Навигация
Реклама
Реклама

Завод по ремонту підводних човнів в Балаклаві.

Завод по ремонту підводних човнів в Балаклаві - це найбільший завод подібного роду, розсекречений і відомий на даний момент широкого загалу

Завод по ремонту підводних човнів в Балаклаві - це найбільший завод подібного роду, розсекречений і відомий на даний момент широкого загалу. Масштаби його колосальні. Саме завдяки цьому заводу Балаклава на довгі роки була одним з найбільш секретних і закритих міст колишнього Союзу.

Плани створення підземного заводу виникли у керівництва СРСР після конференції в Ялті в 1945 році.

Після недовгих визначень, вибір вказав на місто Балаклаву, де затвердили будівництво унікального спорудження. Спочатку було заплановано будівництво заводу з сухими доками для ремонту одночасно чотирьох підводних човнів.
Будівництво почали в 1957 році, але через чотири роки призупинили. Микита Сергійович після відвідин об'єкта вирішив віддати весь комплекс виноробної галузі, і тільки після деяких вмовлянь вищого командного складу, погодився на подальше використання заводу за прямим призначенням.

В цей же рік завод по ремонту підводних човнів був зданий в експлуатацію. Це був фантастичний комплекс. Тут були сухий док, кілька виробничих приміщень, мережу доріг, цеху, шлюзи, причали, кабінети і штаб оборони Чорноморського флоту.
Все це було побудовано в штольні, штучно пробитою в величезній скелі. Навпаки штольні, до речі, живописно розташовані руїни середньовічної фортеці Чембало. Вибиті в скелі приміщення були закутаний шаром залізобетону товщиною 56 метрів - цифра просто колосальна.
Весь комплекс міг пережити пряме ядерне потрапляння потужністю в 100 кілотонн. Це був еквівалент п'яти Хиросим. Розрахунок вівся на те, що в разі атаки, броньовані двері заводу закривалися, і персонал в кількості 3000 тисяч чоловік вів автономне життя, здатну тривати три роки.

Після розвалу Радянського Союзу і Чорноморського флоту, завод в Балаклаві втратив свою актуальність і масово піддався вирізки кольорового металу. А коли той закінчився, почали різати все підряд.
Ближче до 2000 року Міністерство оборони України прийняло рішення про створення на базі заводу музею військово морської тематики. Завдяки цьому вдалося хоч якось привести в порядок і вберегти від подальшої розрухи настільки цікавий комплекс, що оповідає про дні колишньої величі нашої держави. Побувати на заводі по ремонту підводних човнів можна, відправившись в один з наших походів по Криму , Що проходять через Балаклаву і околиці.


Додати коментар

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.