Навигация
Реклама
Реклама

Замки Франції: Кастрі (Château de Castries). Обговорення на LiveInternet

У романі Оноре де Бальзака «Лілея долини» промайнуло ім'я герцогині де Ланже, як жінки, засудженої суспільством за любов

У романі Оноре де Бальзака «Лілея долини» промайнуло ім'я герцогині де Ланже, як жінки, засудженої суспільством за любов. Реальний це персонаж Парижа 1830х? Можливо. Бальзак, вірний собі, детально описує передмісті Сен Жермен - центр аристократії Парижа і Франції 30-х років

.

Автор явно не прихильний до цього товариства, до «вимираючої аристократії», воно в усьому програє аристократії вісімнадцятого століття: в силі духу, в сміливості, в любові. Бальзак бурчить, він засмучений. І придумує красиву романтичну історію кохання для двох яскравих представників цього суспільства. Вона - герцогиня де Ланже, королева Сен-Жерменського суспільства, типова парижанка, кокетка.

Він - вихованець наполеонівського часу, сміливий, відкритий, вірний і похмурий. Вона грає в «динамо». Вибачте. Вона вирішила закохати в себе адмірала, легко цього досягла, але не «давала йому того останнього підтвердження своєї любові». Подманивают і відмовляла. Звичайна гра красивої жінки в усі часи. Бальзак мене здивував, придумавши, що після потрясіння, зречення від любові адмірала, герцогиня раптом різко змінила курс і без пам'яті закохалася в адмірала. А далі зовсім вже чудеса в дусі романтичного вісімнадцятого століття. Мені ця історія не сподобалася, от не вірю. Нагадує казку про журавля і чаплі. Але, книга доставила естетичне задоволення, гарний стиль, цікаві спостереження за людською природою.

Але, книга доставила естетичне задоволення, гарний стиль, цікаві спостереження за людською природою

Хто ж насправді ця герцогиня Хто ж насправді ця герцогиня? Що відомо про її життя і любові, за що її засудило суспільство? Але трохи відволікся на реальні події і фактиВоздвігнутий на високому пагорбі, де притулилася невелика село, оточений садами, що омивається швидкими водами, що беруть свій початок з гігантського семиметрового акведука, побудованого Ріці три століття тому, замок Кастрі зустрічає схід і заходи на тлі прекрасного пейзажу, який цілком міг би спокусити Юбера Робера ...

Цей замок оточений ореолом слави, бо тут змінювали один одного значні люди, багато з яких були воістину великими громадянами Франціі Цей замок оточений ореолом слави, бо тут змінювали один одного значні люди, багато з яких були воістину великими громадянами Франціі.Генеалогіческое древо роду де Ля Кру де Кастрі сходить до XV століття. І жодного з його нащадків не оминула слава, і всі вони жили в гідних обителях, а втім ... А втім, розкажу про жінку. Ми маємо для цього підстави, так як любов, про яку піде мова, змусила битися з подвоєною силою серце літературного генія. Романтичне натхнення і моральність не завжди ладнають один з одним, але що з того, якщо мова йде про шедевр?

Portrait d'Armand-Charles-Augustin de La Croix de Castries, Comte de Charlus, fils de Charles-Eugène-Gabriel de La Croix de Castries.

Portrait à la plume de Charles-Eugène-Gabriel de La Croix de Castries, probablement autour de 1765

У 1816 році відбулося весілля Ежена-Еркюля де Кастрі, який стане ще генералом, зараз він маркіз, але в майбутньому - герцог; він одружився на Генріетте де Майї, дочки герцога де Майї, наділеною незвичайною красою і гордою поставою. Філарет Шасла накидав з неї досить цікавий портрет: «Особа подовжене і благородне, профіль швидше романський, ніж грецька, вогняні волосся на високому білому лобі, вона буквально затьмарювала яскраве світло свічок ...» Як би там не було, маркіза де Кастрі подобалася суспільству письменників і артистів, чого не можна було сказати про її чоловіка.

У 1819 році їх шлюб розпадається У 1819 році їх шлюб розпадається. Однак це не особливо їх засмучує. Пані де Кастрі переживає глибоку пристрасть, яку вона збереже на все життя, пристрасть до принцу Віктору де Меттерниху, синові канцлера Австрії, пристрасть розділену, яка буде коштувати молодій жінці її репутації, що їй, правда, було глибоко байдуже, але любов ця закінчиться в 1829 році зі смертю принца. З цього часу маркіза веде вільне життя в своєму чудовому особняку на вулиці де Гренель, де вона приймає самі блискучі уми столиці.

Однак одного з них їй явно не вистачає. І тому в липні 1831 року Оноре де Бальзак, який проживає в маленькому замку де Саші в Турині, отримує її лист, підписаний англійським псевдонімом. Його невідома кореспондентка говорить про те, як високо вона оцінила його твори, висловлюючи свої зауваження з приводу моральності його персонажів.

Зачеплений за живе, Бальзак відповідає їй і у відповідь отримує запрошення, підписане на цей раз справжнім ім'ям дами Зачеплений за живе, Бальзак відповідає їй і у відповідь отримує запрошення, підписане на цей раз справжнім ім'ям дами. І ось він уже на вулиці де Гренель, засліплений «величними фронтонами цього патриціанського будинку». Але ще більше він засліплений господинею, яка, подібно до пані Рекамье, любить приймати гостей, розтягнувшись в шезлонгу. Потрібно сказати, це не малювання: пані де Кастрі впала з коня і пошкодила хребет, що, однак, зовсім не позбавило її грації.

Потрібно сказати, це не малювання: пані де Кастрі впала з коня і пошкодила хребет, що, однак, зовсім не позбавило її грації

Оноре де Бальзак
В оточенні молодої жінки Бальзак зустрічає цілий букет легітимістів: герцог де Майї, батько Генрієтти, герцог Фітц-Джеймс, її дядько; і, сам того не усвідомлюючи, він переймається поглядами тих, кого відвідує. Прийшовши одного разу, він буде приходити сюди щовечора. Не отримавши, однак, нічого, щоб стримати свій запал, крім білої ручки, простягнутою для поцілунку.

Не отримавши, однак, нічого, щоб стримати свій запал, крім білої ручки, простягнутою для поцілунку

Маркіза де Кастрі

Маркіза де Кастрі

Бо він, справді, підкорений. І влітку 1832 року, який коли пані де Кастрі їде в Екс-ле-Бен, він вирішує відправитися за нею. «Преображення романіста було дуже значним, - пише Еміль Енріо. - Він став справжнім денді, зайнятим своєю персоною і розбірливим в одязі. Він придбав кабріолет, оселився на вулиці Кассіні в розкішній квартирі, зі смаком обставленій меблями, прикрашеної китайськими килимами, рідкісними полотнами, предметами мистецтва і всякими дрібничками ».

Оноре де Бальзак
Дні, проведені в Ексі, були для нього справжнім раєм. Бальзак шалено закоханий, що, втім, не заважає йому працювати, не покладаючи рук, з 5 години ранку до 5 години вечора, з'їдаючи лише одне яйце і випиваючи чашку чорної кави. Але все вечора в його розпорядженні, і він проробляє разом зі своєю спокусником чудові прогулянки на озері. І, здається, під час однієї з таких прогулянок пані де Кастрі дозволила нарешті себе поцілувати.

І, здається, під час однієї з таких прогулянок пані де Кастрі дозволила нарешті себе поцілувати

Вона зробила промах, так як Бальзак захоче більшого. Він напише про це своїй подрузі Зюльма Каро: «Я приїхав за малим і за багатьма. За багатьма, тому що я бачу витончену і вишукану натуру; за малим, тому що ніколи не буду любимо. Це найтонший тип жінки ... але чи може бути, щоб всі ці прекрасні манери не відображали справжніх душевних якостей? »

»

Тим часом пані де Кастрі вирішує виїхати в Італію в компанії свого дядька Фітц - Джеймса. Вона запрошує Бальзака піти за нею і романіст, як зазвичай, без гроша в кишені, пише «Сільського лікаря» за три дні і три ночі. І вони в дорозі!

Бальзак. Ескіз Давида д'Анжера

На жаль, для Бальзака, це подорож закінчується в Женеві. Що ж сталося? По правді кажучи, нічого про це невідомо, однак пізніше Бальзак скаже пані Ганської, з якої він вже переписується, що покинув Женеву «розчарований, засмучений, проклинаючи все, ненавидячи жінок».

По правді кажучи, нічого про це невідомо, однак пізніше Бальзак скаже пані Ганської, з якої він вже переписується, що покинув Женеву «розчарований, засмучений, проклинаючи все, ненавидячи жінок»

Слідуючи припущенням і виходячи з тексту роману, який буде навіяний цим невдалим пригодою, можна припустити, що, пообіцявши дуже багато, красуня маркіза схаменулася і рішучим чином відмовила письменникові. Чудова, але невидана сторінка, знайдена Емілем Енріо, проливає світло на всю цю історію:

«Ось і кінець моєї жахливої історії! Історії людини, який протягом декількох місяців насолоджувався природою і грівся під ласкавими променями сонця цієї багатющої країни і який повністю осліп ... Кілька місяців насолоди, а потім - нічого! Для чого ж треба було дарувати мені стільки радості? Для чого протягом декількох днів треба було кликати мене своїм коханим, а потім вирвати у мене це звання, найдорожче моєму серцю ... І все це вона підтвердила поцілунком, цим солодким і чистим обіцянкою. Поцілунком, який ніколи не зітреться. Як вона могла так брехати? Дуже навіть просто. Ще вчора я був для неї всім, а сьогодні я для неї ніщо ... »

Два роки по тому Бальзак дасть волю своїм бажанням помститися, написавши і опублікував «Герцогиню де Ланже», де, як відомо, розповідається про кокетці, що відмовляє людині, в якому вона навмисно розпалила вогонь любові
Два роки по тому Бальзак дасть волю своїм бажанням помститися, написавши і опублікував «Герцогиню де Ланже», де, як відомо, розповідається про кокетці, що відмовляє людині, в якому вона навмисно розпалила вогонь любові ... Природно, весь Париж легко дізнався в рисах героїні герцогиню де Кастрі. Але душа останньої не була настільки низькою, як то здалося закоханому письменнику, бо вона не переставала писати йому і не бажала рвати з ним дружні стосунки.

Але душа останньої не була настільки низькою, як то здалося закоханому письменнику, бо вона не переставала писати йому і не бажала рвати з ним дружні стосунки

акведук подає воду з каналу в сади замку

Альфред де Мюссе і Сент-Бев також виявилися на жертовному вівтарі, який пані де Кастрі спорудила в своєму серці для принца Віктора де Меттерніха, її єдиною і справжнього кохання ...

Альфред де Мюссе і Сент-Бев також виявилися на жертовному вівтарі, який пані де Кастрі спорудила в своєму серці для принца Віктора де Меттерніха, її єдиною і справжнього кохання

Але залишу легку тінь герцогині і повернуся до великим і могутнім де Кастрі. Маєток було придбано в 1495 році Гійомом де Ла Круа, який з цієї нагоди взяв титул барона де Кастрі. Він був тоді губернатором Монпельє. Його син Жак побудував замок на руїнах старої середньовічної споруди, але, починаючи з наступного століття, замку наноситься серйозної шкоди через герцога Роана, глави протестантів.

Metternich

в замку часто влаштовують вистави та різні перфоменси

Збиток був швидко усунутий: Рене Гаспар, який відзначився під час тридцятирічної війни, засновує на місці свого маєтку маркграфство. Тоді ж він призводить до належного вигляду свій замок, замовляє будівництво величезних сходів, робить малюнок нового парку і доручає Ріці, який керував будівництвом Південного каналу, побудувати акведук, який би давав вологу його садам.


Його син, Жозеф-Франсуа, одружується на племінниці пані де Монтеспан, дивовижною молодій жінці, з якою Сен-Сімон накидав живий портрет:

Його син, Жозеф-Франсуа, одружується на племінниці пані де Монтеспан, дивовижною молодій жінці, з якою Сен-Сімон накидав живий портрет:

Бальзак на початку 40-х років. гравюра Дюжарден
«Пані де Кастрі лише частково нагадувала жінку, представляючи собою щось на зразок зіпсованого печива, зовсім крихітного, але добре пропеченого: ні фігури, ні шийки, ні підборіддя; жахлива потвора з вічно стурбованим і здивованим виглядом; і разом з тим її обличчя світилося розумом, який вона не намагалася приховати. Вона знала все: історію, філософію, математику, мертві мови, і іноді навіть здавалося, що вона вміє говорити на них краще, ніж на французькому; але її мова була правильною, енергійної, велемовно, граціозною, навіть коли вона стосувалася буденних речей. Люб'язна, кумедна, весела, серйозна, вся для всіх, чарівна, коли хотіла сподобатися, жартівлива, що володіє тонким гумором, вона завжди зносила насмішки, але ніколи їх не забувала ... Вона вважала свій шлюб дуже вдалим і відчувала до свого чоловіка дружні почуття; вона дала йому все, чим володіла, і пишалася їм більше, ніж собою. Їй відповідали взаємністю, увагою і глибокою повагою ».

Їй відповідали взаємністю, увагою і глибокою повагою »

Який портрет вийшов з-під гострого пера творця мемуарів! Який портрет вийшов з-під гострого пера творця мемуарів

На жаль, вона вмирає зовсім молодий, і її обожнюваний чоловік одружується з дочкою герцога де Левіса. Вони стануть батьками сміливого солдата, одного з найбільших і відданих людей королівства: Шарля-Ежена-Габріеля де Кастрі, який, одружившись в 16 років на внучатою племінницею кардинала де Флері, отримає блискучу можливість стати наймолодшим генерал - лейтенантом, наймолодшим шевальє дю Сент-Еспрі і одним з наймолодших стратегів Франції.

Кастрі - маркіз де Кастрі, барон де Лангедок (, граф де Шарлю, барон де Кастельно і Монжюве, сеньйор де Лапрадель-Пюїйоран і лезіньян, маршал Франції (1783 рік).

Йому буде всього тридцять два, коли він здобуде перемогу в Клотеркампе і стане свідком смерті шевальє д'Асса, свого юного сусіда, чий замок можна побачити з тераси замка Кастрі. Будучи міністром морського флоту при Людовіку XVI з 1780 по 1787 рік, він стане натхненником великої експедиції під командуванням адмірала де Грасса, яка завершиться битвою в Йорктауне і перемогою Сполучених Штатів над Англією.

замок всередині однойменної комуни

https://www.amischateaudecastries.fr/histoire/

fr/histoire/

Серія повідомлень " Замки Франції №2 (Е, І, Ж, З, К, Л, М) ":

Частина 1 - замки Франції: Лурмарен (Ch & # 226; teau de Lourmarin)
Частина 2 - Замки Франції: Мон-Сен-Мішель (Mont Saint-Michel)
...
Частина 43 - ЗамкіФранціі: Ментон-Сен-Бернар (Ch & # 226; teau deMenthon-Saint-Bernard)
Частина 44 - Замки Франції: Монтрезор (Ch & # 226; teau de Montr & # 233; sor)
Частина 45 - Замки Франції: Кастрі (Ch & # 226; teau de Castries)
Частина 46 - Замки Франції: Міландо (Ch & # 226; teau des Milandes)
Частина 47 - Замки Франції: Монтрей-Беллі (Ch & # 226; teau de Montreuil-Bellay)
Частина 48 - Замки Франції: Міландо (Ch & # 226; teau des Milandes) і незрівнянна Жозефіна Бейкер
Частина 49 - Замки Франції: Ланже (Сh & # 226; teau de Langeais)
Частина 50 - Замки Франції: Мортон (Ch & # 226; teau de la Marthonie)

Реальний це персонаж Парижа 1830х?
Хто ж насправді ця герцогиня?
Що відомо про її життя і любові, за що її засудило суспільство?
Романтичне натхнення і моральність не завжди ладнають один з одним, але що з того, якщо мова йде про шедевр?
Але чи може бути, щоб всі ці прекрасні манери не відображали справжніх душевних якостей?
Що ж сталося?
Для чого ж треба було дарувати мені стільки радості?
Як вона могла так брехати?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.