Навигация
Реклама
Реклама

Маршрут Балаклава - фортеця Чембало - Аязьма до Ласпі

  1. Трек маршруту по Криму Демір Капу Чокрак - фортеця Чембало.

Спочатку по маршруту

Спочатку по маршруту. Доїжджаємо до Севастополя автобусом, тут на автовокзалі пересідаємо на міську маршрутку йде на 5 кілометр (ринок так називається, ми біля нього вийшли, і тут же сіли назад в маршрутку, який водила нас повіз в Балаклаву, а сам ринок через дорогу треба перейти) і доїхавши до ринку, виходимо (до речі можна потріщати з водилой маршрутки - може точно так же підкине до Балаклави). Якщо не домовилися -Вихід і йдемо через дорогу на ринок, проходимо його наскрізь, і з іншого боку там зупиняються маршрутки до Балаклави (запитати на всяк випадок на місці). Сідаємо і їдемо до кінцевої (пам'ятник Лесі Українці - запитати у водії, а то вони іноді ще далі їдуть, щоб не проїхали).

Вийшли і потопали в сторону фортеці Чембало - тож там треба з провулками розібратися.
Чембало - поруч джерело, набрати води можна (ми там переодягалися), і до фортеці.
Від фортеці йдемо через балку, і там йдемо по стежці направо, вихід на неї як тільки починається підйом, тому як вгору йде на Бочку смерті, це години на півтора будете довше йти, та й знизу види на скелі і море красивіше і краще звичайно. Якщо буде час і народ не проти - можете піднятися і через Бочку смерті, туди до речі йде трек який в джіпіес, на жаль треку як ми ходили вздовж моря не знайшов, але там начебто просто і заблукає не легко. На всяк випадок викладаю простеньку карту з треком у вигляді джіпег і блакитна лінія (тупо намальована від руки) це як ми йшли і як вам треба йти (якщо не йдете на бочку смерті).

За стежці уздовж моря йдемо, і виходимо в кінці кінців на дорогу і перетин з треком блакитна лінія умовно, але де то в тому районі де він і йде, стежка виходить на цю пересеченке треку з стежкою, коротше виходимо на дорогу і тупотимо далі по дорозі до розвилки, просто йдемо по треку, продовжуємо наш похід по Криму.

На розвилці вправо, через пару метрів стоїть шлагбаум.
Йдемо вниз, через хвилин п'ять дорога вліво - це на джерело, йдемо по дорозі вниз до моря і дійшовши до нього бачимо всякі дерев'яні альтанки, щити - тут лісники зазвичай сидять влітку, йдемо вліво вздовж моря, як і ми йшли. Йдемо хвилин п'ять, десять, поки не побачимо струмочок - він повинен текти в цей час (по карті це велика лисина біла така начебто балочки, і де то в районі літери А в слові Ландшафтний.).
Де то поруч з ним і наш перевал
Попередження !!!! На травневі всі речі ховати в намети, намагатися в тамбурі не залишати. Народ стоїть на пляжі різний, можуть щось прибрати, були випадки і неодноразово. Та й не на травневі теж - коротше, на Аязьма періодично крадуть речі з наметів.

2 й день. Сніданок - йдете вгору до джерела - трек йде в стороні, але виходить точно до джерела - в принципі можна підніматися всюди де зручно, хоч уздовж струмка там теж є стежка. Джерело я на карті позначив червоною крапкою, в ДжіПіЕс варто як точка якась в назві Аязма.

Від джерела йдемо вгору не сильно круто це йде стежка - тут чітко по треку - і далі все чітко по треку. Відгалуження на середню полицю (основна стежка йде вгору через село - якщо слабка група можна піти тудою, але там не так красиво, та й треку у мене немає) йдемо приблизно в одному напрямку, відгалуження не сильно помітно і треба його НЕ провтикали, стежка там ще не набита напевно. Треба збільшити максимально екран на джіпіес і по треку (плюс мінус метрів десять повинно бути на зразок)) просто знайти цю стежку.

Йдемо по стежці цієї, начебто все просто, вона по чуть чуть набирає, в сторону вниз не йдемо, весь час йдемо трохи вгору на південь (знову ж дивимося трек) і доходимо до скальники, де ми лізли по мотузці. Снігу не буде, але збоку тече потічок, підніматися там же де і ми справа. Мотузки може не бути, в будь-якому випадку якщо є, її треба перевірити - могла згнити.

Піднімаємося самі, залишаємо рюк і потім трохи приспустити, страхуємо всіх і допомагаємо - стоїмо з боку обривів. Загалом розберемося. Це найскладніший шматок технічно, далі йдемо просто по стежці - начебто вона далі всюди читана.

Відразу після скальники стежка йде в такому виярку між скель - з моря теж гірка якась, далі скрізь з моря будуть тільки відкриті види, скель не буде. І все тупотимо де дві години по ній, може три. Вона йде приблизно в одному рівні - подекуди вгору подекуди трохи скидаючи, і виходимо в урочищі перед великою скелею схожою на голову Носорога. Це урочище Казан Дере.
З цього урочища там йде стежка (наша не така явна повинна вийти на неї, нам при виході на неї вліво і по чуть чуть вгору), досить хороша повинна бути по треку, по стежці виходимо на галявини, галявини переходять в дорогу, знову шлагбаум, і виходимо на дорогу. Джерело Демір Капу- точка позначена в ДжіПіЕс, до неї метрів триста.

3 день. Сніданок - бажано вийти раніше, піднятися краще в 6 30, приготувати поїсти і йти. Назад на дорогу - можна просто пройтися трохи до джерела і від нього підйом вгору опинимося на шуканої дорозі. За нею на південь - проходимо табличку з написом сінокісна галявини (звідти ми прийшли), проходимо зліва буде вишка мисливців, ще табличка (заказник Айя) де то все хвилин 30. І виходимо до руїн військової частини - йдемо по самій верхній доріжці, вона виходить поруч з табличкою що прохід заборонено або як то там (рюкі краще з собою забрати, бо народу багато, не треба залишати без нагляду) - показуємо Загублений світ.

Потім по маршруту йдемо назад до початку військової частини (всюди записаний трек) і тут пірнаємо або обходимо з півдня зарості лопуха якогось (висока трава) а за нею стежка починається - начебто всюди читана але тож можна йти по треку просто. Це на годину десь - вийдете на обзорку Куш Кая-там такий трикутний загогульнік на треку, а з нього трохи вниз а потім різко вниз - знову ж всюди писаний трек.

Стежка виходить до траси трохи південніше того місця де ми вийшли. Поруч йде вниз стара турецька дорога в Ласпі, але Ласпі - це ще день треба. йдемо вздовж траси хвилин п'ять і виходимо до обзорка де можна дочекатися автобус. Все, чекаємо автобус.

Все, чекаємо автобус

Трек маршруту по Криму Демір Капу Чокрак - фортеця Чембало.

Старт треку починається біля джерельця Демір Капу, де можна попити водички приблизно до кінця липня місяця, потім він пересихає. Далі через сінокісні галявини ми виходимо на стежку провідну вниз до моря через Казан Дере, і через хвилин п'ятнадцять повертаємо на відгалуження вправо.
Це стежка по середній полиці, яка проходить траверсом під скелями і виводить нас до джерела Аязьма. Тут, набравши водички, можна спуститися на пляж і поплескати в море - одноденні і багатоденні походи по Криму тим і гарні, що можна практично завжди зазирнути на пляж. А потім стежкою вздовж пляжів, ми вийдемо на дорогу біля поста лісників, і вже по ній піднімаємося до вершини Аскети, на якій розташований форт Бочка Смерті. Помилувавшись видами, йдемо далі вниз, і через хвилин десять, виходимо до фортеці Чембало. Під нею вниз джерело Кефало Вриси, на якому і закінчується наш трек.

На зображенні можна візуально подивитися напрямок треку маршруту, а трохи нижче можна скачати його за посиланням.


Завантажити трек маршруту Демір Капу - Чембало.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.