Навигация
Реклама
Реклама

NEWSru.com :: Туристів в РФ хочуть зобов'язати платити податок на благоустрій пляжів

Передбачається, що отримані гроші будуть направляти на благоустрій пляжів: очищення пляжної зони, введення додаткової системи очищення води і благоустрій набережних
Число відпочиваючих на російських курортах збільшиться за рахунок тих, хто звик відпочивати в Туреччині та Єгипті, які в минулому році виявилися фактично закриті для росіян, пояснюють в туріндустрії

Напередодні сезону відпусток у Росії знову актуалізувалася тема введення курортного збору . Ідею стягувати додаткову плату з туристів підтримав і голова комітету Ради Федерації з соціальної політики Валерій Рязанський, пише "Російська газета" .

Він зазначив, що в ряді російських регіонів туристи "б'ють на сполох станом" пляжів. "Різкий сплеск відвідуваності призводить до перевантаження пляжної зони", - сказав він. Курортний збір дозволив би вирішити багато проблем, вважає чиновник. Передбачається, що отримані гроші будуть направляти на благоустрій пляжів: очищення пляжної зони, введення додаткової системи очищення води і благоустрій набережних. "Вимушений захід, яка запропонована, - курортний збір, ми його підтримуємо", - сказав Рязанський.

Ідеї ​​облагородити курорти і пляжі озвучувалися представниками різних відомств неодноразово. При цьому ввести курортний збір пропонується не тільки в приморських регіонах, але і в інших популярних у туристів місцях, наприклад в Кавминводах, Суздалі. Не виключено, що збір можуть ввести у 2017 році . За попередніми оцінками, тільки на Ставропіллі туристський податок дозволить збирати до 600 млн рублів на рік.

Точні суми поки не називаються, але раніше звучали цифри 100-150 рублів на добу на людину, виключаючи дітей і пільговиків.

Поки чиновники активно обговорюють потенційні вигоди від введення нового податку, в Російському союзі туріндустрії (РСТ) ідею розкритикували. Там нагадали, що курортний збір вже існував в Кавказьких Мінеральних Водах в радянський період. Однак практично всі зібрані кошти йшли на організацію самого процесу сплати, тому на початку 2000-х збір скасували, заявляв раніше "Російській службі новин" віце-президент РСТ Юрій Барзикін.

Крім того, курортний збір може відлякати туристів, вважають в РСТ. "Може, для чиновника 150 рублів сума незначна, але на Північний Кавказ і так їдуть, скажімо, без ажіотажу. І грошей зберуть мало, і туристів відлякають", - цитувала Барзикін друкована версія газети Metro.

Відзначимо, що нинішній сезон відпусток в Росії обіцяє бути як ніколи жарким. За даними віце-прем'єра уряду РФ Ольги Голодець, вже зараз на курортах Краснодарського краю і Криму заброньовано близько 75% готелів, передає ТАСС.

Число відпочиваючих на російських курортах збільшиться за рахунок тих, хто звик їздити в Туреччину і Єгипет, які в минулому році виявилися фактично закриті для росіян, пояснюють в туріндустрії.

Днями Ростуризм оголосив, що Туреччина і Єгипет не будуть відкриті для російських туристів в 2016 році. Однак потім у відомстві спростували свою ж заяву.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.