Навигация
Реклама
Реклама

Обіточна коса, Приморськ, Запорізька область

 1. Приморськ - популярний курорт біля основи Обіточної коси
 2. Природа на Обіточної косі
 3. Пташині острови у Обіточної коси
 4. Відпочинок на Обіточної косі
 5. Дикий відпочинок на Обіточної косі
 6. Обіточна коса з наметом
 7. Обіточна коса: фото
 8. Обіточна коса карта
 9. Обіточна коса відгуки

Відпочинок в 2019 році на базах і з наметами

Обіточна коса - черепашково-піщане рельєфне освіту біля берегів Азовського моря , Вдається в акваторію на цілих 30 км. Як і інші піщані коси, розташовані уздовж північного узбережжя Азова, вона простягається з північного сходу на південний захід. Західні береги омиваються водами Обіточна затоки, а східні - Бердянської затоки. Південно-західним краєм виступає мис Дзендзик.

Приморськ - популярний курорт біля основи Обіточної коси

У підстави Обіточної коси розташовується невеликий, але добре відомий в Україні та СНД курортне місто і за сумісництвом райцентр Приморськ з населенням близько 13 тис. жителів, де і зупиняється більшість бажаючих відчути принади тутешньої природи. Своїм походженням коса зобов'язана багаторічної діяльності однойменної річки, що впадає в море трохи західніше Приморська. На картах минулого століття зустрічається колишня назва коси - Віссаріонова коса.

Тож не дивно, що місто називалося Обіточна, як сама коса. На початку XIX століття його перейменували в Ногайськ, а в 70-их роках XX століття привласнили сучасну назву Приморськ.

Відпочинок в 2019 році на базах і з наметами  Обіточна коса - черепашково-піщане рельєфне освіту біля берегів  Азовського моря  , Вдається в акваторію на цілих 30 км

Приморськ, Обитічна затока

Море в районі міста дрібне і тепле, тому сюди люблять приїжджати сім'ї з дітьми. Курортний сезон триває з кінця квітня по кінець вересня. А так званий Високий сезон, час, коли кліматичні умови максимально сприяють відпочинку і ціни досягають найвищої точки, триває всього два місяці - з початку липня по кінець серпня. Кількість сонячних днів просто величезна, дощі - крайня рідкість. Тому відпочиваючі так люблять азовське узбережжя в цьому місці.

Природа на Обіточної косі

Незважаючи на спеку і сухість степів півдня України, на відміну від Бердянської коси і Арабатської стрілки , Обіточна коса покрита мало не суцільним килимом соковитою трав'янистою зелені, в осінньо-літній період не раз змінює забарвлення. Трав'яне покривало місцями перемежовується з посадками дерев.
Висота впровадженого в море піщано-черепашкового вала невелика і досягає в найвищій точці 2,2 м над рівнем моря, що забезпечує гарний огляд на безлісих ділянках. Изрезанность західного берега привела до появи безлічі бухт і дрібних зарослих очеретом островів.
З огляду на винятковість природи в 1980 р на базі коси організований ландшафтний заказник загальнодержавного значення площею 8863 га. З 558 видів тутешніх рослин 16 - ендеміки, 60 - дуже рідкісні. У обхідних водах мешкає 53 види риби, а на суші - 34 види ссавців, 5 видів плазунів і два види амфібій.
Заказник разом із затокою включені Рамсарської конвенції в перелік водойм «А» -категорії, як водно-болотні угіддя міжнародного значення.

Пташині острови у Обіточної коси

Острівні системи дуже зручні для щорічного та безпечного гніздування 12-19 тис. Пернатих пар. Всього ж в період міграцій на косі встигає побувати до 60 тис. Птахів, з яких 17 видів, занесених до Червоної книги України. Тут живуть численні колонії чапель, крячок, бакланів, чайок. Крім пернатих можна крадькома милуватися вільно гуляють великими тваринами: козулями, оленями, лисицями, кабанами.
На Обіточної косі, вирощують рідкісну для степу птицю - страусів. У цьому сенсі коса схожа на Арабатську стрілку, де є велика страусина ферма. Також в межах коси розвивається господарство по множенню поголів'я норок і чорнобурок. Додатково побудовано кілька ставків для розведення мальків осетрових.


В межах коси є ряд сольових лиманів, що висихають на кілька сот метрів, після чого на поверхні з'являється великий шар солі. Як і на Сиваші видобували її відкритим способом. Коли територія змінила статус на заповідний, видобуток солі, як і лов риби, опинилися під забороною. Ще одне багатство лиманів - відомі на всю країну мулисті грязі, використання яких вимагає обережності.

Відпочинок на Обіточної косі

На жаль чи на щастя, на самій косі немає баз відпочинку, готелів і пансіонатів, так як її територія вважається заповідною. В'їзд на неї на машині - платний. Якщо ви йдете пішки, охоронці теж можуть зажадати плату за вхід.

Найближча до Обіточної косі курортна зона - це селище Набережне . Тут є дитячий оздоровчий табір "Меотида", база відпочинку "Казка" , Бази відпочинку "Лагуна" і "Набережне", "Червона гвоздика" і ще кілька. Місцеві жителі здають свої будинки і кімнати в літній період.

Дикий відпочинок на Обіточної косі

Молоді люди в усі часи любили зупинятися в районі коси прямо в поле, розмістившись в наметі або в салоні автомобіля. Якщо ви теж зважитеся відпочити тут "дикуном", будьте вкрай обережні. Рідкісні населені пункти розкидані на великій території, в разі виникнення непередбаченої ситуації, вам доведеться довго добиратися до найближчого місця, де можуть надати допомогу.

Ще одна важлива проблема, що стосується всього азовського узбережжя, це відсутність джерел питної води. І коса Обіточна тут не виняток. Тому завжди запасається якомога більше чистої прісної води. Врахуйте, що вам доведеться витрачати її не тільки для пиття, але і для вмивання, миття рук та інших побутових потреб. Пам'ятайте, що денна норма споживаної кількості води на людину становить не менше 2,5 літрів.

Обіточна коса з наметом

У цьому випадку рекомендуємо вам зупинитися біля західного закінчення коси, в наметовому таборі, розташованому між населеними пунктами Набережне і Преслав. Там є вся необхідна інфраструктура для відпочинку і ви зустрінете безліч однодумців, які люблять, як і ви, дику природу. А вже з табору ви зможете здійснювати захоплюючі подорожі на косу, фотографувати дику природу і насолоджуватися самотністю на морському березі. Але в будь-якому випадку, якщо ви відправляєтеся в глиб Обіточної, попередьте кого-небудь, щоб в разі виникнення непередбаченої ситуації до вас вирушили на допомогу.

Обіточна коса: фото

Обіточна коса, Приморськ, Запорізька область.

Обіточна коса карта

Обіточна коса - як потрапити

Спочатку вам потрібно дістатися до Приморська. Потім вам буде потрібно автомобіль. Якщо у вас немає власного транспортного засобу, вам допоможуть місцеві таксисти. Вони добре знають місцевість і відвезуть вас на косу. А якщо ви подорожуєте на власному транспорті, вирушайте на Південно-Захід, в бік селища Набережне. Досягнувши цього населеного пункту, рухайтеся прямо на Південь. Там всього одна дорога, так що ви не заблукаєте. Але будьте уважні - якість дорожнього покриття дуже низька.

Обіточна коса відгуки

"Напевно, саме тихе і безлюдне місце в усьому світі. Дивовижний відпочинок і єднання з природою. Рекомендую всім, хто любить подорожі в незвідані краї. Навіть не думала, що таке можна зустріти в Україні". Алла Носова.

"Заповідник, в якому живуть мільйони птахів. Їздили ми якось з сім'єю на косу, це просто неймовірно. Вранці бігають олені з великими рогами, прямо, як на картинці в книжці казок. Ще там знаходиться страусина ферма, можна риболовлею зайнятися, засмагати цілий день голяка або просто гуляти вздовж лінії прибою ". Вероніка Саліна.

"Обожнюю безлюдні місця. Їздили туди з туристичною фірмою, нас катали на ВАЗ-НИВА, трусило просто неймовірно. Але на іншому транспорті проїхати складно, особливо після дощу". Віктор Савченко.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.