Навигация
Реклама
Реклама

Замок Нойшванштайн | Замки Німеччини | Замки Європи | Замки і фортеці | AllCastles.ru

«Я став королем занадто рано. Я ще багато чого не знав.
Я тільки почав вчити закони.
Раптом мене висмикнули з-за моїх книг і посадили на трон.
Що ж я все ще продовжую вчитися ... »
Людвіг II, Баварський

Замок Нойшванштайн (нім. Schloß Neuschwanstein, буквально «Новий лебединий камінь») розташований в Німеччині, поблизу містечка Фюссен (нім. Fussen). Він був побудований в 1869-1891 рр. королем Людвігом II, Баварським. Замок дуже гарний і являє собою місце паломництва туристів зі всього світу і відноситься до розряду замків «must see». Це навіть не стільки замок в звичному розумінні цього слова людей X-XIII століть - це палац, «палац мрії» його творця, який йому так і не вдалося побачити в повному своїй красі.

Людвіг II, Баварський, засновник замку, провів своє дитинство в замку Хоешвангау, побудованому в 1832 році його батьком, Максиміліаном II, Баварським. Стіни Хоешвангау були прикрашені сценами з середньовічних легенд, включаючи і сказання про Лебединому лицаря Лоенгріна. Максимиллиан II зробив лебедя лейтмотивом усього замку Хоеншвангау . Що стосується Людвіга, то в дитинстві він часто уявляв себе на місці казкових персонажів, особливо сильно хвилював його уяву Лоенгрін.

Людвіг II Баварський У 1864 р у віці 18 років після несподіваної смерті батька Людвіг стає королем, не маючи при цьому ніякого досвіду як в житті, так і в політиці Людвіг II Баварський У 1864 р у віці 18 років після несподіваної смерті батька Людвіг стає королем, не маючи при цьому ніякого досвіду як в житті, так і в політиці. У 1873 році він пише:

«Я став королем занадто рано. Я ще багато чого не знав. Я тільки почав вчити закони. Раптом мене висмикнули з-за моїх книг і посадили на трон. Що ж я все ще продовжую вчитися ... »

Людвіг був одержимий ідеєю святого царства Божої Милості. А в реальному світі він був конституційним монархом, правителем Баварії з правами і обов'язками і занадто малою свободою вибору.

У 1866 р Баварія в союзі з Австрією зазнає поразки у війні з Пруссією і змушена прийняти «оборонний і образливий союз», який скасовує право короля скликати армію в разі війни. Таким чином, з 1866 року Людвіг II перестає бути суверенним правителем. Для нього це стало величезним потрясінням.

Людвіг починає будувати навколо себе свій вигаданий світ, в якому він зможе відчувати себе справжнім королем. У тому числі починається будівництво замку Нойшванштайн. Людвіг віддає будівництва всі сили. Щоб сховатися від реальності він поступово змінює свій режим і вважає за краще спати вдень, а не спати вночі. Тоді ж він задумав вибудувати свої замки, щоб сховатися в них від мирської суєти. Перший замок повинен був бути побудований неподалік від його рідного Хоешвангау.

«Найпрекрасніше місце, що можна знайти, - писав Людвіг Ріхарда Вагнера, своєму улюбленому композитору, - Тут я побудую замок в стилі старих німецьких лицарських фортець ... Моя фортеця буде прекрасніше і затишніше, ніж Хоеншвангау».

Раніше на обраному місці будівництва стояв замок Vorder-und-Hinterhohenschwangau , Однко до початку XIX в. від нього залишилися одні руїни.

Перший камінь у фундамент «Нового Хоешвангау» (ім'я «Нойшванштайн» замок отримає після смерті Людвіга) закладений 5 вересня 1869 року. На жаль, але будівництво замку йшло не так швидко, як того хотілося королю. Розмістити у горах такий складний зразок архітектури було досить складно. Величезна кількість художників, архітекторів і майстрових працювало над втіленням ідей і мрій Людвіга. Нереальні терміни, які він часом ставив, вимагали роботи і вдень і вночі.

Замок Нойшванштайн Замок Нойшванштайн

В ході будівництва король все більше віддалявся від людей, тому план замку постійно переглядався. Наприклад, була виключена кімната для гостей і доданий невеликий грот. Скромний зал для аудієнцій перетворився в Тронний зал.

Відхід від керівництва Баварією не міг пройти непоміченим. Необдумані вчинки і погане керівництво землями призвело до того, що уряд оголосив його божевільним і змістило з посади в 1886 р - хоча Баварська конституція того часу і не припускала такої можливості. Людвіг був відправлений в Berg Palace. На наступний день після прибуття на місце він загинув при загадкових обставинах, потонувши в озері Старнберг разом зі своїм психіатром, який і оголосив його божевільним.

У 1886 р споруда замку ще не була завершена. Робота зупинилася на головній вежі, донжоне. Сім тижнів потому смерті короля Людвіга II, Баварського замок був відкритий для відвідування публіки.

Замок Нойшванштайн Замок Нойшванштайн

Будівництво замку Нойшванштайн було закінчено лише в 1891 р Сором'язливий король побудував замок, щоб втекти від людей - сьогодні ж величезна їх кількість приїжджає, щоб подивитися на його приватне притулок.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.