Навигация
Реклама
Реклама

"Не перший раз ваші пани щось вигадують, а народ сміється - і до нас": як білоруси закуповуються в Польщі

  1. Нові ліміти з 1 січня
  2. Кордон: «Це ще нормально»

Пан стовбурчився вуса і штампував мої папери з «Ватою» зі швидкістю черепахи Caretta caretta, що живе на острові Закінф. Гей, старина, прояви повагу, за всі ці роки я залишив в Польщі чимало «злотувок», незважаючи на активний опір вартою граничних і Митній по обидві її сторони. Проливав піт влітку і тремтів від холоду взимку, був чертовски ввічливий і часто міняв лампочки над номерним знаком. І знав все тріщинки на лобовому склі, приховуючи їх під листочками клена. Я - це узагальнений білорус, якому конче потрібен телик - і не тому, що я буду дивитися на ньому «Блакитний вогник», а тому ... так це, власне, не ваша справа. З лірикою все, а фізика така: з 1 січня 2019 року ліміти на кордоні ріжуть в три рази більшим ножиком, зробленим в ЄАЕС . Їдемо до Польщі, щоб поплакати біля входу в Media Markt.

Їдемо до Польщі, щоб поплакати біля входу в Media Markt

Нові ліміти з 1 січня

На початку року стало відомо, що Євразійська економічна комісія (наднаціональний орган ЄАЕС) вирішила внести свій вклад в боротьбу з імпортом, експортом готівки, а також в пропаганду любові до Вітчизни входять членів і їх продукції, іншим скріпити. Як вони це зробили? Чиновники ЄЕК розробили графік зміни лімітів безмитного ввезення товарів. З € 1500 (як зараз) ліміт повинен був стиснутися до € 1000 і 50 кілограмів в 2019 році, до € 750 і 35 кілограмів в 2020-м, нарешті, до € 500 і 25 кілограмів в 2021-м. У березні новина засмутила, але ж на дистанції все виглядає не настільки фатальним: коли там ще цей 2021-й, настане він, чи буде взагалі що вивозити, розповідає onliner.by.

У листопаді в інтернеті випадково сплив документ, відповідно до якого многоходовка віроломно скасовувалася. Ніякого поступового зниження, а відразу чергу в лоб з тієї самої ЄЕК: € 500 і 25 кілограмів на людину вже з 1 січня майбутнього року (ви пам'ятаєте якого - роки Свині). Це ліміт для тих, хто їздить не частіше разу на три місяці. Тобто максимум дозволеного. Для інших, хто частіше - € 300 і 20 кілограмів, тут без змін. У будь-якому випадку на € 500 красиву річ на зразок телевізора з великою діагоналлю не купиш. Та й зниження за вагою для рядових любителів шопінгу в IKEA (і транскордонних бізнесменів) - тлін, смуток.

Наша сторона прокоментувала ті листопадові новини коротко: пропозиція йшло з РФ, рішення комісіонерів з ЄЕК не передбачає дискусії, його треба виконувати.

Повторимо ще раз. З 1 січня ліміти зменшуються в три рази. «Наостанок потрібно гарненько затаритися», - вирішили білоруси. І виїхали в ніч.

Кордон: «Це ще нормально»

«33 години! - сказала українська продавщиця, засовуючи в коробку черевики (справа була в польському магазині). - 33 години я стояла одного разу на шляху до Києва. А у вас ще нормальна межа ». Ми шанобливо зажмурилися, адже простирчали в Берестовица всього 300 хвилин. На форумі хтось писав, що застряг тут же на 28 800 секунд, але і це теж суща дурниця на тлі сусідських цифр. До того ж на білорусько-польському кордоні в кінці року напружено завжди, а в цьому грудні поляки в піковий період вирішили зайнятися реконструкцією і в «Бобровник», і в «Кузні», не забуваючи при цьому періодично про своїх маленьких зарплатах, частих прикрих, Полудень і «10 машинах на годину».

В тему: Як і що можна буде привезти з-за кордону після 1 січня? Прості питання про нові ліміти на митниці

Насправді, звичайно, нічого нормального в цьому немає. Соромно, що дичину хамських кордону, яка їсть ваш час, як амеба мозок, ганебно стала «нормою».

Як вони це зробили?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.