Навигация
Реклама
Реклама

Крим - Балаклава. Фото, опис, історія Балаклави в Криму

  1. Балаклава Балаклава адміністративно входить до складу Севастополя, але знаходиться в 12 км від нього....
  2. Похід по Криму - 22 маршрут
  3. Маршрути: гори - море

Балаклава

Балаклава адміністративно входить до складу Севастополя, але знаходиться в 12 км від нього. Оспіваний Гомером містечко розкинулося в невеликій, майже непомітною затишній бухті Чорного моря. У VII-VI ст. до н. е. тут знаходилися таврские поселення, пізніше - грецькі. Елліни називали її Сюмболон ЛИМП - Гавань Ознак. Доля Балаклави завжди перепліталася з долею Херсонеса, Херсона, Севастополя. В середині XIV ст. побудовану візантійцями фортеця Каламіту відвоювали у феодорійцев генуезці і назвали Чембало, до сих пір велично підноситься над Балаклавської бухтою. У 1475 р фортецю захопили турки, що дали їй назву Балик-Юве - риб'яче Гніздо, трансформоване народною етимологією в Балаклаву.

Сучасна Балаклава розкинулася в долині, а на березі «Синього затоки» примостився старе місто. На вулиці Рубцова в Балаклаві діє невеликий храм - Церква дванадцяти апостолів. Це найдавніша діюча церква в Криму, побудована вона не пізніше 1357 року.

У роки Кримської війни в Балаклавській бухті базувався англійський флот. У ніч на 24 листопада 1854 року під час небувалого шторму біля берегів Балаклави загинули багато англійські судна, які не встигли сховатися в бухті. Серед них був і знаменитий фрегат «Чорний принц», що віз гроші для сплати платні союзним військам.

У 1924 році Балаклава стала батьківщиною Епрон (ЕПРОП), створеної для пошуку «Чорного принца» з вантажем золота: в будівлі готелю «Гранд-готель» були відкриті перші водолазні курси в СРСР. У роки Великої Вітчизняної війни біля руїн старої фортеці закінчувався південний фланг радянсько-німецького фронту. Балаклаву недарма називали «малим Севастополем» - захисники її трималися до останніх днів Севастопольської оборони.

У 1953-1963 роках в Балаклаві був побудований підземний завод для ремонту і спорядження підводних човнів. Він знаходиться всередині скелі на західному березі бухти і має також вихід з боку моря. Завод не постраждав би навіть в разі прямого атомного удару потужністю до 100 Кт, він міг вмістити до трьох тисяч людей і мав розгорнутої системою життєзабезпечення. У завод одночасно вміщається до семи підводних човнів. Глибина каналу досягає 8 м, ширина коливається від 12 до 22 м. Загальна площа всіх приміщень і ходів заводу 9600 м², площа підземної водної поверхні дорівнює 5200 м². У 1994 році з Балаклави пішла остання підводний човен і завод припинив свою діяльність. Зараз частина заводу є музеєм.

На початку століття тут жив і писав осінніми вечорами великий російський письменник А. І. Купрін. Він увічнив пам'ять про безстрашних і відчайдушних балаклавских рибалок у чудовій повісті «Лістригони». Письменник був упевнений, що балаклавські греки живуть тут з незапам'ятних часів, що саме тут знаходилася оспівана Гомером Ламоса - притулок Лістрігонів, велетнів-людожерів, з якими зіткнувся Одіссей під час своїх мандрів.

Сьогодні Балаклава є популярним курортом Криму. На відпочинок в Балаклаву приваблює не тільки місто з древньою історією і великою кількістю пам'яток, а й навколишні пляжі, які місцеві жителі прозвали Срібним і Золотим, куди можна дістатися на катерах, і мальовничі скелі біля мису Айя з гротами. У Балаклаві панує сухий, помірно теплий, близький до середземноморського клімат. Оксамитовий сезон триває до середини жовтня.

Кількість сонячних днів в році в Балаклаві більше ніж у Ялті. Штормить тут дуже рідко, а вода між скель найчистіша і наповнена життям: серед мальовничих водоростей ховаються мідії, снують краби і рибка. На схилах гір ростуть вічнозелені рослини, ароматом яких наповнюється повітря навколо.

Довжина Балаклавської бухти 1,2 км, ширина в найвужчому місці - 100 м, глибина 17-30 метрів. При вході в бухту скелястий берег робить кілька поворотів, тому з боку відкритого моря гавань взагалі не видно. Звивистий фарватер захищає бухту від сильних штормів.

Балаклавська бухта - найкраща бухта для яхтингу на чорноморському узбережжі з точки зору географічних, природних і навігаційних особливостей. Вона закрита від вітру і хвиль з усіх напрямків. Бухта не завантажена великотоннажними судами, що створює менше проблем і підвищує безпеку навігації.

Балаклава - ідеальне місце для літнього відпочинку. Чудові піщані пляжі роблять цей курорт одним з кращих в Криму. Дайвінг, прогулянки на яхті і катання на катамаранах - ось неповний список водних розваг, які пропонує своїм гостям на відпочинку Балаклава. Готелі Балаклави розташовані в наймальовничіших місцях. З вікон відкриваються вид на море і визначні пам'ятки міста.

джерело:

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.