Навигация
Реклама
Реклама

Відмова від громадянства Азербайджану в 2019 році

 1. Входження в громадянство РФ
 2. Для чого потрібна відмова від громадянства Азербайджану
 3. Подвійне громадянство Російської Федерації та Азербайджану
 4. В які органи звертатися
 5. Послідовність процедури відмови
 6. Необхідні документи
 7. Підтвердження відсутності громадянського статусу в Азербайджані
 8. Чому можуть позбавити громадянства Азербайджану
 9. Висновки по темі

В Азербайджанській Республіці (АР), як і в більшості країн, відсутній інститут подвійного громадянства. Проте, в житті кожної людини може виникнути необхідність змінити країну проживання, а разом з нею і громадянську приналежність. В цьому випадку нащадки вогнян (так називалося населення, яке проживає на цій території ще до нашої ери) повинні будуть пройти таку процедуру, як відмова від громадянства Азербайджану, для здійснення якої необхідні певні підстави. В Азербайджанській Республіці (АР), як і в більшості країн, відсутній інститут подвійного громадянства

Входження в громадянство РФ

Щорічно Російська Федерація приймає величезна кількість мігрантів , Більшість з них прибувають для постійного проживання на її території та прийняття російського громадянства.

Процедура натуралізації в РФ розділена на кілька етапів, на одному з яких мігрантам необхідно вийти з наявного громадянства , Якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, однак перед цим ще потрібно пройти реєстрацію за місцем перебування , отримати РВП і ВНЖ , Якщо мова йде про стандартну процедуру придбання російського паспорта .

Все це займе досить тривалий час, який людина може витратити на ознайомлення і підготовку до офіційного відмови від зобов'язань перед іншою державою.

На сьогоднішній день договір про подвійне громадянство Росія має тільки з Таджикистаном , Тому громадянам інших країн необхідно буде здати свій паспорт, щоб отримати російський.

Для чого потрібна відмова від громадянства Азербайджану

Якщо громадяни Азербайджану виїжджають до Росії чи іншу країну на заробітки / навчання, відмовлятися від наявного громадянства зовсім не обов'язково. За кордоном вони будуть перебувати на правах іноземців в залежності від отриманого ними документа, визначального їх правовий статус . Так, наприклад, азербайджанці можуть спокійно проживати на території РФ з РВП або ВНЖ, здійснювати трудову діяльність і проходити навчання, при цьому зберігаючи свою громадянську приналежність. Відмовитися від азербайджанського паспорта мігранти змушені будуть лише в разі прийняття ними громадянства Російської Федерації.

Читайте докладніше про те, як отримати громадянство РФ громадянину Азербайджану .

Подвійне громадянство Російської Федерації та Азербайджану

Законодавство АР не передбачає ні подвійного, ні другого громадянства. Варто відзначити, що, крім азербайджанського паспорта раніше заборонялося мати і паспорт іншої держави, але зв'язку з внесеними до закону корективами про факт громадянської належності до іноземної держави має бути обов'язково повідомлено в відповідну державну службу, після чого обопільні зобов'язання між заявником і республікою втратять свою силу. Однак зазвичай громадяни Азербайджану, отримуючи російський паспорт, самі подають прохання про вихід з громадянства.

Читайте докладніше про те, чи дозволено подвійне громадянство в РФ .

В які органи звертатися

Для того щоб відмовитися від громадянства Азербайджану, потрібно звернутися із заявою-анкетою стандартної форми до відповідного ситуації державний орган цієї країни. Якщо людина знаходиться на батьківщині, пакет документів подається в Державну міграційну службу Азербайджану. Однак зазвичай на етапі відмови від попереднього громадянства мігранти вже проживають на постійній основі в Російській Федерації. В такому випадку необхідно заздалегідь з'ясувати, як відмовитися від азербайджанського громадянства в Росії. Зробити це дійсно можна, але не у всіх регіонах: подібні звернення можна направити в Посольство Республіки Азербайджан або генеральні консульства цієї країни, що знаходяться в РФ.

Послідовність процедури відмови

Відмовитися від громадянства багатьох країн можна дистанційно, слід направити в потрібний орган рідної держави відповідне нотаріально завірена заява, проте у випадку з АР не все так просто.

Необхідні документи

Перший етап - збір необхідних процедурою паперів.

Необхідно подати певний пакет документів:

 1. Анкета, що містить автобіографію заявника.
 2. Чотири фотографії стандартного розміру.
 3. Довідка про склад сім'ї, яку необхідно взяти за місцем проживання .
 4. Бланк заяви, адресований Президенту АР.
 5. Документи, що підтверджують відсутність у заявника боргів або невиконаних зобов'язань перед державою. Перелік необхідних паперів стверджує спеціальна комісія з питань громадянства при Президентові АР. До них відносяться довідки:
 • щодо сплати аліментів;
 • про наявність позик і кредитів;
 • про відсутність заборгованості за житлово-комунальні послуги;
 • про відсутність заборгованості за телефонний зв'язок;
 • про відсутність заборгованості сплати податків;
 • про звільнення від військової служби.
 1. Документ, що підтверджує сплату держмита.

Про фінансові витрати і терміни

Вихід з громадянства Азербайджану - не найлегший процес, так як рішення у справі приймає президент країни. Якщо документи були зібрані в повному обсязі, а заяву про відмову було складено правильно, на розгляд піде не більше року.

Варто зазначити, що оформлення документів потребує деяких фінансових вкладень, як і сам вихід з громадянства, за який доведеться заплатити близько 500 манат, що в рублях складе приблизно 16 600 рублів. Сума, звичайно, чимала, але в зв'язку зі зміною законодавства Азербайджанської Республіки, законна процедура виходу з громадянства допоможе уникнути проблем в майбутньому, наприклад, притягнення до кримінальної відповідальності за несвоєчасне повідомлення міграційної служби Азербайджану, на що відводиться один місяць.

Підтвердження відсутності громадянського статусу в Азербайджані

Після того як клопотання про вихід з громадянства АР буде розглянуто, заявнику буде надіслано результат. При позитивному рішенні видається довідка про те, що особа більше не є громадянином Азербайджану. Саме вона в деяких випадках може знадобитися міграційній службі РФ в процесі прийняття заявником російського громадянства.

Якщо з яких-небудь причин відповідь на заяву не прийшов, отримати довідку про відсутність громадянства Азербайджанської Республіки можна отримати в посольстві цієї держави в Росії.

Чому можуть позбавити громадянства Азербайджану

Варто відзначити, що позбутися азербайджанського громадянства можна не тільки через власного волевиявлення, а й без такого. У законодавстві республіки вказані обставини, які спричинять за собою позбавлення громадянського статусу:

 1. Ухвалення іноземного громадянства.
 2. Добровільне несення служби в муніципальних і державних органах, в Збройних силах, а також в будь-яких інших збройних формуваннях іншої країни.
 3. Якщо громадянин АР завдає шкоди державній безпеці.
 4. Навмисна фальсифікація документів і відомостей про себе, на основі яких особі було присвоєно громадянство Азербайджану.

Висновки по темі

З усього вищесказаного випливає, що, по-перше, в Азербайджані не представляється можливим мати ні подвійне, ні друге громадянство; по-друге, процедура відмови від громадянства Азербайджану досить довга і складна, особливо для мігрантів, які залишили батьківщину і влаштувалися на новому місці проживання в іноземній державі. Причиною тому необхідність збору великої кількості документів, які необхідно додати до заяви, з них більшу частину потрібно збирати в Азербайджані.

По-третє, якщо людина знайшла російське громадянство, йому дається один місяць, щоб повідомити про це компетентні служби Азербайджану. Якщо відповідне заява не подана у встановлений термін, то за це може наступити і кримінальна відповідальність.

Найпростіші способи отримання російського громадянства: Відео

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.