до субтропічного. Внаслідок сильного впливу висотної поясності, погодні умов в країні сильно різняться. В цілому тут налічується 9 природно-кліматичних зон. Середня температура липня може змінюватися від +5 C в високогірних районах до +27 C в низинних, а січня від -10 С і +3 C. При цьому максимальна річна температура може досягати +45 С, а взимку стовпчик термометра в гірських районах знижується вночі до -40 С.

Опадів випадає від 200 мм. в рік на схилах передгір'їв Великого Кавказу, до 1200-1700 мм. на Ленкоранський низовини. Властивий сильний північний вітер - восени. Оптимальний час для відвідування країни - період з квітня по жовтень.

11. Населення

Населення

Населення Азербайджану складає 9,9 мільйонів чоловік.

Щільність населення Азербайджану дорівнює 115.0 людини на квадратний кілометр. Азербайджан багатонаціональний, на його території проживає близько сотні різних національностей і народів, проте все нації, крім азербайджанської, є малочисельними. До азербайджанцям себе зараховують більше 90 відсотків населення. Російська діаспора нечисленна, вона становить лише 120 тисячам осіб.

12. Мова

Відповідно до чинної Конституції, офіційною мовою Азербайджанської Республіки є азербайджанський, а також ж досить широко поширений і російська.

У що потрібно одягатися?

Яку ж одяг необхідно захопити з собою, вирушаючи в Азербайджан? Як таких норм або правил при виборі не існує, носите те, що вважаєте за потрібне і зручним, стиль одягу значення не має, однак одягатися варто акуратно, не зухвало, так як ісламська релігія має своє місце в укладі життя. Тому, одягатися в міні-спідницю або обтягує силует одягу краще не варто. А ще не зловживайте гостинністю країни при відвідуванні релігійних місць і зупинити свій вибір краще на закритій, скромною одязі. Помітивши на вулицях жінку, одягнену в чадру, не варто показувати свою зацікавленість і тим більше знімати її на камеру.

13. А що на рахунок поїсти?

Азербайджанська кухня за складом і різноманітності страв відноситься до числа досить ласих і «здорових» кухонь світу. Вона відрізняється свої великою кількістю всіляких м'ясних (баранина, яловичина, птиця), рибних (севрюга, осетер) і овочевих страв, доповнюються запашною зеленню і спеціями, і звичайно ж прекрасним зовнішнім виглядом.

Так уже склалося здавна, що азербайджанські національні страви готувалися в мідному посуді, так донині в багатьох районах і сільських місцевостях Азербайджану страви, приготовані в мідній тарі виходять смачними. Тому багато предметів азербайджанської національної кухні часто виготовляються з міді. В Азербайджані плов готують на топленому коров'ячому маслі. Рис відварюють в киплячій воді, поливають маслом відстоюють. М'ясо гаситься з луком, каштаном і сушеними сливами.

Ще однією з особливостей є те, що до прийому основної їжі азербайджанці п'ють чай, в найчастіше, чорний або байховий. А якщо в будинок прийшли гості, то їм обов'язково подають чай. Чай в Азербайджані - символ привітного гостинності.

14. шопоголіка на замітку

Шопінг в Азербайджані. З 9 ранку і до пізнього вечора в центрі столиці повним ходом кипить життя, відкриті всі магазини, а в передмістях все закрито після 19-20 годин. Найнижчі ціни ви знайдете на ярмарках або ринках. Ринок Sharg Bazary популярний місцевими шовками, керамікою і іншими товарами ремісників. Як і на будь-яких інших ринках ціни тут договірні, тому можете завжди торгуватися.

При згадці Азербайджан завжди спливає асоціація з якісними і недорогими килимами, які можна знайти в передмісті столиці Нардарані в центрі плетіння килимів. Для дітвори в Баку також є багато цікавих місць. Відвідуючи магазини Азербайджану, можна зустріти чимало і турецьких товарів.

15. Правила зразкової поведінки

Особливості поведінки в Абхазії. Місцеві поліцейські досить суворі до різних порушників громадського порядку. Завжди носіть з собою паспорт - це сильно полегшує взаємини з поліцією. На даний момент законодавство Азербайджану не обмежує куріння в громадських місцях.

Азербайджанці дуже гостинні. Тому, якщо вас запросять в гості, то обов'язково візьміть з собою сувенір для господаря будинку і не відмовляйтеся від запрошення, тому що своєю відмовою ви можете образити. І ще, під час візиту не приділяєте занадто багато уваги господині будинку - це не прийнято традиціями.

16. Свята

Національні свята і неробочі дні в Азербайджані:
 • 1 і 2 січня Новий рік
 • 8 березня Міжнародний жіночий день
 • 20 березня - 24 березня Новруз Байрами
 • 9 травня День Перемоги
 • 28 травня День Республіки
 • 15 червня День національного порятунку азербайджанського народу
 • 26 червня День збройних сил Азербайджану
 • 18 жовтня День Незалежності
 • 12 листопада День Конституції
 • 9 листопада День державного прапора
 • 17 листопада День національного відродження
 • 31 грудня День солідарності азербайджанців всього світу

17. Флора і Фауна

Флора і фауна Азербайджану. Територія Азербайджану мати в своєму розпорядженні багату флору. У цих місцях налічується близько 4500 видів квітучих рослин, серед яких є рідкісні та зникаючі. На території країни є широколисті ліси, субальпійські рідколісся, мішані ліси, тугайні лісу, посадки вічнозелених рослин, альпійські луки (в горах). Рослинний світ Азербайджану, своєю мальовничістю і багатством фарб нагадує величезний національний килим. Справжньою окрасою цієї землі є - гірські і рівнинні озера: Туфан, Алагелляр, Карагель, Гейгель, Маралгель, Залігель - всього озер приблизно 250.

Тваринний світ Азербайджану теж надзвичайно різноманітний. В лісах мешкають ведмідь, дикий кабан, вовк, олень, рись, шакали. У посушливих районах і рівнинах величезна кількість ящірок, отруйних змій та інших рептилій, а також водяться зайці, лисиці. З великих тварин мешкають джейрани (парнокопитна ссавець з роду газелей сімейства полорогих). Можна побачити сарна, дагестанського туру, косулю. Затоки Каспію багаті різноманітністю птахів - фазани, куріпки, тетерева.

18. Релігія

Релігія Азербайджану. В країні існують маса релігійних конфесій, оскільки Азербайджан - багатонаціональна країна, в якій проживають велика кількість етнічних груп. Однак, домінуючою релігією залишається іслам шиїтського толку.

Іслам є основною релігією Азербайджан а. 99,2% населення країни - мусульмани. Приблизно 85% мусульман Азербайджану сповідують іслам шиїтського толку, а 15% - мусульмани-суніти.

19. Медицина

Охорони здоров'я країни гарантує безкоштовне лікування для всіх громадян. Але безкоштовне державне охорону здоров'я в Азербайджані досить обмежена і поширюється, лише, на громадян країни. Якщо у вас є які-небудь хронічних захворювань, то варто мати при собі необхідний мінімальний набір лікарських препаратів, так як в країні спостерігається невеликий дефіцит з медикаментами. Для всіх іноземних громадян, які прибули в країну в офіційному порядку, швидка допомога і екстрене лікування безкоштовні.

20. «Небезпечно для життя"

Територія Азербайджану знаходиться в зоні підвищеної сейсмічної небезпеки. Тут часто трапляються землетруси. Зсуви також становлять чималу загрозу для туристів, особливо в гірських районах Азербайджану. Так що будьте уважні і обережні! І хоча Азербайджан - безпечна країна з ефективною поліцією, остерігайтеся кишенькових злодіїв і шахраїв.

21. сувенірчики

сувенірчики

Ось невеликий списочок найбільш поширений сувенірів, які туристи зазвичай привозять з Азербайджану:

 • Килими та килимові вироби.
 • Підставки під чашки і чайник - мініатюрні паласи, виткані за всіма правилами килимарський мистецтва.
 • Ювелірні вироби, одне з яких Шебек - мереживо з найтонших дротів.
 • Кераміка зі складними візерунками і тонкої розписом.
 • Різьба по дереву
 • Взуття з загостреними носками - Чариков.
 • Велюрові жилетки - Кюрд.
 • Азербайджанські вина і чай, а також чайні стаканчики - «армуд».

22. «Ні цвяха, ні жезла» або митні правила

Митні правила Азербайджану. Жителі Російської Федерації, а також жителі для країн СНД, можуть в'їжджати в Азербайджан без візи, достатньо мати закордонний паспорт. Ввезення іноземної валюти не обмежене (декларація обов'язкова), вивіз обмежений кількістю, заявленим в декларації. Імпорт і експорт місцевої валюти дозволений виключно громадянам Азербайджану.

Особами у віці старше 16 років дозволений безмитне ввезення до 1 тис. Сигарет або 1 кг. тютюнових виробів, до 1,5 л. міцних алкогольних напоїв і 2 л. вина, а також інші товари загальною сумою до $ 10 тис. Заборонено ввезення зброї і боєприпасів (винятком є ​​мисливське, на яке видається спеціальний дозвіл), наркотиків і нарковмісних препаратів, тварин, фотографій та друкованих матеріалів, які можуть розглядатися як спрямовані проти конституційного ладу Азербайджану , а також свіжих овочів і фруктів.

Дозволений вивіз особистих речей, виробів ручної роботи і товарів, офіційно придбаних в країні. Заборонено вивезення предметів антикваріату без дозволу Міністерства Культури, а також зброї та боєприпасів. Будь килим або виріб народних промислів, вироблені до 1960 р, автоматично вважаються антикваріатом і обкладаються податком, для уникнення сплати якого товар повинен мати відповідний сертифікат Міністерства Культури, який видається автоматично в офіційних художніх салонах або магазинах (товари, куплені на ринках або в приватних магазинчиках такого сертифіката зазвичай не мають). Митну декларацію, оформлену при в'їзді в країну, потрібно зберігати до моменту виїзду.

А що на рахунок розеток?

А що на рахунок розеток

Напруга в мережі: 220V

23. Телефонний номерок

Код країни: +994 - (код міста) - (номер телефону абонента)
Географічне доменне ім'я першого рівня: .az

Дорогий читач! Якщо ти був в цій країні або тобі є що розповісти цікавого про Азербайджан. ПИШИ! Адже, твої рядки можуть бути корисними і пізнавальними для відвідувачів нашого сайту «За планеті крок за кроком» і для всіх любителів подорожувати.

8. Як дістатися до Азербайджану?
10. А яка ж тут погодка?
13. А що на рахунок поїсти?
8. Як дістатися до Азербайджану?
10. А яка ж тут погодка?
У що потрібно одягатися?
13. А що на рахунок поїсти?
А що на рахунок розеток?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.