Навигация
Реклама
Реклама

Біг-Бен в Лондоні - історія вежі, фото і відео символу Великобританії

Знаменитий Біг-Бен - точно така ж візитна картка Лондона, як Кремль - Москви, Ейфелева вежа - Парижа, а Піраміди Гізи - Єгипту. Саме ця струнка вежа з годинником найчастіше з'являється на листівках, у вигляді сувенірів і користується особливою популярністю у туристів.

Саме ця струнка вежа з годинником найчастіше з'являється на листівках, у вигляді сувенірів і користується особливою популярністю у туристів

Біг-Бен був побудований в 1859 році, тоді ж були запущені і його знаменитий годинник, які до сих пір є найбільшим чотиристороннім годинниковим механізмом на планеті. Примітно, що в башті раніше розташовувалася в'язниця, проте єдиним її в'язнем так і залишилася суфражистка Есселін Панкхерст, так що про похмурої історії укладення мова не йде.

Втім, Біг-Бен залишається класичної пам'яткою Лондона. Щоб побачити цю вежу, слід відправитися до Вестмінстерського палацу, розташованому на березі Темзи. Ця будівля в стилі неоготики вже саме по собі привертає увагу і внесено в Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО . Висота Біг-Бена - 96,3 метра. При цьому нижня частина годинникового механізму знаходиться на висоті 55 метрів. Відома вежа також своїм дзвоном вагою 13,7 тонни, який до 1881 року залишався найважчим і дзвоном Сполученого Королівства.

До 2012 року Біг-Бен офіційно іменувався «Годинним механізмом Вестмінстерського палацу». Потім парламент прийняв рішення перейменувати його в Вежу Єлизавети, в честь ювілею - 60 років від початку правління королеви Єлизавети Другої. Однак більша частина жителів Лондона і туристів знають вежу з годинником і дзвоном, як Біг-Бен. Таку назву вежа отримала завдяки дзвону, який в свою чергу був названий на честь сера Бенджаміна Холла, який курирував будівництво.

Біг-Бен неодноразово ставав «героєм» художніх фільмів, коміксів, мультфільмів і комп'ютерних ігор. На жаль, доступ всередину Вежі Єлизавети для звичайних туристів закритий в цілях безпеки - влада Лондона пильно оберігають візитну картку свого міста. Так що зазвичай гості столиці Великобританії просто фотографуються на тлі Біг-Бена. Отримати доступ всередину можуть тільки представники преси і чиновники після офіційного запиту і дозволу влади.

Big Ben London - ВІДЕО

МАПА

Ті, хто все-таки зміг отримати доступ у внутрішні приміщення Вежі Єлизавети, стикаються з серйозною перешкодою - ліфтів у вежі немає, так що наверх доводиться підніматися по 334 ступеням, побудованим з вапняку.

Біг-Бен - ФОТО


#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.