Навигация
Реклама
Реклама

Чому Кирилівка обжене Одесу цього літа

Здавалося б, як можна порівнювати велике місто з багаторічною історією туризму, тисячею пам'яток і невелике курортне селище? Не поспішайте з висновками, розмір не завжди має значення. Туризм - справа тонка. Давайте разом оцінимо наявну статистику, порівняємо курорти і вирішимо, куди варто поїхати цього літа. Детальну інформацію візьмемо на сайті http://www.azov.zp.ua/kirillovka/ , Присвяченому туризму і відпочинку в Кирилівці.

Сухі цифри статистики

На жаль, в Україні не ведеться збір достовірних статистичних даних по внутрішньому туризму. Держслужба статистики України збирає "середньопотолочний" цифри, переважно зі звітів державних оздоровниць, і не дає розбивку по населеним пунктам. Єдина офіційна інформація - це заяви представників місцевої влади. Звичайно, міські та сільські голови люблять видавати бажане за дійсне і сильно завищую реальні дані. Але якщо порівнювати заяви двох мерів, ми отримаємо більш-менш точне співвідношення.

Отже, якщо відкинути саму фантастичну статистику, ми отримаємо приблизно такі цифри:

2013 рік: Одеса - 900 тис. Кирилівка - 500 тис.

2015 рік: Одеса - 1,8 млн. Кирилівка - 1,5 млн.

2017 рік: (прогноз) Одеса - 1,4 млн. Кирилівка - 1,6 млн.

Як бачите, навіть в попередні роки розрив між містами був не так вже й великий, кількість відпочиваючих відрізнялося, але не на порядок.

прогноз

Ми не брали ті прогнози, які дають чиновники, туроператори або власники готелів, а зробили свій власний. Проаналізувавши статистику пошукових запитів, дані з сайтів, що займаються бронюванням номерів, ми зрозуміли, що відпочинок на Азовському морі користується більшою популярністю, ніж на Чорному.

Давайте розберемося, чому так відбувається.

Чому Кирилівка перетягує потік відпочиваючих на себе

Щоб ви розуміли, курорт Кирилівка і однойменний селище, це трохи різні речі. Хоча в самому населеному пункті постійно живе менше 3500 жителів, курортна зона розтягнулася вздовж берега більш ніж на 30 км. Кількість готелів та пансіонатів ще в 2015 році перевищило позначку в 400 і будівництво триває.

У той же час в Одесі, де проживає понад мільйон жителів, довжина пляжів в межах міста становить менше 20 км. А кількість готелів в "Перлині біля моря", за даними сервісу "Тріваго", становить всього 438. І в цю цифру увійшли не тільки готелі, але і квартири в приватному секторі.

А тепер давайте порівняємо інші фактори, які залучають на морський курорт відпочиваючих.

ціни

Для аналізу ми взяли початок так званого високого сезону - перші числа липня. Середня вартість тижні проживання в двомісному номері в цей період в Кирилівці становить 6500 гривень. За аналогічний номер в Одесі доведеться заплатити 11500 гривень. Різниця - майже в два рази. Але це тільки на перший погляд.

Середня готель в Одесі розташована далеко від моря, в першій лінії йдуть готелі високого класу. А в Кирилівці всі бази відпочинку і пансіонати побудовані прямо на березі, там навіть дешевий готель має свій пляж.

Тут нам можуть заперечити - в Кирилівці поки ще немає готелів, які претендують на "п'ять зірок". Погодимося, туристи, які звикли до Аркадії, навряд чи змінять Одесу на інший вітчизняний курорт. Але основна маса відпочиваючих - це не VIP, а "середній клас" і навіть "економ". Поглянувши на вартість проживання в Одесі складно говорити про яку б то не було економії. Для порівняння підійде скоріше Туреччина або навіть Греція, а не азовське узбережжя.

Якість обслуговування

Це дуже суб'єктивний фактор, думка про якість будується на особистих враженнях. Але підприємці Одеси давно вже звикли до великого напливу туристів. А Кирилівка все ще знаходиться на стадії розвитку. Тут щороку з'являються все більше готелів, ресторанів, атракціонів і бізнесмени відчувають загострення конкуренції. Ціни на азовському узбережжі і так мінімальні, тому пансіонатам доводиться боротися за відпочиваючих за допомогою підняття якості і кількості послуг.

пляжі

Тут все однозначно. Одеса - портове місто і потужний промисловий центр. Про чистоту піску і моря в прибережній зоні говорити не доводиться. А вся економіка Кирилівки базується на обслуговуванні відпочиваючих. Тут немає жодного промислового об'єкта, забруднювати пляжі можуть тільки самі відпочиваючі.

З вільним місцем під сонцем виходить ще цікавіше. Формально Одеса поступається лише на 10 км за загальною протяжністю пляжів - 20 км проти 30. Але в Кирилівці піщані пляжі є не тільки у моря, а й біля лиманів, тобто цифру 30 можна сміливо помножити на два. Ще одне питання - це доступність. На берегах Азовського моря всі пляжі відкриті для відвідування і безкоштовні.

Вибирайте азовські курорти

Як бачите, за основними показниками, факторів, що впливають на обсяг туристичного потоку, Кирилівка значно перевершує Одесу. Подивимося, чи виправдаються наші прогнози. Але вам рекомендуємо не сумніватися, а відправлятися в подорож до Азовського моря. Там ви не тільки добре відпочинете, але і заощадите значну суму грошей.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Здавалося б, як можна порівнювати велике місто з багаторічною історією туризму, тисячею пам'яток і невелике курортне селище?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.