Навигация
Реклама
Реклама

Австралійські байкери в Благовєщенську: «Ми ніде не зустрічали такого гостинності»

  1. Матеріали по темі

Про борщ, море горілки і російська відповідь мису Канаверал

ЗДИВУВАЛИ ГОСТИННІСТЬ І ДОБРОЗИЧЛИВІСТЬ

- Ваше подорож через Росію почалося з Далекого Сходу. Які перші враження?

Маріо: Я встиг побувати в 22 країнах і можу сказати, що такого гостинності та привітності, як в Росії, не зустрічав ніде. Незважаючи на те що у багатьох людей, яких мені довелося побачити, доходи дуже скромні, вони ділилися зі мною тим, що у них є. Багато людей, яких ми бачили, не надто багаті, але вони не скаржилися на життя. У Європі зовсім по-іншому. У Владивостоку мене запросили в бар. А коли ми йшли, навіть не дозволили мені заплатити за рахунком. Це, звичайно, дуже приємно і дивно. Мені майже нічого не доводиться витрачати на їжу. Нас скрізь зустрічають і пригощають, запрошують додому. По дорозі ми зв'язуємося з локальними байк-клубами, які діляться з нами номерами телефонів і адресами своїх знайомих, у яких ми можемо зупинитися на ніч. Деяких людей, готових допомогти нам з розміщенням, в тому числі в Благовєщенську, нам вдалося знайти через інтернет.

Аксель: Для мене було сюрпризом, що зелені ландшафти тут дуже схожі на ті, що в Німеччині. В Австралії зовсім інші відтінки зелені. Ще вразила величезна кількість полів. Правда, по дорозі в Благовєщенськ ми проїжджали місця, де була пожежа. Бачили багато згорілої рослинності і невеликих дерев'яних будівель. Втім, в Австралії теж існує така проблема. Знаю, що десь недалеко звідси є російська відповідь американському мисі Канаверал - стартова точка для запуску ракет у космос. Кілька тижнів тому звідти навіть запустили супутник. Але іноземців туди, на жаль, не пускають.

Як і Маріо, мене приємно здивувало російське гостинність і доброзичливість місцевих жителів. Якщо я зупинявся в пошуках потрібної дороги, обов'язково знаходився хтось, хто підказував мені, куди їхати далі.

- Вибираючи маршрут поїздки, ви вивчали інформацію, думки інших мандрівників про нашу країну?

Аксель: Я дивився інформацію на сайті, де байкери діляться історіями своїх поїздок. Втім, заздалегідь складно уявити, як саме складеться тур. Я завжди намагаюся очікувати меншого. Щоб негативні переживання не змогли зіпсувати хороше враження про подорож.

Маріо: Я розпитував людей, які встигли побувати тут до мене. Вперше я зважився на тривалу подорож на мотоциклі в 2011 році. Тоді мій шлях лежав через Лаос, Таїланд, Камбоджу і Малайзію. Після цього я вирішив продовжити свою подорож і поїхати в Росію. У Німеччині, до речі, існують компанії, в яких при бажанні можна купити індивідуальний тур по Росії з професійним гідом. Коштує таке подорож близько 30 тисяч доларів, включаючи страховку та інші витрати. Правда, під час подібної поїздки навряд чи вийде відхилитися від маршруту або зробити незаплановану зупинку.

БАЙКАЛ ПОДАРУЄ РІК ЖИТТЯ

- У планах ваших подорожей є обов'язкові для відвідування місця, пам'ятки?

Аксель: В цілому мені належить проїхати близько 25 тисяч кілометрів. Після Росії ми поїдемо в Монголію, де наші з Маріо шляхи розійдуться. Всього я намітив три важливі точки для зупинок. Перша - історичні пам'ятки Монголії, де багато що пов'язане з ім'ям Чингісхана. Ще я планую відвідати місця, за якими проходив Великий шовковий шлях. І третє місце для обов'язкового відвідування - Туреччина. Я ніколи там не був, але багато читав про цю країну. Також хочу відвідати Казахстан, Іран, Грецію, потім мій шлях продовжиться в Італії, Латвії, Польщі, Німеччини, Франції та Іспанії. У Франції до моєї подорожі приєднається дружина. Разом ми плануємо пішки здійснити паломництво в місто Сантьяно-де-Кампостела в Іспанії - це мрія моєї дружини. А взагалі я дуже люблю подорожувати на двох колесах. Я проїхав на мотоциклі всю Австралію. Коли жив в Німеччині, теж багато подорожував на мотоциклі по Європі, встиг відвідати Африку.

- А в нашій країні у вас є обов'язкове місце для відвідування?

Аксель: Я дуже хочу побувати на Байкалі. Кажуть, якщо зайти в води цього озера, то будеш жити на один рік довше.

Маріо: Байкал і у мене обов'язкове для зупинки місце. Ще я хочу побачити Санкт-Петербург, Красну площу в Москві. Зараз я прямую до Німеччини, де пару місяців хочу побути разом зі своїми рідними. А далі мій шлях продовжиться в Південній Америці. Я планую відвідати Чилі, Аргентину, Уругвай, Парагвай, Бразилію, Болівію, Перу, Еквадор, Венесуелу. Думаю, що в Австралію я повернуся влітку наступного року. Після Південної Америки я думаю продовжити моє подорож - хочу відправитися в круїз по Антарктиці.

- Є щось, що вам сподобалося в Благовєщенську?

Аксель: Ми були у вашому краєзнавчому музеї, біля монумента на площі Перемоги, на вашій набережній. У Благовєщенську красива архітектура. Але, на жаль, дощ завадив нашим планам і багато ми не змогли побачити. Ще сподобалася російська кухня.

-Що з російських страв ви вже встигли спробувати?

Аксель: Борщ, млинці, рибу і всілякі види солодощів ми їли протягом усього шляху. Борщ, який я пробував, у всіх місцях виявився різний. Дуже смачний ми їли по дорозі в Благовєщенськ, в одному придорожньому кафе. Ще нас пригощали квасом. Мені подобається пробувати все! Я не намагаюся знайти місце, де міг би поїсти звичні страви німецької або австралійської кухні. Мене цікавлять оригінальні страви російської кухні - то, що тут їсте ви. Хотілося продегустувати різні сорти місцевих ковбас. Збентежило тільки, що назви у деяких видів не росіяни. Та й ще ми перепробували безліч сортів горілки!

Маріо: Я точно за останні дні спробував більше сортів горілки, ніж за все життя. Мабуть, це російська традиція - пригощати гостей горілкою. Відмовлятися було незручно. Хоча я не звик пити стільки міцного алкоголю.

- А як щодо спілкування, відчувається мовний бар'єр?

Аксекль: Нам допомагає інтернет-перекладач. Ми навіть встигли вивчити кілька слів російською: «Доброго ранку, до побачення, борщ ...» У незнайомих місцях, щоб не заблукати, візуально стали запам'ятовувати, як пишуться назви вулиць. Правда, це не завжди допомагало, коли ми намагалися знайти потрібну адресу. В цьому випадку завжди виручав телефонний дзвінок комусь із нових знайомих.

На РОСІЮ КОПИЛ 10 РОКІВ

- Відстані в Росії значні. Скільки знадобилося часу, щоб зібрати гроші на подорож?

Маріо: Я збирав 5 років. За моїми розрахунками, я можу витрачати приблизно 50 доларів в день. Правда, зараз мої витрати менше. Але в Європі, я знаю, витрати зростуть. Значну суму довелося викласти при відправці мотоцикла до Владивостока з Австралії. І ще дуже дорогий виявилася віза в Росію - 550 австралійських доларів, включаючи послуги агента, який допомагав в оформленні документів. Зізнаюся, це була найдорожча віза в моєму житті.

Аксель: До цієї подорожі я готувався років 10. Я допрацював до пенсії і зараз їду на зекономлені за час роботи гроші. Коли повернуся, потрібно буде щось вигадувати.

60

і 25 тис. км

належить подолати мандрівникам з Австралії, чий маршрут по Росії почався з Владивостока

- Під час подорожей ви залишаєте собі щось на пам'ять про місця, які відвідали?

Аксель: Коли їдеш на мотоциклі, завжди доводиться розраховувати вага вантажу, який береш з собою. Іноді я привожу з поїздок цікаві наклейки, квитки. Але в основному залишаються враження. Я веду блог про свою подорож, в якому описую побачене по дорозі.

- Як близькі ставляться до вашого тривалого відсутності?

Аксель: Завдяки інтернету, спілкування на відстані сьогодні - не проблема. З рідними я підтримую зв'язок через WhatsApp, соцмережі. До того ж мої близькі читають мій блог. Щоб вони не турбувалися і завжди знали, де я перебуваю, я купив GPS-локатор. Мандрівники часто використовують такий пристрій в тривалих поїздках.

Маріо: Я теж описую свої враження в особистому блозі. І використовую GPS-локатор, щоб мої рідні знали, де я зараз. У цього пристрою є спеціальна функція виклику допомоги. Досить утримувати кнопку довше десяти секунд, і сигнал через супутник надійде до рятувальників в будь-якій точці Землі. Де б я не був, завжди зможу покликати на допомогу. Про безпеку завжди варто потурбуватися заздалегідь. Особливо це важливо для тих, хто подорожує поодинці. Я як раз з таких людей. Деякі байкери люблять їздити великою командою. Мені подобається відчуття свободи. Вносити корективи в мій маршрут в цьому випадку може тільки погода або моє власне бажання.


Матеріали по темі

Польські пілоти на Ан-2 по шляху в Токіо залетять в столицю Приамур'я 04.06.2019, 14:59 З Парижа з випічкою: французький кондитер торгує в Благовіщенському провулку 06.03.2019, 7:00 Іспанець розповість благовещенцам про свою кругосвітню подорож 15.02.2019, 14:13 Відомий мандрівник навчить амурчан мандрувати без витрат 24.10.2018, 11:42 Мандрівниця з Латинської Америки на Mercedes Benz проїхала через Білогірськ 21.05.2018, 18:19 Олексій Пахомов: «У моєму дитинстві Harley Davidson сприймався як літаюча тарілка» 19.04.2018, 8:33 Кругосвітні мандрівники Джон і Єва зустрінуться з жителями амурської столиці 19.01.2018, 14:21 Об'їхавши 33 країни закохані мандрівники приїдуть в Благовєщенськ 16.01.2018, 13:28 Французький веломандрівник після Приамур'я застряг в Якутії через сильні морози 11.01.2018, 11:53 Мандрівник-екстремал з Франції проїхав через Приамур'ї 25.12.2017, 13:59 Французький художник на мотоциклі їде в Амурську область 27.09.2017, 16:55

показати ще

Які перші враження?
Вибираючи маршрут поїздки, ви вивчали інформацію, думки інших мандрівників про нашу країну?
А в нашій країні у вас є обов'язкове місце для відвідування?
Є щось, що вам сподобалося в Благовєщенську?
Що з російських страв ви вже встигли спробувати?
А як щодо спілкування, відчувається мовний бар'єр?
Скільки знадобилося часу, щоб зібрати гроші на подорож?
Як близькі ставляться до вашого тривалого відсутності?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.