Навигация
Реклама
Реклама

Мамед'яров вважає головним завданням для Азербайджану в 2019 році врегулювання нагірно-карабахського конфлікту

Фото: Trend

Пошук шляхів врегулювання нагірно-карабахського конфлікту залишиться головним завданням для Азербайджану в 2019 році. Про це сказав у вівторок міністр закордонних справ Азербайджану Ельмар Мамед'яров на прийомі для керівників дипломатичного корпусу, присвяченому підсумкам 2018 року.

"Однією з важливих завдань було зміцнення нашої незалежності. Більшу частину часу я присвятив пошуку шляхів вирішення нагірно-карабахського конфлікту. Це буде головним завданням і наступного року. Основна мета - домогтися якихось відчутних результатів, це не тільки моя мрія, але і, я думаю, це мрія кожного азербайджанца.Счітаю, що на останній зустрічі в Мілані з моїм вірменським колегою ми вперше за довгий час досягли якогось взаєморозуміння ", - сказав міністр.

Мамед'яров зазначив, що в наступному місяці відбудеться зустріч з главою МЗС Вірменії.

"Ми будемо обговорювати шляхи вирішення конфлікту. Азербайджан за мирне вирішення конфлікту", - сказав міністр.

Говорячи про найважливіших досягнень цього року, міністр зазначив. що одним з таких можна вважати визначення статусу Каспійського моря: "Це великий прогрес і ми нарешті змогли добитися цього через багато років".

Відзначимо, що конфлікт між двома південно-кавказькими країнами виник в 1988 році зважаючи територіальних претензій Вірменії до Азербайджану. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20 відсотків території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії.

У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню, і до сих пір під егідою Мінської групи ОБСЄ і при співголовуванні Росії, Франції і США ведуться поки ще безуспішні мирні переговори.

Прийняті Радою безпеки ООН чотири резолюції по звільненню окупованого Нагірного Карабаху і прилеглих до нього територій до цих пір не виконуються Вірменією, передає Trend.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.