Навигация
Реклама
Реклама

Де знаходиться Біг-Бен?

  1. Географічне розташування
  2. Трішки історії
  3. Біг-Бен сьогодні

Коли згадують про Париж, зазвичай представляють Ейфелеву вежу, згадуючи Рим не можна не сказати про Колізеї, а символом Пізи завжди буде «крива» Пізанська вежа. Будь-який європейський місто, що починає свою історію кілька століть назад, має в своєму запасі історичну пам'ятку, яка є його «візитною карткою». Розмовляючи про Лондоні перше що приходить на розум, це звичайно ж Букінгемський палац і Біг Бен.

Розмовляючи про Лондоні перше що приходить на розум, це звичайно ж Букінгемський палац і Біг Бен

Географічне розташування

На одному з берегів англійської річки Темзи розташувався Вестмінстерський палац - білий будинок у Великобританії. У цьому палаці проходять практично всі засідання Британського парламенту. Архітектурна унікальність будівлі полягає в наявності великої годинникової вежі, що іменується Біг-Бен. Таким чином, відповіддю на питання де знаходиться Біг-Бен по суті є розташування будівлі засідань Британського парламенту.

Таким чином, відповіддю на питання де знаходиться Біг-Бен по суті є розташування будівлі засідань Британського парламенту

Біг-Бен на карті Лондона

Висота вежі становить 98 метрів над рівнем Темзи, що дозволяє розглядати її практично з будь-якої точки центрального Лондона. Примітно, що на циферблаті годинника викарбувано напис латинською мовою «Боже бережи нашу королеву Вікторію», а по периметру вежі викарбувано інша латинський напис - «Господи збережи». Такі написи свідчили про сильний вплив церкви на політичні процеси і на життя держави в цілому.

Годинники, розташовані на вежі Біг-Бен, отримали славу найточніших годинників у світі. На момент їх споруди вони були самим геніальним рішенням інженерів в області виробництва годинникових механізмів. Незважаючи на загальну вагу механізму (а він перевалив за 5 тонн) годинник отримали максимально точну систему відліку часу. На жаль сьогодні Біг-Бен вже не може похвалитися таким почесним званням. Під час другої світової війни в вежу влучила нацистська бомба і настройка збилася. З розвитком електроніки точний час пішло в іншу сферу і сьогодні величезні потужності комп'ютерних процесорів працюють над обчисленням точного часу. Але серед механічних реєстраторів відліку часу годинник, де знаходиться Біг-Бен, до сих пір вважаються одним з найбільш точних ідеалів відліку часу.

Трішки історії

Вежа Біг-Бен була зведена в 1858 році за проектом англійського архітектора Пьюджина Огастеса, але свою історію вона веде ще з 1837 року. У цьому жахливому для Англії році частина Вестмінстерського палацу була зруйнована в вогні і було необхідно повернути колишню велич в найкоротші терміни. Вежа зводилася як один з шести церковних веж, але відразу відрізнялася від інших своєю оригінальністю. У проект було закладено найбільший дзвін і найбільші на той момент годинник в світі. Діаметр циферблата становить 7 метрів, а довжина великої і маленької стрілок 2,7 і 4,2 ​​метра відповідно. Незважаючи на всі приготування годинник запустили тільки в 1859 році.

Існують декілька теорій походження назви Біг-Бен. Згідно з однією, яка вважається найбільш правдивою, своє жаргонна назва вежа отримала на честь сера Бенджаміна Холла, який був її будівельником. Така версія користується популярністю, так як має схожість з історією виникнення Ейфелевої вежі. Інша теорія походження розповідає про великого і шанованому в той час англійською боксера Бенджаміна Каунта. На заході своєї кар'єри він простояв бій, тривалістю в 60 раундів.

Біг-Бен сьогодні

Відповісти на питання "Де знаходиться Біг-Бен" може виявитися не так просто. До жовтня 2012 року він офіційно називався «годинниковою вежею Вестмінстерського палацу». У жовтні 2012 року на засіданні палати лордів було прийнято рішення про перейменування в Вежу Єлизавети на честь успішного шістдесятирічного правління королеви Єлизавети першої.

Поряд з кебамі, червоними телефонними будками і двоповерховими автобусами Біг Бен став символом Англії і Лондона в цілому. Можна ввести пошуковий запит Лондон в неважко здогадатися, які саме зображення будуть показані в першу чергу. Велика популярність саме цієї історичної пам'ятки міста пов'язана з часом його зведення. Вестмінстерський палац в Лондоні в 19 столітті відігравав вирішальну роль в країні. Англія на той час досягла «апогею» світового впливу і палата лордів, яка розташувалася в цьому палаці, визначала курс розвитку держави і стратегію зовнішньої політики.

Сьогодні над обслуговуванням годинникового механізму працює велика кількість людей. Кожні два дні фахівці перевіряють справність всіх деталей, змащують його частини. Постійно робляться корективи і поправки на атмосферний тиск і навколишнє температуру. У 1962 році годинниковий механізм Біг-Бена зупинився. За офіційною заявою це сталося через сильний снігопад, що проходив в той день. У 2005 році в кінці травня маленька стрілка годинника двічі завмерла - тоді офіційною версією стала спекотна погода більше 30 градусів за Цельсієм.

У 2005 році в кінці травня маленька стрілка годинника двічі завмерла - тоді офіційною версією стала спекотна погода більше 30 градусів за Цельсієм

Біг-Бен сьогодні є найбільш пізнаваною пам'яткою Лондона і будь-який поважаючий себе турист повинен поставити перед собою мету відвідати цю дзвонову вежу. Він постійно використовується в мистецтві: знімаючи фільм в Лондоні неможливо не всунути в кадр Вежу Єлизавети, а оспівуючи пісні про столицю, не згадати про Біг-Бені пару рядків.

Своєю популярністю Біг-Бен в деякій частині і зобов'язаний відомому англійському телеканалу BBC, який, розширюючи сітку свого мовлення, доніс передзвони його дзвонів до жителів найвіддаленіших місць і регіонів. Саме завдяки BBC Лондон і Вестмінстерський палац тепер асоціюються як з «Великим Беном» так і постійним і точним дзвоном дзвонів, які відлічують годинник. Схоже відчуття з'являється коли бачиш знамениту Кремлівську вежу, відраховується куранти.

Дивіться також

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.