Навигация
Реклама
Реклама

Прогулянка по Сієні і Пізі

Початок подорожі: Початок подорожі:   Венеція - місто на воді   Хочеться нормальної російської їжі   Візит в мертве місто   Всі дороги ведуть до Риму   Сиенский «зоопарк»   Сієна, можливо, не так знаменита, як Венеція, Флоренція або Неаполь, але вона самобутня і має свою унікальну родзинку

Венеція - місто на воді

Хочеться нормальної російської їжі

Візит в мертве місто

Всі дороги ведуть до Риму

Сиенский «зоопарк»

Сієна, можливо, не так знаменита, як Венеція, Флоренція або Неаполь, але вона самобутня і має свою унікальну родзинку. З боку може здатися, що її мешканці живуть в якійсь віртуальній комп'ютерній грі. Справа в тому, що місто розділене на 17 контрад (кварталів). У кожної з них свої закони, кордони, органи самоврядування, церква і святі покровителі і навіть символи держави - герб, прапор, кольору.

Крім того, кожна контрада носить ім'я якоїсь тварини: равлик, дельфін, жираф, носоріг, дикобраз, пантера, дракон, єдиноріг, сова, черепаха, баран, гусак, орел, слон, вовчиця, гусениця, раковина.

Деякі контрад перебувають у дружніх стосунках, інші - непримиренні вороги. Цей устої зберігся в Сієні ще з Середньовіччя.

Переможця визначає кінь

Особливо яскраво суперництво контрад можна спостерігати під час Паліо - популярного сиенского свята, який так приваблює туристів з усього світу. Він проходить двічі на рік - 2 липня і 16 серпня. На жаль, ми не потрапили на саме свято, тому знаємо про нього лише зі слів екскурсовода.

Паліо - це кінні скачки. Вони проходять на центральній площі міста - Пьяцца дель Кампо, попередньо засипаній товстим шаром піску. Учасники готуються до цього заходу заздалегідь: шиють старовинні костюми, придумують оригінальні танці і кричалки, довго репетирують, замовляють жокеїв з Сардинії.

З 17 контрад в бігах 2 липня беруть участь тільки 10, решта сім змагаються 16 серпня. На фасаді Палацу Коммунале вивішують прапори і герби контрад. Перед забігом на площі відбувається традиційний ритуал - хода представників контрад в середньовічних костюмах, виступи барабанщиків і танцюристів.

Коли напруга глядачів і учасників сягає апогею, починаються змагання. Дистанцію в один кілометр (три кола по площі) наїзники долають за 90 секунд. Вони не використовують сідла, а батогом шмагають не тільки коней, але і суперників. Вершникам дозволено штовхатися і навіть скидати один одного з коней. Однак учасникам не варто порушувати правила Паліо. В іншому випадку контрада, яку вони представляють, буде відлучена від скачок на кілька років. А це найстрашніше покарання для городян.

Переможцем стає контрада, чий кінь (навіть без наїзника) прийшов першим до фінішу. Тварина в даному випадку набагато важливіше людини. Лідер перегонів стає національним героєм, а його контрада - найкрутішою в місті. А ось завершити гонку другим (не останнім!) Вважається страшним ганьбою.

Після забігу в Сієні починаються святкові гуляння, які тривають всю ніч. Жителі міста, близько половини населення якого студенти, вшановують переможця і висміюють програв.

На сьогоднішній день лідером першості є контрада Гусь - 66 перемог в Паліо, менше всіх - у Пантери (29 перемог).

Історичний центр

Площа Пьяцца дель Кампо - улюблене місце відпочинку туристів і місцевої молоді. Тут багато кафе, ресторанів, магазинів і торгових лавок. З цією площею пов'язана ще одна прикмета. Якщо посидіти на ній і загадати заповітне бажання, то воно обов'язково здійсниться. Що ми і зробили, покуштувавши заодно ароматного сиенского морозива.

Головною визначною пам'яткою центральної площі Сієни є Палац Пуббліко, або Палаццо Коммунале, в якому зараз знаходиться міська ратуша, музей і театр. До нього примикає Торре дель Манджа ( «вежа ненажери»). Таке веселе назву їй дали жителі міста. Справа в тому, що її перший доглядач Джованні ді Балдучо любив смачно поїсти і не шкодував грошей на цю свою слабкість. Вежа була символом могутності, величі і незалежності середньовічної Сієни.

А навпроти неї розташований фонтан «Джерело радості».

Особливою пам'яткою і гордістю міста є Сиенский Кафедральний собор (Дуомо). Створення храму було присвячено Успінню Пресвятої Діви Марії. За ним можна побачити ще одну культову споруду - Баптистерій. У центрі нього знаходиться скульптура Іоана Хрестителя.

Звичайно, одного дня недостатньо, щоб подивитися всі визначні пам'ятки Сієни, але у нас вояж, і нам потрібно було їхати далі.

Місто з падаючою вежею

В цей же день ми відвідали ще один відомий італійський містечко - Пізу. Правда, приїхали ми туди вже ближче до вечора, коли сонце хилилося до горизонту, і жінка-гід явно поспішала додому, тому екскурсія вийшла короткою і зім'ятою.

На порожній автостоянці наш автобус відразу оточили темношкірі торговці, нав'язливо пропонуючи купити непотрібні дрібнички «задарма! Задарма! ».

Шлях до історичного центру в незнайомому місті видався довгим і нудним.

Нарешті ми вийшли на легко впізнавану туристами площа Чудес. Саме тут знаходиться всесвітньо відомий архітектурний ансамбль Пізи: Баптистерій Сан Джованні, що виглядає з-за нього падаюча вежа, яка є дзвіницею церк ві Святого Павла алл'Орта - Пізанського Кафедрального собору, розташованого поруч.

Навколо площі збереглися фрагменти кріпосної стіни з двома вежами - Санта-Марія і дель Леоне, яку охороняє зверху скульптура грізного лева з роззявленою пащею.

А за стіною знаходиться крите старовинне кладовище Кампосанто. Тут зібрана унікальна колекція античної скульптури і фресок.

Таке сусідство архітектурних споруд не випадково, а дуже символічно. Баптистерій уособлює народження, церква - життя, а цвинтар - смерть.

Уздовж по набережній

По дорозі до набережної ми проходимо повз величезної кількості прекрасних палаців, церков і веж.

Робимо невелику зупинку на площі Кавальєрі, де розташований Лицарський палац (каровать). Зараз в ньому розміщується Вища нормальна школа - державний освітній заклад.

Поруч з нею знаходиться церква Святого Стефана, а з іншого боку - Палац Часів.

З берега відкривається приголомшливий вид на річку Арно, граціозний міст Меццо (довжиною майже 90 метрів) і преторіанської палац, в якому зараз знаходиться міська бібліотека, з Часовий вежею.

А якщо подивитися направо, то можна побачити прекрасну будівлю церкви Святої Марії справі Спина, побудоване в готичному стилі. Правда, розташування біля самої річки виявилося не найвдалішим для храму. Його вже неодноразово затоплювало під час повені.

Кам'яні джунглі

Міста Італії зазвичай оточені парками і садами і потопають у зелені, проте на вулицях деяких історичних центрів практично немає насаджень, навіть газонів. Тому жителі часто прикрашають вікна і балкони квітучими рослинами, а іноді виносять до вхідних дверей горщики і відра з зеленню. Дерева ж можна побачити лише в затишних внутрішніх двориках.

Особливо нас вразило незвичайне рослина - пурпурна бугенвиллея. Здалеку здається, що дерево всипане яскравими бузковими квітами. Насправді це листя, в центрі яких знаходяться суцвіття - маленькі, непоказні жовті квіточки.

Незважаючи на відсутність газонів, в Італії ми часто зустрічали прогулюються людей з собаками. Можливо, це не місцеві жителі, а туристи. Всупереч думці, що склалася, все чотириногі вихованці гуляли без намордників, правда, на повідках. Крім того, за всю поїздку ми не побачили жодної бродячої псини!

Продовження подорожі:

Чим запам'яталася Флоренція

Найромантичніше місто

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.