Навигация
Реклама
Реклама

«Приїжджаю в Єкатеринбург наче з села»: молода мама - про різницю життя на Уралі і в Єгипті

Вероніка живе з донькою в Єгипті третій рік

Вероніка Князєва з Єкатеринбурга вже більше двох років живе з донькою в Єгипті. У спекотну країну вона поїхала ні до чоловіка (як можна було б подумати), а сама по собі. Під час довгого відпустки помітила, як добре там почуває себе дитина, та й самій їй було комфортно. Вирішила спробувати пожити в Хургаді - і залишилася. На прохання E1.RU Вероніка розповіла про особливості життя в Єгипті.

Про переїзд

У 2015 році доньці було 3,5 року, їй дали муніципальний дитсадок, і в жовтні ми поїхали відпочити на місяць. Я планувала, що після повернення Настя піде в садок, а я - на звичайну роботу на оклад, до цього я працювала віддалено. Приїхали в Єгипет і якось приросли, так сподобалося. Дитина став там добре розмовляти, ми з нею прекрасно себе почували, нам там було настільки комфортно, що виникла ідея - чи не поїхати на довше?

Ми повернулися в Єкатеринбург 30 жовтня, а 31-го впав літак . Я, звичайно, сприйняла це як особисту трагедію. Начебто це могло статися зі мною і моєю дитиною, було дуже важко це пережити.

Наступної весни ми приїхали ще на місяць відпочити, а у вересні 2016 року відправилися вже надовго.

Дочка Вероніки в перший їхній приїзд до Єгипту

Про роботу

До російським робочим в більшості своїй ставлення посереднє. Раніше, в 2004-2005-х роках, то, що в компанії працює іноземець, носій іншої мови, вважалося престижним, зарплата у іноземців була вище, ніж у єгиптян. Зараз же до іноземних робітників, особливо до росіян, відносяться абсолютно не так. Зарплати часто низькі, не знаю, як люди взагалі виживають на ці гроші. Наприклад, можуть покликати працювати взагалі за 2 тисячі фунтів, це 7000 в рублях.

Рекомендую я дівчатам їхати жити і працювати в Єгипет? В більшості своїй не рекомендую, але є винятки. Наприклад, дівчата, які вміють щось добре робити руками - манікюр, вії, шиють штори, в'яжуть, вони непогано влаштовуються, напрацьовують свою клієнтську базу. Є хлопці, які добре роблять ремонт, вони теж на вагу золота. Є один на всю Хургаду фахівець з ремонту комп'ютерів, все, що зламалося, везуть до нього. Хлопець добре заробляє, конкуренції у нього немає ніякої.

Про менталітеті

Ми, може, чимось схожі, якимись традиціями, але в цілому, звичайно, дуже різні, на різних книгах виховані, різні цінності нам прищеплюють. Те, що для нас норма, для них не дуже добре. Найпростіший приклад - ми їмо ковбасу, і немає в цьому нічого страшного, а для них це жах - свинину є. У нас дуже розвинена відповідальність за свої вчинки, слова, ми прямо виховані на тому, що «ми у відповіді за тих, кого приручили». У них такого немає. Вони спокійно можуть відкладати справи на завтра, на потім, а якщо «потім» щось не вийшло - ну, значить, Аллах не дав. Це спочатку дратує, але потім починаєш звикати: обставини змінилися, Аллах не дав, ну, ось так от.

на пірамідах

Для людини, яка виросла або живе в мегаполісі, рівень сервісу здасться таким низьким, що іноді теж викликає бурю емоцій. Наприклад, мені одного разу єгипетський майстер зробив розетку. Вона була коса і крива і в той же вечір вибухнула. На наступний день майстер, вже російськомовний, прийшов і сказав, що у цій розетки не було шансу не заіскрилася. А якщо ще враховувати, що в Єгипті немає заземлення, то було страшно.

У Єкатеринбурзі, якщо ви їдете в автосервіс, ви розраховуєте, що поїдете звідти на відремонтованій машині. В Єгипті очікування інші - ось я з'їздив в сервіс, з мене взяли гроші, і, швидше за все, моя машина зламається ще раз. З майстром ми заздалегідь домовилися, що він її полагодить, і я бачу, що він порядна людина і, швидше за все, дійсно полагодить. Тобто ти заздалегідь, отримуючи якісь послуги, готуєшся до того, що вони будуть надані не належним чином, і складаєш умову собі, що якщо що - перероблять.

Про людей

Єгиптяни чітко ділять людей на освічених і неосвічених, тому що освіта коштує грошей, і люди борються за нього. Їм важливо при знайомстві, яке у людини освіта, яка робота. Якщо людина говорить по-англійськи, це означає, що він з благополучної сім'ї і може побудувати кар'єру. Звичайно, якщо людина не забезпечений, це не означає, що він не шляхетний, але ці речі все-таки взаємопов'язані.

Щоб відрізнити порядного єгиптянина від непорядного єгиптянина, потрібно дуже багато років прожити там. І дівчата дуже часто ловляться на якісь красиві вислови, поведінка, фрази, але не розуміють, що людина непорядна. Коли ти починаєш спілкуватися з іншим російським, ти чуєш, як він каже, які слова вживає, а коли російський зустрічається з єгиптянином, то не може цього оцінити, тому що не знає арабський. Дуже багатьох потім осягає розчарування.

Дочка годує верблюда

Про ставлення до дітей

У російських і єгиптян абсолютно різне сприйняття дітей. Вони дітей обожнюють, вміють з ними грати, із задоволенням панькаються і зі своїми дітьми, і з чужими. Моя дочка може абсолютно спокійно в море з ким-небудь познайомитися, вони будуть її підкидати і радіти, що дитина з ними грає і всі щасливі. У нас, якщо до тебе походить чужий дитина, відразу питання - чий? що відбувається? можна або не можна спілкуватися? що скажуть батьки? Там немає такого, всім дітям раді і, звичайно, дітей це дуже підкуповує, вони відчувають себе щасливими, тому що у них просто море уваги.

Про невдалих шлюбах

Якщо жінка народжує в Єгипті від єгиптянина, дуже велика ймовірність, що дитину вона не зможе потім вивезти в Росію. Вони своїх дітей не відпускають так просто, і дуже багато трагічних, несамовитих історій, коли шлюб у людей не складається, жінка хоче забрати дітей у Росію, починаються тривалі суди, крадіжки дітей, скандали. Знаю ситуацію, коли чоловік і дружина розійшлися, діти живуть з ним, вона хоче відвезти їх на Україну, але не може, і продовжує жити в Хургаді. Таких ситуацій багато, і вони дуже важко вирішуються.

На вулиці в Каїрі

Про стереотипах

Зараз я працюю віддалено редактором сайту і веду деякі проекти. Є кілька міфів, з якими я постійно стикаюся. Наприклад, говорять: «Звичайно, ти, напевно, на морях відпочиваєш». Ні, у мене просто трішечки інші умови життя, але я точно так же прокидаюся, причому раніше, ніж ви, через різницю в часі, відводжу дитину в садок, сідаю за стіл, вмикаю комп'ютер і починаю працювати. Потім завершую робочий день і йду за дитиною. Єдиний нюанс, що я в основному пішки ходжу, а не на машині їжджу.

Я там не відпочивав, у мене просто змінюються умови життя, а життя моє, по суті справи, не змінюється. На пляжі я не працюю: сонце відсвічує від монітора, розетку годі й шукати, ноутбук ніде не залишиш, жарко. Я за те, щоб розділяти роботу і задоволення. Як багато жителів південних міст, на пляж ми зараз ходимо все рідше і рідше. Спочатку кожен день, а зараз раз в тиждень. А взимку взагалі не ходимо, бо холодно.

Про житло

Квартири у них просторіше, ніж у нас. Взагалі, якби єгиптяни прийшли в наші «хрущовки», вирішили б, що у нас справи ідуть не дуже. Вони люблять просторі квартири з ресепшн, великими спальнями і високими стелями.

Вартість оренди залежить від району, меблів, само собою - класу житла і ще від національної приналежності знімає. Наприклад, я прийшла в будинок на Шератоне (центр Хургади, не найдорожчий район), поговорила з дорменом або керуючим будинком на арабському, навіть ламаною, сказала, що буду тут жити півроку-рік, як вийде, зняла квартиру з двома спальнями і ресепшн без вишукувань за 70 доларів за місяць + електрика і вода.

Або я приїхала на місяць, забронювала квартиру через агентство, щоб квартира точно була за мною і не довелося шукати іншу, вибрала будинок з проживаючими іноземцями, в ідеалі - з басейном або поруч з морем. За квартиру з однією спальнею заплатила від 250 доларів.

У цьому комплексі вони знімали квартиру за 300 $ в місяць + електрика і вода

Про розваги і сервісі

Коли після 10 місяців в Єгипті я приїхала в Єкатеринбург, відчула себе людиною, що приїхали з села. По-перше, їжджу по навігатору, плутаюся постійно. По-друге, мене збентежили питанням, моя банківська карта прикладається або вставляється? Ми там взагалі готівкою в основному розплачуємося. Третє, що вразило, - кількість, якість і різноманітність громадського харчування, парків розваг, кіно. В Єгипті розваги інші, там сьогодні ми їдемо на цей пляж, на наступному тижні на інший, потім на цей острів, на інший острів, через тиждень на риболовлю. Звичайно, в Єкатеринбурзі для дітей і дорослих більше різноманітність задоволень і розваг.

Громадське харчування в Єгипті простіше, на кожному кроці ви знайдете фалафель і кошари. У Єкатеринбурзі у мене знайомі взяли в кафе фалафель і заплатили за нього 250 рублів. У нас фалафель коштує 3 фунти, тобто 10 рублів. Він продається на кожному кроці, і взагалі його їдять, коли грошей зовсім немає. Я намагаюся не купувати його на вулиці, мені якось соромно туди зайти. Але взагалі, якщо я його дуже хочу, а він мені насправді подобається, я замовляю доставку. Плачу за дві порції 6 фунтів і ще 7 фунтів за доставку.

Ринок в Єгипті

Про медицину

Я звертаюся до російського педіатра, як і багато інших тут. Прийом коштує близько 400 рублів плюс аналізи. У лікарні доводиться нагадувати про те, що було б непогано рукавички надягати перед тим, як кров брати. Ну і взагалі, звичайно, ми розпещені. У них медицина не на такому високому рівні, зате медикаменти дуже хорошої якості і дешеві, тому що частина вартості компенсує держава. Підробляти ліки - злочин проти держави, за це дають смертну кару. І так, смертна кара в Єгипті ще застосовується.

Європейські медикаменти тут дорогі, але майже завжди знайдеться дешевий єгипетський аналог. Прописати ліки тобі можуть прямо в аптеці, правда, треба сказати, що у фармацевтів в аптеці не завжди є медична освіта, так що може бути, що тобі пропишуть те, що «сусід приймає».

У мене був смішний випадок: погано себе почувала майже тиждень, дійшла до аптеки, виміряла тиск - 90/60, кажу: «Рятуйте, допоможіть». А вони мені: «Так ви« Коли »випийте і чіпсів купите». «А щось з аптеки?» - питаю. «А з аптеки вам нічого не треба», - кажуть вони мені. Пішла гуглити, і дійсно - солоне і солодке мені на допомогу. Заварила чайку з цукром замість «Коли», сир солоний замість чіпсів - і ожила, виявилося, мають рацію вони були.

До речі, під час ЧС-2018 Вероніка розповідала нам, як єгиптяни готуються до матчу проти Росії (ми його виграли), там теж багато цікавого про країну .

Раніше ми розповідали про екатерінбурженок Марину, яка їздить волонтером по всьому світу , І Олену, виїхала жити в Аргентину . А журналістка Ая Шафран написала історію про своє переїзді в Ізраїль .

Дитина став там добре розмовляти, ми з нею прекрасно себе почували, нам там було настільки комфортно, що виникла ідея - чи не поїхати на довше?
Рекомендую я дівчатам їхати жити і працювати в Єгипет?
У нас, якщо до тебе походить чужий дитина, відразу питання - чий?
О відбувається?
Можна або не можна спілкуватися?
О скажуть батьки?
По-друге, мене збентежили питанням, моя банківська карта прикладається або вставляється?
«А щось з аптеки?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.