Навигация
Реклама
Реклама

Огляд ринку нерухомості Бельгії

Коротко про головне

Бельгія - невелика західноєвропейська країна, що межує на півночі з Нідерландами, на сході з Німеччиною, на південному сході з Люксембургом, на півдні та заході з Францією. Це еталон європейської стабільності, істеблішменту і достатку. На території Бельгії діють три державні мови: французька, фламандська (діалект нідерландського) і німецький. Адміністративно країна ділиться на три частини: Фландрія, Валлонія і Брюссельський столичний регіон. Клімат Бельгії характеризується м'якою і дощовою зимою і нежарким влітку.

Експерти відзначають, що ключовим містом Бельгії, який привабливий для росіян з точки зору інвестицій, є Брюссель. Це столиця Європейського Союзу - найуспішнішого, розвиненого і складного інтеграційного об'єднання держав в світі. У спеціальному районі, що носить назву «Європейський квартал» розташовані штаб-квартири Європейського парламенту, Європейської комісії ( «уряд об'єднаної Європи»), Європейська рада (орган, який об'єднує глав держав і урядів, а також міністрів країн-членів Європейського Союзу), Комітет регіонів і Економічний і соціальний комітет. Тут же розташована штаб-квартира НАТО. Всього в Брюсселі розташовано більше 120 міжнародних урядових організацій. Тут проживають 50 000 чиновників і 20 000 лобістів з усіх куточків Європи і світу.

У Брюсселі постійно проводяться найбільші міжнародні виставки (EXPO, TOUR & TAXIS), саміти, конференції, асамблеї, міжнародні спортивні змагання та безліч інших великих подій.

Для країни характерний високий приплив і ротація персоналу в міжнародних представництвах компаній: практично всі найбільші світові корпорації мають тут свої штаб-квартири. Також значний приріст нових жителів забезпечує внутрішня міграція з країн ЄС. Щорічно країну відвідують близько 6 мільйонів туристів.

Як дістатися?

Прямі авіаперельоти з Москви до Брюсселя здійснюють Brussels Airlines і «Аерофлот». Вартість перельоту (близько 3,3 годин) в обидва кінці становить близько 13 000 рублів.

Бельгія має одну з найкращих автодорожніх мереж Європи. Бельгійські автобани дуже високої якості, причому тільки в Бельгії абсолютно все автомагістралі висвітлюються ночами. Бельгія міцно утримує перше місце в Європі по «густоті» мережі залізниць. З Брюсселя до Лондона можна доїхати всього за дві години на поїзді «Євростар», до Парижа - за півтори години, а до Амстердама - за два.

Чому Бельгія?

1. Відмінне місце для життя. «Індекс кращого життя» , Який щорічно публікується Організацією Економічного Співробітництва та Розвитку, - це документ, що оцінює рівень і якість життя в різних державах на основі 11 ключових факторів. В цілому багато показників Бельгії - досить високі в порівнянні з більшістю інших країн, представлених в рейтингу. Країна займає 12 місце серед 38 держав-учасників дослідження, поступаючись лише кільком північноєвропейським країнам, Австралії, Канаді та США.

2. Можливість подвійного громадянства .У Бельгії дозволено подвійне громадянство, яке можна отримати після п'яти років проживання в країні (багато європейських країн вимагають 10 років).

3. Вигідне розташування в центрі Європи. Бельгія - адміністративний і географічний центр Євросоюзу, що дає переваги для ведення комерційних і некомерційних проектів на її території.

4. Зручна транспортна доступність .В країну щодня прилітають десятки рейсів з усіх куточків Європи і світу. Сюди можна дуже зручно дістатися, вибравши максимально комфортне час перельоту, вартість квитка і якість обслуговування. Також в Бельгію можна доїхати з інших європейських країн на власному або орендованому автомобілі або засобами наземного транспорту.

5. Оптимальне співвідношення ціна / якість. З точки зору якості, доступності та вартості нерухомості Брюссель дуже привабливий, причому в порівнянні з низкою ключових європейських міст. Експерти відзначають, що кращі пропозиції в Брюсселі стоять приблизно на 50% дешевше, ніж у Лондоні - і на 60% дешевше, ніж в Парижі. Середня орендна плата за офісні приміщення становить близько € 285 за квадратний метр на рік. Промислове і житловий простір в Брюсселі також набагато дешевше, ніж в Лондоні, Парижі, Франкфурті, Дубліні та Люксембурзі.

Поточна ситуація на ринку нерухомості

Експерти настійно рекомендують всім далекоглядним покупцям уважніше придивитися до бельгійської нерухомості. Маловідомий в Росії ринок, сьогодні він демонструє високі показники зростання і відкриває безліч перспектив. Ринок нерухомості Бельгії заслужено вважається одним з найбільш стійких в Європі. Житлова нерухомість - будинки, квартири і земельні ділянки - за останні десятиліття продемонстрували вражаючу динаміку зростання. Так, в період з 1953 по 2016 роки ціни на будинки в країні росли в середньому на 6,4%, а вартість квартир збільшувалася на 5,4% в рік.

Таке значне і стабільне зростання переважно обумовлений двома чинниками. Перш за все, в Бельгії зростає число жителів і кількість домогосподарств завдяки внутрішній європейської міграції. Тому в майбутньому новим жителям країни знадобиться нове і, як правило, невелика житло. Це гарна новина для інвесторів. Крім того, відбувається відновлення економіки країни, що призводить до зростання попиту на житлові та комерційні об'єкти.

В даний момент ставки по іпотечних кредитах в Бельгії знаходяться на історично низьких відмітках. Станом на 31 грудня 2017 року середня ставка становила 2% річних. На думку експертів, в майбутньому вона буде тільки рости. В результаті все більшій кількості бельгійців буде складніше позичати кошти в банках - і вони зможуть менше витрачати на покупку нерухомості. Так що варто поквапитися і встигнути інвестувати в цей максимально сприятливий момент.

ціни

Аналіз цін на будинки в Бельгії за минулий 2017 рік показав, що на національному рівні вони підвищилися на 2,5%, а середня вартість склала € 240 219, що на € 5900 більше в порівнянні з 2016 роком. На регіональному рівні ціни збільшилися в Валлонії на 2,7%, а у Фландрії на 2,6%. У Брюсселі в минулому році було відзначено зниження вартості будинків на 2,5%. Однак в I кварталі 2018 року їхня середні ціни в регіоні Брюсселя знаходилися на позначці € 441 117, що на 2,9% вище, ніж в III кварталі 2017 року.

Однак в I кварталі 2018 року їхня середні ціни в регіоні Брюсселя знаходилися на позначці € 441 117, що на 2,9% вище, ніж в III кварталі 2017 року

У 2018 році після стійкого зростання середньої ціни за останні п'ять років середня ціна будинків у Фландрії залишається стабільною (-0,2%), тоді як у Валлонії середній рівень вартості трохи зменшується (-0,8%) у порівнянні з показниками 2017 року.

У минулому році ціни на будинки підвищувалися у всіх провінціях Бельгії, за винятком Брюсселя. Найбільш значне зростання продемонстрував Валлонський Брабант (+ 6%). Середня вартість будинків склала тут € 315 744, що на € 17 900 більше, ніж у 2016 році.

Що стосується цін на квартири, то в 2017 році вони збільшилися на 2,5%, а середня вартість склала € 215 440, що на € 5400 більше в порівнянні з показниками 2016 року. Ціни на апартаменти виросли на 3,4% в Валлонії, на 2,3% у Фландрії - і на 3,2% в Брюсселі. На рівні провінцій вартість квартир росте всюди, крім Ено. Найзначніше зростання (+ 7%) також відноситься до Валлонський Брабант, де середня ціна квартир у 2017 році склала € 240 624, що на € 4000 більше, ніж в 2016-му.

У I кварталі 2018 року середня ціна квартири в Бельгії була відносно стабільною і становила € 217 392, що на 4% (або майже € 8000) більше, ніж в аналогічний період минулого року.

Експерти відзначають, що еволюція активності і цін на нерухомість в Бельгії залежить від трьох ключових чинників - процентної ставки, інфляції і купівельної спроможності, на яку впливають, зокрема, оподаткування майна, рівень безробіття, індекс довіри споживачів та лідерів бізнесу і т. Д.

Прогноз на 2018 рік

Прогноз провідних фахівців бельгійського ринку нерухомості на майбутній 2018 рік за цим ключовим факторам наступний:

 • Відсоткова ставка залишиться низькою. Але навіть якщо процентні ставки по іпотечних кредитах залишаються виключно низькими, їх тенденція до збільшення неминуче призведе до зниження купівельної спроможності в 2018 році.
 • Інфляція продовжить зростання: в середньому вона збільшилася на 1,8 пункту в 2016 році до 2,1 пункту в грудні 2017 року.
 • Купівельна спроможність, швидше за все, збережеться на колишньому рівні. Так, індекс довіри споживачів протягом всього 2017 року було вище в порівнянні з попередніми роками. Аналогічна позитивна тенденція спостерігається і у випадку з індексом довіри бізнесу і будівництва. Рівень безробіття знизився на 5,6%.

Бельгійська нерухомість для іноземців

Купуючи нерухомість в Бельгії, іноземний громадянин отримує ліквідний актив, який може бути використаний як для самостійного проживання, так і для здачі в оренду. Ринок нерухомості Бельгії зростає в середньому 1-3% на рік. В цілому на ринку нерухомості Бельгії можна виділити кілька основних напрямків покупки нерухомості іноземцями:

В цілому на ринку нерухомості Бельгії можна виділити кілька основних напрямків покупки нерухомості іноземцями:

 • Квартири або будинку для власного проживання. Їх переважно набувають працюють іноземці. А попит припадає в основному на такі великі міста, як Брюссель, Антверпен, Льєж, Гент і Брюгге.
 • Студентські кімнати в гуртожитках для дітей-студентів. Вони купуються в студентських містах - таких як Левен, Луван, Брюссель, Гент, і інших населених пунктах країни з великими університетами.
 • Квартири або туристичні будинку. Іноземці купують їх на морському узбережжі країни, а також в горах Арден.
 • Старовинні маєтки і замки. Цей елітний сектор бельгійського ринку нерухомості оцінять любителі історії і традицій. Як правило, такі об'єкти в Бельгії можна купити дешевше, ніж у Франції чи Англії.

Найбільш перспективні регіони

Купівля нерухомості в Брюсселі може бути цікава в першу чергу діловим людям. Це столиця Бельгії, її економічний центр і найбільш густонаселений місто країни.

Антверпен - найбільше місто Фландрії, центр моди і найбільший світовий центр з огранювання алмазів, другий за величиною порт Європи після Роттердама.

Льєж - велике промислове місто Валлонії, розташований уздовж широкої річки Маас, де розташовується річковий порт і один з ключових вантажних аеропортів Євросоюзу.

Брюгге є найбільшим історичним центром Європи, а також одним з найкрасивіших і популярних туристичних міст Бельгії.

Гент - великий навчальний центр Бельгії з університетом і чотирма вищими школами, а також популярний туристичний місто.

Льовен - невелике місто, в якому розташований один з найстаріших університетів Європи і знаменитий пивоварний центр «Стелла Артуа».

Остенде, Кнокке-Хейст, Де-Хаан, Де-Панні, Бланкенберге - це морські курорти Бельгії. У Мідделькерке і Коксійде дуже люблять відпочивати самі бельгійці.

Спа - популярний оздоровчий курорт з «говорить» назвою. Поблизу знаходиться трек Формули-1.

Ключові об'єкти для покупки

Розглядаючи придбання нерухомості в Бельгії для постійного проживання, можна вибирати з безлічі варіантів. Прихильникам активного міського життя варто зупинитися на великих містах - Брюсселі, Генті, Антверпені, Брюгге, Намюре, Льєжі. Вибір безпосередньо самих об'єктів досить широкий: це може бути квартира в новому багатоповерховому комплексі, апартаменти в малоповерховому будинку з віковою історією, сучасні студії або квартири в стилі «лофт». Старовинні будинки також представлені в достатку. Вони можуть мати три-п'ять поверхів і бути побудовані як в стилі буржуазної архітектури XIX століття, так і витончених ар-нуво і ар-деко. В придбаної нерухомості можна як проживати самостійно, так і здавати її в оренду.

Також в Бельгії можна стати власником елітної вілли або середньовічного замку, багато з яких реконструйовані для сучасного життя. Вартість елітної нерухомості в Бельгії може приємно здивувати своєю ціною, особливо в порівнянні з Францією і Великобританією. Наприклад, вартість 1 кв. м в новобудові Брюсселя становить € 3096, в Лондоні - € 16 538, в Парижі - € 12 374.

Бажаючим тихого, спокійного життя варто розглянути придбання сільської вілли в невеликому населеному пункті.

Для ділових людей в Бельгії величезний вибір комерційної нерухомості: готелі, кафе, ресторани, автомайстерні, склади, бізнес-центри, магазини і т.д.

Оренда

Середня орендна плата за квартиру з однією-двома спальнями площею 50-60 кв. м в Брюсселі становить € 500-600 на місяць. Квартири площею до 100 кв. м з трьома спальнями принесуть орендодавцю € 1000-1200. Оренда будинку з гаражем і невеликим садом складе € 1500-1850. Вілла після реконструкції, з шістьма-вісьмома кімнатами і земельною ділянкою буде коштувати € 3200-3500 на місяць.

Середня прибутковість від оренди квартир в Брюсселі коливається від 4,56% до 5,53%, а рентабельність від здачі в оренду будинків коливається від 4,46% до 5,01%.

Тонкощі покупки нерухомості і оподаткування в Бельгії

На придбання у власність нерухомості в Бельгії для іноземних громадян немає будь-яких спеціальних обмежень. Купити можна житлову або комерційну нерухомість, а також землю під забудову.

Відповідальність за оформлення угоди купівлі-продажу нерухомості в Бельгії несе нотаріус (як правило, їх двоє: з боку продавця і покупця). Максимальний термін оформлення документів становить чотири місяці. Протягом цього періоду нотаріуси перевіряють законність всіх документів, обтяження та інші питання.

Крім вартості нерухомості необхідно додатково оплатити державний збір 10% у Фландрії, 12,5% Брюсселі / Валлонії і нотаріальний збір 1-2%. У разі купівлі в іпотеку, нотаріус також візьме 1-2% від суми іпотеки за оформлення документів по кредиту. У разі продажу об'єкта протягом трьох років з моменту покупки, можна повернути 60% від державного збору. Якщо для покупця це перший об'єкт в Бельгії - і у нього немає житла в іншій країні, він маєте право на пільги, конкретний розмір яких залежить від місця покупки і вартості об'єкта.

Якщо для покупця це перший об'єкт в Бельгії - і у нього немає житла в іншій країні, він маєте право на пільги, конкретний розмір яких залежить від місця покупки і вартості об'єкта

Доходи від здачі в оренду приватній особі оподатковуються на індексований кадастровий дохід, плюс 40%. Якщо орендар використовує всі або частину житла для професійних цілей, то в цьому випадку оподатковується не тільки кадастровий дохід, а й валовий дохід від оренди (він включає в себе не тільки орендну плату, але і внесок орендаря в обслуговування або накладні витрати). Саме з цієї причини багато власників включають в договір оренди пункт, що забороняє використання майна для комерційних цілей.

При продажу нерухомості необхідно сплатити податок на приріст капіталу, тільки якщо продаж відбувається протягом п'яти років після покупки. Він становить 16,5% від реалізованого приросту капіталу. При цьому від отриманого доходу для цілей оподаткування можна відняти 25% від вартості будинку + 5% за кожен рік володіння.

Що стосується іпотеки, то вона можлива для резидентів ЄС, які отримують дохід у євро.

Кілька порад експерта всім, хто подумує про покупку житла в Бельгії

 1. «Ідеального» місця для життя не існує. Але інвестор, який вкладає гроші в нерухомість, повинен знайти таке розташування об'єкта, який поєднував би для нього максимум сприятливих факторів.
 2. Правильно вибирайте регіон Бельгії для покупки. Майте на увазі, що реєстраційні збори різні по регіонах, різний підхід в законодавстві по оренді: Фландрія дає власникам більше свободи, в той час як Брюссель і Валлонія зосереджуються на захисті орендарів.
 3. Враховуйте купівельну спроможність населення: вкладати кошти в нерухомість краще там, де знаходяться потенційні орендарі.
 4. Вивчіть демографічно е тенденції (статистика старіння населення, чи є в місті студенти, молоді сім'ї). Це допоможе вирішити, що є кращими інвестиціями: студія або квартира з двома спальнями.
 5. Оцініть район «очима» орендаря: транспортна доступність, інфраструктура і т.д. Мобільність в будь-якому випадку є вирішальним фактором у прийнятті інвестиційних рішень. Пробки - це проблема для всіх. Будинки та квартири також більш цікаві, якщо вони знаходяться поруч з усіма зручностями, такими як магазини, школи, аптеки, фітнес-зали і т.д.
 6. Зважте всі плюси і мінуси при виборі об'єкта нерухомості: новобудова або вторинний ринок. У Бельгії споживання енергії - це фактор, який має все більшого значення при прийнятті рішень по покупці / оренді. Перевага нової будівлі полягає в тому, що ви можете досягти набагато більш низького рівня споживання енергії, ніж це можливо при купівлі об'єкта в старій будівлі. Але стара будівля має перевагу в більш низькою кадастрової вартості, яка є основою для оподаткування доходів від здачі в оренду.

Портал HomesOverseas. ru дякує за допомогу в підготовці статті Дениса Селівана ( «Новий Вавилон» ).

photocredits: flickr / дмитрий кругляк / новий Вавилон

HomesOverseas.ru

Як дістатися?
Чому Бельгія?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.