Навигация
Реклама
Реклама

Священні послання Сальвадора Далі

Популярність Сальвадора Далі неймовірна і непреходяща. І особистість художника, і його роботи давно перетворилися в легенду, оповиту фірмовими байками і міфами. При цьому, більшості відомі тільки кілька його найвідоміших картин. На що відкрилася в Ставропольському крайовому музеї образотворчих мистецтв виставці вперше представлені маловідомі ілюстрації художника.

Фото: AP

Роботи виставки "Сальвадор Далі. Священне послання" виконані в змішаній техніці, що поєднує гуаш, туш, пастель, олівець. На що відкрилася сьогодні виставці представлені понад 100 ілюстрацій до Біблії, виконаних відомим художником в 60-х роках минулого століття на замовлення італійського видавництва. Графічна серія одного з найбільших художників-сюрреалістів представлена ​​в Ставрополі в рамках року Іспанії в Росії, яким був оголошений 2011 рік.

Зазвичай будь-яка згадка про Сальвадора Далі нерозривно пов'язане зі словом "геній". Навіть ті витівки, за які іншого запроторили б у "психушку" або як мінімум викликали б цілковите здивування, у виконанні Сальвадора Далі відразу ж ставали безперечною ознакою геніальності. Наприклад, йде собі по вулиці людина і раптом ні з того ні з його підстрибує вгору і кричить на всю вулицю: "Кров солодше меду!"

Перехожі, зрозуміло, сахаються хто куди. І думають, що, мабуть, зіткнулися з божевільним. А виявилося - з генієм. Взагалі, епатаж завжди додавав художнику слави. Звичайно, ми ж завжди підсвідомо чекаємо від генія чогось такого. Бажано - божевільного. Повинен же він, врешті-решт, виділятися з натовпу. І в цьому Сальвадор Далі був генієм, як ніхто інший.

І сюрреалізм йшов йому, як нікому іншому. Нерозумні й геніальні картини відірваного від реальності і асоціальної генія. А, між тим, божевільний геній прекрасно уживався в Сальвадорі Далі з успішним комерсантом. Так, протягом кількох років, перебуваючи вже в розквіті слави, він писав не заради процесу, а заради грошей. Писав на рік по одній картині, за яку замовник платив йому астрономічну суму грошей.

Читайте також: "Чернець Андрій Рубльов" слави не шукав

А весь інший час Дали займався всім, чим завгодно, тільки не мистецтвом - рекламував авіакомпанії, меблеві гарнітури, косметику, робив ескізи до костюмів.

"Дали краще спиться після отримання чеків на великі суми", - казав геній, підраховуючи бариші.

Фото: AP

Адже бренд "Сальвадор Далі" мав шалений успіх. Ще б пак - розробляв його не саме Дали, а розумна, навчена досвідом жінка, яка, можна сказати, і створила образ Сальвадора Далі так само, як він створював свої картини, Гала. Саме ця жінка, яка була набагато старша за нього, з дивакуватого талановитого юнака створила одного з найбільш епатажних і екстравагантних геніїв живопису.

І, як визнавав це сам Далі, Гала, крім зовнішнього боку справи, створила головне - "підірвала" його зсередини, на довгі роки став джерелом натхнення. Саме фантастичні полотна, пов'язані з Галой, і прославили Дали. Але є у цього незвичайного живописця і ряд робіт, присвячених релігійній тематиці.

Зокрема, він намагався у своїй творчості передати Христа в двох його іпостасях - божественної і людської. "Христос Сан Хуана де ла Круса", "Розп'яття" і "Таємна вечеря" - в цих роботах Далі розкриває своє розуміння одного з найголовніших символів християнства. Інші його роботи на релігійну тематику, наприклад, "Спокуса св. Антонія" або "Мадонна", сповнені світла, повітря. У них пошук себе і спроби пізнати непізнане.

Але все ж звичка до епатажу, прищеплена Галой, так в'їлася в його натуру, що стала від неї невіддільна. Коли Гала померла в лікарні, Сальвадор обрядив покійницю в алое шовкове плаття, великі сонцезахисні окуляри і посадив в такому вигляді на заднє сидіння машини. Так, дивиться мертвими скельцями окулярів, він і відвіз свою музу в сімейний склеп в Пуболі. Забальзамоване тіло Гали поховали в труні з прозорою кришкою.

На похорон Далі не з'явився. Він прийшов набагато пізніше, коли на кладовищі не залишилося вже нікого. Художник увійшов в склеп звернувся до Галі: "Бачиш, я не плачу", - після чого вийшов і, йдучи, жодного разу на обернувся.

Читайте найцікавіше в розділі "Культура"

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.