Навигация
Реклама
Реклама

Куди подіти бездомних тварин?

Геннадій Онищенко запропонував ввести регулювання популяції безпритульних тварин в Москві. Він заявив, що головна причина того, що в Росії є бродячі тварини, - в людях: «вони спочатку заводять тварин, і потім їх кидають».

«Підвищимо культуру і не будемо створювати навмисне це стадо, головну проблему бачу в безвідповідальному ставленні людей - не треба жива істота перетворювати в іграшку», - вважає глава Росприроднагляду.
Зоозахисники вітають ініціативу керівника Росспоживнагляду вирішити проблему, але тільки шляхом створення притулків і введення штрафів. «Необхідно регулювання, але правове. Їх треба прибирати з вулиць, але не шляхом розстрілів », - сказав« Інтерфаксу »в п'ятницю глава російського відділення Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) Ігор Честин. Він повідомив, що правове регулювання, перш за все, має полягати у введенні штрафів за неналежне поводження з тваринами і за те, що тварин кидають.

Він повідомив, що правове регулювання, перш за все, має полягати у введенні штрафів за неналежне поводження з тваринами і за те, що тварин кидають

Богдан Новорок

«Створення притулків для тварин - це часткове поточне рішення проблеми. Якщо ми всіх тварин розмістимо в притулках, виросте нове місто. У нас не сформована культура поводження з тваринами, як, наприклад, в США. Там на рівні пропаганди і потужних інформаційних кампаній прищеплюється поняття, що якщо дитина захотів собаку і кішку, то батьки йдуть не на ринок, а в притулок для тварин. Там вони гарантовано здорові, їм можуть дати характеристику. У притулках є і сторожові собаки, і мисливські, кішки різних порід і віку. У нас все навпаки. Купили на ринку, не сподобалося, кинули. Треба привчати людей ходити до притулків, а не на ринок.
Боротися з цією проблемою шляхом штрафів сьогодні марно. Красиво сказати «давайте штрафувати!», А як ми дізнаємося про безвідповідальність господаря - тварина запитаємо, чи сусіди будуть судити? На рівні слів - красиво, на рівні реальності нуль. Так, ми повинні будувати притулки, але за ними повинен бути жорсткий контроль, оскільки часто притулки виглядають, як місце тортур.
Звичайно, ставлення до бездомних тварин - показник морально-етичного стану суспільства. Зараз воно стає більш адекватним. Якщо 10 років тому мери міст приймали рішення відстрілювати бездомних тварин, то сьогодні такі рішення чутно нечасто. Ті зміни, що відбулися в суспільстві, коли жорстокість до тварин викликає протест, треба вітати і підтримувати.
Зразкові країни щодо гуманного поводження з тваринами - Німеччина і країни Бенілюксу. Це обумовлено не тільки хорошими законами, це сформована десятиліттями практика і особливості характеру. Є народи, які звикли все доводити до кінця, діяти послідовно і розмірено. Ці риси притаманне людям північно-європейських країн. Там існує культура поводження з тваринами, величезна кількість громадських організацій спільно займаються проблемою ».

», А як ми дізнаємося про безвідповідальність господаря - тварина запитаємо, чи сусіди будуть судити?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.