Навигация
Реклама
Реклама

Лоукостер «Азимут» сяде в Пулково

У Петербург прилітає другий лоукостер. «Азимут» має намір нівелювати невдалий досвід «Скай Експресу» і «Авіанова» і скласти конкуренцію «Перемозі». У плюсі ​​- покупець. У Петербург прилітає другий лоукостер

офіційна група авіакомпанії в соцмережах

«Азимут» з 10 жовтня починає щодня літати з Петербурга в Ростов-на-Дону і Краснодар і вже отримав право доставляти на петербурзькі матчі ФК «Ростов». Заявлена ціна перельоту стартує від 888 рублів, це дешевше «Перемоги». Чи не акційні квитки можна купити від 2 тисяч. «Азимут» не називає себе лоукостером, але, судячи з цін, їм є. Сервіс «Азимута» також майже не відрізняється від «Перемоги». Найдешевші квитки не включають перевезення багажу, хоча до ручної поклажі компанія більш лояльна: пасажири зможуть проносити в салон сумки вагою не до п'яти, а до десяти кілограмів.

Співвласник аеропорту Внуково Віталій Ванцев давно придивлявся до ринку бюджетних авіаперевезень. В кінці 2000-х він придбав частку в лоукостер «Скай Експрес», але інвестиції виявилися не дуже вдалими, в 2011-му авіакомпанія збанкрутувала.

Ванцев від ідеї не відмовився. У 2014-му став співвласником нової авіакомпанії - «Азимут». Через ТОВ «Інвесттехсервіс» йому належить 50% перевізника. Ще половину контролює «АТ» Павла Екжанова і Павла Удода, колишнього члена ради директорів авіакомпанії "Якутія".

Три роки інвестори обмірковували бізнес-модель і вели переговори. Нарешті, в серпні цього року «Азимут» отримав право здійснювати польоти. Компанія базується в Ростові-на-Дону і планує стати основним регіональним перевізником на південному напрямку, зв'язавши безпосередньо Ростов, Краснодар, Астрахань, Сочі.

Нові можливості для лоукостера відкрило і законодавство, яке змінилося з часів «Скай Експресу» і «Авіанова». Компанії отримали право продавати безповоротні квитки і квитки без багажу. Уже за рахунок цього перевізники можуть економити.

Інвестиції в нову авіакомпанію повинні окупитися за три роки, говорив журналістам Віталій Ванцев. Істотну роль в цьому зіграють держсубсидії. «Азимут» вже купив у Державній транспортної лізингової компанії чотири літаки «Сухий Суперджет 100», в наступному році набуде ще чотири. Завдяки Мінтрансу, на їх лізинг передбачені п'ятдесятивідсоткові знижки. Крім того, ГТЛК допомагає з експлуатацією цих літаків, створивши власний склад запчастин, щоб не доводилося виписувати їх з заводу в Комсомольську-на-Амурі.

«Азимут» претендує і на субсидії за програмою розвитку регіональних перевезень. За чотири роки компанія розраховує отримати близько 2,1 млрд рублів. Зокрема, 30 млн до кінця року виділяє зі свого бюджету Ростовська область.

Нарешті, «Азимут» може отримати пільги на аеропортові збори. Пулково надає новачкам п'ятнадцятивідсотковий знижку на обслуговування протягом року. Компанія може брати участь в мотиваційній програмі, повідомили в аеропорту.

«Азимут» складе конкуренцію «Перемозі», «Росії» і RedWings. До них цінова політика нового перевізника найближче. Це не обов'язково означає, що компанії будуть агресивно вести пасажирів друг у друга.

У всіх перевізників є комп'ютерні системи резервування. Вони керують ціною в залежності від попиту, тобто автоматично знижують вартість перельоту, якщо покупці йдуть до конкурента. «Збільшення конкуренції завжди призводить до зниження середнього чека у напрямку, - говорить засновник порталу FrequentFlyers.ru Ілля Шатілін. - Це на руку покупцям ».

Тим часом з «Перемогою» боротися вкрай складно. Її літаки «Боїнг 737-800» знаходяться в небі більшу частину дня - у компанії добовий наліт один з найвищих. При цьому собівартість послуг - вартість крісло-кілометра, дуже низька.

Питання, чи зможуть забезпечити такий же наліт літаки «Сухого». Поки вони потребують ремонту не рідше ніж «Боїнгів», а сервіс і постачання запчастин розвинені гірше, відзначають експерти. До того ж місткість «Боїнгів 737-800» - істотно вище: 189 місць проти 103 місць у «Суперджет».

«Азимут» - проект політичний, - говорить Андрій Крамаренко, провідний експерт Інституту економіки транспорту НДУ ВШЕ. - Авіакомпанія, яка працює на нормальному, конкурентному ринку і не отримує субсидій, швидше за все, вибере не "Суперджет». Але треба ж кудись ці «Суперджет» дівати ».

«Лоукостер з одними« Суперджет »- це нова історія на ринку, - погоджується Ілля Шатілін. - Якщо проект виявиться успішним, буде додаткова реклама нашого літака, в тому числі на світових ринках ».

У «Азимута» немає мети домагатися такої ж ефективності, як у «Перемоги». На відміну від конкурента, у нього є підтримка у вигляді субсидій. Це залежна від держави, але, ймовірно, теж стійка бізнес-модель. «На відміну від Дмитра Каменяра, власника Домодєдово, у якого були складнощі у спілкуванні з державою, у Ванцева цих складнощів немає», - додає Шатілін.

Антоніна Асанова,
«Фонтанка.ру»


© Фонтанка.Ру

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.