Навигация
Реклама
Реклама

Державні мови Бельгії

  1. Трохи статистики і фактів
  2. Про спільнотах
  3. Туристу на замітку


Незважаючи на невелику площу займаної території, ця країна змогла дозволити собі відразу три державні мови. У Бельгії в якості офіційних прийняті нідерландський, німецький і французький, а національні меншини найчастіше використовують в побуті мови циган, мануш і енішей.

Трохи статистики і фактів

  • Фламандці складають майже 60% населення Королівства Бельгія та їх офіційна мова - нідерландська.
  • Майже 40% жителів Бельгії - валлони. Вони використовують у повсякденному спілкуванні і в якості офіційного французьку мову.
  • Невеликий відсоток населення в східній частині держави є німецькомовним спільнотою. Їх газети, радіопередачі і ТБ-програми виходять на німецькому.
  • Бельгійські еніші і мануш - це не хто інший, як цигани, що належать до різних західним гілкам. Мануш - група франкомовних рому, а еміші кажуть на жаргоні, близькому до швейцарського діалекту німецької.

Нідерландський і фламандську мови лише в 1980 році офіційно зрівняли в правах. До тих пір на території Бельгії державною мовою була лише французький, хоча фламандці завжди складали більший відсоток населення. До слова, Конституція країни до 1967 року також існувала лише на французькому.

Про спільнотах

Невеликий відсоток німецькомовного бельгійського населення зосереджений на кордоні з Німеччиною і Люксембургом в провінції Льєж. Ви зможете відчувати себе тут дуже комфортно, якщо володієте мовою Гете і Шиллера.
Валлони, чия мова - французька, зосередилися в п'яти південних провінціях. Вони об'єднані у французьке суспільство, тоді як говорять нідерландською мовою - у фламандське. Останні проживають, в основному, в п'яти північних провінціях королівства.
Брюссельський столичний регіон - територія, де в рівній мірі є сусідами і нідерландський, і французьку мови.

Туристу на замітку

Якщо ви володієте французькою, вас зрозуміє абсолютну більшість жителів Бельгії. Ви зможете прочитати назви зупинок громадського транспорту і зорієнтуватися в дорожніх покажчиках.
У Бельгії багато її громадяни говорять і по-англійськи. Мова міжнародного спілкування викладають в школах і університетах. В інформаційних центрах для туристів пропонуються карти англійською мовою і схеми проїзду до основних визначних пам'яток Бельгії. Англомовний персонал в готелях, ресторанах і магазинах в туристичних регіонах - норма для Королівства Бельгія.


Автор: ВОтпуск.ру
Дата публікації: 20.06.2016


фотографії

Популярні статті#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.