Навигация
Реклама
Реклама

Замок Нойшванштайн

 1. Лебединий замок Нойшванштайн у Баварії
 2. Історія будівництва замку і доля короля Людвіга
 3. Що всередині замку Нойшванштайн
 4. Околиці поруч з замком
 5. Цікаві факти
 6. Відвідування замку Нойшванштайн: як дістатися і режим роботи
 7. Де знаходиться замок Нойшванштайн на мапі Німеччини:

Саме казкове місце в Німеччині ви знайдете на кордоні з Австрією в баварському містечку Швангау. Тут знаходиться королівський замок Нойшванштайн.

Лебединий замок Нойшванштайн у Баварії

Цей палац був побудований не заради оборони і не заради королівських гулянь. На зведення німецького замку Нойшванштайн вплинула любов Людвіга II до опери про лицаря лебедя «Лоенгрін» композитора Ріхарда Вагнера. З тих пір, як король зійшов на престол, він всіляко підтримував композитора і захоплювався його творами. Людвіг II побажав зануритися в царство оперних героїв Вагнера і велів почати будівництво «казкових замків».

Всього за його наказом було зведено три замки протягом 15 років. Найвідомішим з них є Нойшванштайн, що в перекладі з німецької означає «Новий лебединий камінь». Він побудований в неороманском архітектурному стилі.

Історія будівництва замку і доля короля Людвіга

Будівництво почалося в 1869 році під керівництвом мюнхенського художника Крістіана Янка і архітектора Едуарда Ріделя. Також вважається, що замок є особистим витвором Людвіга II, так як він брав безпосередню участь в розробці кожного креслення.

У 1884 році будівельні роботи ще не були завершені, але король уже оселився в Нойшванштайні. Він прожив там всього 172 дня і був відсторонений від влади через підозру в божевіллі. Його фанатичне ставлення до своїх казковим замкам погубили його. При втіленні своєї мрії він став втрачати зв'язок з реальністю.

У 1886 році Людвіг II потонув в Штарнберзького озері при загадкових обставинах. Після смерті короля припинилися і будівельні роботи.

Що всередині замку Нойшванштайн

Всього в палаці 5 поверхів і 110 кімнат, з яких тільки 16 є житловими, а решта так і не добудували.

Інтер'єри замку Нойшванштайн прикрашені символами з опер Вагнера, а також ілюстраціями із старовинних німецьких легенд. Найчастіше тут зустрічаються лебедині мотиви з коханою опери Людвіга «Лоенгрін». Зображення цих птахів не випадкові, так як лебідь є геральдичним символом королівського роду.

У центральній частині палацу Нойшванштайн був побудований Зал співаків, правда до 1933 року він не використовувався. Вперше музика зазвучала тут на 50-ту річницю з дня смерті Ріхарда Вагнера.

Самою незвичайною кімнатою є тронний зал, він прикрашений полотнами з зображеннями королів і релігійними фресками. Примітно, що самого трону тут немає, є тільки поміст, до якого ведуть сходи.

На третьому поверсі були особисті покої короля. Особливим місцем є кімната, яка оформлена у вигляді казкової печери - Грот з озером і невеликим водоспадом. Коли парламент дізнався про існування декорованого печери в замку, Людвіга визнали божевільним.

Околиці поруч з замком

З оглядового майданчика замку Нойшванштайн відкривається чудовий вид на Альпи. Праворуч видніється маленьке село Швангау, а зліва можна розглянути силует іншого замку - Хоеншвангау, де провів своє дитинство Людвіг II. Є ще одна визначна пам'ятка в окрузі - Лебедине озеро (Schwansee), те саме, яке стало джерелом натхнення для композитора Петра Ілліча Чайковського.

Складно пройти і повз міст Маріенбрюке (Marienbrücke) над ущелиною Поллат. Він був названий на честь матері короля Людвіга - Марії. Звідси відкривається гарний вид на баварський замок Нойшванштайн і водоспад. Конструкція не для людей зі слабкими нервами, так як знаходиться міст Марії на висоті 92 метри над землею. У зимовий час прохід по мосту заборонено з міркувань безпеки.

Цікаві факти

 • На будівництво замку Нойшванштайн було витрачено 7,5 мільйона марок - це шалені гроші на той час. Король був винен кредиторам величезну суму, після його смерті було прийнято рішення відкрити замок для платного відвідування. Протягом 13 років за рахунок туристів борг був погашений.
 • Прототип Нойшванштайн можна дізнатися в замку Сплячої красуні в паризькому Діснейленді. Також схожий замок зустрічається в заставках мультиплікаційної студії Уолта Діснея.
 • Зображення замку Нойшванштайн увічнено і на картині Адольфа Гітлера, яка в 2015 році була продана за 100 тис. Євро.
 • Історичні та художні фільми про казковий замок: «Людвіг II: Блиск і падіння короля» (1955), «Людвіг» (1972), «Людвіг Баварський» (2012).

Відвідування замку Нойшванштайн: як дістатися і режим роботи

Відстань від Мюнхена до замку Нойшванштайн становить 130 км.

Як доїхати: з ж / д вокзалу Мюнхена купити квиток на поїзд до Фюссена з пересадкою в містечку Бухло (вартість приблизно 28 євро в одну сторону). З Фюссена щодня курсують автобуси до всіх замків в околиці, найпопулярніший маршрут - до Нойшванштайн (лінії RVA / OVG 73 і RVA / OVG 78).

Дістатися самостійно на машині: рухаючись по трасі A7, поверніть на Фюссен і прямуйте за вказівниками в сторону Королівських Замків (Schwangau / Königschlösser). Коли виїдете на федеральну трасу B17 в напрямку міста Швангау, дотримуйтесь вказівниками Hohenschwangau - Königsschlösser (Хоеншвангау - Королівські замки). Найближча парковка поблизу замків платна. Щоб не платити, можна залишити машину в кінці містечка Швангау на стоянці біля ресторану.

Години роботи замку Нойшванштайн: щодня, крім 24-25 і 31 грудня та 1 січня.

 • 9:00 - 18:00 (з квітня по 15 жовтня)
 • 10:00 - 16:00 (з 16 жовтня по березень)

Ціна квитка: 12 євро - повний; 11 євро - пільговий; дітям до 18 років - безкоштовно.

Пік сезону: липень-серпень.

Правила відвідування:

 • екскурсія по замку Нойшванштайн можлива тільки з екскурсійним туром (триває 30-40 хвилин);
 • не можна проводити фото- і відеозйомку всередині замку.

Де знаходиться замок Нойшванштайн на мапі Німеччини:

Планувати поїздку в замок Нойшванштайн краще з самого ранку або в обід. У другій половині дня, особливо у високий сезон, квитків і записів на екскурсійні тури може вже не бути. Щоб бути ближче до найкрасивішого замку Німеччини, бронюйте житло в містечку Швангау на сайті Planet of Hotels.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.