Навигация
Реклама
Реклама

Азербайджан

 1. Інші місця призначення [ правити ]
 2. Географія [ правити ]
 3. клімат [ правити ]
 4. населення [ правити ]
 5. Державні свята [ правити ]
 6. Візові вимоги [ правити ]
 7. Літаком [ правити ]
 8. Баку [ правити ]
 9. На поїзді [ правити ]
 10. Автомобілем [ правити ]
 11. На автобусі [ правити ]
 12. кораблем [ правити ]
 13. Автомобілем [ правити ]
 14. вартості [ правити ]
 15. Де зупинитися [ правити ]

Азербайджан

Азербайджан знаходиться на сході Кавказу .

Країна має протяжну берегову лінію з Каспійським морем на сході. Розташована поруч з Росією і Грузією на півночі, Вірменією на заході, межує з Іраном на півдні. До складу Азербайджану входить екслав - Нахічевань, яка знаходиться поруч з Вірменією і межує з Іраном і Туреччиною .

 • Нахічевань - ексклав Азербайджану
 • Нагірний Карабах - спірна територія, потрапити в неї з боку Азербайджану неможливо.

Інші місця призначення [ правити ]

Загальні відомості [ правити ]

Часовий пояс країни UTC +4.

Побутова електрична сісти 220В / 50Гц з вилкою європейського зразка.

Географія [ правити ]

Площа країни - 86 600 км² з них 17320 км (20%) а саме Нагорний Карабах Азербайджаном не контролюється.

Азербайджан лежить на кордоні Європи та Азії.

Близько половини території Азербайджану зайнято горами. На півночі - хребет Кавказу, в середній частині - Кура-Аракская низовина, на південному сході - Талишські гори і Ленкоранская низовина.

Територія АР з півночі на південь на 400 км, а з заходу на схід - на 500 км. Крайні точки: північна - гора Гутон (3648 м) (41 ° 54 'пн. Ш), південна - річка Астара (38 ° 25' пн. Ш), східна - Нафтові Камені (50 ° 49 'східної довготи. Д.), західна - озеро Джандаргель (44 ° 46'в. д.).

Частина території Азербайджану контролюється невизнаною Нагірно-Карабахської Республікою, частина - Вірменією (ексклавів Тіґранашен, Бархударли, Верхня Аскіпара). Азербайджан, в свою чергу, контролює частину території Вірменії (ексклав Арцвашен).

клімат [ правити ]

Азербайджан відомий тим, що на території країни є 9 з 11 екологічних зон. Температура на більшій частині країни середня. Середня річна температура країни 14-15 грдусов Цельсія. Кавказькі гори захищають від повітряних мас, що йдуть з Арктики взимку і Каспіское море, що захищає від гарячого, сухого повітря, що йде з Середньої Азії. Взимку температура тримається в межах 0-15 градусів близько моря, і трохи падає у внутрішній частині країни, і сильно в горах (можливо до -20). Влітку температура коливається від 20 до 40 градусів на більшій частині країни. Нахічевань відрізняється тим, що після дня з 40 градусів, вночі температура може впасти до -20. Сніг досить рідкісне явище для Баку і прибережних районів, хоча буває так, що через сніг деякі села в горах можуть бути відрізані від інших міст. Ліси на півдні дуже вологі з великою кількістю опадів восени і навесні. Західно-центральна частина досить суха. Більшість опадів падає на Ланкаран (1600-1800 мм), коли близько Баку - це 200 мм.

населення [ правити ]

Населення країни на липень 2010 року - 9 000 000 чоловік.

Релігійні вірування: мусульмани 95.4%, православні 2.8%, інші 1.8%

Форма правління - республіка.

Державні свята [ правити ]

 • Новий рік - 1 січня (неробочий день)
 • Міжнародний жіночий день - 8 березня (неробочий день)
 • Новруз Байрами - 20 березня - 24 березня (неробочі дні)
 • День Перемоги - 9 травня (неробочий день)
 • День Республіки - 28 травня (неробочий день)
 • День Національного Порятунку - 15 червня (неробочий день)
 • День Національної Армії - 26 червня (неробочий день)
 • День Державної Незалежності - 18 жовтня (робочий день)
 • День Конституції - 12 листопада (робочий день)
 • День Національного Відродження - 17 листопада (робочий день)
 • День солідарності азербайджанців всього світу - 31 грудня (неробочий день)
Обмеження візи:

Зверніть увагу, що якщо у вас в паспорті є який-небудь штамп, що ви відвідали республіку Нагірний Карабах (наприклад, віза Нагірного Карабаху), вам буде відмовлено у в'їзді в Азербайджан. Якщо у вас є плани відвідин Нагірного Карабаху, то попросіть поставити візу на окремому папері. Наполягайте на цьому в Нагірному Карабасі, інакше ви не зможете відвідати Азербайджан. Також громадяни Вірменії і громадянам інших держав, які мають вірменське походження буде відмовлено у в'їзді в Азербайджан . деякі туристи розповіли , Що на кордоні були конфісковані книги, в яких є інформація про Нагірний Карабах, особливо путівник "Грузія, Вірменія та Азербайджан" від видавництва Lonely Planet, тому що в даному путівнику Нагорний Карабах відображається окремо від Азербайджану.

Візові вимоги [ правити ]

Громадяни країн СНД, окрім Туркменістану і Вірменії не потребують візи, потрібен закордонний паспорт. При приїзді в Азербайджан ставиться відмітка про проходження кордону. І від дати в цій позначці (а не від часу прибуття поїзда в Баку !!!) відрахуйте 10 діб. Щоб протягом цього терміну обов'язково зареєструватися за місцем перебування. Пояснюю на особистому прикладі. В'їхали в кордон 9 березня пізно ввечері до півночі, а зворотний виїзд опівночі з 18 на 19 березня. Разом реально було 9 днів, але зараховується 11 діб.

Літаком [ правити ]

Кращий і єдиний (з не межують з Азербайджаном країн) спосіб дістатися до країни.

Баку [ правити ]

Бакинський міжнародний аеропорт імені Гейдара Алієва - один з п'яти міжнародних аеропортів, які обслуговують Азербайджан, основні авіаційні ворота країни.У міжнародному терміналі функціонують магазини безмитної торгівлі (дьюті-фрі), причому, на відміну від більшості міжнародних аеропортів, є магазини і в зоні прильоту, а не тільки вильоту. До оплати, крім пластикових карток, приймаються готівкові манати, долари США, євро і російські рублі.

Національна авіакомпанія AZAL (Azerbaijan Airlines) є якірної авіакомпанією, яка з'єднує Баку з іншими великими містами Азербайджану, а також сусідніми країнами (знову ж крім Вірменії), країнами СНД і великими вузлами в регіоні (Дубай, Стамбул, Москва, Нижній Новгород, Київ і так далі).

З великих авіавузла з якими має зв'язок з Баку можна виділити:
 • Лондон-Хітроу (AZAL, BMI)
 • Париж - Шарль Де Голль (AZAL)
 • Мілан (AZAL)
 • Франкфурт (Lufthansa)
 • Стамбул (AZAL, Turkish Airlines)
 • Дубаї (AZAL)
 • Тель-Авів (AZAL)
 • Москва (AZAL, Аерофлот, Атлант-Союз, S7 Airlines, Utair)

На поїзді [ правити ]

Поїзд з'єднує Баку з Грузією і Росією. Кордон Росії та Грузії закрита для громадян інших країн, крім СНД, так що якщо ви громадяни СНД, то можете спокійне поїхати в Москву через Махачкали.

Є нічний поїзд, який йде до Тбілісі з Баку. Відходить від Баку в 8 вечора, коштує 26 манат. Час в дорозі залежить від швидкості проходження кордону (довше, коли їдеш назад в Азербайджан). В даний момент йде модернізація колій, з планом з'єднання залізної дороги з Туреччиною, в проекті було заплановано відкриття в 2010 році, але потім відкриття було перенесено на 2012 рік, а потім на жовтень 2015 року, так що чекаємо з'єднання Баку - Стамбул.

Також є залізниця з Астара (на кордоні з Іраном). Є цілком пристойний сайт азербайджанської жд з російським перекладом.

Автомобілем [ правити ]

Всі міста з'єднані дорогами. Вони зазвичай двосмугові. Місцеві туристичні агентства можуть запланувати поїздку на машині по Азербайджанським містах. Також є кілька турагенств, які везуть в Тбілісі. Звичайно, це коштує набагато дорожче, ніж на поїзді або на автобусі, але можна скомбінувати з оглядом міст по дорозі. Зверніть увагу, що митниця Азербайджану наполягатиме на "депозиті в кілька тисяч доларів" для проходження кордону.

На автобусі [ правити ]

З Баку можна виїхати на автобусі в Грузію, Туреччину, Іран і Росію.

кораблем [ правити ]

На даний момент немає поромів і пасажирських ліній з іншими державами, які розташовані біля Каспійського моря. Є вантажні пороми, з деяким місцем, де вони можуть брати пасажирів. Але отримати місце на цьому "поромі" досить важке завдання. Треба спочатку знайти касу, яка веде облік поромів і коли він вийде. Навіть якщо ви купили квиток, то немає ніякої можливості дізнатися, коли відходять ці пороми. Дайте їм свій номер телефону, і вони можуть зателефонувати за пару годин від відходу порома. Квиток коштує 50-100 доларів, але команда на поромі чекатимуть, що за ліжко і душ потрібно буде заплатити додатково. Також очікується, що ви принесете свою їжу. До Туркменії плисти 1 день, і 2-3 дня до Казахстану. Після прибуття кораблі чекатимуть вільну верф. Це може тривати додатково 2-5 днів. Тільки якщо у вас занадто маленький бюджет і немає ніякої іншої можливості, краще полетіти і заплатити в два рази більше (200-250 доларів) в Казахстан, Росію або Ташкент.

Автомобілем [ правити ]

Загальна протяжність 59 141 км. З них 29 210 км з твердим покриттям. Департаментом «Йолнагліййетсервіс» (азерб.: Yolnəqliyyatservis) Міністерства транспорту Азербайджану, експлуатується і обслуговується 22134 км магістральних доріг країни. З них 1684 км складають міжнародні магістралі, 2669 - стратегічно важливі, 13 тис. Км - місцевого важливості, 1,5 км - на території Баку, 3,3 тис. Км - на території регіонів. Загальна кількість мостів на території країни становить +1201.

Шосе в Азербайджані слідують паралельно основним залізничних магістралях. Одне з них проходить уздовж Каспійського моря з Росії до Ірану, через Баку. У свою чергу з Баку до грузинського кордону також веде автодорога. Від міста Євлах (на магістралі Баку - Тбілісі) на південь відходить шосейна дорога в Нагорний Карабах. Всі вони є сегментами наступних європейських автомобільних маршрутів.

 • (E 60)
  • (M2) Казах, Гянджа, Євлах, Аджигабул, Алят, Баку
 • (E 119)
  • (M1) Куба, Баку
  • (M2) Баку, Алят
  • (M3) Алят, Ленкорань, Астара
 • (E 002)
  • (M7) Садарак, Нахічевань
  • (M8) Нахічевань, Джульфа, Ордубад
  • (M6) Зангеланський район, Фізулінському район, Джебраїльський район - на даний момент маршрут блокований.
  • (M6) Бейлаганскій район, Баку, Алі Байрамли, Аджигабул
  • (M2) Аджигабул, Алят, Баку

Азербайджанський є офіційною мовою в країні. Мова відноситься до тюркських, і дуже схожий на турецький. Російською розмовляє більшість старшого покоління. Молоді ж говорять англійською, більше ніж на російській мові. Це особливо яскраво видно в столиці - Баку.

Азербайджанський 93.4%%, російський 2.5%, інші 4.1%.

Валюта Новий азербайджанський манат (Yeni Manat)

Код валюти: AZN

Курс обміну (приблизно, березень 2015):

 • € 1 = 1.19 манат
 • US $ 1 = 1 манат
 • 1 манат = 55 російських рубля

Для додаткової інформації відвідайте сайт центрального банку Республіки Азербайджан .

Майте на увазі, що вивезення і ввезення маната "строго заборонений".

Огляд економіки: Номер один в експорті Азербайджану - нафта. До 1997 року видобуток і експорт нафти падав, але з цього року зростає з року. Видобуток нафти стала зростати після початку роботи Азербайджанської Міжнародної видобувної компанії. Азербайджан відчуває всі проблеми країн колишнього СРСР - перехід від планової до ринкової економіки, але значні ресурси нафти дають надію на швидке завершення цього процесу. Тільки недавно Азербайджан став проводити економічні реформи, і старі механізми роботи повільно, але вірно замінюються новими. Великою проблемою привнесення інвестицій в Азербайджані - військовий конфлікт з Вірменією з приводу Нагірного Карабаху. Торгівля з Росією поступово втрачає важливість, разом з появою нових партнерів - Туреччиною і країнами ЕС.Будущее економіки Азербайджану повністю залежить від цін на нафту, місць прокладки нових нафтопроводів, і можливістю Азербайджану управляти своїм багатством у вигляді нафти.

вартості [ правити ]

пам'ятки [ правити ]

Головна гордість азербайджанської кухні - традиційний плов. Існує безліч варіантів приготування цього чудового блюда. Існують два основних види плову - узбецький, коли рис готується разом з м'ясом, і азербайджанський, коли рис готується окремо від м'ясної частини плову. Існують і варіації між цими двома видами, яких дотримуються в основному таджики і афганці, що поєднують обидві традиції. Плов, строго кажучи, це блюдо з м'яса і зерна, причому найчастіше зерновою частиною є рис, але це зовсім не означає, що вона не може складатися і з інших видів зерна (пшениці, джугари, гороху, кукурудзи, маша), причому як цілком, так і частково, поряд з рисом. Страви з м'яса - окрема і дуже цікава стаття місцевих традицій. Візитна картка азербайджанської кухні - традиційний плов, якого налічують десятки різновидів - "каурма плов" (з тушкованою бараниною), "плов сабза каурма" (з тушкованою бараниною і зеленню), "тоюг плов" (з куркою), "ширини плов" ( з сухофруктами), "сюдлю плов" (молочний), "парча-дошам" (з шматочками обсмаженої баранини), "шюйуд-плов" (з омлетом і кропом), "майвя-плов" (з тушкованими фруктами), "шашандаз- плов "(з яєчнею) і т. д. Інша кулінарна пам'ятка країни - шашлики (по-Карський, з осетрини, люля-кебаб, тава-кебаб, шам-кебаб, Джуджа-кебаб та ін.). Не менш популярні "долмаси" (долма - своєрідні голубці з виноградного листя, капусти, щавлю, перцю і навіть фруктів з м'ясом та іншими начинками), десятки видів коурми (Бое-коурма, нар-коурма, туршу-коурма, собза-коурма і ін.) і "кюфта" (арзуман-кюфта, "чихиртма", "джиз-биз" (баранячі кишки, обсмажені з лівером і картоплею), риза-кюфта і ін.), "обрішта" (смажене м'ясо курки в кизилові соусі ), "тава-ці" (смажена баранина з овочами), "турач" (смажена дичину), "кашкалдакі", "азмя" (обсмажений зі спеціями фарш з печінки), "соютма" (холодна відварна баранина з по Ідор і зеленню), "пити" (тушкована з горохом баранина з додаванням шафрану та інших спецій), "дюшбара" (своєрідні маленькі пельмені, відварюють в кістковому бульйоні), "гиймя" (підсмажений м'ясний фарш з кишмиш і курагою), "Кутаб "(своєрідні смажені пироги з м'ясом або зеленню)," дюшпара "(маленькі м'ясні кульки в тісті) і т. д. до багатьох м'ясних страв подається овечий сир, сир і кисломолочні продукти.

Протяжне морське узбережжя обумовлює велику кількість на столах страв з риби і морепродуктів - риба фарширована по-азербайджанські, риба ( "кутум") смажена в тандирі (особливий вид відкритої печі), фарширована риба "кутум лавенгі", долма з риби, салат "хазар" (сьомга, осетрина та ікра з різноманітною зеленню і овочами), салат з овочів з червоною ікрою, різні страви з ікрою осетрових і просто смажена риба з різноманітними місцевими приправами.

До всіх страв подають "чурек" (хліб з білої муки) і всілякі види лаваша. Солодощі та борошняні вироби, на відміну від інших східних країн, тут вживаються значно рідше, хоча в мистецтві їх приготування місцевим кухарям ніяк не відмовиш - "козинаки", "шекер-бура", "ногул", "ДОЗ халва", "пахлава" , "Шакер-чурек", "Шакер-бура", "Шакер-пендір", "курабье", "нан", "ногул бітміш", "рулет Ордубадський", "Кята", "тел" (терхалва), "тихма "," кюлча "," парварда "," гирмабадам "," мутакі "," пешвенк "," фешмек ", всілякі види рахат-лукум і інші солодощі, широко відомі за межами країни. Також дуже гарні місцеві варення і джеми.Шекінская пахлава дуже популярна в Азербайджані. Вона відрізняється від звичайної пахлави, яку ми знаємо (Азербайджанська пахлава). Вона тендітна, дуже солодка, хрустка, соковита. А ще рецепт цієї пахлави довгий час зберігали в секреті. Від назви зрозуміло, що цю пахлаву краще за всіх роблять шекінци.

Чай в Азербайджані п'ють завжди і всюди! Його подають гостям перед трапезою, за ним коротають час і ведуть бесіду в чайхане, їм же закінчують застілля. При цьому популярний не тільки традиційний чорний чай, а й різні види цього напою з додаванням кардамону, чебрецю, рожевої води, кориці, імбиру і т. Д. Також одним з національних напоїв є "шербет" (настій ягід, цитрусових та інших фруктів з всілякими добавками, травами, льодом і цукром). Популярні чорна кава (зазвичай готується по-східному) і чудова місцева мінеральна вода ( "Бадамли", "туршу-су", "Істі-су", "Сіраб", "Даридаг" і ін.).

Відмінною якістю славляться азербайджанські вина, коньяки та бренді (місцеві сорти "баян-шираз", "Табриза", "Тавквері", "аг-шани", "гара-шани" і ін. Однаково добре підходять як для виготовлення легких вин, так і для міцних напоїв). Оригінальні "дошаб" (слабкий виноградно-тутового сироп), "наршараб" (сироп з гранатового соку) і інші.

Точно так само і м'ясна частина, традиційно готується з баранини, може бути і інший - з м'яса джейранів, курдючної оболонки, курки, індички, фазанів, куріпок, перепелів, горобців і навіть з осетрини, кутума, севрюги.

Таким чином, для плову зовсім не характерний якийсь певний склад продуктів, але його відмітною ознакою є, по-перше, певна композиція: м'ясо, зерно, сухофрукти, овочі, а по-друге, певна технологія: роздільне приготування, по крайней мере , однією з двох частин (або обох), а потім їх об'єднання для заключної варіння або для їжі. При цьому зовсім не обов'язково для плову і використання жирів, і процес смаження. Плови можуть бути і з відвареного м'яса. Але єдність композиції і роздільне створення частин - незмінно для всіх видів плову. Величезне значення надається в пловах смаку рису і його приготування: тому, незалежно від того, приготований чи рис відварною або разом з м'ясом в жирі, - кожна рісинки повинна бути окремою, а не являти собою кашу. Рис для плову готують або на пару (азербайджанський), або над зирваком, залитим водою, коли рис кипить в масло-водяному середовищі.

Жири, які використовуються в пловах, різноманітні: бараняче сало, жир, курдючний жир і курдючний оболонка, соняшникова, оливкова або кунжутне масло. Дуже добре, коли тварина і рослинне масло вносяться в плов порівну. Плов їдять з білим хлібом (коржиками), свіжими овочами (зелена цибуля, часник, свіжі огірки) і кислими фруктами (алича, гранат, вишня), запивають зеленим або чорним чаєм без цукру.

Азербайджанська кухня на цьому не закінчується - вона дуже багата.

Де зупинитися [ правити ]

Міжнародний телефонний код країни +994. Інтернет-домен Азербайджану - .az

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.