Навигация
Реклама
Реклама

Така ось Німеччина Незвичайні і дуже цікаві факти про Берліні

  1. Факти про Берліні

Берлін - столиця Німеччини з величезних кількістю цікавих пам'яток, красивих місць, історично важливих подій. Але сьогодні не про це. А про ті факти, які не завжди можна знайти в звичайних путівниках і книгах про міста і країни.

Отже: незвичайні факти про Берліні ...

А ви знаєте розміри Берліна? Виявляється це місто має цілих 892 квадратних кілометри. Сама цифра мало про що говорить. Але от якщо порівняти столицю Німеччини зі столицею сусідньої Франції - то перша виявляється в 5 разів більше!

Офіційно в Берліні налічується 916 мостів. При цьому в знаменитій Венеції лише 500. Справжній бруківці місто - родич Гамбурга.


Берлінський зоопарк був відкрив в 1844 році - це був перший зоопарк в Німеччині. Під час другої світової війни вижив лише 91 звір з 3715 перш проживають в цьому зоопарку. За площею Берлінський зоологічний парк більше, ніж держава Монако.

Виявляється, крім столиці Німеччини Берліна - налічується ще близько 120 міст з такою ж назвою. Серед них: Берлін в штаті Нью Джерсі - який з адміністративних причин був поділений на західний Берлін і просто Берлін (цікавий збіг). Ще є Берлін в Маріланде - саме звідти втекла з весілля Джулія Робертс в знайомому всім голлівудському фільмі. А ще один з Берлинів знаходиться в горах Анди, на висоті 4000 км над рівнем моря.

З травня по вересень 1945 року Берлінське час йшло по особливому ритму: воно відрізнялося від часу у Франкфурті, Кельні, Штутгарті та багатьох інших німецьких Горо. Тому як годинник Берліна йшли за московським часом. Уявляєте?

До речі: цікаві факти про Німеччину в цілому можна почитати тут , А ми продовжуємо про Берлін ...

Факти про Берліні

Найшвидший ліфт Європи знаходиться саме в Берліні. Він піднімається за секунду на 8,65 метрів - якщо перерахувати: то виходить 31, 14 км на годину. Знаходиться цей ліфт в 25-поверховій вежі Коль-Хофф, що на Постдамской площі.

У Берліні 180 музеїв, а це - як люблять жартувати самі жителі столиці - більше, ніж дощових днів в році. А їх в Берліні за підрахунками фахівців - 106 штук дощових днів!

50% берлінців - холостяки й незаміжні панянки. Столиця потребує часу на щось інше, сім'я - для інших міст, з іншим темпом життя 😉

Щогодини в Берліні 18 сімей (або одинаків) переїжджають з одного району в інший. Хоча згідно зі статистикою кожен житель столиці проживає в одному і тому ж місці цілих 13 років. А цілих 435 чоловік щодня приїжджають на постійне місце проживання в Берлін з інших міст і країн !!!

Вуличним музикантам дозволено співати або грати на музичних інструментах на 42 двох станцій метро Берліна (з 173 наявних). При цьому робити це вони повинні не більше однієї години в одному місці.

Майже будь-який берлінський музей можна зняти в оренду для будь-якої вечірки, заплативши при цьому від 2 до 8 тисяч євро.

Кажуть, що Берлін - бідне місто. Але в ньому проживають цілих 10 000 мільйонерів.

1 290 автобусів їздять по столиці Німеччини щодня по 198 маршрутам. І навіть вночі, перебуваючи в Берліні, можна покататися на цьому виді транспорту.

Всього 25% берлінців - вроджені берлінці, інші - понаїхали 😛

У Берліні 494.400 іноземців, при цьому тут живуть люди 185 самих різних національностей.

При цьому берлінці - в порівнянні з усіма іншими жителями країни найменше бояться майбутнього. Справжні оптимісти!

Рекомендую також подивитися:

Уявляєте?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.