Навигация
Реклама
Реклама

Таксим і околиці: рояль на барикадах

  1. Таксим і околиці: рояль на барикадах
  2. Прісоедінятесь до спільнот газети в соціальних мережах: «Цілком таємно» в Facebook , ВКонтакте , Twitter

Таксим і околиці: рояль на барикадах

Спеціальний кореспондент «Совершенно секретно» Юрій Васильєв продовжує серію матеріалів з центру Стамбула .

... До газу, воді і світла чесно готувалися всі. До газу - сльозоточивому, до води - з брандспойтів, до світла - як невід'ємної частини світлошумових гранат.

Під вечір на площу Таксим разом з неминучими торговцями вуличної жратва - варварської і шалено смачною - з'явилися маски і каски. Штурмові машини поліції вишикувалися праворуч від барикади, що перегороджує вхід в парк - ні від чого нікого не рятує, якщо підійти до справи по-справжньому. Народу там, при цьому, зібралося раз в десять більше, ніж днем. Прості істини: Волга впадає в Каспійське море, двічі два - чотири, жителі Стамбула люблять гуляти по історичній вулиці Істікляль до площі Таксим. А потім назад, якщо немає справ, крім вечірньої прогулянки. Справ же на площі Таксим - хоч відбавляй. Незважаючи на те, що влада в черговий раз попередили: очистити в найкоротший термін, самим або за допомогою поліції.

Коли і як зліва від парку Гезі з'явився рояль, толком не зрозумів ніхто. Як звуть худорлявої піаніста, теж ніхто не питав. Пізніше з'ясувалося, через кілька речей: Давіде Мартеллі. «Італієць?» - «Ні, сицилиец», наполегливо уточнює він. Всього-то шоу - він сам так рояль з підсвічуванням і підзвучкою. Здається, головна вимога - відсутність дощу (Мартеллі щойно з Болгарії, де один концерт довелося скасувати). Чи то на тент поки не заробив, то він просто не передбачений концепцією. Під небом - так під небом, чого.
Дощ зривався днем. Дощ був на наступний ранок. Вночі дощу не було. У програмі Давида Мартеллі - імпровізації в дусі паризького і кельнського концертів Кіта Джаррет, Imagine, Let It Be, «Белла Чао» і «Інтернаціонал».

Ефект нереальності того, що відбувається посилився до межі, коли з сусідньої мечеті пролунав заклик на молитву. Стало хорошим тоном аналізувати феномен Таксимо як єдність протилежностей - уболівальників «Бешикташа», «Галатасарая» і «Фенербахче», наприклад - в боротьбі з клерикалізацією турецького суспільства. Але щось підказує, що в цьому випадку краще заткнутися і послухати, як це буває на практиці. Точніше, як це повинно бути - в атмосфері вільної ненасильницької конкуренції:

Що сталося далі, мало хто помітив. Факт в тому, що рояль разом з Мартеллі раптом матеріалізувався на майданчику перед барикадою. Аудиторія - вся площа Таксим, до півночі заповнена десь на три чверті. Штурму не було, за що дякую всім. І в першу чергу - піаністу, як впевнені на Таксимо.

[gallery]

Рояль на барикаді - ще один потужний медійний символ подій на площі Таксим, поряд з респіраторами та окулярами проти газу. Якщо Таксим переможе, у турецького народу буде свій особистий Ван Кліберн. Чи не найвідоміший зарубіжний піаніст, ненароком відвантажив країні перебування трошки її - країни, тобто - новітній національній історії.

І - так, можна сміятися, обурюватися і шукати ворогів з-за кордону, але все те, що може обвалити уряд, сталося саме через парку Гізе. Не стільки з екологічних - привіт Химкинскому лісі, на багато порядків більшого, ніж пара десятків дерев в центрі Стамбула, - скільки з естетичних причин. Доведено Таксимо, незалежно від результату.

А результат - вже скоро. Втомилися все. Особливо поліцейські, які чергову ніч спали в буквальному сенсі на тротуарах. Навіть без наметів: чи то не подбали, то чи не положено.

фото автора

* * *

Прісоедінятесь до спільнот газети в соціальних мережах: «Цілком таємно» в Facebook , ВКонтакте , Twitter


«Італієць?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.