Навигация
Реклама
Реклама

Бельгія може розколотися на дві держави

  1. Орфографічна помилка в тексті:

6 вересня 2010, 13:50 Переглядів: 6 вересня 2010, 13:50 Переглядів:   Більше не можна ігнорувати, що цього (незалежності Фландрії, найбільш економічно розвиненого і населеного регіону Бельгії) бажає велика частина фламандського населення

"Більше не можна ігнорувати, що цього (незалежності Фландрії, найбільш економічно розвиненого і населеного регіону Бельгії) бажає велика частина фламандського населення. Тому треба готуватися до кінця Бельгії", - говорить Онкелінкс.

Король бельгійців Альберт II в суботу звільнив лідера франкофонной Соціалістичної партії Еліо Ді Рупо на його особисте прохання від дорученої йому монархом місії ведення попередніх переговорів по формуванню нового федерального уряду Бельгії.

Замість нього посередниками щодо виведення переговорного процесу з глухого кута призначено голів Палати представників і Сенату Андре Флао і Данні Петерс, які приступлять до консультаціями з лідерами політичних партій з вівторка, 7 вересня.

Ді Рупо, зі свого боку, раніше вже заявляв, що він намагався "примирити непримиренне".

Фламандські політичні партії, в першу чергу Новий фламандський альянс на чолі з лідером націоналістів-нідерландофонов Бартом Де Вейвером, які здобули переконливу перемогу на дострокових парламентських виборах 14 червня, який як і раніше наполягає на перетворенні федерального устрою Бельгії на конфедеративний, тоді як політичні об'єднання франкомовних бельгійців виступають проти зміни діючого адміністративно-територіального поділу країни.

Тим часом, франкофонам і Нового фламандського альянсу належить сформувати урядову більшість.

Після складання повноважень головного переговірника Ді Рупо передрік політичний хаос, привітавши, тим не менш, призначення посередників по веденню переговорів, також як і Де Вейвер.

Спостерігачі відзначають чергове загострення політичної кризи в Бельгії і в такій ситуації не виключають можливість проведення нових дострокових виборів до федерального парламенту.

Рішення провести вибори в червні 2010 року, за підсумками яких зараз формується уряд, було прийнято після відставки колишнього кабінету міністрів, члени якого продовжують тимчасово виконувати обов'язки.

Причиною їх відставки стала чергова невдала спроба бельгійських політиків вирішити проблему адміністративного поділу двомовного виборчого округу Брюссель-Халле-Вілвоорде, яку фламандські і валлонські партії тривалий час безуспішно намагаються врегулювати.

Після чергових парламентських виборів 2007 року Бельгія жила без нового уряду майже дев'ять місяців.

Федеральний уряд країни досі беззмінно очолювали політики-нідерландофони як представники домінуючого за чисельністю мовного спільнот.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Бельгія може розколотися на дві держави". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.