Навигация
Реклама
Реклама

У Курбан-байрам обмежать рух транспорту у Соборної мечеті

  1. Равіль Панчеев

Вранці четверга під час намазу з нагоди мусульманського свята Курбан-байраму поруч з головною мечеттю міста обмежать рух громадського транспорту. З 08:00 до 11:00 по Кронверкському проспекту від вулиці Куйбишева до Каменноостровського проспекту не ходитимуть трамваї, а станцію метро «Горьковская» повністю закриють на вхід з 11:00 до 12:00. Метро закриють для того, щоб віруючі мусульмани, повертаючись з молитви, не потрапили в тисняву. Однак на Ураза-байрам два місяці тому тисняви ​​уникнути не вдалося, мусульмани не поспішали скористатися найближчими станціями, а чекали відкриття «Горьківської».

Сама проповідь почнеться о 09:30, о 10:15 пройде основна молитва, і до 11:00 намаз повинен закінчитися. Курбан-байрам є святом жертвопринесення, і, крім намазу, важлива його частина - заколювання корови, верблюда або барана, м'ясом яких, як і іншими частуваннями, в цей день прийнято ділитися з людьми - годувати бідних і голодних. У 2009 і 2010 роках баранів різали в центрі міста, особливо на ринках - в Апраксин дворі і на Сінному ринку - і дарували м'ясо перехожим. В кінці 2010 року губернатор Петербурга Валентина Матвієнко нагадала мусульманам про федеральному законі «Про свободу совісті та релігійні об'єднання», за яким ритуальні дії можна з овершать тільки в культових будівлях, релігійні організації, місцях паломництва, на кладовищах, в крематоріях і квартирах.

Крім Соборної мечеті, святкові намази пройдуть в Квартальній мечеті на вулиці Репіщева в Приморському районі і молитовних кімнатах на Салова, 52 і на Чернігівській, 15.

Вранці четверга під час намазу з нагоди мусульманського свята Курбан-байраму поруч з головною мечеттю міста обмежать рух громадського транспорту Равіль Панчеев

Перший заступник муфтія, голови духовного управління мусульман Петербурга і СЗФО

для Dp.ru

Метро буде закриватися після закінчення святкових заходів, щоб не створювати зіткнень при вході. В іншому випадку воно не впорається - уявіть собі 90 000 чоловік. Я до ідеї комітету ставлюся позитивно.

Жертвопринесення в публічних місцях здійснюють люди, які приїхали в Петербург і не знають місцевого менталітету, звичаїв, традицій і культури місцевого населення. Ми постійно інформуємо, щоб в громадських місцях вони таких речей не робили.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.