Навигация
Реклама
Реклама

Як у них: Жителі Ірландії, Кореї, США і Швеції - про російських кварталах і спільнотах

 1. Німеччина
 2. МАРГАРИТА ЮКЕЧЕВА
 3. Нова Зеландія
 4. СТАС КУЛІШ
 5. Південна Корея
 6. ОЛЕКСІЙ КІМ
 7. Таїланд
 8. ІРА ПЕТРОВА
 9. Ірландія
 10. РОМАН ЗВТ
 11. Швеція
 12. РОМАН Гайдур
 13. США
 14. ДМИТРО Кириліна

Німеччина

Німеччина

МАРГАРИТА ЮКЕЧЕВА

журналіст в Берліні, Німеччина

У Берліні є райони Марцан і Хеллерсдорф, де до третини населення - росіяни. І перший, і другий знаходяться на околиці, забудовані багатоповерхівками і заселені в основному людьми, що живуть на соціальну допомогу. Ці місця вважаються не дуже благополучними. У Берліні умовних російських (велика частина яких - етнічні німці та євреї) - від 100 до 300 тисяч, в Німеччині - до 3 мільйонів. Всі російські знайомляться в різних місцях: хтось зустрічається в магазинах, хтось відвідує єврейську громаду, хтось зав'язує розмову на загальних святах, тусовках і вечірках.

В районі Шарлоттенбург-Вільмерсдорф в Західному Берліні живуть люди, яким вдалося інтегруватися, які мають хорошу роботу і можуть дозволити собі знімати квартиру. У всіх цих районах є російські магазини, садки і школи, православні парафії - в загальному, вся необхідна для підтримки духовного зв'язку з батьківщиною інфраструктура. У Берліні є російські газети, радіо «Російський Берлін», «Російський дім» з великою кількістю гуртків для дітей та різноманітної культпрограма, є недільні школи для дітей при церквах. Якщо людині дуже хочеться, він цілком може навколо себе побудувати русскій мір і прекрасно в ньому існувати. Багато, навіть проживши в країні десять років, не говорять по-німецьки, дивляться своє (російське, турецьке, грузинське, польське) телебачення і живуть в своєму затишному мігрантська маленькому світі.

Росіяни, на відміну від турецького і арабського населення, швидко і добре інтегруються. Зазвичай вже друге покоління погано знає російську мову, краще володіє німецькою. Працюють російські всюди: консультантами в магазинах, лікарями, в офісах на різних позиціях, ведуть бізнес. Чомусь саме російські збирають гроші в туалетах в торгових центрах і на заправках - підозрюю існування сортирного мафії.

Нова Зеландія

Нова Зеландія

СТАС КУЛІШ

креативний директор
в Окленді, Нова Зеландія

За моїми оцінками, в Новій Зеландії живуть близько 15 000 російськомовних. Більшість з них осідають в Окленді, тому що це найбільше місто країни. Під час кожного походу за продуктами в центральний супермаркет можна зустріти пару-трійку російськомовних. Хтось сахається, як нормальний виходець з Росії, хтось вітається, знайомиться - по-різному буває. Групуються найчастіше в залежності від того, в який період часу прилетіли. Я називаю це хвилями.

Вибухи в московському метро? Значить через півроку прилетять кілька десятків людей. Вибори Путіна? Чекайте пару сотень нових іммігрантів. Новоприбулі зазвичай групуються за інтересами. На перших порах у них багато спільного - потрібно знайти житло, купити машину, влаштуватися на роботу, вирішити побутові та візові справи. Лише років через два ситуація стабілізується, і вони вливаються (якщо хочуть і докладають для цього зусилля) в місцеве мультикультурне суспільство.

Десь «функціонують» два координаційні ради співвітчизників, покликаних, судячи з назви, нас координувати. Приїжджав Лавров, заповідав підтримувати культуру. З цього приводу іммігранти хвилі 90-х років створили аж дві конкуруючі організації по організації, яким в перспективі щось може перепасти з фінансованого з російського бюджету столу. Тут навіть є російська газета «Наша гавань», в якій люблять Путіна і моралі і ніяк не знайдуть коректора. Фінансується вона, варто зауважити, аж ніяк не Росією, а місцевими і не дуже фондами підтримки культур і рекламою. Рекламуються там російські механіки, юристи, будівельники, веб-дизайнери - в общем-то все професії представлені, можна не вчити мову при бажанні. Я не беру участь у численних гуртках з вишивання та танців живота, але раз на рік проводжу дуже, на мій погляд, правильний захід «Тотальний диктант».

Всі звикли, що в банку вас обслуговує виходець з Китаю, машину лагодить кореєць, хорват володіє рестораном, в'єтнамець програмує, індієць привозить піцу, російський фарбує паркан - це велика змішана, вільна країна, ми всі в ній «понаїхали». Звичайно, маорійци заявляють, що це їхня земля, і багато європейських новозеландці, народжені тут в сім'ях, які приїхали в минулому столітті, не надто задоволені кількістю новоприбулих. Але то расизм, який абсолютно «не працює» за межами кухонь і фермерських пасовищ. На фермерському Південному острові, мабуть, було один раз, коли літній новозеландець дав усім своїм виглядом зрозуміти, мовляв, наїхали тут. Це поодинокий випадок за 7 років мого перебування тут.

Південна Корея

Південна Корея

ОЛЕКСІЙ КІМ

вивчав культурні традиції предків
в Сеулі, Південна Корея

Російськими в Південній Кореї називають не тільки росіян, а всіх емігрантів з СНД. У Сеулі всі російськомовні збираються в районі Тондемун. Там є центральна вулиця - П'яна, і я думаю, всім зрозуміло, звідки ця назва взялося. Тондемун - шматочок Росії в Кореї: російські ресторани, фірми, турагентства, споти човникарів, магазини з продуктами. Тут ви з більшою ймовірністю почуєте російську мову, ніж корейську. Стереотипи про нас, втім, як і скрізь: холодно, ведмеді ходять, багато

знають про Байкалі, а ще вони вважають, що «Мільйон червоних троянд» - корейська національна пісня.

Хтось викладає англійську, хтось, природно, гід-перекладач, нелегали працюють на заводах. Та й ті, у кого з візами все в порядку, теж працюють на заводах. Найпоширеніший варіант для працевлаштування - це фірми автозапчастин, які часто належать самим російським, а серед дівчат найпопулярніша робота - це бебісіттер в тій же російській родині. Серед усього цього розмаїття професійної діяльності найкрутішим варіантом вважається робота на великих корейських концернах на запрошення: LG, Samsung, Lotte, Kia. Працювати там почесно, тому що стабільно багато платять.

Таїланд

Таїланд

ІРА ПЕТРОВА

працівник турагентства
в Паттайя, Таїланд

Я не відкрию нікому таємниці, якщо скажу, що в Таїланді дуже багато росіян. Ми, вже місцеві росіяни, давно один з одним перезнайомилися і проводимо багато часу разом: це майже така ж село, як в моєму рідному сибірському місті. У Паттайя для росіян є все: магазини, клуби, караоке-бари, скоро тут відкриється паб сибірської франшизи Harat's. Навколо Паттайї є російські селища, в яких діють російські школи, відкриті

магазини, в яких можна купити специфічні продукти. В основному все тут добре влаштовуються: купують будинки, машини і собак, народжують дітей і старіють. Останніх небагато, але і такі теж є. В основному приїжджі росіяни працюють тут в сфері туризму - це безпрограшний варіант, клієнти будуть завжди. Я, наприклад, офісний працівник приймає туристичного агентства; хтось тримає ресторани і кафе, у кого-то бізнес побільше: наприклад, тут є мережа російських телеканалів, якими володіє бізнесмен - виходець з Росії. Щоб працювати в Таїланді, та й взагалі жити, не обов'язково знати тайський добре, вистачає набору загальних фраз: «привіт», «як справи», «прямо», «додому», «пиво».

Нас місцеві жителі теж напружують, в основному своєю концепцією буття «май пен рай» ( «мені все одно»), це таке нібито філософське ставлення до життя, яке виливається в безвідповідальність, байдужість і повільність. Але в цілому особисто мені тут живеться набагато простіше: можна в неділю з'їздити позагоряти на острів, часто сюди прилітають батьки і друзі, тут не потрібні колготки, шуба та обігрівачі, тут легше пережити біль і швидше проходить депресія.

Ірландія

Ірландія

РОМАН ЗВТ

позаштатний кореспондент Lifenews в Дубліні, Ірландія

Російські квартали і спільноти, мені здається, є в будь-якому великому місті світу, і Дублін - не виняток. В Ірландії наші співвітчизники працюють в основному IT-фахівцями. Ну, або в сфері обслуговування: офіціанти, прибиральники, продавці. А ось російського таксиста тут складно зустріти. Наскільки я знаю, дуже багато мороки з документами, що дозволяють таку діяльність. Крім щотижневого відвідування церкви, росіяни співають у хорі, проводять ланчі, на яких їдять страви з репертуару радянської кухні, водять дітей до російських шкіл для іммігрантів. Всі ці люди кооперуються і не втрачають зв'язку один з одним. У Дубліні, наприклад, є модний заводила зі смішним прізвиськом, - він влаштовує совкові російські вечірки, де грають «Руки вгору», «Російський розмір» і інша фігня.

Ну і, звичайно, є пара російських ресторанів з холодцем і горілкою. До всього цього розмаїття життєвих моментів ірландці відносяться вельми байдуже: більшість з них майже нічого не знає про Росію, та й проблеми з мігрантами, як, наприклад, в Англії і Франції, тут поки ще немає, тому все відносно спокійно.

Швеція

Швеція

РОМАН Гайдур

CAD-дизайнер
і проектувальник
в Гетеборзі, Швеція

У Гетеборзі живуть близько 2 000 російських, і майже всі намагаються підтримувати зв'язок з колишніми - та й нинішніми - співвітчизниками. У місті є так зване російське співтовариство. Люди там зустрічаються, спілкуються, організовують виставки і театральні постановки, проводять вечори знайомств. Я сам співав у російській народному хорі, коли жив в місті Сундсвалль, але перестав туди ходити з часом. Я спілкуюся зі співвітчизниками: у нас є компанія, ми граємо в «Мафію», дивимося кіно з піцою і пивом, їздимо на природу. Багато росіян віддають своїх

дітей в клуби російської мови, школи та гуртки; там вони вчать не тільки рідну мову, але й літературу. У Гетеборзі є російський театр під керівництвом Якова Клебанова, там російські знайомляться між собою, так само як і на курсах шведського, в соціальних мережах. Можна познайомитися навіть в російській магазині, який називається «Бабуся».

Як і в багатьох інших країнах, в Швеції російські часто працюють в сфері інформаційних технологій. IT-фахівців часто знаходять, коли вони ще живуть в Росії або в Україні. Навчають всьому, що вони ще не вміли, і відразу ж працевлаштовують. На те, ким працює іммігрант, впливає багато: чи готовий він витрачати кілька років, щоб навчитися чомусь новому, чи хоче він говорити по-англійськи або по-шведськи на якомусь прийнятному рівні, чим він займався вдома і чому опинився тут .

Дехто ставиться до нас з побоюванням: ще кілька десятків років тому дітей тут лякали фразою «Будеш балуватися, прийде російський і забере тебе». Шведи з іронією і подивом ставляться до російських політичних процесів і законам, багато хто не розуміє, що робить Путін. ЗМІ вважають за краще виносити на порядок денний негативні новини про Росію - на це, принаймні, скаржаться російські, які живуть тут. Про себе скажу так: я часто працюю із секретними документами, і коли когось по телефону з легким російським акцентом прошу вислати мені якісь файли, ніхто не лякається і навіть не просить підписувати паперів про нерозголошення. Тільки колеги жартують: «Цей російський бере наші креслення і біжить в російське консульство». Тут взагалі до мігрантів ставлення досить лояльне, багато хто навіть раді, що населення країни зростає за рахунок нових співвітчизників.

США

США

ДМИТРО Кириліна

IT-фахівець в Енн-Арбор, США

Я живу в Мічигані зі своєю сім'єю вже 13 років, і весь цей час досить тісно спілкуюся з російською діаспорою. Багато хто їде сюди «за ковбасою» - саме так це тут і називається - це люди, які змінили побут на більш «розкішний». Багато з них так і осідають десь на Брайтон-Біч, і більше про них нічого не чути. В Енн-Арбор є російська православна церква Святого Володимира та російський магазин, в якому можна купити пиво «Балтика», кабачкову ікру «Верес» і хліб «Микола Другий». В цьому році ми провели перший російський фестиваль з шашликами, кокошники і лялькової постановкою «Теремка» для дітей. Наші діти ходять в «Русский клуб», де двічі на рік ставлять п'єси російською мовою.

Коли особисто я говорю, що я росіянин, особливої ​​реакції це не викликає, в моїй професії російських досить багато. А стереотипи різні: холодно, горілка, хокей. Одного разу говорили про хокей в перерві на роботі - тоді за Детройт грало троє росіян, а я завзято хворів, - і один реднек сказав: «А ти-то звідки знаєш про хокей?» А мій колега йому відповів: «Ти що, хворий? Він же росіянин! Вони як канадці! »

фотографії: Harry_nl , Whiskeygonebad , KevinH , Roboppy , Violette79 , Mortengade , Yewenyi , ATOMICHotLinks ,
FrancoFolini , Anyaku2419 , AleksandrZykov , Edenpictures , AppaIoosa , & WarzauWynn , SnoShuu , Terretta , & tekniklr , Hundrednorth jpellgen , Violette79 , Yewenyi , Uncle Lynx

Вибухи в московському метро?
Вибори Путіна?
Одного разу говорили про хокей в перерві на роботі - тоді за Детройт грало троє росіян, а я завзято хворів, - і один реднек сказав: «А ти-то звідки знаєш про хокей?
» А мій колега йому відповів: «Ти що, хворий?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.