Навигация
Реклама
Реклама

10 біблійних місць уздовж Королівської дороги Йорданії

 1. Мадаба
 2. Бетані
 3. Гора Нево
 4. Мукавір
 5. Ель-Карак
 6. Содом і Гоморра
 7. соляний стовп
 8. Печера Лота
 9. Джерело Мойсея, Ваді Муса
 10. Петра

Найдивовижніші відкриття очікують туриста, який вирушив з Аммана в крайню південну точку країни в порт Акаба по Королівській дорозі. Вона існує вже п'ять тисячоліть і є найстарішою в світі безперервно діючої артерією. Дорога прокладена по древнім караванних шляхах, що є свідками подій, описаних в Біблії. Так що під час поїздки ви ніби перевертаєте сторінки всесвітньої історії з найціннішою Книги людства і читаєте їх без кінця.

Мадаба

З аеропорту Аммана в Мадабу ходять маршрутні і приватні таксі: вартість 10-20 євро, всього півгодини їзди. У Мадабе можна найняти таксі і за 1.5 години з'їздити за маршрутом Бетані (Вифиния) - Нево - Мукавір.

Мадабу називають містом мозаїк, а ще - «Йорданськими Помпея». Переживши розквіт в греко-римський період, одного разу місто перетворилося на купу уламків. Завдяки цьому і збереглося безліч мозаїчних панно, які розміщувалися на підлогах в церквах і житлових будівлях. Ви обов'язково заглянете до церкви святого Георгія і побачите карту Святої Землі, на якій нанесені місця подій, про які йдеться в Біблії.

Найдивовижніші відкриття очікують туриста, який вирушив з Аммана в крайню південну точку країни в порт Акаба по Королівській дорозі

Мозаїчна карта в церкві Святого Георгія. Джерело: abrill.net Мозаїчна карта в церкві Святого Георгія Храм святого Георгія. Джерело: rublev.com

Бетані

Бетані (Віфанія) - місцевість в двох кілометрах від Мадаби. Стверджують, що саме тут Іоанн Предтеча хрестив Ісуса Христа. А знайшли це місце завдяки мозаїчній карті Святої Землі в Мадабе, на якій воно було вказано. Йордан протікає в 40 метрах, тому що в 5 столітті річка змінила русло. Вчені розкопали квадратну мармурову колону і хрест, а також ступені, які ведуть до місця хрещення. Вода в річці Йордані коричнева і каламутна, але якщо дати їй відстоятися, домішки осідають і вона стає прозорою.

Вода в річці Йордані коричнева і каламутна, але якщо дати їй відстоятися, домішки осідають і вона стає прозорою

Руїни Аль-Махтаса біля річки Йордан вважаються місцем хрещення Ісуса і служінням Іоанна Хрестителя. Джерело: wikipedia.org

Гора Нево

У 7 км від Мадаби знаходиться знаменита гора Нево, з якої пророк Мойсей побачив землі Ханаана (Палестини), куди сорок років виводив народ Ізраїлю з Єгипту. Висота гори - 817 метрів. На її вершині є оглядовий майданчик, з якої видно біблійні міста Йорданії, Мертве море і Єрихон. На цій горі великий пророк помер, вважається, що тут він і похований. На згадку про цю створений «Меморіал Мойсея». Він, як і вся гора, знаходиться під опікою ордена францисканців. На вершині гори збереглися стародавні споруди: залишки церкви, побудованої в 4 столітті, руїни монастиря і стародавні мозаїчні панно.

На вершині гори збереглися стародавні споруди: залишки церкви, побудованої в 4 столітті, руїни монастиря і стародавні мозаїчні панно

Нево Нево  Фото: Benjamin Фото: Benjamin. Джерело: www.flickr.com Мідний змій. Фото: Benjamin. Джерело: www.flickr.com Меморіал Мойсея. Фото: hopeless128. Джерело: www.flickr.com

Мукавір

Через 11 км від Мадаби проїжджаємо русло річки Ваді Зарка Маин. Майже відразу за нею дорога піднімається до містечка Муковір (давня назва Машарон). Як пише іудейський історик Йосип Флавій, тут у фортеці на високому пагорбі утримувався під вартою і був обезголовлений Іоанн Хреститель. Соломія, племінниця Ірода, танцювала перед гостями юдейського царя, отримала в нагороду за танець голову Іоанна Хрестителя. Збереглася частина товстих стін палацу Ірода, від яких відкривається чудовий вид на пагорби Єрусалиму. Внизу в ущелині знаходяться гарячі джерела з природною мінеральною водою і шістдесятьма водоспадами. У давні часи тут зупинялися купецькі каравани. Кажуть, навіть цар Ірод Великий любив приїжджати сюди купатися.

Кажуть, навіть цар Ірод Великий любив приїжджати сюди купатися

Річка Ваді Зарка Маин. Фото: Raslan Al-Abbadi. Джерело: www.flickr.com Річка Ваді Зарка Маин Гарячі джерела Майїн. Джерело: ib-travel.ru

Ель-Карак

Через 90 км від Мадаби увагу туристів привертає плато, що підноситься над трасою. На ньому розмістився місто Ель-Карак, відомий з Біблії як столиця царства моавитян. За переказами, тут народився старозавітний герой Ной, що врятувався на ковчезі від Всесвітнього потопу. Місто цікаве і добре збереженим замком хрестоносців.

Місто цікаве і добре збереженим замком хрестоносців

Фото: Michael Olea. Джерело: www.flickr.com

Содом і Гоморра

Це були одні з найкрасивіших міст, описаних в Старому Завіті. Вони тонули в пишній рослинності, рясне зрошення зробили їх жителів заможними і багатими. Але ще Содом і Гоморра відрізнялися тим, що там панувала повна аморальність. Зрештою, жителів за все їх гріхи наздогнала кара: Господь «пролив на них вогонь і сірку». Археологи довго ламав голови, де можуть знаходитися ці два міста. Згадка в Біблії про смоляних ямах в районі лиха наштовхнуло на думку, що шукати потрібно в південно-східній частині Мертвого моря, де на березі було багато смоли як природного нафтового продукту. І дійсно, під товстим шаром попелу були знайдені залишки двох міст. Сірчані капсули і до нашого часу щільно в'їлися в кам'яні стіни.

Сірчані капсули і до нашого часу щільно в'їлися в кам'яні стіни

джерело: proof.directory

соляний стовп

У Содомі, недалеко від Ель-Карака, жила сім'я Лота, племінника Авраама, яку два ангела сповістили про підготовку каре. Їм було дозволено бігти, тому що вони вели праведне життя. Причому, за однієї умови - бігти треба було без оглядки. Але дружина Лота обернулася і перетворилася в соляний стовп. Цей стовп відомий давно і приваблює безліч туристів.

Цей стовп відомий давно і приваблює безліч туристів

Гора Содом і Соляний стовп. Джерело: www.deadsea.com

Печера Лота

Зі Старого Заповіту відомо, що Лот з двома дочками поселився в печері в районі міста Сигор. Це місце довго не вдавалося знайти, і тут на допомогу знову прийшла мозаїчна карта з Мадаби. Завдяки розкопкам, в місті Гхор Ас-Сафі вдалося знайти і печеру, і руїни церкви. Тепер тут комплекс з монастиря, древньої церкви, з'єднаної з печерою потайним ходом, і соляним стовпом.

Тепер тут комплекс з монастиря, древньої церкви, з'єднаної з печерою потайним ходом, і соляним стовпом

Джерело: www.flagman-travel.ru

Джерело Мойсея, Ваді Муса

Старий Завіт згадує про джерело Мойсея, по-арабськи Ваді Муса, який дав євреям воду в пустелі по шляху проходження в Землю обітовану. Мойсей вдарив по скелі своїм посохом, вона пролунала і з неї потекла вода. У містечку Ваді Муса в двох кроках від знаменитої Петри на краю пустелі Ваді Рум є таке джерело. Він розташований при в'їзді в місто з північного боку прямо на головній вулиці. До нього веде непомітна двері.

До нього веде непомітна двері

Джерело: gotojordan.net

Петра

І на закінчення знову згадка про Петра. Тут по шляху в Віфлеєм робили стоянку волхви з дарами. Поруч знаходиться гора Хор, на якій помер і похований брат Аарон.

У Петру і околиці краще добиратися з Акаби рейсовим автобусом Акаба - Амман.

Джерело: emma.at.ua

Є в Йорданії і інші біблійні місця. Знаходяться вони на північ від Аммана і Королівської дороги, але це вже інша розповідь.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.