Навигация
Реклама
Реклама

Один день Selgros Cash & Carry

За останні роки мережа Selgros Cash & Carry провела масштабні перетворення, щоб поліпшити сервіс і привабливість торгових центрів. Про те, як вибудувана система роботи, і які особливості регіональних магазинів мережі, читайте в нашому фоторепортажі з рязанського магазину Selgros. За останні роки мережа Selgros Cash & Carry провела масштабні перетворення, щоб поліпшити сервіс і привабливість торгових центрів

Міжнародна мережа торгових центрів Selgros Cash & Carry поставляє фірмам, установам, індивідуальним підприємцям і приватним клієнтам в Німеччині, Польщі, Румунії та Росії широкий асортимент продовольчих і непродовольчих товарів. На даний момент Selgros представлений 86 торговими центрами: в Німеччині (43), Румунії (19), Польщі (16) і Росії (8). На російському ринку Selgros присутній майже 8 років, в шести регіонах працюють 8 магазинів: 4 - в Москві і Московській області, і ще 4 - в Казані, Рязані, Волгограді і Ростові-на-Дону.

На російському ринку Selgros присутній майже 8 років, в шести регіонах працюють 8 магазинів: 4 - в Москві і Московській області, і ще 4 - в Казані, Рязані, Волгограді і Ростові-на-Дону

Ключовою особливістю роботи мережі в регіонах є активна взаємодія з місцевими постачальниками харчової продукції. Зокрема, за останній рік рязанський торговий центр збільшив кількість угод з локальними виробниками на 20%. «Принципово важливим моментом для нас є пріоритет співпраці саме з російськими постачальниками харчової продукції, більш того - саме з місцевими виробниками Рязані і Рязанської області», - говорить генеральний директор Selgros Cash & Carry Росія Міхаель Ціпфель.

«Принципово важливим моментом для нас є пріоритет співпраці саме з російськими постачальниками харчової продукції, більш того - саме з місцевими виробниками Рязані і Рязанської області», - говорить генеральний директор Selgros Cash & Carry Росія Міхаель Ціпфель

Купувати в торгових центрах Selgros можна тільки при наявності картки клієнта або її електронного аналога в мобільному додатку для смартфонів на базі iOS і Android. Карту клієнта можна оформити, заповнивши заявку на сайті або на стійці інформації біля входу в торговий центр. Для цього знадобиться будь-який документ, що засвідчує особу. Для оформлення картки клієнта юридичні особи повинні надати певний пакет документів, зазначених на сайті компанії. Карта клієнта допомагає вести персональну роботу з кожним покупцем, відображати знижки або спеціальні умови. Власника карти Selgros, що діє в усіх магазинах мережі, можуть супроводжувати двоє людей.

Власника карти Selgros, що діє в усіх магазинах мережі, можуть супроводжувати двоє людей

Глобально торговий центр можна розділити на 2 зони: продовольчих і непродовольчих товарів. Зона непродовольчих товарів розділена на 12 відділів, яких представлені різноманітні категорії - від одягу і спорттоварів до побутової техніки.

Зона непродовольчих товарів розділена на 12 відділів, яких представлені різноманітні категорії - від одягу і спорттоварів до побутової техніки

Зона продовольчих товарів включає в себе 14 відділів. Найбільший з них - відділ «Напої» - включає в себе близько 25000 найменувань алкогольних і безалкогольних продуктів. Найбільший товарообіг відбувається саме тут, особливо у вихідні та передсвяткові дні. У магазині представлений широкий асортимент вина, міцних спиртних напоїв. Як розповів керуючий торговим центром Selgros Cash & Carry Євген Васильєв, Selgros успішно підключилися до системи ЕГАИС, що зайняло близько трьох місяців. Підприємства та юридичні особи, які мають ліцензію на продаж алкоголю, мають можливість купувати спиртні напої оптом. Для таких клієнтів працює спеціальний відділ, що відпускає алкоголь зі знижкою.

Для таких клієнтів працює спеціальний відділ, що відпускає алкоголь зі знижкою

Всього в торговому центрі працює 130 чоловік, середній термін роботи співробітників - 3 роки. Плинність персоналу не перевищує 2%. Selgrosпроводіт обов'язкові стажування, а потім віддає перевагу утримувати співробітників гнучкою системою преміювання.

Selgrosпроводіт обов'язкові стажування, а потім віддає перевагу утримувати співробітників гнучкою системою преміювання

Локальні виробники займають в середньому 30% загального асортименту продуктів, але все залежить від групи товарів. Найбільш виражені позиції тут - категорія фреш, а також молочна продукція.

Найбільш виражені позиції тут - категорія фреш, а також молочна продукція

У відділі «Риба» особлива увага приділяється програмам виробничого контролю. Продукція категорії «ультрафреш» вимагає чіткого контролю дотримання норм санітарії та ветеринарії, а правила магазину Selgros, за словами Євгена Васильєва, навіть жорсткіше, ніж у відповідному законодавстві.

Продукцію знімають з полиць за добу до кінця терміну придатності. Нереалізовані харчові товари утилізуються ліцензованими компаніями. Частка утилізованої продукції не перевищує 15%.

Поставки свіжої риби відбуваються кожні 2 тижні, а термін зберігання, наприклад, охолодженого лосося - якраз 15 діб.

Поставки свіжої риби відбуваються кожні 2 тижні, а термін зберігання, наприклад, охолодженого лосося - якраз 15 діб

Асортимент змінюється в залежності від сезону і пропозицій постачальників. У відділі живої риби присутній і екзотична риба, яка поставляється в Росію авіатранспортом. Ціна на дорогу екзотику сильно залежить від обмінного курсу рубля. Іноді спостерігається зсув попиту на більш дешеві сорти риби або копчену продукцію. Класика - це форель і лосось, на які існує стабільний попит в будь-який сезон.

Магазин також надає послуги з обробки риби - за бажанням клієнта чистить, обробляє, відокремлює філе.

Магазин також надає послуги з обробки риби - за бажанням клієнта чистить, обробляє, відокремлює філе

Близько 90% поставок до відділу «Овочі та фрукти» здійснюється локальними компаніями, такими як «Заповіти Ілліча», «Авангард» і ін. Імпортна продукція включає в себе екзотичні фрукти і трави. Selgros не займається прямим імпортом, а працює з імпортерами або дистриб'юторами, так що після введення ембарго завдання знайти нових постачальників лягла на плечі сторонніх компаній. Пошук альтернативних постачальників зайняв близько 1-2 тижнів.

Пошук альтернативних постачальників зайняв близько 1-2 тижнів

У відділі молочної продукції підтримується температура рівно + 4 ° С. Такі умови, за словами директора магазину, забезпечують якість зберігання швидкопсувної продукції.

Такі умови, за словами директора магазину, забезпечують якість зберігання швидкопсувної продукції

Товари місцевого виробництва широко представлені і в цьому відділі. Позначка «Ціна нижче» - це маркетинговий хід мережі, коли в результаті порівняння цін з іншими гіпермаркетами міста відділ закупівель знижує ціну на певний продукт.

Позначка «Ціна нижче» - це маркетинговий хід мережі, коли в результаті порівняння цін з іншими гіпермаркетами міста відділ закупівель знижує ціну на певний продукт

Магазин регулярно проводить акції, про які повідомляє в брошурах, розкладених на стійках в касових зонах. Також практикується адресне розповсюдження по поштових скриньках.

Акцій досить багато. Ціни, заявлені в каталогах, актуальні як для кінцевих споживачів, так і для підприємств HoReCa. Регулярно проводиться акція «Суперціна». За словами Євгена Васильєва, у компанії немає власної торгової марки, і «Суперціна» виступає таким собі її аналогом.

Візитною карткою центрів SelgrosCash & Carry залишається власне м'ясне виробництво. У магазині існує повний цикл м'ясної переробки - від обвалки шкіри до виробництва ковбаси. Зберігання та обробка м'ясних туш відбувається за скляними дверима, таким чином, покупець може побачити, з чого і як виробляються м'ясні вироби і напівфабрикати.

Після того, як м'ясо буде вивантажено на спеціальних підвісах в зоні приймання товарів і пройде ветеринарний контроль, воно потрапляє в цю камеру. Поставки здійснюються як рязанскими, так і підмосковним компаніями. У тиждень реалізується близько 6 тонн свинини.

Все обладнання - імпортне, так як в 2009 році, коли магазин відкривався, про санкції і імпортозаміщення не було й мови. Однак сервісне обслуговування і ремонт виробляють російські компанії.

Шість разів на місяць магазин відвідує «таємний покупець», один раз в квартал приходить звіт з оцінкою якості обслуговування. Остання з таких оцінок для Selgros в Рязані - 98 з 100.

Крім стійки інформації, в магазині відкрито «Відділ по роботі з клієнтами», в якому фахівець консультує покупців, оформляє документи і приймає замовлення по телефону.

Цікаво, що каси самообслуговування вводити не планується. На думку Євгена Васильєва, покупець звик спілкуватися з живою людиною, а до машини клієнти будуть звикати досить довго.

Василь Миронов, спеціально для Retail .ru

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.