Навигация
Реклама
Реклама

Бетховен у Відні: новий музей

  1. Новинка: Великий музей Бетховена
  2. Оригінали віденських квартир
  3. Хочеться більшого?
  4. Завантажити: Бетховенська прогулянка

© Belvedere, Wien (Leihgabe in der Secession Wien)

35 років поспіль Відень був головним містом для Людвіга ван Бетховена. Пам'ятники композитору дуже різноманітні: це і новий музей Бетховена, і квартири, в яких він жив, і пам'ятні місця його тріумфів і розчарувань, і «Бетховенський фриз» роботи Клімта - і навіть хойрігер, що носить ім'я Бетховена.

Бетховен, який народився в Бонні, вперше приїхав до Відня в 17 років, щоб брати уроки у Моцарта. Але, ледве приїхавши, він був змушений повернутися назад, до смертної одру совій матері. У 22 роки він став учнем Йозефа Гайдна - Моцарта на той час уже не було в живих - і знову приїхав до Відня. З цього часу він жив тут завжди: 35 років, до самої смерті в 1827 році.

Новинка: Великий музей Бетховена

Маленька квартира композитора площею всього 40 м², що знаходиться за адресою Пробусгассе, 6 в Хайлігенштадт, 19-му районі міста, в листопаді 2017 року перетворилася на великий музей Бетховена загальною площею 265 м².

Дуже красивий і сучасний виставковий комплекс складається з 14 залів. Музей висвітлює різні теми - історію будинку, переїзд Бетховена з Бонна до Відня, його перебування тут, в Хайлігенштадт - курорті того часу, природу, твір композитором музики, його способи заробітку, практику виступів і посмертне спадщина.

Тут виставлені, наприклад, слухові трубки (вид допоміжного пристрою для слуху), а також Суфлерське будка (яку Бетховен для посилення звуку встановлював на рояль). Є й курйозні експонати: Яйця символізують вибуховий характер композитора - іноді він любив ними кидатися. А фірма Liebig для збільшення обсягу продажів з 1875 року стала поміщати комікси на упаковках м'ясних екстрактів, які вона випускала - і продажу дійсно виросли; комікси цієї фірми, представлені на виставці, коротко передають зміст опери Бетховена «Фіделіо». На звукових пультах можна відстежити динаміку втрати слуху Бетховеном.

У цьому будинку 32-річний Бетховен в повному розпачі написав своє «Хайлігенштадтское заповіт». Цей лист, адресований своєму братові і згодом так ніколи і не відправлений, він написав, дізнавшись, що вилікувати його глухоту неможливо. Одночасно в будинку на Пробусгассе він працював над своїми великими творами, серед яких три сонати для клавіру: опус 31, ораторія «Христос на Оливній горі» і «Героїчна» симфонія.

Хайлигенштадт, який перебував у той час перед самою міською стіною, сьогодні є частиною живописного 19-го району (Дёблінг). Всього за кілька кроків звідси знаходиться хойрігер Майер ам Пфаррплатц - дуже атмосферний місце, в якому протягом недовгого часу проживав Бетховен в 1817 році. Тут подають прекрасне віденське вино. Ще одна порада: Десятихвилинна прогулянка вгору по Ероікагассе паралельно струмка - це шлях по маршруту Бетховена , Яким часто ходив майстер.

Оригінали віденських квартир

Поряд з музеєм Бетховена, його шанувальники можуть відвідати ще дві квартири композитора, що збереглися в оригінальному вигляді - це справжні пам'ятники з безліччю особистих речей і станціями для прослуховування музики (зверніть увагу на час їх роботи!):

В будинку Пасквалаті , Що носить ім'я тодішнього власника і знаходиться в центрі Відня, Бетховен жив в період з 1804 по 1815 рік. Тут композитор працював над своєю оперою «Фіделіо» і творами для фортепіано, зокрема, над знаменитим опусом «До Елізи». Вид на Рінгштрассе і Університет з вікна квартири, що знаходиться на четвертому поверсі, воістину грандіозний.

Хочеться більшого?

Тріумфальні прем'єри Бетховена проходили в багатьох місцях Відня: в «Георіческом» залі Театрального музею Відня , В Великому Редутній залі Іспанської школи верхової їзди і в Святковому залі Академії наук. Сценою для прем'єри опери «Фіделіо» став Театр Ан-дер-Вин - Бетховен навіть жив там протягом деякого часу.

У парку Бетховена навпаки Wiener Konzerthaus (Віденський Концертхаус) стоять дві бронзові фігури композитора: Скульптура Каспара Цумбуша, датована 1880 роком, і сучасний екстравагантний пам'ятник роботи Маркуса Люперц, встановлений в 2017 році.

Віденський музей звуків, будинок музики , Теж гідно представляє Бетховена. На поверсі, присвяченому майстру, цілий зал присвячений 67 місцях Відня, в яких бував композитор.

Мартін Хазельбёк і Віденський академічний оркестр представляють унікальну серію концертів RESOUND BEETHOVEN : Музиканти грають твори Бетховена на інструментах того часу, з тією ж кількістю виконавців і в тих же залах, де проходили концерти композитора.

В музеї сецессион виставлена ​​робота Густава Клімта «Бетховенський фриз». на Віденському Центральному кладовищі знаходиться почесна могила Бетховена в сусідстві зі знаменитими покійними.

Завантажити: Бетховенська прогулянка

Ці та інші пам'ятники Бетховену об'єднані в докладної екскурсії Тути Бюттнерс - з описом маршрутів, історіями і анекдотами (формат PDF, 9 сторінок).

А тут Ви в режимі онлайн відкриєте сайт Моя Відень - прогулянка з Бетховеном.

Хочеться більшого?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.