Навигация
Реклама
Реклама

бекон

  1. Як приготувати бекон
  2. копчення бекону

17.11.10

Якщо вам сниться сон, в якому ви їсте бекон, знайте, що це добрий знак, але тільки в тому випадку, якщо ви їсте його чистими руками і в хорошій компанії. А якщо не сон, і ви просто любитель бекону. Корисний він або шкідливий?
Для початку розберемося - що таке бекон. Бекон - засолений м'ясний продукт, отриманий в результаті специфічної откормкі свиней, коли підшкірний жир нашаровується з м'язовою масою практично рівномірно. Багато дієтологів прийшли до висновку, що в невеликих кількостях бекон корисний і ось чому. У підшкірному жирі свиней міститься багато вітамінів A, D, E і каротину. До складу свинячого сала входить таке важливе речовина, як арахідонова кислота, яка відноситься до поліненасичених жирних кислот. Ця речовина міститься в серцевої тканини, мозку, нирках, воно необхідне для поліпшення їх роботи. В'ялений бекон має антиракові властивості, виводить з організму токсини, очищає кровоносні судини від «шкідливого» холестерину (особливо разом з часником).
У свинячому виробництві з бекону (сала), зрізаного з боків виготовляються корейки, грудинки, шинки, а також копчений бекон.
Існують такі різновиди бекону: солоний і копчений. До слова сказати - солоний бекон корисніше копченого, але копчений для багатьох є найбільш смачним.
У будь-якому випадку м'ясо бекону має бути ніжним і соковитим; обумовлюється це належним віком свиней і правильним відгодівлею; м'ясо і сало повинні бути малосольними, але не прісними, а так же ароматним, що обумовлюється правильної посолкой або копчення.

Як приготувати бекон

Охолоджені половинки туш опускають на робочі столи. Далі з половинок туш вирізують філейну частину, ретельно відділяючи від кісток .. Половинки повинні мати охайний, округлий, гладкий і красивий вид. Тільки при такій обробці бекон може потрапити у вищий сорт і отримати на ринку високу оцінку. Приготовлені половинки солять двома способами: сухим і мокрим (в розсолі). Сухий посол полягає в наступному: оброблені половинки бекону ін'єктують соляним розчином за допомогою насоса, що приводиться в рух руками. Усередині насоса знаходиться коса голка з бічними дірочками для виходу розсолу з краном для регулювання надходження соляного розчину в тушу. Отриманий розсіл перед вживанням кип'ятять, охолоджують, очищають від утворилася накипу і фільтрують через полотняну матерію. При сухому способі посолки приготований розсіл за допомогою насоса і голки вводиться рівномірно по всій половинці туші. Велике значення мають правильний розподіл уколів голкою по поверхні туші і кількість виробленого розчину при кожному уколі. Те й інше обумовлюється величиною половинки, шаром м'яса на місці уколу, порою року і іншими факторами. Після закінчення сприскування розсолу половинки посипають сухою чистою сіллю і складають рядами, одна на іншу, шкірою вниз на дерев'яних решітках, розкладених на підлозі. У висоту половинки накладають одну на іншу до 10 шт. Так їх витримують протягом 10-- 14 днів, після чого очищають щітками від надлишку солі і знову залишають лежати 7--9 днів. По закінченні цього терміну посолка вважається закінченою.

копчення бекону

Бекон рядами розвішують в спеціальних коптильнях, так, щоб половинки не торкалися один до одного. Попередньо бекон ретельно і рівномірно обсипають горохової борошном високої якості. Коли коптильня заповнена беконом, на підлозі розводять вогонь, але не дуже сильний, щоб не розм'якшити бекон. Для копчення придатні тирса, так як вони довго тліють і дають при цьому не надто багато спека, але багато необхідного диму. Тирса потрібно використовувати вільхові. Копчення бекону триває зазвичай 3 дні, після чого йому дають охолонути і виймають з коптильні. Бекон, вийнятий раніше повного охолодження, легко піддається псуванню. Добре прокопчений бекон повинен бути просушеним, на дотик досить твердим і мати золотисто - коричневий колір.
Бекон люблять і вживають в різних країнах, для багатьох він є візитною карткою. Наприклад, в Англії, яєчня з беконом є класичним сніданком, який завоював майже весь світ, в Америці бекон додають в супи і випічку, у Франції з беконом готують киш (пісочний пиріг), в Італії з беконом готують пасту, в Білорусії з беконом смажать картопля.
Узагальнюючи, можна сказати, що бекон використовується для приготування великої кількості різноманітних страв: закусок, салатів, супів, сендвічів, других страв та ін. Мало того, кулінари хрусткий, обсмажений бекон додають в морозиво.

Це цікаво!
Великих любителів пива навряд чи здивує пиво зі смаком вишні, апельсина і навіть чаю. Виробники пінного напою, борючись за клієнта, прагнуть винайти все більш і більш екзотичні види улюбленого чоловічого напою. Однак фахівці з Brooklyn Brewery пішли далеко вперед, практично придумавши пиво зі смаком бекону.
Як розповів головний пивовар американської Brooklyn Brewery Гаретт Олівер, останнім часом він створює особливий солод, який коптиться в тій же кімнаті, що і шинка фірми Allan Benton. "Просто дивно, як цей солод пахне беконом!", - каже пивовар.
За словами Г.Олівера, найближчим часом з цього солоду він має намір провести 15 галонів міцного пива сорту barleywine. У той же самий час він змішує коричневий ель з жиром з бекону Allan Benton за технологією, званої "миття жиру" (fat washing). Наповнений жиром ель настоюється в Бурбон бочках. Обидві складові - копчений на беконі солод і наповнений жиром ель - повинні в результаті бути змішані для створення нового дивного сорту пива.

Наталія Петрова , Спеціально для Kulina.ru
Корисний він або шкідливий?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.