Навигация
Реклама
Реклама

Українські чиновники знущаються над яхтсменами

У штормову погоду неподалік від Севастополя українська влада сім годин протримали російську яхту, яка намагалася сховатися від негоди. Російські яхтсмени заявляють, що тепер їх не дивує, чому Україна занесена в «чорний список» світового яхтингу, передає «Севастопольский меридиан». Як розповідає капітан яхти Avalon Валентин Бімбіріс, він ще ніде не зустрічав такого ставлення до яхтсменам. «У всьому світі вхід яхт в порт вільний, а в Україні треба спочатку дочекатися дозволу, потім підійти до спеціального причалу - такий замурзаною стінці в одній з 33-х бухт Севастополя, - який ще потрібно якимось чином заздалегідь замовити на певний час. Звідки про це може знати іноземець, вперше прибув в Україну? »- дивується капітан яхти Avalon.
За словами Бімбіріса, в Венеції екіпаж його яхти взагалі не бачив представників прикордонної служби, в Греції у нього лише поцікавилися наявністю проблем. «Зате в Україні на яхту зайшла ціла бригада, після якої човен добу відмивали, добре хоч нічого не зламали», - зауважив Бімбіріс. За його словами, в Середземноморському басейні, до якого належить і Чорне море, прийнято спочатку зайти на яхті в марину (обладнана для стоянки яхти гавань - ред.), Потім вирішити побутові питання, і тільки потім, якщо капітан вважає за потрібне, оформляти документи. При цьому представники контролюючих служб навіть не піднімаються на борт.
«В Україні ж бюрократична тяганина привела до того, що в світовому яхтингу це держава внесено в чорний список країн, які не рекомендують для відвідувань катерами і яхтами, перебуваючи в одному ряду з Сомалі », - зазначає Бімбіріс. Як правило, всі морські країни намагаються залучити в свої порти іноземні яхти: адже прибутковість морського туризму порівнянна з нафтобізнесі. В Європі дохід від морського туризму в три рази більше, ніж від вантажопасажирських перевезень. Обсяги доходів від яхтового туризму в Греції обігнали готельний бізнес. Дохід від яхтового трафіку за світовими стандартами розраховується виходячи з того, що в середньому яхтсмен витрачає в тиждень $ 1тисячу. З урахуванням того, що на яхті подорожують 10 осіб, за тиждень стоянки в марині вони залишають в країні $ 10 тисяч. Тільки в акваторії Східного Середземномор'я річний яхтовий транзит становить близько 2 мільйонів судів, в грошовому еквіваленті це - EUR12 млрд.
Тим часом, Україна залишається осторонь від цього грошового обороту - навіть російський чорноморський транзит, а це близько 1,5 тисячі яхт в рік, мине Україну і проходить вздовж північного узбережжя Туреччини.
При цьому, зазначає Бімбіріс, Україна має виняткові умови для залучення іноземних яхт: Балаклава - перший чорноморський порт на шляху від Босфору, і часом іноземці змушені причалювати до українського берега. Знаючи про його погану славу, вони йдуть на хитрощі. «Цього літа грецька яхта з польською командою на підході до Балаклави імітувала поломку двигуна і тим самим змусила всі служби діяти за іншим сценарієм. Їм не довелося для оформлення документів йти в Севастополь . Команді нав'язали агента, але вони з ним не розрахувалися і пішли. Дії цієї команди явно були прораховані заздалегідь, мабуть, вони були добре поінформовані про ситуацію в Україні. Думаю, більше ми їх тут не побачимо », - уклав Бімбіріс. У штормову погоду неподалік від Севастополя українська влада сім годин протримали російську яхту, яка намагалася сховатися від негоди Версія для друку

Звідки про це може знати іноземець, вперше прибув в Україну?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.