Навигация
Реклама
Реклама

Азовські краси: Кирилівка Бирючий Острів

  1. За що люблять Бірючий
  2. Інфраструктура заповідної зони
  3. Як потрапити на територію острова Бірючий

Бірючий ( «Вовчий») Острів - намивна коса, що є розширеним продовженням коси Федотової в 9 км від Кирилівки, що тягнеться уздовж узбережжя Азовського моря з північного сходу на південний захід і служить південним кордоном Утлюкського лиману. До 1929 року це був буквальний острів, відділений від коси нешироким протокою, що і відбилося в назві. У самій розширеної частини ширина коси сягає 5 км, а її довжина близько 20 км. Територіально належить до Херсонської області, хоча і не має з нею сухопутного повідомлення. Зараз - це популярне місце відпочинку на Азовському морі в Україні, яке по береговій лінії, приблизно в декількох кілометрах відноситься до курорту Кирилівка Запорізькій області. Бірючий ( «Вовчий») Острів - намивна коса, що є розширеним продовженням коси Федотової в 9 км від Кирилівки, що тягнеться уздовж узбережжя Азовського моря з північного сходу на південний захід і служить південним кордоном Утлюкського лиману

Острів Бірючий © Кірілловка.Азов

За що люблять Бірючий

Прозора вода, величезні вільні пляжі і відсутність сміття роблять умови відпочинку по суті ідеальними. Щоб взяти з собою назад частинку природної краси, не забудьте фотоапарат або камеру. Джип-сафарі або піші прогулянки відкриють перед вами світ дивовижних тварин і рідкісних рослин. Екскурсія на Бирючий - обов'язковий атрибут відпочинку в Кирилівці і на Азовському морі.

Для найбільш повного знайомства з теперішнім і минулим, острова Бірючий, варто погодитися на екскурсію. На згадку про подорож в крамниці можна придбати сувенір з оленячих рогів.

Азовське море заповідник острів Бірючий © Кірілловка.Азов

Інфраструктура заповідної зони

Подорожуючи по косі, будьте готові до скромних інфраструктурним можливостям і наявності комарів. Щось з їстівного можна прикупити в місцевому супермаркеті, в сусідньому селі Степок або в кінці Федотової коси, де в цілому можна зняти і недороге житло.

На відміну від Федотової коси, на о. Бірючий кілька баз відпочинку з цілком доступними цінами в 2019 році і гідним рівнем комфортності. Пляжі, які примикають до баз відпочинку не переповнені, інші ж і зовсім безлюдні. Подивитися, скільки людей знаходиться на пляжі прямо зараз, можна на нашій сторінці веб камери Кирилівка . Приємно відзначити, що навіть при відчутному вітрі піщаний пил з пляжу не піднімається, а значить закривати очі і кашляти під час загоряння не доведеться.

З весни і до самого жовтня на косі працює наметове містечко «Школа вітру», де бажаючі освоюють ази парусного спорту.

Під захистом держави

У 1993 р українську владу подбали про створення Азово-Сиваського національного природного парку, який став наступником Азово-Сиваського заповідника. Його територія охоплює 33 000 га, з яких суша складає всього 30%.
З трав'янистих рослин часто зустрічається ковила, іноді льон і дикі тюльпани. У 1928 р із заповідника Асканія-Нова на Бирючий Острів були завезені олені, яким місцеві умови припали до душі. В результаті число особин збільшилося настільки, що частина тварин переселили в степи Казахстану і на Кавказ.
В умовах свободи нерідко можна зустріти зайців, ланей, лисиць, єнотовидних собак, антилоп сайга, фазанів, а якщо пощастить - тарпанів і муфлонів.

Як потрапити на територію острова Бірючий

Відвідування острова Бірючий пов'язано з деякими труднощами, так як вільного доступу сюди немає. Щоб відвідати цю територію можна скористатися двома варіантами - забронювати номер на одній з наявних там баз відпочинку, як приклад - база відпочинку « Золотий берег »Або за допомогою оформлення пропуску на в'їзд, який видається в управлінні лісового господарства. Якщо ви вирішите відправиться на острів на власному автотранспорті, щоб не заблукати, вам понадобітсья карта Кирилівки .

Як варіант можна замовити екскурсію, що включає морську і сухопутну прогулянку, що в літній період практикується досить широко на більшості курортів Азовського узбережжя, в тому числі на Арабатській стрілці, в Генічеську і Степанівці Першій. Якщо ви любите природу і тварин, рекомендуємо також відвідати акваріум Кирилівка , Розташований неподалік від місяць парку Кирилівка .

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.