Навигация
Реклама
Реклама

Театр-музей Далі в Фігейрас

Роботи великого Сальвадора Далі, іспанського художника ХХ століття, являють собою втілення маніфесту сюрреалізму, тієї самої свободи духу, що межує з божевіллям. Невизначеність, хаотичність форм, поєднання реальності з сновидіннями, продуманих образів з маячними ідеями із самих глибин підсвідомості, поєднання неможливого з можливим, ось що таке картини Сальвадора Далі. Великий художник не тільки писав картини в стилі сюрреалізм, але і сам був втіленням сюрреалізму. Бунтарство було в крові Далі: всі, що він робив, кидало виклик загальноприйнятим суспільним поглядам і підвалинам. Для кого-то він був божевільним, для кого-то - генієм, але його картини мають незрозумілою привабливістю і таємничістю, не залишаючи нікого байдужим. Сьогодні в ShBarcelona ми розповімо Вам про театр - музеї Далі у Фігерасі.

Схожа стаття: Відкрийте для себе музей Пікассо

Сальвадор Далі народився 11 травня 1904 року в доти зовсім непримітній іспанському місті Фігерас, в який щороку приїжджає безліч людей, щоб зануритися в сюрреалістичний світ генія Сальвадор Далі народився 11 травня 1904 року в доти зовсім непримітній іспанському місті Фігерас, в який щороку приїжджає безліч людей, щоб зануритися в сюрреалістичний світ генія. Фігерас знаходиться в 1,5 годинах їзди від Барселони. Саме в цьому містечку знаходиться театр-музей Далі, який був побудований під командуванням самого генія . Чому театр-музей? По-перше, тому що будівля музею раніше було зруйнованим міським театром, споруди 40-х років XIX століття, який згорів майже дотла в 1939 році, а другу причину Далі пояснив так: «Я хочу, щоб мій музей був монолітом, лабіринтом, величезним сюрреалістичним об'єктом. Це буде абсолютно театральний музей. Надходять сюди будуть йти з відчуттям, ніби їм привидівся театральний сон. »На реалізацію свого задуму художнику знадобилося 14 років. Він особисто контролював кожну ділянку работ.Ето був найбільший і найбільш витратний проект художника: на реалізацію проекту пішли майже всі особисті заощадження Далі, урядові субсидії і пожертвування городян і знайомих. В результаті кропіткої роботи Фігерас придбав пам'ятка зі світовою популярністю, а сам Далі став одним з небагатьох геніїв, чий талант був визнаний прижиттєво і увічнений в музейної експозиції. Відкрито музей був 28 вересня 1974 року. Всю інформацію про ціни і години роботи можна знайти на офіційному сайті музею.

Музей-театр представляє собою містичний моноліт, що привертає увагу перехожих ще до того, як вони опиняться всередині будівлі Музей-театр представляє собою містичний моноліт, що привертає увагу перехожих ще до того, як вони опиняться всередині будівлі. Намагаючись уникнути банальності в кожному своєму русі, Сальвадор Далі придумав дуже оригінальний дизайн будівлі, дах якого охороняють гігантські «Дурниця», проклюнулися з білосніжних яєць, яскраво виділяються на тлі клюквенно-бордових стін з частинками золотистих крихт, виконаних з хліба. Будівля музею об'єднує в собі кілька архітектурних стилів, що таїть безліч таємниць і розкриває шокуючий внутрішній світ художника , «Лабіринт» його фантазій і сновидінь. Головним елементом всієї будови є гігантський і прозорий купол. Своє рішення створити такий незвичайний сферичний купол Далі пояснив наступним чином: «Д ругіе світи укладені в нашому, вони існують на землі, і саме в центрі купола музею Далі знаходиться зовсім новий, несподіваний і чарівний світ сюрреалізму.»

Схожа стаття: Фонд Жоана Міро в Барселоні

У музеї представлені різні зали: Зал скарбів, Зал рибних рядів, Зал малюнків, Зал намист, Зал поезії Америки, Склеп, Палац вітрів, але так як це лабіринт, неможливо ходити по одному і тому ж маршруту, то робить похід в музей ще більш цікавим У музеї представлені різні зали: Зал скарбів, Зал рибних рядів, Зал малюнків, Зал намист, Зал поезії Америки, Склеп, Палац вітрів, але так як це лабіринт, неможливо ходити по одному і тому ж маршруту, то робить похід в музей ще більш цікавим. Дивлячись на картини Далі можна бачити різні речі. Наприклад, одна з найбільших ілюзій Сальвадора - «Оголена Гала, яка дивиться на море». При перегляді на невеликій відстані ця картина представляє Галу- музу Далі, яка стоїть біля вікна і спостерігає за морем. Але варто тільки відійти на 20 метрів - картина «трансформується» в портрет Авраама Лінкольна. Театр-музей у Фігерасі став останнім шедевром Сальвадора Далі, своєрідним символом його творчості і ключем до його геніальності.

Ви відвідували театр-музей Сальвадора Ділі в Фігерасі? Поділіться враженнями в коментарях!

Оцінити цю посаду

Google+

Чому театр-музей?
Ви відвідували театр-музей Сальвадора Ділі в Фігерасі?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.