Навигация
Реклама
Реклама

Супутні товари: Індонезійська батік: Статті про туризм

Про індонезійський батік можна розповідати нескінченно. Це стало національним промислом Індонезії. Кожен острів, район і навіть місто має свій неповторний малюнок. У Джогже (Джокьякарта) на вулиці Маліоборо є невеликий музей батика під відкритим небом.

У Джогже (Джокьякарта) на вулиці Маліоборо є невеликий музей батика під відкритим небом

Зразки малюнків на тканини з назвою і коротким поясненням. Це можна порівняти з піснею в фарбах. Скрізь своя мелодія, всюди свої слова. Те, що для туриста є просто красиво розписаної тканиною, для індонезійця має свій сакральний сенс. Але мистецтво батика не обмежується плательной тканиною. Воно було доведено до досконалості. У Джогже є чимало картинних галерей. Є школи, де вчать техніці розпису тканин і створення картин. Про те, що це серйозний вид мистецтва, свідчать професорські звання деяких художників.

Про те, що це серйозний вид мистецтва, свідчать професорські звання деяких художників

Кожен стиль виконання вимагає своїх технічних прийомів. На одні картини фарба накладається руками, і створюються переходи кольорових плям. Потім, спеціальним пристосуванням наноситься лінійний та точковий малюнок. Вищим пілотажем вважається, коли майстер створює картину без використання олівцевих начерків.

Іншим напрямком образотворчого мистецтва є робота з використанням парафіну. Це, мабуть, і є класичний батік. Використання пошарового нанесення фарби на тканину. У процесі фарбування, певні місця малюнка покриваються захисним шаром парафіну, щоб виділити їх на фоні іншого кольору. Це кропітка багатоетапний процес. Але в підсумку виходить шедевр. У всіх галереях є зразок, на якому видно всю послідовність робіт.

Батик в Індонезії настільки популярний, що його можна побачити де завгодно. Це не тільки одяг, але і головні убори, сумки, рюкзаки і, навіть, взуття. Важко уявити предмет, який не був би розписаний в стилі батик.

До ремеслам можна було б віднести ще й роботу з сріблом. З тонкої срібною дроту створюються унікальні шедеври і просто мудрі брошки. Настінні та настільні композиції з улюбленими сюжетами Рамаяни і навколишнього світу. У Джогже є цілий район, де можна придбати вироби зі срібла. Він називається Кота Геде. Чого тут тільки не зустрінеш! Починаючи від масляних світильників, до срібних будівельних касок з хитромудрої карбуванням. Але варто пам'ятати, що деякі вироби можуть бути не повністю срібними - мідна основа покрита сріблом. Зокрема, таким способом виготовляються багато брошки.

Якщо спробувати розібратися в причинно-наслідкових зв'язках і зрозуміти, що ж на що впливає - атмосфера на художників, або художники створюють цю атмосферу. Те схилитися все ж доведеться до того, що тут така атмосфера. Тому що, після відвідування Джокьякарти виникає непереборне бажання творити. Спробуйте і ви відчути це почуття. Ласкаво просимо в Джок'якарта!

Читати спочатку >>> Джокьякарта - місто художників

Опубліковано: 12 Жовтня. 2012 р

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.