Навигация
Реклама
Реклама

Лондон в гнітючої тиші. Біг-Бен відправляється на реставрацію

Тетяна Фірсова - Лондон, для РІА Новини України

Знаменитий Біг-Бен, 13-тонний дзвін на часовий вежі Вестмінстерського палацу, в понеділок о 12:00 за місцевим часом проб'є в останній раз перед реставрацією . Потім дзвін і молот демонтують - як мінімум до нового року. Реставрація завершиться в 2021 році, вирішено, що під час ремонту дзвін буде бити тільки в особливих випадках.

Це важливе оголошення парламент Великобританії зробив на самому початку минулого тижня, запросивши туристів і лондонців разом "проводити" дзвін, годинник і вежу на вимушені "канікули".

"Ми запрошуємо публіку відзначити цей важливий момент, зібравшись на парламентській площі, щоб почути фінальний бій Біг-Бена до його повернення", - повідомив тоді хранитель годин Стів Джаггс.

Біг-Бен поряд з самим палацом, де засідає парламент, є одним з головних символів Великобританії, його фігурними зображеннями і фотографіями заповнені всі столичні сувенірні лавки. Гості Лондона абсолютно точно будуть нудьгувати без бою годин і без виду на вежу, адже Біг-Бен зараз одягають в будівельні ліси. Зараз багато туристів не знають, що дзвони замовкнуть на 3 роки. Поки їх почути можна - щогодини по дзвону Біг-Бен вдаряє молот, додаткові дзвони б'ють з 15-хвилинним інтервалом.

Тетяна Фірсова - Лондон, для РІА Новини України   Знаменитий Біг-Бен, 13-тонний дзвін на часовий вежі Вестмінстерського палацу, в понеділок о 12:00 за місцевим часом проб'є   в останній раз перед реставрацією

З відкритих джерел

Особливо прикрим ремонт виявиться для дітей з інших міст і країн, які знають вежу за шкільними підручниками англійської мови і часто хочуть побачити в першу чергу саме її. Головний архітектор парламенту Великобританії Адам Ватробскі (Adam Watrobski), який керує реставрацією, сказав, що це не дивно - у нього самого четверо вже дорослих дітей, але щоліта їх закордонні гості хотіли побачити і почути саме знаменитий годинник.

"Але у нас немає вибору - ми повинні робити свою роботу", - сказав він. Ватробскі обіцяє, що після ремонту вежі і годинами не потрібно втручання рук фахівців як мінімум 60 років.

У будь-якому випадку, відвідати вежу досі могли тільки громадяни Великобританії і приїжджі, які мають статус резидента, а сама екскурсія бронюється через представника парламенту за місцем проживання. Поки невідомо, чи зміниться порядок після реставрації.

Прапор Великобританії на тлі годинника Біг Бен у Лондоні

Вежа відома у всьому світі за назвою головного годинного дзвони - Біг-Бена. Він важить 13,7 тонни, кожну годину по ньому ударяють молотки, додаткові дзвони б'ють з 15-хвилинним інтервалом. Дзвін працював останні 157 років майже без пауз, останній раз на профілактику механізми закривали в 2007 році, серйозний ремонт проводився понад 30 років тому - в середині вісімдесятих. Рішення почати реставрацію зараз прийнято в зв'язку з результатами інспекції годин: з'ясувалося, що в ремонту потребують маятник, сам механізм і, власне, вежа.

Офіційна назва будівлі - Вежа Єлизавети, так її перейменували на честь 60-річчя правління королеви Єлизавети Другої. Годинникова вежа була "здана в експлуатацію" в 1859 році і вже через кілька місяців дзвін замовк - він розколовся від удару занадто важкого молота. Прозвучала довгий судовий розгляд, дзвін було вирішено не міняти, замінили молот, а сам Біг-Бен лише трохи розгорнули щодо молота.

Британські ЗМІ пишуть, що дзвони вежі мовчали два роки під час Першої світової - з тим, щоб уникнути атак німецьких дирижаблів. Також годинник періодично замовкали під час профілактичних ремонтних робіт, ПП або особливих державних випадків. Як, наприклад, в 1965 році через смерть прем'єр-міністра Уїнстона Черчілля або в 2013 році під час похорону Маргарет Тетчер.

Годинник також зупинялися і під час Другої світової війни в 1941 році, коли робочий, ремонтував годинники після бомбардування, впустив в механізм молоток. Ще один збій, за повідомленнями ЗМІ, стався в 1949 році, коли на хвилинній стрілці годинника розмістилася зграйка шпаків, сповільнюючи хід годинника на 5 хвилин.

Проте, годинник ходили під час Другої світової, їх бій годинника підбадьорював лондонців під час бомбардувань, його передавали по радіо, до сих пір звук дзвону Біг-Бен використовується в традиційних позивних радіостанції Бі-бі-сі.

Є й курйозні факти - у нього навіть є неофіційний Twitter-аккаунт @big_ben_clock, кожну годину там публікуються повідомлення зі словом BONG - і більше нічого. Проте аккаунт популярний, у нього майже півмільйона передплатників.

Вид на Вестмінстерський палац і Годинну вежу з годинником Біг-Бен в Лондоні

Як розповів архітектор Адам Ватробскі, так грунтовно Біг-Бен не ремонтували давно - мало не з моменту спорудження. Профілактичний ремонт проводиться приблизно раз в 30 років, але зараз планується зробити набагато більше звичайного - повністю перестелити дах вежі, замінити відсутні кам'яні секції в облицюванні і обробці, усунути сліди підтікання води, замінити зношені частини механізму годинника, оновити скло на чотирьох циферблатах.

Також планується модернізувати систему протипожежної безпеки, обладнати верхню площадку вежі туалетом для годинникарів, а у вентиляційну шахту вбудувати ліфт - їм будуть користуватися робочі під час реставрації, його збережуть і після реставрації з тим, щоб в окремих випадках їм могли користуватися відвідувачі. Висота вежі 96 метрів, наверх ведуть 334 сходинки.

Ліси будуть встановлені на 5 метрів вище даху вежі, у міру виконання робіт - а реставратори почнуть з даху - ліси будуть знімати.

Читайте також: Великобританія оприлюднила "Білль про скасування" законів ЄС після Brexit

За словами Ватробскі, демонтувати дзвони під час реставрації потрібно з міркувань безпеки - частота звуку дзвонів дуже висока, сила - приголомшлива. Для робочих на висоті раптово почути звук удару молота в дзвін - небезпечно для життя. Крім цього робітники не зможуть спілкуватися, адже годинник б'є кожні 15 хвилин.

Команда майстрів з ремонту годинників складається з британців, матеріали, якими будуть користуватися фахівці - британські. Оздоблення вежі в момент споруди була витримана в єдиному стилі з Вестмінстерським палацом. І вежа, і палац облицьовані каменем з каменоломень графства Йоркшир.

"Наш камінь зараз - теж з Йоркшира. Він не буде точно таким же, тому що та каменоломня закрита, і ми не можемо звідти нічого взяти, але він буде дуже схожий на старий камінь. Цікаво наступне: в кожному циферблаті 312 шматків скла, і оригінальне скло було з Німеччини ", - розповів архітектор. Цікаво, що заміну скла виробляли після Другої світової війни як раз тому, що в вежу потрапили німецькі авіабомби.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.