Навигация
Реклама
Реклама

Ізраїль - Бен-Гуріон - найбезпечніший і жахливий аеропорт в світі - подорожі та інше

Перше, що ви побачите по прильоту до Ізраїлю - це аеропорт Бен-Гуріон. Але не думайте, що ви вже майже на території країни, тут не все так просто. Хоча візи для Ізраїлю не потрібні, при проходженні прикордонного контролю вас чекає справжній шпигунський квест, який може закінчитися і не на вашу користь. Про те, що потрібно для успішного перетину кордону, піде мова в цій статті.
Перше, що ви побачите по прильоту до Ізраїлю - це аеропорт Бен-Гуріон
джерело: http://bepowerback.livejournal.com/29042.html
Вартість квитків на літак з Москви починається від 16 000 рублів в обидва боки, краще купувати заздалегідь. Час у польоті близько 4-х годин. Якщо ви з іншого міста, то іноді є варіанти добиратися на прямому, але він буде істотно дорожче і гірше за якістю, хоч і швидше за часом. Я летів до Ізраїлю з Самари з пересадкою в Москві, а назад на прямому, тому оцінив обидва варіанти. З Москви нас відправили на широкофюзеляжних Boeing 777 з мультимедійною системою.

Якщо у авіакомпанії є можливість вибору типу харчування, ви можете починати занурення в атмосферу Ізраїлю вже в літаку, замовивши заздалегідь спецхарчування - кошерний обід. Що входить в поняття кошерності їжі ви можете прочитати в інтернеті або заглянувши в Тору. Кожен набір обов'язково супроводжує сертифікат кошерності.

Хто замовили спецменю на борту, можуть розраховувати на те, що їх нагодують першими. З нами було теж саме так, нам першим принесли запечатані коробочки з кошерної їжі. За відчуттями, їжі було більше за кількістю, ніж у сусідів зі звичайним харчуванням, в загальному, я аніскільки не пошкодував.

На сьогоднішній день аеропорт Бен-Гуріона вважається одним з найбезпечніших аеропортів в світі. Повітряні ворота Ізраїлю кілька разів піддавалися терористичним атакам, але жодного разу плани злочинців не здійснилися. І скоро ми дізнаємося, чому. Черга при проходженні кордону величезна, тому раджу після посадки вийти з літака якомога швидше і в числі перших рушити в бік прикордонників, інакше ви можете простояти в очікуванні 2-3 години, а то й більше.


Для в'їзду в Ізраїль вам необхідно мати при собі наступне:

- Зворотний квиток.

- Підтвердження житла. Це може бути і бронь готелю з букінга (тільки з обов'язковим зазначенням вашого ПІБ) і договір на квартиру. Якщо ж ви приїжджаєте в гості до друзів або сім'ї, письмове запрошення від них, де обов'язково записані їхні паспортні дані, адреса і номер телефону, за яким їм можуть зателефонувати з митниці в разі виникнення будь-яких питань.

- Засоби існування. Це можуть бути і готівкові гроші з зразкового розрахунку від 100 доларів в день, так і кредитні карти. В Ізраїлі все дуже дорого, тому головна ваша задача довести, що у вас є фінанси на проживання в країні.

- Страховка не обов'язкова, але бажана. Можуть запитати і її наявність може бути додатковим плюсом для вас. Ну і це ще знижує ризик відчути на собі космічну ціну ізраїльської медицини, якщо станеться нещасний випадок.
- Якщо ви летите на лікування, то бажано мати з собою запрошення від медичного закладу з контактами осіб, які вас запрошують. Їм також можуть зателефонувати.
Як я вже писав, віза для Ізраїлю не потрібна, але на прикордонному контролі вас чекає справжній допит, який і вирішить, пройдете ви кордон або полетите назад таким же рейсом додому без пояснення причин. У разі підозри вас можуть попросити пройти в окрему кімнату для перевірки і допитів, де переберуть ваші рюкзаки, можуть попросити зняти деякі речі і поритися в вашому телефоні. При цьому кількість віз інших країн, що показує, що ви регулярно подорожуєте, не має ніякого значення, а деякі штампи можуть зіграти і не вашу сторону, наприклад, арабські.
Нам пощастило, ми зайняли відносно нову чергу і простояли близько години. Найцікавіше, що з усіх можливих стійок працювало тільки половина. Я ніяк не можу зрозуміти, чому при таких багатогодинних чергах можна поставити працювати ще людей. Виникає відчуття, що черги створюються спеціально. Спочатку ми спробували підійти до стійки з моєї попутницею разом, але прикордонник уточнив, чи є ми подружньою парою, на що отримав отрецательний відповідь і попросив підходити по черзі. Першою пішла моя подруга Катя, яка прилетіла сюди вже в 9-ий раз на лікування в одному з медичних центрів (а я за легендою її супроводжував). Відстань дозволяло почути всю розмову: "Навіщо прилетіли? Чи бували раніше в Ізраїлі? Чи знаєте кого-небудь там? Де будете жити і як довго? Самі чи пакували багаж? Чи приймали якісь передачі від кого-небудь? На чому будете добиратися з аеропорту? " - все по-англійська. Катя розклала стос паперів із запрошеннями, бронями готелів а також екскурсій. Жінка розглядала паперу і продовжувала задавати питання: "Звідки його (показуючи в мою сторону) знаєте? Як довго? Де познайомилися? У яких стосунках?". Тут я зрозумів, що краще б запам'ятати відповіді Каті, щоб не було різночитань і зайвих проблем. Іноді питання повторювалися, мабуть, щоб заплутати і вивести з рівноваги.


Іноді питання повторювалися, мабуть, щоб заплутати і вивести з рівноваги

Хвилин через 15 допит і розбір папірців закінчився. Настала моя черга. "Навіщо прилетіли? Чи бували раніше в Ізраїлі? Чи знаєте кого-небудь там? Де будете жити і як довго? Самі чи пакували багаж? Чи приймали якісь передачі від кого-небудь? На чому будете добиратися з аеропорту? Звідки її ( Катю) знаєте? Як довго? Де познайомилися? У яких стосунках? " Слова Каті намагався повторити точнісінько: "Чи знайомі 10 років, вчилися разом в вузі, друзі". Потім прикордонник побачив штамп Емірат і почалася нова серія питань: "Коли були в Еміратах? Навіщо? Кого-то там знаєте?". Тут я відчув, що скоїв якийсь злочин, але поки сам не знаю яке: "3 роки тому, турист, нікого не знаю там". Всі питання задаються і очікуються відповіді, ніби я знаю англійську мову ідеально. Але на одне питання я все-таки не зміг відповісти - Як називається клініка, куди збирається їхати моя подруга. Такого я точно не очікував, тому покликав Катю, щоб пояснила. У цей момент прикордонник передав мій паспорт прикордоннику в сусідній стійці, який вже розмовляв по-російськи і почалося все спочатку: "Навіщо прилетіли? Чи бували раніше в Ізраїлі? Чи знаєте кого-небудь там? Де будете жити і як довго? ... . Що робили в Еміратах? ... "Ну ... думаю ... все ... зараз знову до чогось прідерутся і відправлять додому. Катя мені допомагала і показувала всі документи. Ще хвилин 10 допиту і мій паспорт знову передали на попередню стійку. Прикордонник щось пробурчав і віддав паспорт з якоюсь паперової всередині. Та невже? Пройшов? Ну слава Богу!
Хвилин через 15 допит і розбір папірців закінчився
Цей папірець щось на зразок в'їзної візи, яку завжди потрібно носити з собою (на вулицях Ізраїлю можуть підійти і запитати співробітники спецслужб) і ні в якому разі не можна втрачати, інакше при вильоті у вас може бути багато проблем. Радує, що штамп в сам паспорт не ставили, тому що це може негативно вплинути при спробі перетнути кордон арабської держави. І якщо в Ізраїль з штампом тих же Емірат пустити можуть, а ось Емірати, побачивши штамп Ізраїлю, швидше за все відмовлять.

Яким чином виїхати з аеропорту в Тель-Авів і назад? Способів декілька:

Доїхати в Тель-Авів та інші міста можна на поїзді, автобусі або на таксі. Враховуйте, що по вихідних і святах, з півночі п'ятниці і до вечора суботи громадський транспорт не працює, пересуватися можна лише на таксі, тому в цей час краще сюди не прилітати.

- На поїзді. Залізнична станція розташована на нижньому поверсі терміналу № 3. Зберігайте квитки на поїзд до кінця поїздки, на виході буде електронний термінал.
- На автобусі. Найскладніший. Прямого автобуса від аеропорту до Тель-Авіва немає. Від аеропорту потрібно доїхати до зупинки «Аеропорт-Сіті», автобус № 5 (шаттл). Там зробити пересадку на міський автобус № 268. Якщо ви поїдете автобусом назад в аеропорт, візьміть у водія міського автобуса безкоштовний квиток на шатл.

- На таксі. Всі автомобілі таксі тут високого класу - Мерседеси і топові Кіа. Оплата за лічильником, тому місцеві можуть повезти вас найдовшою дорогою, а ще пару раз крутануть навколо міста, що влетить у копієчку (шекелечек). Раджу заздалегідь викликати трансфер до потрібного часу, щоб вас вже чекали в терміналі прильоту і з обумовленою ціною. Ми замовили заздалегідь за 60 доларів, якщо хочете, можете теж це зробити через Катю . Вона займалася цим питанням і також зможе допомогти вам.
- На таксі
У день, коли будете летіти назад додому, раджу приїхати в аеропорт не пізніше ніж за 3 години до вильоту, тому що вас чекає те ж саме, що і під час прильоту, тільки в зворотному порядку. Якщо не встигнете вчасно пройти всі кола пекла, пропустіть свій літак, а органів безпеки це не хвилює. Допити і огляди речей можуть тривати скільки завгодно часу, поки співробітники не переконаються, що ви не міжнародний терорист і опастности не уявляєте.
Спочатку ви пройдете сканери на перевірку валіз і речей на вході в аеропорт. Після цього ще одна черга, де повинні пройти допит у співробітника аеропорту. Тут краще прикинутися, що взагалі не знаєте англійської мови, інакше якщо він зрозуміє, що ви хоч трохи розумієте, почне розмовляти і задавати питання, немов ви все життя на ньому говорите. Питання трохи інші: "Що везете? Купували чи щось на ринках? Чи є друзі або знайомі в Ізраїлі? Самі чи пакували речі? Чи просив хто-то что-нибудь провезти?" Природно, на ринках ви нічого не купували, а тільки в спеціалізованих магазинах (навіть якщо не так), речі пакував сам, ніхто нічого не просив.
Далі стійки реєстрації, де теж величезні черги, здаєте речі і переходите на новий рівень - вичікуєте чергу, де потрібно докласти вашу в'їзну візу, полчів на це виїзну. Далі ще одна черга, металодетектор і особистий огляд, де просять відкрити всі рюкзаки та сумочки. До всього доторкаються спеціальною щіточкою для пошуку вибухівки. Не знайшли. Попросили вийняти всі речі з рюкзака і сумки з фотоапаратом. Весь зворотний квест пройде.
У Бен-Гуріоні величезний магазин дьюті-фрі, де можете знайти все що завгодно, а я з собою взяв на пробу шоколадну мацу і халву. Приймають долари.
Чесно кажучи, такий довгий і нудний огляд, величезні черги і відсутність доброзичливості до гостей геть відбивають бажання повертатися в цю країну. І до сих пір ніяк не можу зрозуміти, чому не можна ввести візи, щоб частина цих допитів перенести в консульства і спочатку відмовляти підозрілим гостям?
джерело: http://bepowerback.livejournal.com/29042.html

Відстань дозволяло почути всю розмову: "Навіщо прилетіли?
Чи бували раніше в Ізраїлі?
Чи знаєте кого-небудь там?
Де будете жити і як довго?
Самі чи пакували багаж?
Чи приймали якісь передачі від кого-небудь?
На чому будете добиратися з аеропорту?
Жінка розглядала паперу і продовжувала задавати питання: "Звідки його (показуючи в мою сторону) знаєте?
Як довго?
Де познайомилися?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.