Навигация
Реклама
Реклама

Лебединий замок Нойшванштайн у Баварії

  1. Історія замку Нойшванштайн
  2. час справ
  3. Казкове місце
  4. Будівництво в романтизмі
  5. Відомі приміщення замку
  6. Відео про замок Нойшванштайн

Одне з найкрасивіших місць Німеччини - королівський замок Нойшванштайн. Це відображення древнегерманского епосу в камені, втілення наяву легенд з середніх віків, дух двох великих людей - Людвіга Баварського і Ріхарда Вагнера.

Історія замку Нойшванштайн

казковий король

З самого дитинства принц Луї, який мав успадкувати баварський престол, перебував в мріях про середньовічних переказах. У 1861 році йому вдалося побувати на опері «Лоенгрін», створеної знаменитим Ріхардом Вагнером. Опера торкнула юного принца в саме серце, і саме цей сюжет ліг в основу створення майбутнього казкового замку Нойшванштайн.

Народився майбутній Людвіг II в 1845 році в Німфенбург. Всі його дитинство пройшло в не менше казковому замку Хоеншвангау, що ще більше зміцнювала його романтичні мрії. У замку панувала атмосфера середньовічного епосу, розпису відповідали відомим легендам. На початку XIX століття в німецькому мистецтві запановує романтизм, що ще більше підкріплює погляди майбутнього короля. Після сходження на престол в 1864 році Людвіг II переводить під свій контроль Ріхарда Вагнера, тим самим давши йому можливість творити в повну силу своїх можливостей.

час справ

З цього періоду починається період великих звершень. Вагнер створює свої відомі на весь світ опери - Валькірія, Загибель богів, Зігфрід, Золото Рейну, Нюрнберзькі мейстерзінгери, Парсифаль. Король же, зажадавши ще більше зануритися в царство своїх улюблених героїв, починає будівництво своїх чудових замків. Прагнення відчути себе знаменитим лицарем-лебедем Лоенгріном створило архітектурні шедеври всесвітнього рівня.

Всього Людвіг II побудував три замки. Найголовніший з них - Нойшванштайн в Баварії. Саме цей замок за задумом повинен був стати фортецею самого Лоенгріна, а зустрічаються тут всюди символи лебедя тільки підкріплюють це почуття.

Казкове місце

Лебединий замок Нойшванштайн знаходиться в Альпах Баварії, недалеко від озера Шванзее, озера Лебедя. І сама назва замку перекладається як «Лебединий камінь». Коріння благородної птиці ця місцевість несе від імені роду лицарів Швангау, резиденцією яких був замок Шванштайн. Король зніс струмінь будівництво і заклав тут новий замок - Нойшванштайн - Новий Лебединий камінь.

Будівництво в романтизмі

Романтизм XIX століття сильно позначився на вигляді замку, він виглядає, немов узятий з декорацій опер Вагнера. У будівельних роботах брав участь сам король, архітектором же цього замку став Едуард Рідель. За втіленням художніх задумів відповідав Крістіан Янк. Король настільки влився в процес роботи, що їм навіть були привезені замальовки Залу співаків з казкового замку Вартбурга, також є одним з місць дії легендарних опер Вагнера. Точна копія цього залу і була створена в замку.

зал співаків

Будівництво велося за точно продуманим планом. Основний будівельний матеріал - цегла. Зовні німецький замок Нойшванштайн облицьований білою вапнякової плиткою. Технічне оснащення замку було виконано з використанням найсучасніших пристосувань свого часу. Скрізь, де було потрібно, підбивалися водопровід і каналізація. У підвалі замку знаходилася котельна, тепле повітря з якої по трубах доходив до всіх кімнат. Вода поставлялася відразу і в холодному, і гарячому вигляді. Багато з цих технічних дрібниць для своєї епохи були просто революційні.

Відомі приміщення замку

Багато приміщень замку присвячені героям середньовічних сказань. Так зимовий сад присвячений Тангейзеру, Зал співаків - Парсифалю, велика вітальня - лицареві-лебедя Лоенгріну. Казкову атмосферу створюють і розписи на стінах.

Тільки над спальнею короля роботи велися 4,5 року. Тут можна побачити майстерню різьблення по дереву, особливо на особистому ліжка монарха. На гобеленах в цій же кімнаті знову казковий мотиви - моменти з поеми «Трістан і Ізольда»

спальня

У замку короля є і Тронний зал. На його будівництво в явному вигляді вплинув константинопольський храм Святої Софії . Дивно, що самого трону в цьому залі немає. Тут є тільки піднесене місце для нього, до якого підводить сходи.

Тронна зала

Роботи над замком були завершені в 1883 році. Недовго після цього, 1886 році, смерть наздогнала і короля. Але роботи все ж були закінчені, і зараз баварський замок Нойшванштайн вражає всіх своїм виглядом. Це справжня казка в камені на нашій планеті.

Відео про замок Нойшванштайн

Замок Нойшванштайн на мапі

Підпишіться на наc ВКонтакте

Поділіться цікавим матеріалом з друзями

Читайте схожі статті

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.