Навигация
Реклама
Реклама

КНДР здає в оренду під готель будівлю посольства в Берліні - ЗМІ

У будівлі обладнали готель / Schetzels in the UK

Одне з будівель посольства Північної Кореї в Берліні здається в оренду - в ньому розташована недорога і популярна серед туристів готель City Hostel. У крокової доступності від неї знаходяться Бранденбурзькі ворота, Унтер ден Лінден, Потсдамер Платц і інші визначні пам'ятки. У той же час сама будівля, як і земля, на якій воно стоїть, належить посольству КНДР, про що повинні повідомляти прапор і табличка, а також портрет нинішнього вождя корейського народу Кім Чен Ина на сусідній будівлі. Завдяки оренді скарбниця Північної Кореї щомісяця поповнюється приблизно 40 тисячами євро. Про це пише " Нова газета ".

Читайте також У КНДР затримали громадянина США, який працював в університеті науки і техніки

За інформацією видання, за часів соціалізму влади НДР виділили братської Північної Кореї у власність територію під дипломатичне представництво в Східному Берліні. За парканом виросли два п'ятиповерхових панельних будинки-близнюки, в яких розмістилися службові офіси та житлові приміщення для дипломатів з сім'ями.

Після падіння Берлінської стіни і відбулося об'єднання Німеччини, з посольством КНДР трапився скандальний казус. До Берліна повинні були переїхати дипломати з Бонна, але акредитовані в колишній НДР співробітники посольства відмовилися покидати обжите місце і повертатися на батьківщину. Тоді Пхеньян повністю перекрив фінансування. Через що німецька влада були змушені відключити опалення, електрику і воду, незважаючи на це корейці наполегливо тримали оборону ще більше року.

До початку нульових років, коли в країні стався повний колапс і голод, кількість співробітників посольства КНДР у Німеччині скоротилося в 10 разів - з 100 до 10 осіб. Для них з надлишком вистачало і одного будинку.

Друга будівля, щоб не простоювало даремно, здали в оренду німецькому підприємцю, який і переобладнав його в City Hostel. Доба перебування в ньому обійдуться тим, хто готовий задовольнятися скромним комфортом, всього в 17 євро за ліжко-місце в номері на 4 або 8 чоловік. Це цілком по кишені навіть школярам і студентам, тому вільних місць майже ніколи не буває - все заброньовано на місяці вперед.

"В результаті державна казна Північної Кореї став щомісяця поповнюватися валютним доходом з Берліна в 38 тисяч євро", - пояснюють автори матеріалу.

У листопаді 2016 після чергового незаконного випробування ядерної зброї СБ ООН прийняв резолюцію, згідно з якою всі країни-члени були зобов'язані заборонити Північної Кореї використовувати належну або орендовану їй нерухомість в інших цілях крім виключно для дипломатичної та консульської діяльності. Таке рішення було викликано справедливим побоюванням, що отримувані доходи від здачі закордонної нерухомості в оренду північнокорейська влада використовують для подальшого нарощування військового потенціалу.

"Тепер німці сповнені рішучості покладе край підприємництва північнокорейців в Німеччині. Однак зробити це буде не просто. Вилучити будівлю не можна - власність іншої держави. Інші способи тиску чреваті заходами щодо офіційних представництв ФРН в КНДР. Залишається тільки один варіант - змусити німецького орендаря посольського будівлі відмовитися від договору ", - сказано в статті.

Журналісти припускають, що щоб змусити орендаря добровільно відмовитися від прибуткової готелі в центрі Берліна, чиновникам доведеться на законодавчому рівні, внести зміни в регулювання зовнішньоекономічної діяльності німецьких фірм. Це повинно утруднити бізнес з посольствами та іншими офіційними представництвами країн, на які міжнародна спільнота накладає санкції.

Як повідомляв УНІАН, Рада безпеки ООН 20 квітня різко засудив Північну Корею за останні випробування балістичних ракет, зазначивши можливість введення нових санкцій проти Пхеньяна за «надзвичайно дестабілізаційну поведінку».

Проект заяви, розроблений США, був узгоджений після наполягань Росії додати одну фразу.

19 квітня Москва заблокувала в ООН попередню заяву із засудженням останніх ракетних випробувань Північної Кореї. Росія стала єдиною з 15 країн-членів Ради безпеки, яка виступила проти проекту заяви, що є лише декларативним документом. Найближчий союзник Пхеньяна, Пекін, підтримав заяву. За словами дипломатів, Москва вважала недостатнім побажання вирішення конфлікту «мирним, дипломатичним шляхом», зажадавши включити туди словосполучення «за допомогою діалогу».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.