Навигация
Реклама
Реклама

Історія комп'ютерів Правец

Початок розвитку болгарських мікрокомп'ютерів розпочався у 1979 році. Оригінальні моделі (IMCO - IMCO - абревіатура індивідуального мікрокомп'ютера) були розроблені та виготовлені Інститутом технічної кібернетики та робототехніки Болгарської академії наук у 1980 році лише в 3 примірниках. У 1981 році було виготовлено більше 50 штук IMCO-1 . Після їх гарного прийому користувачами, які вважають їх легко працювати, в 1982 році другий ПК IMCO-2 , на базі якого виробництво 8-бітових комп'ютерів серії «Правец» розпочалося серійне виробництво наступного року. У 1984 році було розпочато виробництво професійних комп'ютерів із серії «Правец», комп'ютери з серії «Правец» називаються містом Тодором Живковим - Правцем, де побудований завод.

Перша міжнародна передача IMCO відбулася на Міжнародному симпозіумі робототехніки в Лондоні, а IMCO керувала болгарською робототехнікою - RBKO-01. Управління роботом через мікрокомп'ютер було надзвичайно вражаючим навіть для американських і японських фахівців, які раніше використовували міні-ЕОМ, а рішення, запропоноване Болгарією, коштувало в десять разів менше і було значно простіше у використанні.

Після неймовірного успіху Росії IMCO-1 У 1982 році була створена його складна версія IMCO-2 і почав виробництво (з незначними змінами) на заводі "Приботіко" в місті Правец під торговою назвою Правець-82 . Після короткої паузи в 1985 році почалося швидке створення нових моделей комп'ютерів з серії Правец. Виробництво комп'ютерів стабілізується і здійснюється повністю в спеціально створеному Мікропроцесорному технологічному комплексі в Правці, з якого Болгарія починає експортувати значну частину своєї продукції для країн РЕВ і, зокрема, СРСР. Виробничі потужності компанії KMT Pravets передбачають до 100 000 комп'ютерів на рік, але ця потужність ніколи не була досягнута. Найбільший пік у виробництві - коли Болгарія виробляє 40% комп'ютерів, що використовуються в країнах соціалістичного блоку (60 тис. Комп'ютерів на рік), тоді як більше 300 тис. Робітників задіяні в електронній промисловості, а обсяг виробництва складає $ 13,3 млрд. / рік (8 млрд. руб.). Встановлюється ряд периферійних заводів, таких як ДЗУ - Стара Загора, ЛАМ - Пазарджик, ППЛ - Пловдив, аналітичний завод в Михайловграді (Монтана). Завдяки цьому буму виробництва, у 1980-х роках, Болгарія посідає третє місце у світі за виробництвом та використанням електронних пристроїв на душу населення. Крім того, більша частина електроніки, що використовується російською космічною програмою, також є болгарською (наприклад, автоматична посадка російського космічного човника), що також ставить Болгарію на третє місце у світі на основі розроблених космічних програм (після СРСР і США).

Створення комп'ютерних аналогів для великих компаній стало тенденцією у 1980-х роках, Болгарія не піддалася економікам Сінгапуру, Тайваню та Південної Кореї. У ці роки це було питання престижу, що будь-яка більш серйозна економіка буде виробляти аналоги Apple або IBM.

В основному комп'ютери Правця вироблялися в КМТ - Правець (Мікропроцесорний технологічний комплекс Правец), а також в Болгарській академії наук. Майже всі моделі Правец 8 ( IMCO-1 , IMCO-2 , Правец 82 , Правец 8М , Правець 8А , Правец 8Е , Правец 8С , Правец 8С , Правец 8VC) повністю сумісні з архітектурою Apple II. Тільки Правец 8Д заснований на Оріон Атмос. Комп'ютери з серії Правець 16 (Правец 16, Правець 16А, Правець 16Х, Правец 16ЕС) на базі IBM PC.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.