Навигация
Реклама
Реклама

Відпочинок в Узбекистані 2019, розваги Узбекистану

  1. Активний відпочинок У країні знаходиться безліч гірськолижних курортів. Найбільш популярним курортом...
  2. Ташкент
  3. Самарканд
  4. Бухара
  5. Хіва
  6. Свята та фестивалі

Активний відпочинок

У країні знаходиться безліч гірськолижних курортів. Найбільш популярним курортом Узбекистан а є Чимган, розташований біля підніжжя однойменної гір. Тут знаходиться більше 20 підготовлених трас різного рівня складності.

Також популярністю користується курорт, розташований в урочищі Бельдерсай. Крім прекрасно підготовлених трас тут розташовується безліч пансіонатів, також є канатні дороги.

Для любителів активного відпочинку в країні представлені відмінні можливості для занять каякингом і рафтингом. Більш популярними ділянками для цих екстремальних видів спорту є ділянки Чаткалу, Угана і Пскем.

Гірські райони Узбекистан а також відмінно підійдуть для альпінізму і трекінгу. Більш популярними маршрутами є виходи до пік Корженевської, Хан-Тенгі і Перемоги. Також є безліч чудових ділянок в межах Матчинського гірським вузлом, Гиссарского хребта і хребта Туркестану.

Також є безліч чудових ділянок в межах Матчинського гірським вузлом, Гиссарского хребта і хребта Туркестану

екскурсії

сьогодні Узбекистан є колискою багатьох народів і центром багатьох імперій. Країна є справжню скарбницю знаменитих архітектурних пам'ятників і найдавніших міст, що оповідають про її багату історію.

Ташкент

Ташкент є столицею Узбекистан а. Протягом багатьох століть місто було перетином різних торгових шляхів, які згодом і сформували його нинішній різноманітний вигляд. Вперше Ташкент був згаданий в стародавніх літописах 2-го століття до нашої ери - провідні по Шовковому Шляху каравани вже тоді проходили через Шаш (рання назва Ташкента).

Протягом всієї своєї довгої історії місто зуміло зберегти безліч мечетей, мавзолеїв і історичних будівель. Найцікавіші ансамблі Шейхантаур, Хазрат-Імам, Хаст-Імам, мавзолеї Зайнутдінов-Бобо, Каффау-Шаш, Суфі-Ота, медресе Кукельдаш, Абдул-Касим-Ешон, Барак-Хана, мечеті Джамі, Хайрабат-Ешон, Мірза-Юсуф і Шейх-Тілла.

Уваги також заслуговують Меморіал жертв землетрусу, будинок-музей Ходжі Ахрор Валі, будівля Парламенту, площа Дружби Народів, Телевежа, Консерваторія, площа Мустакіллік, Театр опери та балету ім. А.Навої, і ін.

У місті також розташовано безліч цікавих музеїв. Варто побувати в Державному художньому музеї, Музеї Аміра Тимура, Державній бібліотеці, Музеї історії Узбекистан а, Літературному музеї, Музеї прикладного мистецтва, Музеї історії залізниць та ін.

Самарканд

Самарканд є одним з найдавніших міст, практично ровесником Рима, оазисом Шовкового шляху і столицею імперії Тимуридів.

Головною міською визначною пам'яткою є площа Регістан, яка по праву належить до однієї з найкрасивіших в світі. Саме тут знаходиться найбільша кількість стародавніх споруд і пам'ятників в місті. Найцікавіші мавзолеї Ішрат-Хону, Рухабад, імама Аль-Бухарі, Ходжі Абді-Даруна, обсерваторія Улугбека, медресе Тілла-Корі, Шер-Дор, Улугбека, мечеть Тимура-Бібі-Ханим і ін.

Інтерес представляють також і Музей мистецтв, мечеті Намозгох і Хазрат-Хизр, мавзолеї Ак-Сарай, Ходжа Абді Дарун, Чупон Ата, і ін.

Бухара

Місто Бухара є один з найдавніших міст в Середній Азії. Свій нинішній вигляд місто придбав в 16-17 століттях за часів правління династій Аштарханідов і Шейбанідов. До нашого часу в місті зуміли зберегтися стіни старовиною цитаделі, а також більше сотні архітектурних споруд мусульманської епохи.

Перлиною міста є мавзолей Саманідів, який відзначив нещодавно своє 1000-річчя. Також варто відзначити і символ міста - комплекс Пій-Калян, що складається з мечеті Калян, Великого мінарету Калян і двох медресе - Емір-Алімхан і Мірі-Араб.

У місті також уваги заслуговують мавзолеї Чамша-АГРОБІМ, Буян-Кулі-Хана, Сайфіддінов Бохарзі, міська цитадель Арк, ансамбль Гаукушон, мечеті МАГОК-Атторі, Джамі, Ходжа-Зайнуддін, Балянд, медресе Бола-Хауз, Улугбека, Абдулазіс-Хана, Модарі-Хан, Чор-Мінор, Абдулла-Хан і палац Мохі-Хосса.

Ще одним величним пам'ятником Бухари є Лаби-Хауз - прямокутний басейн зі зрізаними кутами, оточений трьома медресе 16-17-го століть.

У навколишніх районах міста також знаходиться чимало цікавих пам'яток. Особливо варто виділити городище Варахша, мечеть Намозгох, некрополь Чор-Бакр, гробницю вчителя Б. Нак шбанді і багато іншого.

Хіва

Сьогодні Хіва є історико-культурним заповідником, розташованим в центральній частині пустелі Каракуми, на лівому березі Амудар'ї. У місті знаходиться безліч пам'ятників і споруд різних народів і епох, завдяки яким в 1990-му році Хіва був внесений до списку ЮНЕСКО.

Найбільш популярною серед туристів є стара частина міста. Тут можна спостерігати такі пам'ятки старовини, як комплекс цитаделі Куня-Арк, врата Таш-Дарваза, Палван-Дарваза, Багчі-Дарваза і Ата-Дарваза, палацовий комплекс Таш-Хаулі, мінарет Калта-Мінор, мечеть Джума, мінарет Іслам-Ходжа, мечеть Мурад-Тура, палати Ануш-Хана, мечеть Багланди, бастіон акші-Бобо, і ін.

Також варто відвідати мавзолеї Паяндо, Пахлаван Махмуда, Тугон-Тура, Саїд Аллауддін, Юнус-Хана і Уч-Овлія-Бобо, медресе Хорджамбердибія, Араб-Мухаммад-Хан, Шергазі-Хан, Шіргазіз-Хан, Ходжа Марама, Абдулла-Хан, Муса Тура, Кудлуг Мурад-Інак, медресе Мухаммад Амін-Хана, Мухаммад Рахім-Хана, Матпанабай, Саїд-Бай, і багато інших.

У торговельній та житлової частини міста особливий інтерес представляють палаци Нурулла-Бая і Кібл-Тозабог, мавзолеї Шакаландар-Бобо, Абдал-Бобо і Саїда Мухаммад Махір, медресе Турт-Шаффаз, Саїд Мухаммад-Хан, Біканджан-Бика, Палван-Карі, Мамата -Марія і ін.

Свята та фестивалі

Одним з найяскравіших свят є Рамадан-Байрам, який відзначається в країні 3 дні, по закінченню Рамадану. У цей час прийнято дарувати подарунки, ходити в гості і жертвувати незаможним. Через 30 днів після Рамадана святкується Курбан-Байрам, в ході якого відбуваються жертвопринесення, відвідуються могили предків і проводяться застілля для незаможних і родичів.

Найулюбленішим святом в країні є весняний фестиваль Навруз. Цей день зазвичай проводиться 21 березня і являє собою адаптацію доисламского святкування весняного рівнодення або святкування оновлення природи. Свято зазвичай супроводжується танцювальними і музичними конкурсами, барвистими ярмарками і вуличними виставами.

На початку грудня в Каракалпакії проходить фестиваль врожаю Маслянка-Байрам.

У Ташкенті (раз в 4 роки) в травні проводиться Міжнародний кінофестиваль, 15-17 травня в Байсун проходить «Бойсун-Бахор» - фольклорний фестиваль. У серпні в Намангані проводяться фестивалі «Наманганской яблука» і «Наманганской квіти».

У червні в Бухарі проводиться Фестиваль узбецького плову, в Ташкенті в серпні - Фестиваль узбецького хліба, в листопаді - виставка-ярмарок «Декоративно-прикладного мистецтва Центральної Азії». В кінці жовтня в Самарканді проходить фестиваль «Діти за мир і роззброєння».

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.