Навигация
Реклама
Реклама

Як добре заробити в круїзі

На круїзному лайнері можна непогано заробити

Шукаємо адекватне агентство

Перший крок - пошук підходящої української крюїнговою компанії (рекрутингового агентства, що підбирає обслуговуючий персонал або моряків для морських судів). Такі є майже у всіх найбільших містах країни. Контакти можна знайти в інтернеті (заодно добре б почитати коментарі на форумах про обрану фірму, щоб не напоротися на ошуканців).

"Все агентства беруть гроші за послуги зі збирання та оформлення документів. У одних ці" збори "проходять легально через банк, у інших - напівофіційно. Перевірені і добре зарекомендували себе крюингу просять оплатити свої послуги тільки після підписання здобувачем контракту на працевлаштування", - поділився своїм досвідом Сергій Жильцов з Одеси, який відпрацював за кількома контрактами в якості бармена в різних судновласницькі компаніях.

_02_11

_03_04

Повторюємо англійська і готуємося до інтерв'ю

Зазвичай роботу пропонують на лайнерах, які ходять в круїзи по Середземному або Карибському морях, Атлантиці, Індійського океану. Обслуговуючий персонал живе на кораблі безкоштовно, його забезпечують триразовим харчуванням і медстраховкою. Але врахуйте, що найчастіше ця робота без вихідних і по 10-12 годин на добу.

"В першу чергу претендент повинен заповнити резюме англійською мовою на нашому сайті, вказати освіту, досвід і обов'язки на останньому місці роботи. Також до анкети найкраще прикріпити копію диплома про освіту, закордонного паспорта і рекомендацій, що підтверджують досвід. Основні вимоги до кандидатів: вік від 20 років, середню спеціальну або вищу освіту, приємна і доглянута зовнішність, хороша фізична форма, комунікабельність, досвід роботи по обраній посаді від року і, найголовніше, - гарна англійська. Знання вто ого європейського мови тільки вітається. Такі претенденти можуть претендувати на більш високу посаду і зарплату, - говорить директор рекрутингового агентства Worldof Seamen Group Ганна Алексєєва. - Усім відповідним кандидатам призначають співбесіду, яке проходить на англійському. Перше питання: "Навіщо вам ця робота?" . відповіді в дусі "Хочу подивитися світ" або "Познайомитися з новими людьми" відразу бракуємо - це несерйозно. Кращі відповіді: "Хочу отримати новий досвід роботи" і "Потрібна хороша зарплата і матеріальна стабільність".

Оформляємо документи і чекаємо

Людини, який пройшов співбесіду, реєструють в списках рекрутингового агентства, і коли підійде його черга виходити в рейс, то від компанії судновласника прийде контракт і інші документи для підписання. У контракті повинні бути чітко вказані посада, назва судна, сума окладу, соцпільги, назва порту, дата відправлення і термін роботи.

Чекати контракту доводиться 1-3 місяці. За цей час претендент повинен оформити морської сертифікат: щоб його отримати, треба звернутися в будь-який центр підготовки моряків (є в кожному порту). Там за 2-3 дня і приблизно за 400 грн вам дадуть базові знання та навички безпеки на воді. "Для роботодавця морського сертифіката досить, але посольства при видачі візи і українська митниця вимагають ще і паспорт моряка. Його можна отримати, пред'явивши морської сертифікат в капітаном будь-якого порту і написавши заяву про отримання паспорта. На оформлення піде кілька днів і 230-600 грн ( в залежності від міста). Також необхідно буде отримати довідку про несудимість ", - розповіли нам в одеському крюингу" Джоб Круїз Шип ".

Додаткові витрати. Найчастіше компанії судновласників розташовуються в Європі або Америці. Тому треба бути готовим до того, що і порт відправки в круїз буде за кордоном. Європейські компанії завжди оплачують працівникам дорогу до порту і назад, а ось американські - тільки в одну сторону (а так як порт може перебувати в будь-якій частині світу, то за квиток в один кінець можна віддати і 2, і 10 тис. Грн). Практично завжди для виїзду за кордон в країну, де працівник сяде на корабель, потрібна віза, яку потрібно оформляти за свій рахунок. Після посадки на лайнер співробітник отримує картку-посвідчення члена екіпажу корабля. Завдяки їй він зможе вільно і без візи сходити на берег в кожній країні, де зупиняється лайнер.

Скільки коштує отримати роботу

"У нашому офісі після підписання контракту людина повинна заплатити 1200 грн за працевлаштування. Ми купуємо квитки на літак до порту посадки на лайнер і назад і оформляємо всі документи для виїзду і отримання візи. Далі з повним пакетом документів відправляємо здобувача в візовий центр. Віза робиться за 7-10 днів. за цей час людина повинна пройти медкомісію в одній з клінік, що займаються профвідбору моряків. Вартість такої медкомісії - від 350 до 600 грн в залежності від міста ", - пояснила Анна Алексєєва. Якщо у візі раптом відмовлять (що буває дуже рідко), то здобувачеві повернуть гроші за працевлаштування або будуть шукати роботу на лайнері, посадка на який буде проходити в іншій країні.

Крім плати за працевлаштування, новоспечений працівник повинен віддати рекрутингової агенції половину місячного окладу, прописаного в контракті. Оплата проходить офіційно, через банк, і зазвичай становить від 4000 до 8000 грн. Людина платить рекрутеру за консультації, підготовку та оформлення документів на виїзд, представницькі та кур'єрські послуги.

У підсумку виходить, що від відсилання резюме до вильоту на місце роботи проходить 2-4 місяці, а витрати складають в середньому від 8000 до 11 500 грн. Практично всі турботи про оформлення документів, крім отримання морського сертифіката, паспорта моряка, довідки про несудимість і медкомісії бере на себе агентство.

_01_66

Чи можна заощадити

Є крюингу, де людина не повинна нічого платити. "Люди у нас проходять відбір у три етапи. Перший - заповнення спеціальної форми-анкети на нашому сайті з прикріпленням копії українського і закордонного паспортів і рекомендацій. Якщо людина підходить, ми запрошуємо його приїхати в Одесу на другий етап - співбесіда англійською. Якщо все добре, його чекає фінальна співбесіда з представником компанії роботодавця по скайпу. 95-97% кандидатів, які дійшли до цього етапу, отримують роботу ", - розповіла заступник директора крюїнговою компанії" Джоб Круїз Шип "Аліса Казакова.

НЮАНСИ З ДОКУМЕНТАМИ. Роботи доводиться чекати від 2 до 6 місяців - багато претендентів. Якщо компанія-роботодавець європейська, то працівникові надсилають контракт, і він його підписує до поїздки. Якщо ж фірма американська, то йому надсилають так зване трудове лист, за яким він проходить на лайнері тримісячний випробувальний термін. Якщо здобувач його пройде, то підпише контракт вже на судні, якщо немає - його відправлять додому за свій рахунок. Як тільки від роботодавця приходить контракт або трудове лист, людині потрібно самому оформити всі необхідні документи. У крюингу людини інструктують перед проходженням інтерв'ю в посольстві. Від моменту заповнення анкети до відправки в круїз проходить 3-6 місяців і витрачається 8-11 тис. Грн при співпраці з американською компанією і 2,5-3 тис. Грн - з європейської. У будь-якому випадку доведеться побігати для оформлення паперів.

Закони для працівників на лайнері

Харчування і відпочинок - окремо від пасажирів.

Шопінг на судні і на суші - тільки в вільні години.

Зарплата - налічнимів доларах.

Клієнт завжди правий - в разі конфліктів потрібно відразу викликати начальство.

За скандали і бійки між персоналом - звільнення.

Спиртне у вільний час - не більше 0,5 л пива або пару келихів вина. Що прийшли
на роботу п'яними або з похмілля відразу звільняють.

Особистий досвід

Юлія Іващенко, 24 роки, м Донецьк :

"Ще в інституті я мріяла працювати в готельному або туристичному бізнесі і подорожувати. Після закінчення вузу поїхала на двомісячне стажування турагентом в Єгипет , Потім відпрацювала сезон на ресепшне в турецькому готелі.

Після цього вирішила влаштуватися на круїзний лайнер. Подзвонила в рекрутингове агентство, заповнила резюме, відіслала його разом з необхідними документами. Мені запропонували роботу продавцем екскурсій в екскурсійному бюро на судні. Я з радістю вхопилася за таку можливість. Вже через тиждень мене запросили на співбесіду в Київ , Потім було інтерв'ю з представником роботодавця з Італії на англійській та німецькій.

Контракт прийшов несподівано швидко - через чотири дні. Я підписала його, заплатила 1200 грн за працевлаштування і кинулася оформляти морської сертифікат і проходити медкомісію, адже через три тижні мені вже треба було виходити в рейс. Паспорт моряка і віза мені не знадобилися - сісти на борт судна я повинна була в Петербурзі. Заплатила половину майбутнього окладу за послуги агентству (близько 4500 грн). Купила квитки на літак до Пітера - ці гроші компанія мені повернула з першої ж зарплатою.

Спочатку я працювала на лайнері, який здійснював круїзи уздовж прибалтійського і скандинавського узбереж. Лайнер був величезним: на борту було близько 1000 чоловік персоналу на 3500-4500 пасажирів! Мене чекала тижневе стажування, а потім - повноцінна робота. Графік роботи - з 8 ранку до 12 дня, потім три години перерви і знову робота з 15 до 22 годин. І так кожного дня. Моїм завданням було продавати пасажирам якомога більше екскурсій в містах, де зупинявся лайнер, і відповідати на всі їхні запитання. Ще ми супроводжували пасажирів на всіх екскурсіях і потім стежили, щоб вони вчасно і всі повернулися на борт. До зарплати в кінці місяця додавали відсоток від продажів, так що в середньому я заробляла $ 1450-1550.

Через два з половиною місяці після початку роботи лайнер відправили на плановий ремонт, а мене - на інше судно, яке подорожувало по Середземному морю і до Канарських островів.

За дев'ять місяців контракту я побувала в 22 країнах: в Норвегії, Росії, Італії, Іспанії ... Крім величезного досвіду на лайнері, я знайшла свою любов: познайомилася зі своїм чоловіком. Він - македонець, працював круп'є. Після повернення з рейсу цієї весни ми відразу одружилися. А скоро ми разом вирушимо в другій рейс ".

Читайте також: Які професії в Україні вважаються завидними

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Перше питання: "Навіщо вам ця робота?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.